Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Mία Νέα Αρχή... στην Γερμανία;;;


Recommended Posts

Δύσκολη εποχή για μεταναστευση ,έρχεται ο χειμώνας και θα χρειαστείτε εξτρα ρούχα εκεί.Μην περιμένετε να ντυθείτε με τα χειμωνιάτικα της ΕλλάδαςΤο κρύο εκεί δεν συγκρίνεται με το χειμώνα της Ελλάδας.

Η καλυτερη εποχή για μετανάστευση είναι μετά το Μάιο ,που έχει γλυκάνει ο καιρός.

ποιος ζει και ποιος πεθαινει αγαπη μου μεχρι τοτε στην ελλαδα!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πραγματικα τα εστειλες ολα!

τελικα που τα στειλατε?ολα στη θεσσαλονικη θα τα μεταφρασετε?γιατι μπερδευτηκα!

τα 7,5 μεικτα ειναι πραγματικα λιγα!ποσο ειναι καθαρα?

Πηγε ο ανδρας μου να τα σφραγισει με την σφραγιδα της χαγης, στην θεσσαλονικη και στην εδεσσα...Για μεταφραση τα στειλαμε στην Αθηνα στο υπουργειο εξωτερικων...1200 βγαινει με 7,5 ευρω την ωρα που απο αυτα θα σου μεινουν τα 900...δεν ειναι πολλα αλλα αν δουλευουν και οι δυο με αυτα τα λεφτα δεν ειναι αρκετα?Που για να πω την αληθεια βρηκα σπιτι επιπλομενο , τελειο μοντερνο με 300 ευρω...τοσα εδινα εδω χωρις τιποτα μεσα απλα ενα δωματιο λγοτερο που για αρχη μας φτανει...Οσο για το Μαιο που ειπε μια φιλη μας...νομιζω οτι εγω αν μεινω εδω μεχρι τον Μαιο που μενω στα πεθερικα μου και μας ταιζουν και τα μονα εξοδα που εχω ειναι της μικρης...νομιζω οτι δεν θα εχω αλλα λεφτα για να φαει...πρεπει να φυγουμε μεχρι τα Χριστουγεννα αντε βαρια βαρια τον ιανουαριο....


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

1200 βγαινει με 7,5 ευρω την ωρα που απο αυτα θα σου μεινουν τα 900...δεν ειναι πολλα αλλα αν δουλευουν και οι δυο με αυτα τα λεφτα δεν ειναι αρκετα?

Τι να σου πω, δεν ξέρω από Γερμανία. Στην Αγγλία που μένω εγώ τα 900 είναι πολύ λίγα όταν μένεις στο νότο σε μεγάλη πόλη, αλλά αρκετά (x2 εννοείται) αν μένεις στο βορρά. Για να δεις αν θα σου φτάνουν στην Γερμανία υπολόγησε πόσα θα σου φεύγουν στο νοίκι, στους λογαριασμούς, στα δημοτικά τέλη, στα δίδακτρα του σχολείου αν έχεις παιδιά που πάνε σχολείο, στις μετακινήσεις, στα βασικά ψώνια (σούπερ μάρκετ, ρούχα παιδιών, βιβλία), στην βενζίνη, στο ΚΤΕΟ και στην ασφάλεια αν έχεις αυτοκίνητο κ.λπ. Επίσης αν θες να σου μένουν χρήματα στην άκρη για δωράκια, γιορτές, απρόοπτα έξοδα, αγορές για το σπίτι και ταξίδια, πρέπει να τα συνυπολογίσεις κι αυτά.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Im Suedwesten ist das Leben teuer

dpa/lsw, vom 27.10.2011 15:24 Uhr

στα νοτιοδυτικα (περιοχη stuttgart) η ζωη ειναι ακριβοτερη.αρθρο της stuttgarter zeitung on line,για να παρουμε μια γευση,τι αλλο κοστιζει αρκετα εκει που θελουμε να παμε

.

http://www.stuttgarter-zeitung.de/inhalt.hohe-inflation-im-suedwesten-ist-das-leben-teuer.fc647a35-b11f-4636-8306-0025e067bbfc.html

Link to comment
Share on other sites

Berufsanfaenger :Vertraege nur noch befristet?

http://www.stuttgarter-zeitung.de/inhalt.berufsanfaenger-vertraege-nur-noch-befristet.676c5570-97b6-495d-9c3a-c1cd3b0ea9b6.html

αρθρο εφημεριδας.μιλαει για το οτι τα περισσοτερα συμβολαια εργασιας στην γερμανια ειναι συγκεκριμενης διαρκειας.1-2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπες και σε μια σελιδα που δειχνει την ταριφα για καθε επαγγελμα...η στουτγαρδη ειναι σχεδον σε ολα στην πρωτη θεση οτι παιρνει και περισσοτερα χρηματα...παει αναλογα με την πολη αυτο...ακριβη η πολη, μεγαλυτεροι και οι μισθοι...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Berufsanfaenger :Vertraege nur noch befristet?

http://www.stuttgarter-zeitung.de/inhalt.berufsanfaenger-vertraege-nur-noch-befristet.676c5570-97b6-495d-9c3a-c1cd3b0ea9b6.html

αρθρο εφημεριδας.μιλαει για το οτι τα περισσοτερα συμβολαια εργασιας στην γερμανια ειναι συγκεκριμενης διαρκειας.1-2 χρονια.

Αυτο δεν μου φαινεται παραξενο αφου και εδω αυτο πανε να κανουν , αυτο το εχουν ή θα το εχουν ολοι στην ευρωπαικη ενωση και συμφωνω με αυτο...γιατι οπως ειναι εδω που καθησυχάζονταν οτι δεν μπορει να με διωξει και τα εξυναν, δεν συμφωνω...γενικα μεχρι τωρα οποια δουλεια και να εκανα δεν ειχα συμβολαιο, μπορουσε να με διωξει καθε στιγμη και ετσι και δουλευα...ουτε μια μερα αδεια, τιποτα...ο καθενας οπως εχει μαθει...σε εναν δημοσιο υπαλληλο αυτο μπορει να του κακοφανει...δεν το λεω με κακια, μην παρεξηγηθει καποια κοπελα ειναι η αποψη μου, οτι το βρισκω λογικο....


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.immonet.de/[email protected]&parentcat=1&objecttype=1&suchart=1&sortby=19&city=143262&marketingtype=2&listsize=12&pageoffset=1&agentid=29l17i2558907626&fromDate=1319700513000&toDate=1319714913448&public_id=17207775&agent=Y&mandant=suchagent&utm_source=suchagent&utm_medium=e-mail&utm_campaign=intern_suche

Αυτο κοριτσια πολυ μου αρεσε, αντε με το καλο να παει ο ανδρας μου την επομενη κυριακη, να δουμε τι θα γινει και μετα βλεπουμε.Σκεφτομαστε το ενδεχομενο να παω και εγω 14 του μηνος...θα δουμε πως θα πανε τα πραγματα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

ακριβη η πολη, μεγαλυτεροι και οι μισθοι...

αυτο γιατι να μην συμβαίνει και στην Ελλάδα?? ΟΕΟ??:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γιατι αγαπημενη φιλη στελλινουλα στην Ελλαδιτσα ισχυει....μεγαλυτερα τα ενοικια, μικροτεροι οι μισθοι...

και ξέχασες να συμπληρώσεις αγαπητή μου, ότι νε μεν μεγαλύτερα ενοικια, μικρότεροι μισθοί αλλά μεγαλύτερο κόστος ζωής και αγαθών!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε με εσας?Ποτε φευγεις και εσυ με το καλο?

9/11 αναχωρούμε το απόγευμα για Heathrow....:D:D:D:D


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Βρηκατε σπιτι ολα ενταξει?Εσυ δουλεια?Τι θα γινει με το μωρο?Παιδικο σταθμο?Ή θα τα κανεις ολα μολις πας εκει???Εγω μαλλον θα αφησω εδω την Δημητρουλα μια εβδομαδα αλλα θα δουμε...αχ τι καλααααα θα κανετε εκει Χριστουγεννα...ποσο ευχομαι να πανε και σε εμας ολα καλα και να ειμαστε και εμεις εκει τα Χριστουγεννα...Εγω απο εβδομαδα παω να βγαλω γερμανικο διαβατηριο και ηδη στειλαμε ολα μας τα χαρτια για μεταφταση...αν δοσει και κανενας δανεικα θα παω και εγω να ψαξω δουλεια...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρηκατε σπιτι ολα ενταξει?Εσυ δουλεια?Τι θα γινει με το μωρο?Παιδικο σταθμο?Ή θα τα κανεις ολα μολις πας εκει???Εγω μαλλον θα αφησω εδω την Δημητρουλα μια εβδομαδα αλλα θα δουμε...αχ τι καλααααα θα κανετε εκει Χριστουγεννα...ποσο ευχομαι να πανε και σε εμας ολα καλα και να ειμαστε και εμεις εκει τα Χριστουγεννα...Εγω απο εβδομαδα παω να βγαλω γερμανικο διαβατηριο και ηδη στειλαμε ολα μας τα χαρτια για μεταφταση...αν δοσει και κανενας δανεικα θα παω και εγω να ψαξω δουλεια...

Όλα εκει θα τα κανονισουμε απο εδώ σπίτι δεν κλεινουμε γιατι φοβόμαστε τους απατεώνες!

Παιδικο σταθμό λίγο αργότερα θα πάει προς το παρών έχω στο νου να κάνω κάποια πραγματα απο το σπίτι... Ό συζηξ ΟΛΑ καλα...;)

Ναι Χριστουγεννα εκει, ωραια θα ειναι....:D

Εμας δεν εχει κανενας για να μας δώσει δανεικα...χοχοχο

Εμεις τα τελιώσαμε ΟΛΑ και αυτην την εβδομάδα παραλαμβάνουμε...Δηλαδη, Δευτερα γράφουμε τα τελευταια εμβόλια του μπεμπη για πριν φύγουμε και μέσα στην εβδομάδα τα κανουμε, τρίτη πέρνουμε τα μεταφρασμένα, τετάρτη το διαβατήριο του μπέμπη. Την άλλη Δευτερα παραιτητε ο άνδρας μου και Τετάρτη αναχωρούμε!!!

Εκει είναι το πακετο βεβαιως...εδώ ΟΛΑ τα καναμε , μας βγήκε το λάδι αλλά τελειώσαμε!!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...