Quantcast
Jump to content
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️

Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Nels είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Αν δεν έχεις κάποιο παθολογικο θέμα τότε ναι, είναι πολύ νωρίς οι 37, εμένα και οι 2 οι γιατροι μου ήταν κάθετοι στο να γίνει καισαρική στις 39 βδομάδες και φυσιολογικος στις 40 βδομάδες με πρόκληση αν δεν έρθει νωρίτερα μόνος του ο μπεμπης (και αυτό λόγω ηλικίας μου, αλλιώς θα με αφήνανε κι αλλο).

Γιατί σου είπε τόσο νωρίς? Στο δικαιολογεισαι? Έχω ακούσει περιπτώσεις τέτοιες μονο λόγω γήρανσης πλακούντα ή λόγω (διαβήτη κύησης ή λογω αυξημένου κινδυνου προεκλαμψιας και κάποια απο τα μωράκια αυτά έπρεπε να μείνουν στη θερμοκοιτίδα.

Έφτασε και η σειρά μας επιτέλους! Εγω έχω ΠΗΤ 6/11 αλλά ελπίζω να μας κάνει τη χάρη και να έρθει λίγο νωρίτερα για να γλιτώσω την πρόκληση.

Με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μωρακια μας, να είναι γερά και τυχερα και να απολαύσουμε το ταξίδι της μητροτητας!

Ειπαμε για 37 λόγω έντονων συσπάσεων και πόνων εδώ και 3 εβδομάδες,με αρκετά χάπια κ ακινησία το καθυστερήσαμε,επίσης είναι αρκετά μεγάλο κ το μωρο κ έχω και κάποια ορθοπαιδικά θέματα που πιέζουν….

Διαφημίσεις

• Απαντήσεις 353
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , vasoula88 είπε:

Ειπαμε για 37 λόγω έντονων συσπάσεων και πόνων εδώ και 3 εβδομάδες,με αρκετά χάπια κ ακινησία το καθυστερήσαμε,επίσης είναι αρκετά μεγάλο κ το μωρο κ έχω και κάποια ορθοπαιδικά θέματα που πιέζουν….

Μαγνήσιο σου έχει δώσει να υποθέσω, αν είναι κάτι επικίνδυνο για την υγεία σου ή του μωρού το καταλαβαίνω, αλλιώς οσο μπορείς να το καθυστερήσεις,  έστω και μια βδομάδα παραπάνω θα κάνει διαφορά.

Και εγώ πάντως εδω και 10 μέρες πονάω γενικά και κυρίως στους προσαγωγούς, μάλλον από το βάρος του μωρού. Και μένα μεγάλο θεωρείται το μωρό, στις 37 βδομάδες ήταν 3100 αλλά θα περιμένουμε.

1 hour ago, Nels είπε:

Μαγνήσιο σου έχει δώσει να υποθέσω, αν είναι κάτι επικίνδυνο για την υγεία σου ή του μωρού το καταλαβαίνω, αλλιώς οσο μπορείς να το καθυστερήσεις,  έστω και μια βδομάδα παραπάνω θα κάνει διαφορά.

Και εγώ πάντως εδω και 10 μέρες πονάω γενικά και κυρίως στους προσαγωγούς, μάλλον από το βάρος του μωρού. Και μένα μεγάλο θεωρείται το μωρό, στις 37 βδομάδες ήταν 3100 αλλά θα περιμένουμε.

Κ μαγνήσιο κ utrogestan κ glopir κ οι συσπάσεις ακόμα εδώ…θα ξανακάνουμε ένα ραντεβού αυτή την εβδομάδα κ το βλέπουμε πάλι ειπαμε!

• Ευχή 1

• 1 month later...
  • 1 month later...

Διαφημίσεις

1 hour ago, konstntna said:

Καλησπέρα σε όλες! Εμείς παραλάβαμε τον διάδοχο στις 10 Νοεμβρίου και έκτοτε αγκαλιά, θηλασμός, ύπνος (του μικρού) και ξερό ψωμί. Οι υπόλοιπες; Εσύ @dec-e;

Καλησπέρα! Και εμείς 13/11! Και ναι επίσης θηλασμός κ αγκαλιές, ύπνος κάποτε έτσι κ κάποτε αλλιώς. Ελπίζω να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση όταν τελειώσει το 1ο τρίμηνο.  Περάσαμε κ κολικούς όμως είναι ήδη πολύ καλύτερα ο γλυκούλης. 

Κοιμάστε ώρες σερί?

Καλησπέρα κοριτσια…εγώ 3/11 πηρα το θαυματακι αγκαλιά….κ έτσι παραμένουμε🤣…δεν θήλασα σχεδόν καθόλου για άλλους λόγους…κ έτσι κάπως  κοιμάται τα βραδιά…φτάσαμε κ εξάωρο κάποιες βραδιές…δυσκολευτήκαμε βέβαια να βρουμε το γάλα που του ταιριάζει αλλά ολα καλά! Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα…ποτέ πέρασαν σχεδόν τρεις μηνες…

• Μου αρέσει 1

Καλημέρα κορίτσια σε όλες! Γέννησα κι εγώ 3/11 την δεύτερη Μπέμπα μας και θηλάζουμε. Ο υπνος μας δόξα τω θεω πάει τέλεια! Έχουμε μια ομάδα στο Viber και με αλλά κορίτσια από το φόρουμ, οποία θέλει να την βαλω ας μου στείλει προσωπικό μνμ.

• Μου αρέσει 1

Κορίτσια με τον ύπνο τα πάτε καλά? Εμένα χάλια, συνέχεια τον δικαιολογώ ότι τώρα είναι σε άλμα, μετά είναι άρρωστος, μετά έχει κολικούς κλπ αλλά δεν τελειώνει ποτέ αυτό το πράγμα. Τα βράδια κοιμάται πάνω μου κ όταν τον μεταφέρω στο κρεβατακι του ξυπνάει και κλαίει. Πιπίλα δε θέλει, στήθος μόνο κ ξανά από την αρχή. Δεν ξέρω τι να κάνω, με κουράζει πολύ αυτή η κατάσταση 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...