Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Σποράκι είπε:

Τα φεμαρα κάνουν ωορρηξία ή πολύ νωρίς ή πολύ αργά, να το θυμάσαι για να μην αγχώνεσαι. Συγχαρητήρια, καλές γονιμοποιησεις!

Εμ δε μου το πες την προηγούμενη φορά που ψαχνόμουνα! 😅😘

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια ελπίζω να είστε καλά και να έχετε χαρουμενα νέα!!!Εχω μια ερώτηση οποίος γνωρίζει να μου πει... Στην έμβρυομεταφορά  ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΩΝ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΩΝ χρειάζεται να παρουμε ένεση για πρόκληση Ωορεξιας η αρκούν τα φάρμακα Οιστροδιολης και προγεστερόνης;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , maro3 είπε:

Κορίτσια ελπίζω να είστε καλά και να έχετε χαρουμενα νέα!!!Εχω μια ερώτηση οποίος γνωρίζει να μου πει... Στην έμβρυομεταφορά  ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΩΝ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΩΝ χρειάζεται να παρουμε ένεση για πρόκληση Ωορεξιας η αρκούν τα φάρμακα Οιστροδιολης και προγεστερόνης;

 

Καλησπέρα,

Εγώ έκανα και ovitrell για να μιμηθούμε την ωορρηξία. Δεν έκανα καθόλου λόγω ciclacur . Όλα πήγαν καλά ❤️ εύχομαι και σε σένα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Xristina96 είπε:

Καλησπέρα,

Εγώ έκανα και ovitrell για να μιμηθούμε την ωορρηξία. Δεν έκανα καθόλου λόγω ciclacur . Όλα πήγαν καλά ❤️ εύχομαι και σε σένα!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Εμένα δεν μου είπαν να πάρω... Μακάρι να πανε για όλους μας καλά!!! ❣️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , maro3 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Εμένα δεν μου είπαν να πάρω... Μακάρι να πανε για όλους μας καλά!!! ❣️

Εγώ έκανα μεταφορά κατεψυγμενης βλαστοκυστης 5 ημερων σε φυσικό κύκλο και απλά με παρακολουθουσε με υπέρηχο και αιματολογικες μέχρι να διαπιστωθεί η ωορηξια οπότε και 5 μέρες μετά έκανα εμβρυομεταφορα. Μέχρι τότε δεν έπαιρνα κανενα φαρμακο (εκτός κορτιζόνης, έχω χασιμοτο) ενω συνήθως δίνουν, εμπιστεύσου τον γιατρό σου, καθε περίπτωση είναι διαφορετική. Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια και αγόρια (μην τα ξεχνάμε 😁)... Ρώτησα τον γιατρό μας και μας ειπε  πως δεν θα χρειαστεί να κάνουμε ένεση για πρόκληση Ωορεξιας. Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Να έχετε όλοι χαρούμενα νέα και μόνο χαμόγελα στα χείλη σας!!! 😁😁😁😁😁😁

πρίν από 7 λεπτά , Nels είπε:

Εγώ έκανα μεταφορά κατεψυγμενης βλαστοκυστης 5 ημερων σε φυσικό κύκλο και απλά με παρακολουθουσε με υπέρηχο και αιματολογικες μέχρι να διαπιστωθεί η ωορηξια οπότε και 5 μέρες μετά έκανα εμβρυομεταφορα. Μέχρι τότε δεν έπαιρνα κανενα φαρμακο (εκτός κορτιζόνης, έχω χασιμοτο) ενω συνήθως δίνουν, εμπιστεύσου τον γιατρό σου, καθε περίπτωση είναι διαφορετική. Καλή επιτυχία!

Τον εμπιστευόμαστε !!! Απλά οι απαντήσεις σας με καθυσήχασαν μέχρι να τον βρούμε!! Να είστε καλά!!! ❣️

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maro3 είπε:

Κορίτσια ελπίζω να είστε καλά και να έχετε χαρουμενα νέα!!!Εχω μια ερώτηση οποίος γνωρίζει να μου πει... Στην έμβρυομεταφορά  ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΩΝ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΩΝ χρειάζεται να παρουμε ένεση για πρόκληση Ωορεξιας η αρκούν τα φάρμακα Οιστροδιολης και προγεστερόνης;

 

Αν πας σε φυσικό κύκλο θα κάνεις ένεση, αν πας με τεχνητό δεν χρειάζεται γιατί δεν κάνεις ωορρηξία, επιλέγει ο γιατρός πότε είσαι έτοιμη και ξεκινάς προγεστερονη.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Αν πας σε φυσικό κύκλο θα κάνεις ένεση, αν πας με τεχνητό δεν χρειάζεται γιατί δεν κάνεις ωορρηξία, επιλέγει ο γιατρός πότε είσαι έτοιμη και ξεκινάς προγεστερονη.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, ότι καλύτερο σου εύχομαι!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Ε κλασικά συμπτώματα!!! Πότε είναι η χοριακή;

22/06 αχχχχ !!! Εεεεεχωωωω ακόμα !!! 
Πολύ δύσκολο μωρέ κορίτσια ! Νιώθω διαρκώς πόνους περιόδου κ σκέφτομαι ας το βγάλτο απ το μυαλό σου τζίφος τπτ δεν έγινε  μετά λέω γιατί δεν το πιστεύεις το σποράκι σου ; Γιατί να μην πήγε καλά 😬

του τρελού !!!😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TaxAgg είπε:

22/06 αχχχχ !!! Εεεεεχωωωω ακόμα !!! 
Πολύ δύσκολο μωρέ κορίτσια ! Νιώθω διαρκώς πόνους περιόδου κ σκέφτομαι ας το βγάλτο απ το μυαλό σου τζίφος τπτ δεν έγινε  μετά λέω γιατί δεν το πιστεύεις το σποράκι σου ; Γιατί να μην πήγε καλά 😬

του τρελού !!!😂

Μη δίνεις σημασία σε αυτά, είναι φυσιολογικά από την προγεστερόνη. Είναι ζόρικες αυτές οι μέρες, περνάνε όμως!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες!!

Θα ήθελα λίγη βοήθεια. 

Καλώς εχόντων των πραγμάτων ξεκινάμε άμεσα διέγερση κι εμείς.. Οι εξετάσεις για προγεστερόνη και οιστραδιόλη γίνονται την πρώτη ή τη δεύτερη μέρα της περιόδου; Νομίζω μου είπε τη δεύτερη μέρα αλλά δεν είμαι πολύ σίγουρη.. Μου είπε αν έχεις καφέ και την πρώτη μέρα μπορείς να τις κάνεις, αλλά κανονικά γίνονται τη δεύτερη μέρα, σωστά..;;

Άρχισα να αδιαθετώ και δεν ξέρω αν πρέπει να πάω τώρα για εξετάσεις ή αύριο το πρωί.. Προς το παρόν  έχω ροζ.. Σόρρυ για τη γλαφυρή περιγραφή .. 🤣

Χθες κάναμε υπέρηχο για να δούμε αν έχουμε κυστικό (δεν έχουμε), οπότε αν είναι οκ οι εξετάσεις ξεκινάω με gonal 300 μονάδες... Πρώτη διέγερση για μένα. Σας ευχαριστώ...!!

  • Καλή τύχη! 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , xristinakarr είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες!!

Θα ήθελα λίγη βοήθεια. 

Καλώς εχόντων των πραγμάτων ξεκινάμε άμεσα διέγερση κι εμείς.. Οι εξετάσεις για προγεστερόνη και οιστραδιόλη γίνονται την πρώτη ή τη δεύτερη μέρα της περιόδου; Νομίζω μου είπε τη δεύτερη μέρα αλλά δεν είμαι πολύ σίγουρη.. Μου είπε αν έχεις καφέ και την πρώτη μέρα μπορείς να τις κάνεις, αλλά κανονικά γίνονται τη δεύτερη μέρα, σωστά..;;

Άρχισα να αδιαθετώ και δεν ξέρω αν πρέπει να πάω τώρα για εξετάσεις ή αύριο το πρωί.. Προς το παρόν  έχω ροζ.. Σόρρυ για τη γλαφυρή περιγραφή .. 🤣

Χθες κάναμε υπέρηχο για να δούμε αν έχουμε κυστικό (δεν έχουμε), οπότε αν είναι οκ οι εξετάσεις ξεκινάω με gonal 300 μονάδες... Πρώτη διέγερση για μένα. Σας ευχαριστώ...!!

Κι εγώ έχω αυτό το πρόβλημα με το μέτρημα των ημερών. Λένε ότι πρώτη μέρα είναι η μέρα που έχεις κόκκινο αίμα αλλά εγώ πολλές φορές έχω ανοιχτόχρωμο αίμα αρκετό για μια ολόκληρη μέρα πριν το κόκκινο.

Λογικά αν ξεκίνησες το πρωί με ανοιχτόχρωμα, θα σου έρθει μέχρι το απόγευμα, οπότε δεύτερη μέρα είναι αύριο, και τότε πας για τις εξετάσεις σου.

Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ιουλιέτα είπε:

Κορίτσια είχα γράψει πριν λίγες μέρες ότι με το Femara την 8η ημέρα δεν είχαν αναπτυχθεί σχεδόν καθόλου ωοθυλάκια.

Σήμερα, 17η ημέρα, μου πήραν δύο ωάρια. Έχω μικρό κύκλο και ποτέ δεν έχω ξανακάνει ωορρηξία τόσο αργά.

Οπότε κάτι έπαιξε με τα Femara και πήραν μπρος αργά. Το λέω για όποια άλλη τύχει να αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο. 

Κορίτσι μου να πάνε όλα καλά!!! Από femara βγαίνουν έμβρυα 5 ημερών!! Στο ευχομαι!!!!! ❣️❣️❣️

πρίν από 2 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Κι εγώ έχω αυτό το πρόβλημα με το μέτρημα των ημερών. Λένε ότι πρώτη μέρα είναι η μέρα που έχεις κόκκινο αίμα αλλά εγώ πολλές φορές έχω ανοιχτόχρωμο αίμα αρκετό για μια ολόκληρη μέρα πριν το κόκκινο.

Λογικά αν ξεκίνησες το πρωί με ανοιχτόχρωμα, θα σου έρθει μέχρι το απόγευμα, οπότε δεύτερη μέρα είναι αύριο, και τότε πας για τις εξετάσεις σου.

Όπως τα λέει η Ιουλιέτα μας τα έχει πει και εμάς ο γιατρός μας, καλή επιτυχία!!! ❣️❣️❣️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...