Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

2 ώρες πρίν, CountryGirl είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!!

Λοιπόν πήγα για χοριακη σήμερα!!190 μονάδες!! Πως σας φαίνεται? Επανάληψη τη Δευτέρα εννοείται. Τώρα πάμε στους προβληματισμούς μου.. χτες έκανα τεστ στο σπίτι γιστι ήθελα να είμαι προετοιμασμενη για το αποτέλεσμα (9η μέρα μετά την ετ) και βγήκε θετικό με σχετικά έντονη γραμμή. Σήμερα δεν ξέρω τι με καβάλησε ήθελα να το επαναλάβω να το δω να σκουρενει  και αντί αυτού ήταν πιο ξεθωριασμενη η γραμμή.. είχα και λίγα ροζακια στο σκούπισμα και τώρα αγχώνομαι μήπως παλλινδομησε... πείτε μου αν είχατε ανάλογη εμπειρία γιατί θα τρελαθώ!!

 

Συγχαρητήρια! Μόνο η χοριακη δείχνει, τα τεστ απλά ανιχνεύουν πάνω από κάποιες μονάδες. Εγώ έκανα στον 4ο μήνα και δεν ήταν τέρμα έντονο. 

Η χοριακη σου είναι πένα. 

Μην αγχώνεσαι ούτε με τα ροζ. 8 στα 10 εδώ είχαν ροζ ή και αίμα. Εγώ είχα αίμα. Χαλάρωσε, κάνε υπομονή μέχρι το επόμενο τέστ. Είναι αγχωτική πολύ αυτή η φάση μέχρι τους υπερήχους, μέχρι να ακούσεις καρδούλα και όλα. Ένα βήμα την φορά και όλα θα πάνε καλά ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Xristina96 said:

Συγχαρητήρια! Μόνο η χοριακη δείχνει, τα τεστ απλά ανιχνεύουν πάνω από κάποιες μονάδες. Εγώ έκανα στον 4ο μήνα και δεν ήταν τέρμα έντονο. 

Η χοριακη σου είναι πένα. 

Μην αγχώνεσαι ούτε με τα ροζ. 8 στα 10 εδώ είχαν ροζ ή και αίμα. Εγώ είχα αίμα. Χαλάρωσε, κάνε υπομονή μέχρι το επόμενο τέστ. Είναι αγχωτική πολύ αυτή η φάση μέχρι τους υπερήχους, μέχρι να ακούσεις καρδούλα και όλα. Ένα βήμα την φορά και όλα θα πάνε καλά ❤️

Ευχαριστώ πολύ!!!! Είναι όντως αγχωτικη αυτή η περίοδος... κάθε βήμα είναι βέβαια.. ευτυχώς που υπάρχετε κ εσείς και καθησυχάζονται οι ανησυχίες μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως γνωρίζει καμια;;

είμαι σε δάση διέγερσης με μεριοφερτ και σήμερα εχω βγαλει εξανθήματα που όλο και πληθαίνουν. Παίζει να είναι απο το φάρμακο; Το εχω ξαναπάρει χωρίς καμια παρενέργεια.. επίσης μπορώ να πάω αντιοσταμινικα; 
Θα παρω και πιο μετά τον γιατρό..

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Katiamaxiking said:

Κορίτσια μήπως γνωρίζει καμια;;

είμαι σε δάση διέγερσης με μεριοφερτ και σήμερα εχω βγαλει εξανθήματα που όλο και πληθαίνουν. Παίζει να είναι απο το φάρμακο; Το εχω ξαναπάρει χωρίς καμια παρενέργεια.. επίσης μπορώ να πάω αντιοσταμινικα; 
Θα παρω και πιο μετά τον γιατρό..

Μήπως είναι ο συνδυασμός του με κάποιο άλλο φάρμακο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dec-e είπε:

Μήπως είναι ο συνδυασμός του με κάποιο άλλο φάρμακο?

Δεν παίρνω κάτι άλλο..ξεκινησα τη Δευτέρα τη διέγερση

 Χθες έφαγα γαρίδες και σαρδέλες. Έχω ξαναφάει, δεν έχω αλλεργία αλλα λεω μήπως..:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Δεν παίρνω κάτι άλλο..ξεκινησα τη Δευτέρα τη διέγερση

 Χθες έφαγα γαρίδες και σαρδέλες. Έχω ξαναφάει, δεν έχω αλλεργία αλλα λεω μήπως..:

Μήπως το ψάρι με το φάρμακο κάπως έδρασε; Ρώτα μήπως μπορείς να πάρεις ένα atarax να συνέλθεις. Πάρε τηλέφωνο μην το αφήνεις να φουντώσει και άλλο

 

Και δεν είναι στάνταρ αυτό, εγώ πχ έπινα συχνά ένα ενεργειακό ποτό το πιο γνωστό και δεν είχα θέμα. Μια φορά αφού το ήπια φούντωσα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Xristina96 είπε:

Μήπως το ψάρι με το φάρμακο κάπως έδρασε; Ρώτα μήπως μπορείς να πάρεις ένα atarax να συνέλθεις. Πάρε τηλέφωνο μην το αφήνεις να φουντώσει και άλλο

 

Και δεν είναι στάνταρ αυτό, εγώ πχ έπινα συχνά ένα ενεργειακό ποτό το πιο γνωστό και δεν είχα θέμα. Μια φορά αφού το ήπια φούντωσα! 

Ευχαριστω πολύ! 

Ναι τον παίρνω τώρα! 

πρίν από 2 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Ευχαριστω πολύ! 

Ναι τον παίρνω τώρα! 

Τον πήρα! Μου είπε ότι είναι από την αντιβίωση που πήρα! Το ξέχασα τελείως ότι μέχρι χθες έπαιρνα..μου είπε να παρω αντιισταμινικο!! 
 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Μόλις με πήραν από το κέντρο και ΦΕΝ γονιμοποιήθηκε κανένα.θέλω να μάθω τι εξετάσεις πρέπει να γίνουν; Ξέρετε πιο μπορώ να απευθυνθώ; Όχι δεν μου είπαν τίποτα. Εγώ έκανα ορμονολογικές μόνο και αιματολογικές και ο άντρας μου αιματολογικές και σπερμιόγραμμα το οποίο δεν βγήκε καλό. Μας έστειλαν στο κέντρο εξωσωματικής και μετά μας ξεκινήσαμε τις προσπάθειες. Και εχθές επειδή ανέβασα τον τόνο της φωνής μου, μου πέταξε αυτό έχεις και παραπάνω κιλά τι περιμένεις; Τώρα θα πάω σε ενδοκρινολόγο και θέλω να ρωτήσω τι εξετάσεις πρέπει να κάνω, να ξεσκονιστώ! Τουλάχιστον από μένα και από τον άντρα μου να μην πω ότι δεν κάναμε τίποτα γιατί με τρώει και αυτό 

Λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα που είχες. Καλό είναι να κλείσεις ραντεβού στο Έλενα στο τμήμα αποβολών, εκεί πραγματικά θα σε ξεσκονίσουν και θα έχεις μια καλύτερη εικόνα για το τι γίνεται. Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια σου να είναι επιτυχής!! 

19 ώρες πρίν, malena38st είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της πρώτης χοριακης μου δέκα μέρες μετά την εμβρυομεταφορα τριών αρίστων βλαστοκυστων. Είμαι 40 ετών κ είναι η 4η προσπάθεια μου. 5 χρόνια γεμάτα εμπόδια , εξετάσεις, μικρόβια κτλ.

Πήρα το νούμερο 32,83 κ απογοητεύτηκα. Αν κ ήταν άριστες οι βλαστοκυστες ο γιατρός λέει ότι είναι θέμα γενετικό, δηλ θέμα ποιότητας των ωαρίων μου. Είναι όμως λέει ακόμα μια θετική χοριακη κ να επαναλάβω την Δευτέρα.

Εμένα όμως γκρεμίστηκε ο κόσμος μου κ έκανα σκέψεις μαύρες με πολύ κλάμα.

Τωρα νιώθω τύψεις μήπως καποιο εμβρυακι υπάρχει ακόμα κ του εκανα κακό με το κλάμα κ το στρες μου.

Πιστεύετε έχω ελπίδες?

Υπάρχει κάποια που είχε χαμηλή χοριακη αλλά έγινε το θαύμα κ απέκτησε μωράκι?

Σας ευχαριστώ 

 

Καλησπέρα σου, η χοριακή σου μπορεί να είναι χαμηλή αλλά θεωρείται θετική!! Δεν μπορείς να γνωρίζεις πως θα εξελιχθεί, για παράδειγμα εάν έχει γίνει καθυστερημένη εμφύτευση αυξάνεται με πιο αργό ρυθμό. Θετικές σκέψεις και πολύ υπομονή να την επαναλάβεις με το καλό την Δευτέρα. 

10 ώρες πρίν, CountryGirl είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!!

Λοιπόν πήγα για χοριακη σήμερα!!190 μονάδες!! Πως σας φαίνεται? Επανάληψη τη Δευτέρα εννοείται. Τώρα πάμε στους προβληματισμούς μου.. χτες έκανα τεστ στο σπίτι γιστι ήθελα να είμαι προετοιμασμενη για το αποτέλεσμα (9η μέρα μετά την ετ) και βγήκε θετικό με σχετικά έντονη γραμμή. Σήμερα δεν ξέρω τι με καβάλησε ήθελα να το επαναλάβω να το δω να σκουρενει  και αντί αυτού ήταν πιο ξεθωριασμενη η γραμμή.. είχα και λίγα ροζακια στο σκούπισμα και τώρα αγχώνομαι μήπως παλλινδομησε... πείτε μου αν είχατε ανάλογη εμπειρία γιατί θα τρελαθώ!!

 

Συγχαρητήρια, η χοριακή σου είναι αρκετά ικανοποιητική!!! Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις τεστάκια, μόνο την χοριακή να κοιτάς και το πως αυτή αυξάνεται, καλούς διπλασιασμούς εύχομαι!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2023 at 9:13 ΠΜ, Stef91 είπε:

Μόλις με πήραν από το κέντρο και ΦΕΝ γονιμοποιήθηκε κανένα.θέλω να μάθω τι εξετάσεις πρέπει να γίνουν; Ξέρετε πιο μπορώ να απευθυνθώ; Όχι δεν μου είπαν τίποτα. Εγώ έκανα ορμονολογικές μόνο και αιματολογικές και ο άντρας μου αιματολογικές και σπερμιόγραμμα το οποίο δεν βγήκε καλό. Μας έστειλαν στο κέντρο εξωσωματικής και μετά μας ξεκινήσαμε τις προσπάθειες. Και εχθές επειδή ανέβασα τον τόνο της φωνής μου, μου πέταξε αυτό έχεις και παραπάνω κιλά τι περιμένεις; Τώρα θα πάω σε ενδοκρινολόγο και θέλω να ρωτήσω τι εξετάσεις πρέπει να κάνω, να ξεσκονιστώ! Τουλάχιστον από μένα και από τον άντρα μου να μην πω ότι δεν κάναμε τίποτα γιατί με τρώει και αυτό 

Θα πας σε εναν ενδοκρινολογο ( ακομη καλυτερα να ειναι ενδοκρινολογος αναπαραγωγης) και θα του πεις να τσεκαρει σακχαρο κ αντισταση στην ινσουλινη κ ο, τι αλλο κρινει. Γενικα δεν εχω να σου συστησω καποιον, διοτι δεν εχω απτό αποτελεσμα αυτη την στιγμη, οποτε θα ηταν ανευθυνο εκ μερους μου. Ολα θα πανε καλα την επόμενη φορα. Εαν το 91 υποδηλωνει την ηλικια σου, εχεις ολο τον χρονο να γινεις κ κορμαρα κ μαμα! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , CountryGirl είπε:

Λοιπόν!!!! Επανέλαβα την ανάλυση σήμερα..  τετραπλασιαστηκε!! 730 μονάδες!!! Περιμένω να επικοινωνήσει μαζί μου η γιατρός.. νομίζετε ότι είναι δίδυμη κύηση???

Συγχαρητήρια κορίτσι μου !!! Θεωρώ πως θα μπορούσε να είναι !! αλλά με την επισκεψη στον γιατρό σου και τον υπέρηχο θα το επιβεβαιώσεις .. ❤️ 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ririii88 said:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου !!! Θεωρώ πως θα μπορούσε να είναι !! αλλά με την επισκεψη στον γιατρό σου και τον υπέρηχο θα το επιβεβαιώσεις .. ❤️ 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...