Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Δεν μπορουν να φτάσουν τα εμβρυακια μας στο στάδιο της βλαστοκυστης


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Blueangel είπε:

Εμείς κάναμε 4 με icsi, 1 με picsi και 1 με zymot. Δεν είχαμε καμία αλλαγή με την picsi και με το zymot δεν έγινε καν γονιμοποίηση ( δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο γεγονός). 

Απο την εμπειρία μου θα σου πω μετά απο αποτυχίες πρέπει να ελεγχθούν 

α. Σπερμα σε εξιδ ανδρολόγο εμείς αλλάξαμε 3 για να φτάσουμε στον κατάλληλο 

παράλληλα 

οι άντρες όχι αλκοόλ όχι τσιγάρο όχι στενά παντελόνια κ εσώρουχα , κόκκινα φρούτα και λαχανικά , άσκηση καλο ύπνο …συν ότι δώσει ο γιατρός 

β. Ενδοκρινολόγο πάλι εξειδικευμένο θέλει όπως δηποτε καμπύλες ζαχαρου κ ινσουλίνης 3 ώρες κ έλεγχο θυρεοειδή 

γ.Εμενα με βοήθησε ο βελονισμός , όχι ζάχαρη όχι αλκοόλ , ναι στη διατροφή ναι στην άσκηση 

κ όλα αυτά θέλουν χρόνο τουλάχιστον ένα 3 μηνο 

και αυτό που ακούγετε εδώ είναι επίσκεψη στο Ελενα στην Οικονομόπουλου , έλεγχος για αυτοανοσα κτλ 

Παράλληλα με τον εξωσωματικό εμείς τρέχουμε όλα τα παραπάνω κ ο πιο Τοπ γιατρός να είναι δεν ασχολούνται  , όλα λειτουργούν αθροιστικά 

αααα επίσης προβιοτικά και κολπικά κ απο το Στόμα, βιταμίνη d πολύ σημαντικό να είναι πάνω απο 30

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , silvy22 είπε:

Απο την εμπειρία μου θα σου πω μετά απο αποτυχίες πρέπει να ελεγχθούν 

α. Σπερμα σε εξιδ ανδρολόγος εμείς αλλάξαμε 3 για να φτάσουμε στον κατάλληλο 

παράλληλα 

οι άντρες όχι αλκοόλ όχι τσιγάρο όχι στενά παντελόνια κ εσώρουχα , κόκκινα φρούτα και λαχανικά , άσκηση καλσόν ύπνο συν ότι δώσει ο γιατρός 

β. Ενδοκρινολόγο πάλι εξειδικευμένο θέλει όπως δηποτε καμπύλες ζαχαρου κ ινσουλίνης 3 ώρες 

γ.Εμενα με βοήθησε ο βελονισμός , όχι ζάχαρη όχι αλκοόλ , ναι στη διατροφή ναι στην άσκηση 

κ όλα αυτά θέλουν χρόνο τουλάχιστον ένα 3 μηνο 

και αυτό που ακούγετε εδώ είναι επίσκεψη στο Ελενα στην Οικονομόπουλου , έλεγχος για αυτοανοσα κτλ 

Παράλληλα με τον εξωσωματικό εμείς τρέχουμε όλα τα παραπάνω ο πιο Τοπ γιατρός να είναι δεν ασχολούνται , όλα λειτουργούν αθροιστικά 

αααα επίσης προβιοτικά και κολπικά κ απο το Στόμα, βιταμίνη d πολύ σημαντικό να είναι πάνω απο 30

 

Οι οδηγίες είναι πολλές και εξατομικευμένες για τον καθένα. Εμάς μας σύστησε ειδική διατροφή (πολύ ειδική όμως κορίτσια, πόσες μερίδες κρέας, ψάρι, φρούτα λαχανικά γαλακτοκομικά). Επίσης έδωσε σιλιμαριν, ένα εκχύλισμα γαιδουραγκαθου που βοηθάει στην αποτοξίνωση του συκωτιού γιατί ο άντρας μου έχει λιπώδη διήθηση. Μιλάμε για πολύ ολιστική αντιμετώπιση! Εγώ προσωπικά θα τον εκθειάζω όσο γράφω εδώ μέσα γιατί είναι ένας γιατρός που αξίζει! Εμείς πήραμε διάγνωση για το σπέρμα από το '17 και χρειάστηκε να φτάσουμε στο '22 για να μας αντιμετωπίσει ένας ανδρολογος έτσι. Και πήγαμε σε πολλούς... Κορίτσια η λύση στο προβληματικό σπέρμα αν δεν υπάρχουν προβλήματα στη γυναίκα μπορεί να τα λύσει όλα!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Margeau είπε:

Οι οδηγίες είναι πολλές και εξατομικευμένες για τον καθένα. Εμάς μας σύστησε ειδική διατροφή (πολύ ειδική όμως κορίτσια, πόσες μερίδες κρέας, ψάρι, φρούτα λαχανικά γαλακτοκομικά). Επίσης έδωσε σιλιμαριν, ένα εκχύλισμα γαιδουραγκαθου που βοηθάει στην αποτοξίνωση του συκωτιού γιατί ο άντρας μου έχει λιπώδη διήθηση. Μιλάμε για πολύ ολιστική αντιμετώπιση! Εγώ προσωπικά θα τον εκθειάζω όσο γράφω εδώ μέσα γιατί είναι ένας γιατρός που αξίζει! Εμείς πήραμε διάγνωση για το σπέρμα από το '17 και χρειάστηκε να φτάσουμε στο '22 για να μας αντιμετωπίσει ένας ανδρολογος έτσι. Και πήγαμε σε πολλούς... Κορίτσια η λύση στο προβληματικό σπέρμα αν δεν υπάρχουν προβλήματα στη γυναίκα μπορεί να τα λύσει όλα!  

Συμφωνώ απόλυτα , εμένα έπαιρνε ο άντρα μου ήδη ένα συμπλήρωμα γαιδουραγκαθου κ του είπε να το συνεχίσει , συν qo10, επίσης προσοχή στον ενδοκρινολόγους κάποιοι προτείνουν τεστοστερόνη

ΠΡΟΣΟΧΗ μπορεί να δημιουργήσει  τεράστιο πρόβλημα που δεν επανέρχεται , ο ανδρολόγος ξέρει καλύτερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , silvy22 είπε:

Απο την εμπειρία μου θα σου πω μετά απο αποτυχίες πρέπει να ελεγχθούν 

α. Σπερμα σε εξιδ ανδρολόγος εμείς αλλάξαμε 3 για να φτάσουμε στον κατάλληλο 

παράλληλα 

οι άντρες όχι αλκοόλ όχι τσιγάρο όχι στενά παντελόνια κ εσώρουχα , κόκκινα φρούτα και λαχανικά , άσκηση καλσόν ύπνο συν ότι δώσει ο γιατρός 

β. Ενδοκρινολόγο πάλι εξειδικευμένο θέλει όπως δηποτε καμπύλες ζαχαρου κ ινσουλίνης 3 ώρες 

γ.Εμενα με βοήθησε ο βελονισμός , όχι ζάχαρη όχι αλκοόλ , ναι στη διατροφή ναι στην άσκηση 

κ όλα αυτά θέλουν χρόνο τουλάχιστον ένα 3 μηνο 

και αυτό που ακούγετε εδώ είναι επίσκεψη στο Ελενα στην Οικονομόπουλου , έλεγχος για αυτοανοσα κτλ 

Παράλληλα με τον εξωσωματικό εμείς τρέχουμε όλα τα παραπάνω ο πιο Τοπ γιατρός να είναι δεν ασχολούνται , όλα λειτουργούν αθροιστικά 

αααα επίσης προβιοτικά και κολπικά κ απο το Στόμα, βιταμίνη d πολύ σημαντικό να είναι πάνω απο 30

 

Δυστυχώς όταν υπάρχει παρά πολύ άγχος (ειδικά από την μεριά μου) είναι πολύ δυσκολο να ακολουθήσω ένα σωστό τρόπο ζωής (δεν πίνω και δεν καπνίζω αλλά δεν υπάρχει καθόλου χρόνος για γυμναστική). Ο άντρας μου καπνίζει πολύ αλλά είναι αδύνατον να το κόψει.Δεν πίνει, δεν γυμνάζεται και έχει σοβαρά θέματα με την μέση και τον αυχένα (δισκοκήλες, μετατόπιση σπονδύλου κλπ.). Δεν ξέρω κατά πόσο τα προβλήματα αυτά μπορεί να επηρεάσουν το σπέρμα. Ένας γιατρός από το διαβαλκανικό του είχε πως μπορεί να επηρεάσουν. Από την λαχτάρα μου να κάνουμε παιδί στα καλά καθούμενα έχω θυροειδή (όχι εξωφρενική τιμή αλλά είχα και 5,5. Με τα φάρμακα είμαι περίπου στο 2), προλακτινομα και γενικά διάθεση για τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Blueangel είπε:

Δυστυχώς όταν υπάρχει παρά πολύ άγχος (ειδικά από την μεριά μου) είναι πολύ δυσκολο να ακολουθήσω ένα σωστό τρόπο ζωής (δεν πίνω και δεν καπνίζω αλλά δεν υπάρχει καθόλου χρόνος για γυμναστική). Ο άντρας μου καπνίζει πολύ αλλά είναι αδύνατον να το κόψει.Δεν πίνει, δεν γυμνάζεται και έχει σοβαρά θέματα με την μέση και τον αυχένα (δισκοκήλες, μετατόπιση σπονδύλου κλπ.). Δεν ξέρω κατά πόσο τα προβλήματα αυτά μπορεί να επηρεάσουν το σπέρμα. Ένας γιατρός από το διαβαλκανικό του είχε πως μπορεί να επηρεάσουν. Από την λαχτάρα μου να κάνουμε παιδί στα καλά καθούμενα έχω θυροειδή (όχι εξωφρενική τιμή αλλά είχα και 5,5. Με τα φάρμακα είμαι περίπου στο 2), προλακτινομα και γενικά διάθεση για τίποτα.

Δες το βελονισμό ηρεμεί κ ισορροπεί πολύ το σώμα απο άγχος 

Εγω έχω  ξεκινήσει κ ψυχολόγο 

ε δεν υπάρχει κάτι άλλο 4,5 χρόνια παλεύουμε 

Παράλληλα  προχωράω τη ζωή μου 

και ακολουθώ τις θεραπείες επισκέψεις χωρίς πολλές σκέψεις …

Έστω και ένα περπάτημα 20’ μπορεί να βελτιώσει πράγματα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , silvy22 είπε:

Δες το βελονισμό ηρεμεί κ ισορροπεί πολύ το σώμα απο άγχος 

Εγω έχω  ξεκινήσει κ ψυχολόγο 

ε δεν υπάρχει κάτι άλλο 4,5 χρόνια παλεύουμε 

Παράλληλα  προχωράω τη ζωή μου 

και ακολουθώ τις θεραπείες επισκέψεις χωρίς πολλές σκέψεις …

Έστω και ένα περπάτημα 20’ μπορεί να βελτιώσει πράγματα 

Μπραβο σου ! Καποιες φορες χανόμαστε σε ενα ένα πρόβλημα χωρίς να υπολογίζουμε ότι αυτό δεν είναι το χειρότερο που θα συναντησουμε στην ζωή μας κ η ζωή είναι μια κ ειναι ωραια κ ας μην τα έχεις αποκτήσει όλα όσα έχεις ονειρευτεί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , silvy22 είπε:

Δες το βελονισμό ηρεμεί κ ισορροπεί πολύ το σώμα απο άγχος 

Εγω έχω  ξεκινήσει κ ψυχολόγο 

ε δεν υπάρχει κάτι άλλο 4,5 χρόνια παλεύουμε 

Παράλληλα  προχωράω τη ζωή μου 

και ακολουθώ τις θεραπείες επισκέψεις χωρίς πολλές σκέψεις …

Έστω και ένα περπάτημα 20’ μπορεί να βελτιώσει πράγματα 

Έχω δικό μου μαγαζί και παρακαλάω να το κλείσω για να έχω χρόνο για μένα και να φύγει και το άγχος της δουλειάς για να μπορέσω να είμαι χαλαρή και να ζω φυσιολογικά. Δουλεύω 12ωρο κάθε μέρα και δε με βοηθάει καθόλου όλο αυτό. 30 λεπτά περπατάω κάθε μέρα μόνο και αυτό σπίτι δουλειά δουλειά σπίτι. Αν είχα τον χρόνο αλλά και τα χρήματα σίγουρα θα έκανα πράγματα για μένα. Δυστυχώς και τα οικονομικά μας είναι χάλια. Έχουμε δώσει 12.000 για 6 προσπάθειες και περίπου 20.000 μαζί με τα χειρουργεία μου τα τελευταία 3,5 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Blueangel είπε:

Έχω δικό μου μαγαζί και παρακαλάω να το κλείσω για να έχω χρόνο για μένα και να φύγει και το άγχος της δουλειάς για να μπορέσω να είμαι χαλαρή και να ζω φυσιολογικά. Δουλεύω 12ωρο κάθε μέρα και δε με βοηθάει καθόλου όλο αυτό. 30 λεπτά περπατάω κάθε μέρα μόνο και αυτό σπίτι δουλειά δουλειά σπίτι. Αν είχα τον χρόνο αλλά και τα χρήματα σίγουρα θα έκανα πράγματα για μένα. Δυστυχώς και τα οικονομικά μας είναι χάλια. Έχουμε δώσει 12.000 για 6 προσπάθειες και περίπου 20.000 μαζί με τα χειρουργεία μου τα τελευταία 3,5 χρόνια.

Σε καταλαβαίνω και μείς με τον άντρα μου δίκη μας επιχείρηση … άγχη τρέξιμο προβλήματα τρέλα ωράρια …κακά τα ψέμματα το οικονομικό είναι πολύ βασικό … στη φαιναρετη έχει ψυχολόγο κάνει  κ το κοτοπουλακι απο το καφέ , αν μπορούσες να ξεκλέψεις λίγο χρόνο είναι δωρεάν , θα ξαλαφρώσεις, εύχομαι σύντομα να έχουμε μωράκια υγιή στην αγκαλιά μας 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , silvy22 είπε:

Σε καταλαβαίνω και μείς με τον άντρα μου δίκη μας επιχείρηση … άγχη τρέξιμο προβλήματα τρέλα ωράρια …κακά τα ψέμματα το οικονομικό είναι πολύ βασικό … στη φαιναρετη έχει ψυχολόγο κάνει  κ το κοτοπουλακι απο το καφέ , αν μπορούσες να ξεκλέψεις λίγο χρόνο είναι δωρεάν , θα ξαλαφρώσεις, εύχομαι σύντομα να έχουμε μωράκια υγιή στην αγκαλιά μας 

Από την νέα χρονιά εύχομαι να πάνε όλα καλύτερα. Θα προσπαθήσω να κάνω ότι μπορώ. Παλεύουμε όλες για κάτι τόσο "απλό" αλλά περνάμε τα χίλια μύρια μέχρι να γίνει. Μακάρι όλοι οι κόποι μας να μας φέρουν ότι πολυτιμότερο θέλουμε, να γίνουμε μανούλες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Διαβαζω αυτα που γραφετε για το σπερμα και ακουγονται ενδιαφεροντα! Εμεις εχουμε ολιγοασθενοσπερμια. Ο ουρολογος μας συνεστησε για αρχη να κανουμε μια θεραπεια 3 μηνων με τις mfs plus αλλα στο επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα δεν ειδαμε καμια απολυτως διαφορα! Μπορει αραγε να βελτιωθει η κατασταση αν το ψαξουμε καλυτερα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Διαβαζω αυτα που γραφετε για το σπερμα και ακουγονται ενδιαφεροντα! Εμεις εχουμε ολιγοασθενοσπερμια. Ο ουρολογος μας συνεστησε για αρχη να κανουμε μια θεραπεια 3 μηνων με τις mfs plus αλλα στο επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα δεν ειδαμε καμια απολυτως διαφορα! Μπορει αραγε να βελτιωθει η κατασταση αν το ψαξουμε καλυτερα; 

Καλησπέρα. Εμείς 5 μήνες πήραμε τις συγκεκριμένες και δεν άλλαξε τίποτα. Μας τις είχαν παινεψει κι όλας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blueangel είπε:

Καλησπέρα. Εμείς 5 μήνες πήραμε τις συγκεκριμένες και δεν άλλαξε τίποτα. Μας τις είχαν παινεψει κι όλας.

Ναι κι εμας! Μας ειπαν οτι ειναι οι καλυτερες που υπαρχουν γι αυτο απογοητευτηκαμε με την επαναληπτικη εξεταση. Περιμεναμε εστω μια μικρη βελτιωση! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

Ναι κι εμας! Μας ειπαν οτι ειναι οι καλυτερες που υπαρχουν γι αυτο απογοητευτηκαμε με την επαναληπτικη εξεταση. Περιμεναμε εστω μια μικρη βελτιωση! 

Όχι μόνο βελτίωση δεν είδαμε αλλά την μέρα της ωοληψιας το σπέρμα ήταν χειρότερο σε σχέση με το τελευταίο σπερμοδιαγραμμα που είχε κάνει πριν τις ξεκινήσει. Μας πουλάνε τρέλα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Zaxaroulamak είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Διαβαζω αυτα που γραφετε για το σπερμα και ακουγονται ενδιαφεροντα! Εμεις εχουμε ολιγοασθενοσπερμια. Ο ουρολογος μας συνεστησε για αρχη να κανουμε μια θεραπεια 3 μηνων με τις mfs plus αλλα στο επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα δεν ειδαμε καμια απολυτως διαφορα! Μπορει αραγε να βελτιωθει η κατασταση αν το ψαξουμε καλυτερα; 

Εμάς ο κύριος Ασβέστης μας είχε πει ότι αν υπάρχουν μικρόβια ανεβαίνει το οξειδωτικό στρες και οι βιταμίνες δεν κάνουν τίποτα όσο η αιτία μένει αθεράπευτη. Το οξειδωτικό στρες μπορεί να ανέβει από διάφορες αιτίες, κιρσοκήλη, υψηλός δείκτης μάζας σώματος, φλεγμονές... Οπωσδήποτε σημαντικό είναι να ελεγχθούν και οι ορμόνες. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! Μακάρι να πείσετε τους άντρες σας να πάνε σε εξειδικευμένο ανδρολόγο και να κάνουν καλλιέργεια προστατικού υγρού γιατί εγώ από το '17 τον κυνηγάω και τελικά το αποφάσισε έναν μήνα πριν την εξωσωματική...λολ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nephele78 said:

Ο σφακ δε θελει να σου μεταφερει 3ης ; Ειναι πολυ κακη ποιοτητα ως 3ης τα εμβρυα σας; Σε μια γμωστη μου 45 ετων της ελεγε  να παει με δοτρια διοτι δε φτανανε βλαστοκυστες και μαζευε η Κόπελα καθε μηνα και δεν ηθελε να της μεταφερει 3ης μερας.επισης της ελεγε να κανει prp,γενικα την «γειωσε» αλλάζει γιατρο ,ο νεος της βαζει 3ης κ με τη 1η προσπαθεια εμεινε εγκυος !σορυ που στο γραφω αλλα τον ειχα σε εκτιμηση (εγω στον παντο ημουν) κ δε το περιμενα αυτο..της ειπε ματαιοπονείς δηλαδη δεν της εδωσε καμια ευκαιρια .τωρα ειναι 6+4 εβδομαδων η κοπελα .

 

9 hours ago, silvy22 said:

Συμφωνώ απόλυτα για το ασβ εμείς είδαμε τεράστια διαφορά , ο άντρας μου είχε ολιγοτερατοαζωνοσπερμια απ όλα δηλ κ μικρόβια κατά καιρούς μας βοήθησε πολύ ο ντοκ, ο σφ ούτε που ασχολήθηκε με το σπερμα πιστεύουν ότι με το picsi Ξεπερνιέται το πρόβλημα 

Η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές κολλάει το μυαλό του επιμένει πολύ δε κάποια πράγματα άλλοτε βγαίνουν σωστά άλλοτε όπως στη γνωστή σου οχι

εγω προσωπικά Εγω δοκιμάσει όλα τα σχήματα μαζί του δεν ήταν αρνητικός …

δηλ μακρύ πρωτόκολλο …

Εντελώς φυσικούς …

με φεμαρα ….

με σερπαφαρ κ μενοπουρ κ ανταγωνιστή ….

παλι μακρύ ….

 μετά απο θεραπεία 1 χρ με τον ασβ ο άντρας μου.. και μετά απο χειρουργείο ενδομητριωσης με το Σφακ … πήγαμε πολύ καλά στην τελ διέγερση με μακρύ  …

με γώ πιστεύω παρά πολύ στη βελτίωση του σπέρματος και γενικά να επιμένετε στους γιατρούς να αλλάζετε σχήματα …

γενικά ο Σφακ ξεκινάει  τις κοπέλες μΕ 3ης μέρας   @kateriiina25   εγω στην πρώτη  εξωσωματική που ήμουν σ άλλο γιατρό μεταφέραμε 3ης και όταν πήγα στο σφ με πήγε κατευθείαν σε βλαστοκυστες 

@Koralenia

Καλησπέρα κορίτσια! Μου κάνει πολλή εντύπωση αυτό που είπε η @Nephele78 για τον Σφακ και τα 3ης μέρας. Είναι θεωρώ από τους θερμούς υποστηρικτές των εμβρύων 3ης μέρας και ενώ εγώ ήθελα να βάλω μονο βλαστοκύστες με έπεισε να προσπαθήσουμε και με 3ης. Βέβαια δεν πέτυχε ούτε αυτή (αν και μάλλον ήταν αρκετά πρόωρη βιοχημική) και μου είχε πει οτι επιμένει σε πολλές γυναίκες να δοκιμάζουν και με αυτόν τον τρόπο και πολλές τα έχουν καταφέρει ενώ με βλαστοκύστες είχαν μονο αποτυχίες. 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...