Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      εμένα μ είπε ο γιατρός από 9-13 ! εκεί γύρω 

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Ririii88 είπε:

Λες ε?? έχω ακούσει πως λένε ότι με το που γεννήσεις φευγουν περίπου 6-7 κιλά , από την εμπειρία σου ισχύει ?

Από την εμπειρία μου γέννησα ένα μωρό 3.750 και όταν γύρισα σπίτι ήμουν -2 κιλά 😂😂😂 ούτε του μωρου το βάρος δεν έχασα 😂 αλλά μετά τα υπόλοιπα έφυγαν μέσα σε 2 εβδομάδες! Όποτε μην αγχώνεσαι καθόλου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Eva n είπε:

Από την εμπειρία μου γέννησα ένα μωρό 3.750 και όταν γύρισα σπίτι ήμουν -2 κιλά 😂😂😂 ούτε του μωρου το βάρος δεν έχασα 😂 αλλά μετά τα υπόλοιπα έφυγαν μέσα σε 2 εβδομάδες! Όποτε μην αγχώνεσαι καθόλου! 

Νομίζω έχω ένα γενικό αγχος ..χαχαχ για όλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 1,75 και 81 κιλά 

Η μητέρα μου πάντως στην αδερφή μου πήρε 26 κιλά και μέσα σε 3 βδομάδες έχασε 30 κιλά χωρίς να κάνει τίποτα 

Σε εμάς που είμασταν δίδυμα πήρε 16 και χρειάστηκε να κάνει δίαιτα για να τα χάσει 

Τώρα με βλέπει και μου λέει δεν έχεις πάρει πολλά 5 να έχεις πάρει και να είναι δικά σου 

Θα δούμε στο τέλος την δίαιτα δεν την γλιτώνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ririii88 είπε:

Νομίζω έχω ένα γενικό αγχος ..χαχαχ για όλα !!!

Λογικό είναι και αυτό μην νομίζεις! Κι εγώ μέσα στο άγχος είμαι για όλα! 

 

πρίν από 3 λεπτά , a.brimi1992 είπε:

Εγώ 1,75 και 81 κιλά 

Η μητέρα μου πάντως στην αδερφή μου πήρε 26 κιλά και μέσα σε 3 βδομάδες έχασε 30 κιλά χωρίς να κάνει τίποτα 

Σε εμάς που είμασταν δίδυμα πήρε 16 και χρειάστηκε να κάνει δίαιτα για να τα χάσει 

Τώρα με βλέπει και μου λέει δεν έχεις πάρει πολλά 5 να έχεις πάρει και να είναι δικά σου 

Θα δούμε στο τέλος την δίαιτα δεν την γλιτώνω 

Πράγματι θεωρώ ότι φεύγουν εύκολα, τουλάχιστον τα περισσότερα! Ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη. 

πρίν από 8 λεπτά , piglet είπε:

Εγώ 1,69,αυριο μπαίνω στην 26 εβδομάδα και έχω παρει 6,5-7 κιλά χωρίς να τρώω καθόλου ζάχαρη και λιχουδιές😥😥.. Η κοιλιά μου δεν είναι πολυ μεγάλη νομίζω.. 

δεν είναι άσχημα! Τόσα είχα πάρει στην πρώτη σε αυτές τις εβδομάδες! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ririii88 said:

Λες ε?? έχω ακούσει πως λένε ότι με το που γεννήσεις φευγουν περίπου 6-7 κιλά , από την εμπειρία σου ισχύει ?

Μην ανησυχείς, στην 1η μου εγκυμοσύνη είχα βάλει 22 κιλά, κ στις 40 μέρες έφυγαν ήδη τα 16! Σιγά σιγά έφυγαν κ τα άλλα, για αρκετό καιρό όμως μένει ένα φούσκωμα στην κοιλιά 😏

Τώρα έβαλα ήδη 7, οπότε είμαι καλύτερα σε σχέση με την 1η φορά, παίζει ρόλο βέβαια κ το ότι όλη τη μέρα τρέχω πίσω από την 20 μηνών κόρη μου, κάνω αναγκαστικά γυμναστική 😅 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dec-e είπε:

Μην ανησυχείς, στην 1η μου εγκυμοσύνη είχα βάλει 22 κιλά, κ στις 40 μέρες έφυγαν ήδη τα 16! Σιγά σιγά έφυγαν κ τα άλλα, για αρκετό καιρό όμως μένει ένα φούσκωμα στην κοιλιά 😏

Τώρα έβαλα ήδη 7, οπότε είμαι καλύτερα σε σχέση με την 1η φορά, παίζει ρόλο βέβαια κ το ότι όλη τη μέρα τρέχω πίσω από την 20 μηνών κόρη μου, κάνω αναγκαστικά γυμναστική 😅 

Εδώ συμπασχουσα 😂😂

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , piglet είπε:

Άρα η λυση ειναι οτι στην δευτερη εγκυμοσύνη δε βάζεις πολλα κιλά γιατί κυνηγάς το πρώτο🤣🤣

Ναι αυτή είναι όντως η λύση .. χαχαχαχααχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , piglet είπε:

Άρα η λυση ειναι οτι στην δευτερη εγκυμοσύνη δε βάζεις πολλα κιλά γιατί κυνηγάς το πρώτο🤣🤣

Ξεκάθαρα! 😂😂😂 δεν θυμάσαι να φαααας λέμε 😂😂😂

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Ririii88 είπε:

Να σε ρωτήσω , καλύτερα δευτερο έτσι μπαμ η να περιμένεις 5-6 χρονάκια ???

Θα δείξει 😂😂😂 από την μια σκέφτομαι ότι ξεμπερδεύεις γρήγορα και είναι και ωραία διαφορά μεταξύ τους. Επίσης όταν θα έχεις φτάσει να έχεις ένα παιδί 5-6 χρόνων στρωμένο σε όλα φαντάζομαι θα είναι πιο δύσκολο να μπεις πάλι στην διαδικασία του βρέφους. Απο την άλλη με ένα παιδάκι 5 χρόνων ίσως είναι πιο εύκολο γιατί είναι πιο ανεξάρτητο. Δεν ξέρω, θα δείξει! 😂😂

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eva n είπε:

Θα δείξει 😂😂😂 από την μια σκέφτομαι ότι ξεμπερδεύεις γρήγορα και είναι και ωραία διαφορά μεταξύ τους. Επίσης όταν θα έχεις φτάσει να έχεις ένα παιδί 5-6 χρόνων στρωμένο σε όλα φαντάζομαι θα είναι πιο δύσκολο να μπεις πάλι στην διαδικασία του βρέφους. Απο την άλλη με ένα παιδάκι 5 χρόνων ίσως είναι πιο εύκολο γιατί είναι πιο ανεξάρτητο. Δεν ξέρω, θα δείξει! 😂😂

Να μας κρατάς ενήμερες .. ❤️ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...