Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      είναι πολύ δραστήριος μου είπαν οι μαίες ! στο nst έκανε 29 κινήσεις σε ούτε 10 λεπτα και μπορεί να το κάνει και συνεχώς!  όποτε όσο να ναι και η συνεχής δραστηριοτητα  μέσα προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα ! 

      Βιάζεται καλέ να βγει βόλτες !! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μείνει όσο μπορεί περισσότερο εκεί μεσα!

      • Ευχή 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , CountryGirl είπε:

Δε ευχαριστώ πολύ!!!! Εύχομαι όλα να πάνε κατευχη!!! Κ αυτό το Σάββατο πλησιάζει σαν χελώνα!!!!!!

Σ ευχαριστώ πολυ!!! Ευχομαι τεράστια χοριακή και ένα γερό μωρακι η΄και 2.. ότι εσυ επιθυμείς !!! ;) 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

17 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Έχω ακούσει εξετάσεις που ανιχνεύουν συγκεκριμένες γονιδιακες μεταλλάξεις. Οπότε ναι, υπάρχει. Δεν γνωρίζω απλώς αν μπορεί να τις κάνει ο οποιοσδήποτε και που.. 

Προφανώς εννοούσε πως δεν μπορείς να πάρεις φάρμακα από εοπυυ αν έχεις κατάψυξη κι είσαι 39..καθώς πρέπει να ολοκληρωθεί η προσπάθεια πρώτα. 

Εγώ που ήμουν 39 γράψαμε στην έκθεση προς εοπυυ πως λόγω ποιότητας (κ καλά) πρέπει να κάνω νέα διέγερση. 

Πω master στην εξωσωματικη θα πάρουμε 🤣

Ναι μπορεί και αυτό!!  διδακτορικό μη σου πω!!! 🤣🤣🤣🤣

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια!! 3/6 έκανα την πρώτη χοριακη με αποτέλεσμα 719...Έπρεπε ήδη να την είχα κάνει 3 μέρες πριν αλλά αρνουμουν να πάω φοβουμενη το αποτέλεσμα. 4 μέρες αργότερα 2η χοριακη με αποτέλεσμα 3200. 8/6 κάναμε υπέρηχο. Είδαμε και σακο και λεκιθικο ασκό·(ήμουν λέει στην 5η βδομάδα). Όλα καλα λοιπόν. Ελάτε όμως που εμένα μ έχει φάει η αγωνία για το επόμενο βήμα...Δεν έχω συμπτώματα. Ίσως να με πονάει ελαφρως  χαμηλά η μέση. Προχθές είχα έντονα μεταλλική γεύση για μια μέρα.ούτε πρηξίματα έχω, ούτε ζαλάδες, ούτε συχνοουρια. Λέτε να πηγαίνει κάτι στραβά..;

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Ana21 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!! 3/6 έκανα την πρώτη χοριακη με αποτέλεσμα 719...Έπρεπε ήδη να την είχα κάνει 3 μέρες πριν αλλά αρνουμουν να πάω φοβουμενη το αποτέλεσμα. 4 μέρες αργότερα 2η χοριακη με αποτέλεσμα 3200. 8/6 κάναμε υπέρηχο. Είδαμε και σακο και λεκιθικο ασκό·(ήμουν λέει στην 5η βδομάδα). Όλα καλα λοιπόν. Ελάτε όμως που εμένα μ έχει φάει η αγωνία για το επόμενο βήμα...Δεν έχω συμπτώματα. Ίσως να με πονάει ελαφρως  χαμηλά η μέση. Προχθές είχα έντονα μεταλλική γεύση για μια μέρα.ούτε πρηξίματα έχω, ούτε ζαλάδες, ούτε συχνοουρια. Λέτε να πηγαίνει κάτι στραβά..;

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό το μωράκι σου!

Μην ανησυχείς καθόλου, νωρίς είναι ακόμη. Εγώ εκτός από το αισθημα ταχυπαλμιας που είχα στην αρχή και το πρήξιμο στο στήθος είμαι πλεον στα μισά του πέμπτου και δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα και το εμβρυακι μεγαλώνει μια χαρά. Συχνοουρια εντονη είχα τον προηγούμενο μήνα, τώρα ούτε αυτο. Η κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική, δε σου κρύβω ότι και εγώ κάθε φορά πριν τον υπέρηχο έχω λιγη αγωνία γιατί εκτός του ότι μεγαλώνει η κοιλιά δε νιώθω τίποτα άλλο και είμαι καλύτερα από ποτε!

Υπομονη μέχρι τον επομενο υπέρηχο που θα ακούσετε καρδούλα και αν είναι όλα καλά μην ξανασκεφτεις τίποτα. Να ακούς μονο τις οδηγίες του γιατρού, να είσαι ηρεμη και να το απολαυσεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Ana21 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!! 3/6 έκανα την πρώτη χοριακη με αποτέλεσμα 719...Έπρεπε ήδη να την είχα κάνει 3 μέρες πριν αλλά αρνουμουν να πάω φοβουμενη το αποτέλεσμα. 4 μέρες αργότερα 2η χοριακη με αποτέλεσμα 3200. 8/6 κάναμε υπέρηχο. Είδαμε και σακο και λεκιθικο ασκό·(ήμουν λέει στην 5η βδομάδα). Όλα καλα λοιπόν. Ελάτε όμως που εμένα μ έχει φάει η αγωνία για το επόμενο βήμα...Δεν έχω συμπτώματα. Ίσως να με πονάει ελαφρως  χαμηλά η μέση. Προχθές είχα έντονα μεταλλική γεύση για μια μέρα.ούτε πρηξίματα έχω, ούτε ζαλάδες, ούτε συχνοουρια. Λέτε να πηγαίνει κάτι στραβά..;

Βρε καρδούλα μου ! Θυμάμαι κ με την χοριακη που φοβόσουν ! Καταλαβαίνω τον φόβο κ την αγωνία, όπως όλες μας εδώ ! Και εγώ στην αναμονή χοριακης είμαι κ τρέμω ! Ωστόσο !!!!!! Αφού έχεις δει σάκο, ο γιατρός σου είπε όλα καλά, γιατί να πάει κάτι στραβά ;; Καταλαβαίνω πως το μυαλό από τον φόβο του πάει κατευθείαν στο κακό ! Αλλά ξόρκισε το σε παρακαλώ !! Κάθε που σου έρχεται μια αρνητική σκέψη, κοιτάξου στον καθρέφτη κ πες ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ !!!! Και είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!! Θα κανείς κακό στην ψυχολογία σου αν σκέφτεσαι έτσι, ιδίως και από την στιγμή που όλα προχωρούν καλά !! 
εαν σε ξε αγχώσει μιλά ευθέως στον γιατρό σου για τις ανησυχίες σου !!! Μην ντρέπεσαι να τον «πρηξεις» αν κρινεις ότι ξεφεύγει η κατάσταση με το άγχος !!! 
παρε μια βαθιά ανασα χαμογελα και απόλαυσε το γιατί έχει ξεκινήσει η εγκυμοσύνη σου και όλα πάνε καλά !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , TaxAgg είπε:

Βρε καρδούλα μου ! Θυμάμαι κ με την χοριακη που φοβόσουν ! Καταλαβαίνω τον φόβο κ την αγωνία, όπως όλες μας εδώ ! Και εγώ στην αναμονή χοριακης είμαι κ τρέμω ! Ωστόσο !!!!!! Αφού έχεις δει σάκο, ο γιατρός σου είπε όλα καλά, γιατί να πάει κάτι στραβά ;; Καταλαβαίνω πως το μυαλό από τον φόβο του πάει κατευθείαν στο κακό ! Αλλά ξόρκισε το σε παρακαλώ !! Κάθε που σου έρχεται μια αρνητική σκέψη, κοιτάξου στον καθρέφτη κ πες ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ !!!! Και είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!! Θα κανείς κακό στην ψυχολογία σου αν σκέφτεσαι έτσι, ιδίως και από την στιγμή που όλα προχωρούν καλά !! 
εαν σε ξε αγχώσει μιλά ευθέως στον γιατρό σου για τις ανησυχίες σου !!! Μην ντρέπεσαι να τον «πρηξεις» αν κρινεις ότι ξεφεύγει η κατάσταση με το άγχος !!! 
παρε μια βαθιά ανασα χαμογελα και απόλαυσε το γιατί έχει ξεκινήσει η εγκυμοσύνη σου και όλα πάνε καλά !!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο...Απλά έχω κάνει μεγάλο αγώνα , όπως και πολλά κορίτσια εδώ το ξέρω, και κάνω 100 χιλιάδες σκέψεις...Σ ευχαριστω για τα λόγια σου και καλή επιτυχία και σε σενα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ana21 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο...Απλά έχω κάνει μεγάλο αγώνα , όπως και πολλά κορίτσια εδώ το ξέρω, και κάνω 100 χιλιάδες σκέψεις...Σ ευχαριστω για τα λόγια σου και καλή επιτυχία και σε σενα ...

Το ξέρω σε καταλαβαίνω ! Και όσα λέω είναι να τ ακούω κ εγώ !!!! Εδώ μέσα υπάρχει μόνο συμπαράσταση κ κατανόηση ! Είμαστε μαζί σου !! Σε κάθε αρνητική σκέψη κάνε και μια καλή !!!! 
Αν γράψω εδώ τι σκέφτομαι για εμένα, θα μου πεις «εσυ είσαι αυτή που λέει να σκέφτομαι θετικά» ;; 😂😂😂

ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ🤞🏻

ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ🤞🏻

ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ 🤞🏻

Σου στέλνω μια αγκαλιά κ πολυυυυυυ θετική ενέργεια !!!!!🫶🏼

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...!

Μια βοήθεια, μέχρι να απαντήσει ο γιατρός.. Σήμερα 2η μέρα περιόδου έχω οιστραδιόλη 25 με κατώτατο όριο το 21.. Και προγεστερόνη 0.5 με άνω όριο στην ωοθυλακική φάση 0.3.. 

Κάπως μου κάνουν αυτά τα νούμερα.. χαμηλή δεν είναι η οιστραδιόλη; Και αυξημένη η προγεστερόνη.... Είναι να ξεκινήσω τις gonal σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , xristinakarr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...!

Μια βοήθεια, μέχρι να απαντήσει ο γιατρός.. Σήμερα 2η μέρα περιόδου έχω οιστραδιόλη 25 με κατώτατο όριο το 21.. Και προγεστερόνη 0.5 με άνω όριο στην ωοθυλακική φάση 0.3.. 

Κάπως μου κάνουν αυτά τα νούμερα.. χαμηλή δεν είναι η οιστραδιόλη; Και αυξημένη η προγεστερόνη.... Είναι να ξεκινήσω τις gonal σήμερα...

Καλησπέρα!! 
ξεκινησα διέγερση τη Δευτέρα με οιστραδιολη 23 και προγεστερονη 1. 
καλη μας αρχή!!!

πρίν από 1 λεπτό , Katiamaxiking είπε:

Καλησπέρα!! 
ξεκινησα διέγερση τη Δευτέρα με οιστραδιολη 23 και προγεστερονη 1. 
καλη μας αρχή!!!

Είναι και καμια άλλη αυτή τη βδομαδα να είμαστε παρέα;;;

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, CountryGirl είπε:

Κοριτσια μου σας χαιρετώ και απολογούμαι εκ των προτέρων για το σεντόνι! Απρίλιο λίγο πριν το Πάσχα μετά από διέγερση είχα 7 ωοθηλακια από τα  οποία γονιμοποιηθηκαν 6 ωάρια. 10 Απριλίου προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων 5 ημερων 4ΑΒ ΚΑΙ 3AB, 2 μέρες μετά συστροφη δεξιάς ωοθηκης και τεράστια αιμορραγία, 5 ώρες χειρουργείο, πλην μια ωοθηκη και 3 μονάδες αιμα.. εννοείται ότι η εξωσωματική απέτυχε... δόξα το Θεό που είμαι ζωντανή είπαμε όλοι! Σήμερα είμαι στην αναμονή μετά από εμβρυομεταφορα που έκανα την Πέμπτη 8/06. (4AB + 4BB) Πάω για χοριακη το Σάββατο 17/06. Κανένα συμπτώματα μέχρι στιγμής ούτε καν το στήθος μου, μόνο κάποιες ζαλάδες και λίγη αστάθεια αλλά φαντάζομαι είναι από τα φάρμακα.. Από φάρμακα πήρα ένα ορο intralipid  πριν την ε.τ. cyclacur 1 την ημέρα 600 mg utrogestan, 2000 clexan,  medrol  8mg πλέον και ασπιρίνη! Θέλω τόσο πολύ να έχω θετική χοριακη το Σάββατο αλλά προβληματιζομαι που δεν έχει φουσκώσει καν το στήθος μου... σε μια παλληνδρομη που είχα πριν 8 μήνες κατάλαβα ότι παλλινδομησε την 6η βδομάδα όταν ξεφουσκωσε το στήθος μου από το βράδυ ως το πρωί ... πείτε μου τη γνώμη σας...

 

Καλησπέρα κοπέλα μου ... Έχω να σου πω ότι εμένα το στήθος μου δε πρήστηκε ποτέ από την ετ μέχρι κ σήμερα που είμαι έγκυος 8 εβδομάδων .... Τα συμπτώματα δεν είναι ίδια σε όλες τις γυναίκες κ κυρίως τα συμπτώματα στην αναμονή τησ χοριακης είναι συνήθως από τα φάρμακα ! Μη σε απασχολούν τέτοια ....πάρε μια βαθιά ανάσα κ σκέψου ότι 1,5 μέρα έμεινε κ Σάββατο πρωί πρωί θα πασ για τη χοριακη σου ! Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι τεραστιαααααααααα !!!!!😘

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


25 minutes ago, Lela79 said:

Καλησπέρα κοπέλα μου ... Έχω να σου πω ότι εμένα το στήθος μου δε πρήστηκε ποτέ από την ετ μέχρι κ σήμερα που είμαι έγκυος 8 εβδομάδων .... Τα συμπτώματα δεν είναι ίδια σε όλες τις γυναίκες κ κυρίως τα συμπτώματα στην αναμονή τησ χοριακης είναι συνήθως από τα φάρμακα ! Μη σε απασχολούν τέτοια ....πάρε μια βαθιά ανάσα κ σκέψου ότι 1,5 μέρα έμεινε κ Σάββατο πρωί πρωί θα πασ για τη χοριακη σου ! Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι τεραστιαααααααααα !!!!!😘

Μακάρι!!!!!! Με το καλό να το δεχτείς το μικρακι σου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ana21 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!! 3/6 έκανα την πρώτη χοριακη με αποτέλεσμα 719...Έπρεπε ήδη να την είχα κάνει 3 μέρες πριν αλλά αρνουμουν να πάω φοβουμενη το αποτέλεσμα. 4 μέρες αργότερα 2η χοριακη με αποτέλεσμα 3200. 8/6 κάναμε υπέρηχο. Είδαμε και σακο και λεκιθικο ασκό·(ήμουν λέει στην 5η βδομάδα). Όλα καλα λοιπόν. Ελάτε όμως που εμένα μ έχει φάει η αγωνία για το επόμενο βήμα...Δεν έχω συμπτώματα. Ίσως να με πονάει ελαφρως  χαμηλά η μέση. Προχθές είχα έντονα μεταλλική γεύση για μια μέρα.ούτε πρηξίματα έχω, ούτε ζαλάδες, ούτε συχνοουρια. Λέτε να πηγαίνει κάτι στραβά..;

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη τα συμπτώματα είναι τόσο διαφορετικά. Προσωπικά έχω μπει αισίως στην 24 εβδομάδα και από συμπτώματα σχεδόν τίποτα από την αρχή, με εξαίρεση κάποιες φορές να με ενοχλούσε το στήθος, κάποιες άλλες μέρες να έχω υπνηλία και κάποιες άλλες μέρες να έχω συχνοουρία τίποτα σταθερό. Να σκέφτεσαι θετικά και ότι το μικρό σποράκι σου μεγαλώνει μέρα με την μέρα. Ένα βήμα κάθε φορά :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xristinakarr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...!

Μια βοήθεια, μέχρι να απαντήσει ο γιατρός.. Σήμερα 2η μέρα περιόδου έχω οιστραδιόλη 25 με κατώτατο όριο το 21.. Και προγεστερόνη 0.5 με άνω όριο στην ωοθυλακική φάση 0.3.. 

Κάπως μου κάνουν αυτά τα νούμερα.. χαμηλή δεν είναι η οιστραδιόλη; Και αυξημένη η προγεστερόνη.... Είναι να ξεκινήσω τις gonal σήμερα...

Μία χαρά είναι! Καλή επιτυχία! 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καλησπέρα!! 
ξεκινησα διέγερση τη Δευτέρα με οιστραδιολη 23 και προγεστερονη 1. 
καλη μας αρχή!!!

Είναι και καμια άλλη αυτή τη βδομαδα να είμαστε παρέα;;;

Καλή μας επιτυχία!!!! 🙂😉

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!

Έκανα την 4η εμβρυομεταφορα μου στις 06/06 με τρεις τελείες βλαστοκυστες από κατάψυξη κ ένα πάρα πολύ καλό ενδομήτριο.

Την Τρίτη, μια εβδομάδα δηλ από την εμβρυομεταφορα μου έως κ σήμερα, βλέπω ανοιχτόχρωμα κάπως μπεζ υγρά.

Σήμερα θα έλεγα ότι έχω τα λιγότερα.

Πονακια περιόδου μία με πιάνουν μία με αφήνουν.

Αύριο έχω την χοριακη μου κ έχω μεγάλη αγωνία για τα εμβρυακια μου αν τα κατάφεραν.

Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα κ να έχει πάρει θετική χοριακη?

Ίσως κάπως να ησυχάσω παρόλο που σε λίγες ώρες θα μάθω.

On 2/2/2023 at 11:42 ΠΜ, CoffeeMaker είπε:

Γειά σας ανοίξαμε νέο θέμα για να συνεχίσετε τις συζητήσεις σας εδώ! 

Παρακαλούμε να ακολουθείτε τους κανόνες του φόρουμ όπως και τους βασικότερους κανόνες συναναστροφής που θα είχατε και στην καθημερινή σας επικοινωνία με τους ανθρώπους τριγύρω σας. 

Δείξτε ευαισθησία, κατανόηση ενώ παράλληλα έχετε στο νού σας ότι ο γραπτός λόγος ερμηνεύεται ποικιλλοτρόπως και παρεξηγείται εύκολα.

Ακόμα, υπάρχουν νόμοι σχετικά με την δυσφήμιση, ή κανόνες σχετικά με την διαφήμιση.

Κάντε αναφορά σε αυτή ή σε άλλη δημοσίευση εάν θέλετε να επικοινωνήσετε με την διαχείριση ή να αναφέρετε κάτι που δεν θα έπρεπε να βρίσκεται στο δημόσιο φόρουμ. 

Ισχύει η ελευθερία του λόγου μέχρι το σημείο που βλάπτει τον περίγυρο, στεναχωρεί τους συνομιλητές ή αμαυρώνει την φήμη άλλων προσώπων όπως το ορίζει ο νόμος. 

 

  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...