Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Κύστη εγκεφάλου και φυσιολογικός τοκετός


Recommended Posts

Είμαι στην 12 εβδομάδα κύησης και λόγω του ότι έχω αραχνοειδή κύστη εγκεφάλου 3 εκ. με ενημέρωσαν ότι μαλλον θα πάω για καισαρική.... Θέλω πολύ να κάνω φυσιολογικό τοκετό λέτε να γίνεται;;; Υπάρχει κάποια που με κύστη εγκεφάλου έκανε φυσιολογικό τοκετό; Επισης έχω και μυωπία 3 και αστιγματισμο 2,5.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , lux29 είπε:

Είμαι στην 12 εβδομάδα κύησης και λόγω του ότι έχω αραχνοειδή κύστη εγκεφάλου 3 εκ. με ενημέρωσαν ότι μαλλον θα πάω για καισαρική.... Θέλω πολύ να κάνω φυσιολογικό τοκετό λέτε να γίνεται;;; Υπάρχει κάποια που με κύστη εγκεφάλου έκανε φυσιολογικό τοκετό; Επισης έχω και μυωπία 3 και αστιγματισμο 2,5.

καλημερα κ με το καλο!

μην βιαζεσαι ακομη.εχεις αρκετο καιρο μεχρι την γεννα.δ εννοω κτ κακο.αλλα μεχρι τοτε μπορει να υπαρξει μια συνθηκη που να οδηγει αναποφευκτα σε καισαρικη.

για τη μυωπια κ τον αστιγματισμο δεν υπαρχει θεμα.κλεινεις κ ραντεβου σε εναν οφθαλμιατρο κ κανεις βυθοσκοπηση,δεν ειναι απαγορευτικο

οσο για την κυστη δεν εχω καθολου αποψη.δεν εχω ακουσει καποια περιπτωση.φανταζομαι ομως οτι εκτος απο τον γυναικολογο που θα πρεπει να ειναι ενημερος,θα πρεπει να ρωτησεις τον νευρολογο-νευροχειρουργο(νομιζω αυτην ειναι η σωστη ειδικοτητα) που φανταζομαι εχεις για την κυστη,εκεινος ειναι ειδικος να σου πει

υπαρχουν περιπτωσεις που η καισαρικη ειναι μονοδρομος,εφοσον ακουσεις τους γιατρους που εμπιστευεσαι πιστευω θα εισαι πιο σιγουρη για την επιλογη σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για την κύστη ούτε εγώ ξέρω αλλά εκτός από τον γυναικολόγο πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό που σε παρακολουθεί για την κύστη.

Η μυωπία και ο στιγματισμός δεν έχουν καμία σχέση.Εγω με πολύ μεγαλύτερη  μυωπία έκανα βυθοσκοπηση,αυτή την εξέταση να την κάνεις και μου επέτρεψε φυσιολογικό τοκετό.

Πάντως είναι νωρίς ακόμα να το κοιτάξεις τουλάχιστον για τη βυθοσκοπηση που ξέρω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...