Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, malena38st είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!

Έκανα την 4η εμβρυομεταφορα μου στις 06/06 με τρεις τελείες βλαστοκυστες από κατάψυξη κ ένα πάρα πολύ καλό ενδομήτριο.

Την Τρίτη, μια εβδομάδα δηλ από την εμβρυομεταφορα μου έως κ σήμερα, βλέπω ανοιχτόχρωμα κάπως μπεζ υγρά.

Σήμερα θα έλεγα ότι έχω τα λιγότερα.

Πονακια περιόδου μία με πιάνουν μία με αφήνουν.

Αύριο έχω την χοριακη μου κ έχω μεγάλη αγωνία για τα εμβρυακια μου αν τα κατάφεραν.

Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα κ να έχει πάρει θετική χοριακη?

Ίσως κάπως να ησυχάσω παρόλο που σε λίγες ώρες θα μάθω.

 

Γεια σου κορίτσι μου! Δεν έχω κάνει εμβρυομεταφορά ακόμη, αλλά από αυτά που διαβάζω τον τελευταίο χρόνο θα σου πω πως έχουν αναφερθεί χίλια δυο συμπτώματα, αλλά και πλήρης απουσία συμπτωμάτων, που τελικά κατέληξαν σε θετική χοριακή. Πόνοι περιόδου, καφέ/μπεζ/ροζ εκκρίσεις, πρησμένο στήθος, ζαλάδες κλπ. ή και τίποτα από όλα αυτά! Να μην σε ανησυχούν καθόλου τα μπεζ υγρά. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μια τεράστια χοριακή αύριο 😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλημέρα!

Στις 26/5 έγινε η ωοληψία και στις 31/5 αδιαθετησα όπως μου είπε μέσα σε 5 μέρες περίπου. Τώρα βρίσκομαι στην 17η μέρα και  τα τεστ ωορρηξιας δεν έχουν δείξει ότι έπεται ωορρηξια, τα ξεκίνησα την 13η μέρα τα τεστακια. Ο κύκλος μου κρατάει 28 με 31 μέρες. 

Θα πρέπει να με ανησυχεί; είχε κάποια άλλη κοπέλα μεγάλη καθυστέρηση στον κύκλο της;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Alex@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Στις 26/5 έγινε η ωοληψία και στις 31/5 αδιαθετησα όπως μου είπε μέσα σε 5 μέρες περίπου. Τώρα βρίσκομαι στην 17η μέρα και  τα τεστ ωορρηξιας δεν έχουν δείξει ότι έπεται ωορρηξια, τα ξεκίνησα την 13η μέρα τα τεστακια. Ο κύκλος μου κρατάει 28 με 31 μέρες. 

Θα πρέπει να με ανησυχεί; είχε κάποια άλλη κοπέλα μεγάλη καθυστέρηση στον κύκλο της;

Καλημέρα. Καλε τι σύμπτωση! Ακριβώς ιδιες ημερομηνίες ωοληψίας/έλευσης περιόδου 😊 Μην ανησυχείς, ο κύκλος παθαίνει ένα μικρό λαλα μετά τη διέγερση. Στην προηγούμενη πρώτη μου διέγερση ο επόμενος κύκλος μου ήταν 33 ημερών. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλημέρα. Καλε τι σύμπτωση! Ακριβώς ιδιες ημερομηνίες ωοληψίας/έλευσης περιόδου 😊 Μην ανησυχείς, ο κύκλος παθαίνει ένα μικρό λαλα μετά τη διέγερση. Στην προηγούμενη πρώτη μου διέγερση ο επόμενος κύκλος μου ήταν 33 ημερών. 

Χαχαχα οντως τι σύμπτωση! Μακάρι να είναι και το τυχερό μας!

Ωραία, ησύχασα με την απάντηση σου!!! Να σαι καλά!!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ana21 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!! 3/6 έκανα την πρώτη χοριακη με αποτέλεσμα 719...Έπρεπε ήδη να την είχα κάνει 3 μέρες πριν αλλά αρνουμουν να πάω φοβουμενη το αποτέλεσμα. 4 μέρες αργότερα 2η χοριακη με αποτέλεσμα 3200. 8/6 κάναμε υπέρηχο. Είδαμε και σακο και λεκιθικο ασκό·(ήμουν λέει στην 5η βδομάδα). Όλα καλα λοιπόν. Ελάτε όμως που εμένα μ έχει φάει η αγωνία για το επόμενο βήμα...Δεν έχω συμπτώματα. Ίσως να με πονάει ελαφρως  χαμηλά η μέση. Προχθές είχα έντονα μεταλλική γεύση για μια μέρα.ούτε πρηξίματα έχω, ούτε ζαλάδες, ούτε συχνοουρια. Λέτε να πηγαίνει κάτι στραβά..;

Γειά σου κορίτσι !!! Αχ αυτά τα συμπτώματα και η ελλειψη τους .. 😕 Εμένα ξεκίνησαν από την 7-8 εβδομάδα , μην φανταστείς λίγη ζαλαδα και ναυτία τα απογευματα , τίποτα άλλο!!! Να έχεις θετική σκέψη , βοηθεία και το εμβευάκι σου αφού και ο γιατρός τα είδε όλα σούπερ!!! ❤️ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια είμαι πολύ απογοητευμένη! Μόλις γύρισα από ωοληψία και πήραν μόνο 4 ωράρια! Την προηγούμενη φορά είχαν πάρει 10 και τα 4 γονιμοποιήθηκαν και το ένα έγινε εμβρθομεταφορα τα αλλά δεν επέζησαν. Άρα οι πιθανότητες δεν… Απορώ γιατί παίρνω ορμόνες; Αν είναι να πηγαίνω κάθε μήνα να παίρνουν ένα!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Stef91 είπε:

Κορίτσια είμαι πολύ απογοητευμένη! Μόλις γύρισα από ωοληψία και πήραν μόνο 4 ωράρια! Την προηγούμενη φορά είχαν πάρει 10 και τα 4 γονιμοποιήθηκαν και το ένα έγινε εμβρθομεταφορα τα αλλά δεν επέζησαν. Άρα οι πιθανότητες δεν… Απορώ γιατί παίρνω ορμόνες; Αν είναι να πηγαίνω κάθε μήνα να παίρνουν ένα!  

Εγώ θα σου ευχηθώ να έχεις τουλάχιστον δύο έμβρυα για μεταφορά και να πετύχει! Μπορεί αυτά τα τέσσερα να ναι καλύτερα από τα προηγούμενα δέκα. Εχε πίστη! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Neverstop είπε:

Εγώ θα σου ευχηθώ να έχεις τουλάχιστον δύο έμβρυα για μεταφορά και να πετύχει! Μπορεί αυτά τα τέσσερα να ναι καλύτερα από τα προηγούμενα δέκα. Εχε πίστη! 

Αχ! Σε ευχαριστώ πολύ !! Μακάρι, αλλά δεν ξέρω γιατί είμαι τόσο χάλια!λ, δεν έχω πίστη καθόλου ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Stef91 είπε:

Αχ! Σε ευχαριστώ πολύ !! Μακάρι, αλλά δεν ξέρω γιατί είμαι τόσο χάλια!λ, δεν έχω πίστη καθόλου ! 

Γιατί όταν έχεις περάσει μία ή περισσότερες κρυάδες γίνεται αγώνας να κρατήσεις την πίστη σου. Είσαι πολύ μικρή και σίγουρα θα τα καταφέρεις. Θέλει υπομονή κι επιμονη η εξωσωματικη κι εμπιστοσύνη στο γιατρό (πολύ βασικό) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ririii88 είπε:

Γειά σου κορίτσι !!! Αχ αυτά τα συμπτώματα και η ελλειψη τους .. 😕 Εμένα ξεκίνησαν από την 7-8 εβδομάδα , μην φανταστείς λίγη ζαλαδα και ναυτία τα απογευματα , τίποτα άλλο!!! Να έχεις θετική σκέψη , βοηθεία και το εμβευάκι σου αφού και ο γιατρός τα είδε όλα σούπερ!!! ❤️ 

Λίγη ναυτία το απόγευμα Ε;;;; Προχθές αναρωτιόμουν αν μια μικρή ανακατωσούρα στο στομαχι προερχόταν από το εμβρυακι ή από το γιουβετσακι ...🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Ana21 είπε:

Λίγη ναυτία το απόγευμα Ε;;;; Προχθές αναρωτιόμουν αν μια μικρή ανακατωσούρα στο στομαχι προερχόταν από το εμβρυακι ή από το γιουβετσακι ...🤣🤣🤣

Σκέψου πως δεν μπορούσα να φάω τιποτα από τις 4 και μετά περίπου γιατί ένιωθα περίεργα .. μόνο κάτι κράκερ ολικής με έκαναν να νιώσω καλύτερα !! Μετά την 12η εβδομάδα και αφού έκοψα και προγεαστερόνη κτλ ίσιωσα και δεν έχω τίποτα !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Neverstop είπε:

Γιατί όταν έχεις περάσει μία ή περισσότερες κρυάδες γίνεται αγώνας να κρατήσεις την πίστη σου. Είσαι πολύ μικρή και σίγουρα θα τα καταφέρεις. Θέλει υπομονή κι επιμονη η εξωσωματικη κι εμπιστοσύνη στο γιατρό (πολύ βασικό) 

Να σου πω την αλήθεια, τα πήρα τώρα με την γιατρό γιατί της λέω μόνο 4 με τόσες ορμόνες; Και μου λέει δεν φταίω εγώ, εγώ τα έκανα όλα σωστά! Και γιατί ρωτάτε εμένα κτλ! Και της λέω ποιον να ρωτήσω; Εγώ δεν ξέρω, δεν έχω σπουδάσει ιατρική. Και με τούτα και με κεινα μου πετάει ένα φταίνε και τα κιλά σου, γιατί δεν σκέφτεσαι ότι και εσυ κανείς λαθη; Μόνο των άλλων κοιτάς; Κι της λέω αφού πιστεύατε ότι τα κιλά μου είναι θέμα, γιατί επιμένατε να έρθω τόσο σύντομα; Ας μου έλεγε χασε 10-15 κιλά και ελα μετά! Αλλά όχι με την επόμενη περίοδο έλα είναι προετοιμασμένο το σώμα. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stef91 είπε:

Να σου πω την αλήθεια, τα πήρα τώρα με την γιατρό γιατί της λέω μόνο 4 με τόσες ορμόνες; Και μου λέει δεν φταίω εγώ, εγώ τα έκανα όλα σωστά! Και γιατί ρωτάτε εμένα κτλ! Και της λέω ποιον να ρωτήσω; Εγώ δεν ξέρω, δεν έχω σπουδάσει ιατρική. Και με τούτα και με κεινα μου πετάει ένα φταίνε και τα κιλά σου, γιατί δεν σκέφτεσαι ότι και εσυ κανείς λαθη; Μόνο των άλλων κοιτάς; Κι της λέω αφού πιστεύατε ότι τα κιλά μου είναι θέμα, γιατί επιμένατε να έρθω τόσο σύντομα; Ας μου έλεγε χασε 10-15 κιλά και ελα μετά! Αλλά όχι με την επόμενη περίοδο έλα είναι προετοιμασμένο το σώμα. 

Τι λες;; σοβαρά;; Έτσι σου μίλησε;;

Σκέψου σοβαρά την αλλαγή γιατρού! 

Δεν φτάνει όσα περνάμε, δεν φτάνει το οικονομικό και το ψυχολογικό! Θα δεχόμαστε και τα κόμπλεξ των γιατρών; Σαν δεν ντρεπεται λέω εγώ!

Εσύ μην χάνεις την πίστη! Πάρε βαθιές ανάσες και σκέψου σοβαρά να βρεις γιατρούς - επιστήμονες που θα βαδίζουν μαζί σου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Xristina96 είπε:

Τι λες;; σοβαρά;; Έτσι σου μίλησε;;

Σκέψου σοβαρά την αλλαγή γιατρού! 

Δεν φτάνει όσα περνάμε, δεν φτάνει το οικονομικό και το ψυχολογικό! Θα δεχόμαστε και τα κόμπλεξ των γιατρών; Σαν δεν ντρεπεται λέω εγώ!

Εσύ μην χάνεις την πίστη! Πάρε βαθιές ανάσες και σκέψου σοβαρά να βρεις γιατρούς - επιστήμονες που θα βαδίζουν μαζί σου! 

Έτσι μου μίλησε ναι, ήμουν και εγώ φορτισμένη, δεν μπορώ να πω ότι μιλούσα ήρεμα, αλλά μου πετάει και ένα έμμεσα είσαι χοντρούλα και εκεί φόρτωσα παρά πολύ. Αφού τώρα τα γράφω και τα νεύρα μου είναι στον θεο. Περιμένω να δω τι θα γίνει με τα 4 αύριο αν και δεν έχω πολλές ελπίδες και μετά εννοείται θα αλλάξω. 😤😤😭😭

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Κορίτσια είμαι πολύ απογοητευμένη! Μόλις γύρισα από ωοληψία και πήραν μόνο 4 ωράρια! Την προηγούμενη φορά είχαν πάρει 10 και τα 4 γονιμοποιήθηκαν και το ένα έγινε εμβρθομεταφορα τα αλλά δεν επέζησαν. Άρα οι πιθανότητες δεν… Απορώ γιατί παίρνω ορμόνες; Αν είναι να πηγαίνω κάθε μήνα να παίρνουν ένα!  

Σημασία δεν έχει να είναι πολλά αλλά να είναι ωριμα και καλά. Ευχομαι να είναι και τα τέσσερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...