Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

Με τον ύπνο και εγώ έχω θέμα,ενώ νυστάζω δεν μπορώ να κοιμηθώ, δυσκολεύομαι να βολευτώ,στριφογυρίζω συνέχεια γιατί μόλις ξαπλώσω σε οποιοδήποτε πλευρό έρχεται η κυρία και κλωτσάει να αλλάξω 🤣 και μόλις βολευτώ και κοιμηθώ λίγο τσουπ κατουριέμαι η ζεσταίνομαι ή έχω παγώσει από το κλιματιστικό.Μην πω για τα όνειρα που βλέπω σχεδόν κάθε βράδυ. 😆 Χτες όμως ξεράθηκα, ξάπλωσα ανάσκελα και χαιδευε την κοιλιά μου ο άντρας μου και η τσαπερδόνα μάλλον κοιμήθηκε γιατί πέρα από 2-3 κλωτσίτσες δεν ένιωσα κάτι άλλο και κατάφερα και κοιμήθηκα και εγώ. Από τώρα θέλει τα χάδια της βλέπω.

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!!!ειχαμε κ εμεις γιατρο σημερα!!!750γρ πλεον δεν ξεχωριζει στον υπερηχο!!!ολα μια χαρα!!προχωραμε!!σε δυο βδομαδες θα κανουμε κ την περιβόητη καμπυλη ζαχαρου!! Απο κλωτσιες ειναι ασταματητηηηηη ολη μερα!!!δεν σταματάει!!στον πρωτο δεν ημουν ετσι καλε!!ηταν πιο ησυχο μωρο!!τι μας περιμενει;;;😜😜😜

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , pitsi21 είπε:

Με τον ύπνο και εγώ έχω θέμα,ενώ νυστάζω δεν μπορώ να κοιμηθώ, δυσκολεύομαι να βολευτώ,στριφογυρίζω συνέχεια γιατί μόλις ξαπλώσω σε οποιοδήποτε πλευρό έρχεται η κυρία και κλωτσάει να αλλάξω 🤣 και μόλις βολευτώ και κοιμηθώ λίγο τσουπ κατουριέμαι η ζεσταίνομαι ή έχω παγώσει από το κλιματιστικό.Μην πω για τα όνειρα που βλέπω σχεδόν κάθε βράδυ. 😆 Χτες όμως ξεράθηκα, ξάπλωσα ανάσκελα και χαιδευε την κοιλιά μου ο άντρας μου και η τσαπερδόνα μάλλον κοιμήθηκε γιατί πέρα από 2-3 κλωτσίτσες δεν ένιωσα κάτι άλλο και κατάφερα και κοιμήθηκα και εγώ. Από τώρα θέλει τα χάδια της βλέπω.

Αυτό κάνει και ο δικός μου .. Μόλις ξαπλώσω αρχίζει τις κλωτσιες!!! Βασικά όλη μέρα σχεδόν κάνει τούμπες !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Με τον ύπνο και εγώ έχω θέμα,ενώ νυστάζω δεν μπορώ να κοιμηθώ, δυσκολεύομαι να βολευτώ,στριφογυρίζω συνέχεια γιατί μόλις ξαπλώσω σε οποιοδήποτε πλευρό έρχεται η κυρία και κλωτσάει να αλλάξω 🤣 και μόλις βολευτώ και κοιμηθώ λίγο τσουπ κατουριέμαι η ζεσταίνομαι ή έχω παγώσει από το κλιματιστικό.Μην πω για τα όνειρα που βλέπω σχεδόν κάθε βράδυ. 😆 Χτες όμως ξεράθηκα, ξάπλωσα ανάσκελα και χαιδευε την κοιλιά μου ο άντρας μου και η τσαπερδόνα μάλλον κοιμήθηκε γιατί πέρα από 2-3 κλωτσίτσες δεν ένιωσα κάτι άλλο και κατάφερα και κοιμήθηκα και εγώ. Από τώρα θέλει τα χάδια της βλέπω.

Αχ αυτά τραβάω και εγώ κάθε βράδυ!! Εμένα δεν με ενοχλεί όταν κλωτσάει και κοιμάμαι αλλά όταν το πιανει λόξυγκας δεν μπορώ να κοιμηθώ γιατί είναι απανωτά τα χτυπήματα!!! Τα χαδάκια σίγουρα θα τα θέλουν!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!!!! Μετά από ούτε και εγώ θυμάμαι πόσος καιρός ματα ξανά ήρθα. Είχα φάει μπλοκ από το gmail μου στο κινητό μου!!!! Είδα τα σχόλια σας για τη Β επιπέδου,  κορίτσια εμένα δεν μου πολυ μίλησαν. Μόνο ότι είναι όλα καλά,  είναι κοριτσάκι και ένα θέμα στον τράχηλο... είναι αρκετά χαμηλά κάτι που δεν θέλω να το ψάξω γτ θα αγχωθω περισσότερο!!

Η μπουμπού είναι 480 γρ. Είναι φυσιολογικό? Πολύ δεν είναι?

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Λια-1991 είπε:

Καλησπέρα σας!!!!!! Μετά από ούτε και εγώ θυμάμαι πόσος καιρός ματα ξανά ήρθα. Είχα φάει μπλοκ από το gmail μου στο κινητό μου!!!! Είδα τα σχόλια σας για τη Β επιπέδου,  κορίτσια εμένα δεν μου πολυ μίλησαν. Μόνο ότι είναι όλα καλά,  είναι κοριτσάκι και ένα θέμα στον τράχηλο... είναι αρκετά χαμηλά κάτι που δεν θέλω να το ψάξω γτ θα αγχωθω περισσότερο!!

Η μπουμπού είναι 480 γρ. Είναι φυσιολογικό? Πολύ δεν είναι?

Μια χαρα Λιακι!!να μην ψαχνεις τιποτα κ να μην αγχωνεσαι!!αφου σ ειπε ο ντοκ ολα οκ μην σκεφτεσαι κ βασανιζεσαι!!ολα καλα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες! Μου βρηκαν 2 δείκτες που σχετίζονται για σύνδρομο down..κ εκανα αμνιο...και εχω αγχωθει πολυ! Υπερηχογενης εστια κ ηπια υδρονεφρωση...εχει καμμια εμπειρια? Ειμαι να σκασω...

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Happymom23 είπε:

Καλημερα μανουλες! Μου βρηκαν 2 δείκτες που σχετίζονται για σύνδρομο down..κ εκανα αμνιο...και εχω αγχωθει πολυ! Υπερηχογενης εστια κ ηπια υδρονεφρωση...εχει καμμια εμπειρια? Ειμαι να σκασω...

Γεια σου κορίτσι!! Αυτά τα ευρήματα είναι από την β επιπέδου ??? Πότε περιμένεις αποτελέσματα της αμνιο ??

 

Εγώ να κανω μια άλλη ασχετη ερώτηση ?? Πηρα αναρρωτικη τον Απρίλιο και τα χρηματα από ΕΦΚΑ δεν έχουν κατατεθεί, ξέρει καμμία ποσο καιρό κάνουν ?? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ririii88 είπε:

Γεια σου κορίτσι!! Αυτά τα ευρήματα είναι από την β επιπέδου ??? Πότε περιμένεις αποτελέσματα της αμνιο ??

 

Εγώ να κανω μια άλλη ασχετη ερώτηση ?? Πηρα αναρρωτικη τον Απρίλιο και τα χρηματα από ΕΦΚΑ δεν έχουν κατατεθεί, ξέρει καμμία ποσο καιρό κάνουν ?? 

Καλησπέρα 

Κανονικά θα έπρεπε να σου έχουν ήδη μπει από τον εφκα 

Να σημειώσω εδώ ότι της πρώτες 25 μερες από τον πρώτο μήνα  της αναρρωτικής στον πληρώνει ο εργοδότης και κάθε επόμενη αναρρωτική την πληρώνεσαι από το ΙΚΑ 

Μήπως έχει γίνει κάτι τέτοιο ;ήταν η πρώτη αναρρωτική που πήρες το 2023;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , a.brimi1992 είπε:

Καλησπέρα 

Κανονικά θα έπρεπε να σου έχουν ήδη μπει από τον εφκα 

Να σημειώσω εδώ ότι της πρώτες 25 μερες από τον πρώτο μήνα  της αναρρωτικής στον πληρώνει ο εργοδότης και κάθε επόμενη αναρρωτική την πληρώνεσαι από το ΙΚΑ 

Μήπως έχει γίνει κάτι τέτοιο ;ήταν η πρώτη αναρρωτική που πήρες το 2023;

Εγώ δικαιούμαι 13 μέρες διότι δεν έχω κλείσει χρόνο.. Τους έχω στείλει κ εμαιλ και δεν πήρα φυσικά ποτέ απάντηση , καλά το τηλέφωνο εκεί δεν το συζητάω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Τι κάνουν τα κορίτσια ??? Φουσκώνουν?? Εμείς πήγαμε εχθες γιατρό όλα καλά μεγαλώσαμε , ειμαστε 854γρ !! Ήθελα να ρωτήσω με τα κιλά πως τα πάτε ??

Όλα καλά φουσκώνουμε

Εμείς πήγαμε σήμερα είμασταν 880 

Από κιλά τι να σου πω; +13 κιλά είμαι 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2023 at 11:11 ΠΜ, Happymom23 είπε:

Καλημερα μανουλες! Μου βρηκαν 2 δείκτες που σχετίζονται για σύνδρομο down..κ εκανα αμνιο...και εχω αγχωθει πολυ! Υπερηχογενης εστια κ ηπια υδρονεφρωση...εχει καμμια εμπειρια? Ειμαι να σκασω...

Εύχομαι απο καρδιάς καλα αποτελεσματα κοριτσι μου!!!

@Ririii88 εχω 5 κιλα μεχρι τωρα!!

Επίσης εφκα μεγαλο αγκαθιιιι!!!

Εγω βγηκα απο Απρίλιο αναρρωτικη κ ξεκινησα να πληρωνομαι ιουλιο!!κ ολη αυτη η καθυστερηση μου ειπαν οτι γινεται επειδη δηλωνω την αιτηση ηλεκτρονικά!!αν πας κ καταθεσεις το χαρτι στο ικα πληρωνεσαι τον επομενο μηνα!!ετσι ειχα κανει στην προηγουμενη εγκυμοσυνη!!τρεχα γυρευε δηλαδη!!πηγαν να κανουν ενα καλο με τις ηλεκτρονικές υπηρεσιες αλλα τελικα Ελλαδισταν...για τιποτα δεν ειμαστε!!!😤😤

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Foux είπε:

Εύχομαι απο καρδιάς καλα αποτελεσματα κοριτσι μου!!!

@Ririii88 εχω 5 κιλα μεχρι τωρα!!

Επίσης εφκα μεγαλο αγκαθιιιι!!!

Εγω βγηκα απο Απρίλιο αναρρωτικη κ ξεκινησα να πληρωνομαι ιουλιο!!κ ολη αυτη η καθυστερηση μου ειπαν οτι γινεται επειδη δηλωνω την αιτηση ηλεκτρονικά!!αν πας κ καταθεσεις το χαρτι στο ικα πληρωνεσαι τον επομενο μηνα!!ετσι ειχα κανει στην προηγουμενη εγκυμοσυνη!!τρεχα γυρευε δηλαδη!!πηγαν να κανουν ενα καλο με τις ηλεκτρονικές υπηρεσιες αλλα τελικα Ελλαδισταν...για τιποτα δεν ειμαστε!!!😤😤

Θα περιμένω και μέχρι τα μέσα Σεπτεμρη αν δεν μπουν θα πάω από κει γιατί τηλέφωνα δεν σηλωνουν και στα εμαιλ δεν απαντάνε φυσικά!!!!!!! Αααα πολυ λίγα κιλάκια!!!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!! Πως είστε;; Πως είναι τα μπεμπακια μας; Έχω καιρό να μπωωωω! Κάναμε την β επιπέδου στις 22+6 εβδομάδες και η μπεμπουλα ήταν 600 γρ! Σήμερα είμαι 25 εβδομάδων και σε μια εβδομάδα ακριβώς έχω γιατρό. Η κοιλιά έχει φουσκώσει αρκετά αλλά αναμενόμενο μιας και στην πρώτη εγκυμοσύνη πάλι είχα κάνει μεγάλη κοιλιτσα. Από κιλά που είδα ρωτάτε εγώ είμαι στο +1 κιλό και αυτό το πήρα τωρα τις τελευταίες 2 εβδομάδες! Ευτυχώς δεν έχω πάρει γιατί έχω ήδη αρκετά κιλά παραπάνω. Θα δείξει μέχρι το τέλος, στην πρώτη είχα πάρει 13 κιλά! 

On 1/8/2023 at 11:11 ΠΜ, Happymom23 είπε:

Καλημερα μανουλες! Μου βρηκαν 2 δείκτες που σχετίζονται για σύνδρομο down..κ εκανα αμνιο...και εχω αγχωθει πολυ! Υπερηχογενης εστια κ ηπια υδρονεφρωση...εχει καμμια εμπειρια? Ειμαι να σκασω...

Κορίτσι μου στην πρωτη μου εγκυμοσύνη στην αυχενική είδαμε ότι μάλλον το μωράκι είχε σύνδρομο νταουν καθώς είχε αυξημένο αυχενικό υγρό. Τότε προχωρήσαμε σε λήψη τροφοβλαστης και δυστυχώς όντως το μωράκι μας ειχε σύνδρομο νταουν καθώς και άλλες ανωμαλίες. Εύχομαι να έχεις κάνει την αμνιο και τα αποτελέσματα σου να ήταν τα καλύτερα! Περιμένουμε να μας γράψεις! ❤️ 

@Foux είσαι σίγουρη ότι θέλεις να κάνω εγώ το πινακακι; Θα έχουμε γεννήσει μέχρι τότε 😂

Επίσης κορίτσια αν κάποια θέλει να μιλάμε πιο άμεσα γιατί εδώ στο φόρουμ Αργούμε πολύ και τώρα μπαίνουμε τελική ευθεία ας μου στείλει να κάνουμε ομαδούλα στο viber. Ε @Foux?  

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...