Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!! Πως είστε;; Πως είναι τα μπεμπακια μας; Έχω καιρό να μπωωωω! Κάναμε την β επιπέδου στις 22+6 εβδομάδες και η μπεμπουλα ήταν 600 γρ! Σήμερα είμαι 25 εβδομάδων και σε μια εβδομάδα ακριβώς έχω γιατρό. Η κοιλιά έχει φουσκώσει αρκετά αλλά αναμενόμενο μιας και στην πρώτη εγκυμοσύνη πάλι είχα κάνει μεγάλη κοιλιτσα. Από κιλά που είδα ρωτάτε εγώ είμαι στο +1 κιλό και αυτό το πήρα τωρα τις τελευταίες 2 εβδομάδες! Ευτυχώς δεν έχω πάρει γιατί έχω ήδη αρκετά κιλά παραπάνω. Θα δείξει μέχρι το τέλος, στην πρώτη είχα πάρει 13 κιλά! 

Κορίτσι μου στην πρωτη μου εγκυμοσύνη στην αυχενική είδαμε ότι μάλλον το μωράκι είχε σύνδρομο νταουν καθώς είχε αυξημένο αυχενικό υγρό. Τότε προχωρήσαμε σε λήψη τροφοβλαστης και δυστυχώς όντως το μωράκι μας ειχε σύνδρομο νταουν καθώς και άλλες ανωμαλίες. Εύχομαι να έχεις κάνει την αμνιο και τα αποτελέσματα σου να ήταν τα καλύτερα! Περιμένουμε να μας γράψεις! ❤️ 

@Foux είσαι σίγουρη ότι θέλεις να κάνω εγώ το πινακακι; Θα έχουμε γεννήσει μέχρι τότε 😂

Επίσης κορίτσια αν κάποια θέλει να μιλάμε πιο άμεσα γιατί εδώ στο φόρουμ Αργούμε πολύ και τώρα μπαίνουμε τελική ευθεία ας μου στείλει να κάνουμε ομαδούλα στο viber. Ε @Foux?  

Αχ κορίτσι μου πες μας τι τρως να τα τρώμε και εμείς γιατί ανεβαίνουν κατακόρυφα τα κιλα.. 🙃

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Ririii88 είπε:

Αχ κορίτσι μου πες μας τι τρως να τα τρώμε και εμείς γιατί ανεβαίνουν κατακόρυφα τα κιλα.. 🙃

Πραγματικά όμως @Eva n…..εγώ μόλις μπήκα στην 25η βδομάδα κ είμαι συν 5!!!ο μπεμπουλης πριν τέσσερις μέρες ήταν 750γρ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , a.brimi1992 είπε:

Ρε κορίτσια πως το κάνετε αυτό;

Τι +5; Τι +1; 

Εγώ που έχω πάρει δηλαδή 13 κιλά μέχρι τώρα  να αρχίσω δίαιτα;

Το σημαντικό είναι να είναι καλά οι αιμτολογικες σου και ο διαβήτης σου. Αλλά 12-15 κιλά συνιστάται να ειναι το μεγιστο συνολικό βάρος που θα πάρουμε στην εγκυμοσύνη. Οπότε απλά προσπάθησε τους επόμενους 3 μήνες να είσαι λίγο συγκρατημένη γιατί σε αυτούς αυξάνονται αρκετά τα κιλά καθώς τριπλασσιαζεται και το βάρος του μωρού.

Πάντως και εγώ που προσέχω αρκετά, 8,5 κιλακια τα έχω βαλει και μόλις μπήκα στον 7ο.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nels είπε:

Το σημαντικό είναι να είναι καλά οι αιμτολογικες σου και ο διαβήτης σου. Αλλά 12-15 κιλά συνιστάται να ειναι το μεγιστο συνολικό βάρος που θα πάρουμε στην εγκυμοσύνη. Οπότε απλά προσπάθησε τους επόμενους 3 μήνες να είσαι λίγο συγκρατημένη γιατί σε αυτούς αυξάνονται αρκετά τα κιλά καθώς τριπλασσιαζεται και το βάρος του μωρού.

Πάντως και εγώ που προσέχω αρκετά, 8,5 κιλακια τα έχω βαλει και μόλις μπήκα στον 7ο.

 

Βρε ναι αλλά +1 κιλό ή +5 μου φαίνονται πολύ λίγα αν αναλογιστείς ότι 1 κιλό σχεδόν είναι μόνο το μωρό 

Σοκάρομαι

Ξέρω ότι έχω πάρει πολλά ωστόσο πίστεψε με δεν τρώω πολύ 

Η μέτρηση στην καμπύλη μου όπως είπε και ο γιατρός βγηκε στα όρια της υπογλυκαιμίας και μου είπε γιατί δεν τρώω και του λέω γιατρέ τι να πω;13 κιλά πάνω είμαι 

Τι να πω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Nels είπε:

Το σημαντικό είναι να είναι καλά οι αιμτολογικες σου και ο διαβήτης σου. Αλλά 12-15 κιλά συνιστάται να ειναι το μεγιστο συνολικό βάρος που θα πάρουμε στην εγκυμοσύνη. Οπότε απλά προσπάθησε τους επόμενους 3 μήνες να είσαι λίγο συγκρατημένη γιατί σε αυτούς αυξάνονται αρκετά τα κιλά καθώς τριπλασσιαζεται και το βάρος του μωρού.

Πάντως και εγώ που προσέχω αρκετά, 8,5 κιλακια τα έχω βαλει και μόλις μπήκα στον 7ο.

 

Αχ και ε΄γω μόλις μπήκα 7ο και είμαι +6-7 κιλά και προσέχω αρκετά ρε γαμωτο .. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ririii88 είπε:

Οχι οχι .. νομίζω πως έχει να κάνει και με το σώμα .. εγώ είμαι κ κοντή..χαχαχαχα

Εγώ είμαι 1,75 αλλά και πάλι από ότι φαίνεται έχω πάρει πολλά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , a.brimi1992 είπε:

Εγώ είμαι 1,75 αλλά και πάλι από ότι φαίνεται έχω πάρει πολλά 

Εγώ είμαι 1,62 και έχω μια κοιλια .. αστο .. σαν μπάλα με πόδια είμαι .. ξεκάθαρα ..... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια κανένα μυστικό, ούτε προσέχω! Το κυρίως γεύμα μου είναι καπρις και φουντούνια😂 απλα δεν έχω όρεξη να φάω τίποτα άλλοοοοο! Ούτε ο γιατρός μου δεν το πιστεύει που περίμενε ότι σε αυτήν θα βαλω πάνω από 15 κιλά. Συν ότι τρέχω συνέχεια πίσω από την μικρή ταρζανουλα 20 μηνών! Ούτε εγώ το πιστεύω! Αλλά κρατάω επιφυλάξεις γιατί όπως είπε η @Nels στο 3ο τρίμηνο βάζεις μαζεμένα κιλά 

πρίν από 6 λεπτά , Ririii88 είπε:

Εγώ είμαι 1,62 και έχω μια κοιλια .. αστο .. σαν μπάλα με πόδια είμαι .. ξεκάθαρα ..... 

1.59 εδώ και 79 κιλά 😂😂

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Eva n είπε:

Κορίτσια κανένα μυστικό, ούτε προσέχω! Το κυρίως γεύμα μου είναι καπρις και φουντούνια😂 απλα δεν έχω όρεξη να φάω τίποτα άλλοοοοο! Ούτε ο γιατρός μου δεν το πιστεύει που περίμενε ότι σε αυτήν θα βαλω πάνω από 15 κιλά. Συν ότι τρέχω συνέχεια πίσω από την μικρή ταρζανουλα 20 μηνών! Ούτε εγώ το πιστεύω! Αλλά κρατάω επιφυλάξεις γιατί όπως είπε η @Nels στο 3ο τρίμηνο βάζεις μαζεμένα κιλά 

1.59 εδώ και 79 κιλά 😂😂

Δηλαδή στο 3ο πως θα γίνω??? χααχαχα .. θα με τσουλάνε .. 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ririii88 είπε:

Δηλαδή στο 3ο πως θα γίνω??? χααχαχα .. θα με τσουλάνε .. 🤣🤣

Έλα όχι! Στον 9ο δεν βάζουμε κιλά συνήθως! Και στην τελική απόλαυσεεεεε το! Τα κιλά θα χαθούν το μόνο σίγουρο είναι αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eva n είπε:

Έλα όχι! Στον 9ο δεν βάζουμε κιλά συνήθως! Και στην τελική απόλαυσεεεεε το! Τα κιλά θα χαθούν το μόνο σίγουρο είναι αυτό! 

Λες ε?? έχω ακούσει πως λένε ότι με το που γεννήσεις φευγουν περίπου 6-7 κιλά , από την εμπειρία σου ισχύει ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Eva n είπε:

Κορίτσια κανένα μυστικό, ούτε προσέχω! Το κυρίως γεύμα μου είναι καπρις και φουντούνια😂 απλα δεν έχω όρεξη να φάω τίποτα άλλοοοοο! Ούτε ο γιατρός μου δεν το πιστεύει που περίμενε ότι σε αυτήν θα βαλω πάνω από 15 κιλά. Συν ότι τρέχω συνέχεια πίσω από την μικρή ταρζανουλα 20 μηνών! Ούτε εγώ το πιστεύω! Αλλά κρατάω επιφυλάξεις γιατί όπως είπε η @Nels στο 3ο τρίμηνο βάζεις μαζεμένα κιλά 

1.59 εδώ και 79 κιλά 😂😂

Εγώ 1,69,αυριο μπαίνω στην 26 εβδομάδα και έχω παρει 6,5-7 κιλά χωρίς να τρώω καθόλου ζάχαρη και λιχουδιές😥😥.. Η κοιλιά μου δεν είναι πολυ μεγάλη νομίζω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...