Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Ανακοίνωση Το όνομα του μωρού μας


admin

Recommended Posts

Αγαπητά μέλη,

Ανοίξαμε για όλα τα θέματα που αφορούν το όνομα του παιδιού,

είτε πρό της βάφτισης είτε κατά τη βάφτιση είτε κατά την ονοματοδοσία,

αυτήν την ενότητα.

Ευχόμαστε υγεία και χαρά στα μωράκια που θα υποδεχτείτε στις αγκαλιές σας σύντομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σας!!!

Περιμενω το κοριτσακι μου λιγο πριν τα Χριστουγεννα κι αν ολα πανε καλα με τον συζυγο μου σκεφτομαστε να το ονομασουμε Φαιδρα - Αγαπη, γιατι ειναι δυο ονοματα που μας αρεσουν πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

το κοριτσάκι μας εγινε 2 μηνων και μολις χθες ανακοινωσαμε το ονομα της σε συγγενεις και φιλους. θα της χαρισουμε το ονομα Νεφέλη να την συντροφευει σε ολη την ευτυχισμενη ζωουλα της:P


B57sp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σε ολουσ. ειμαι νεο μελοσ και εδω και λιγο καιρο ψαχνουμε ονομα με τον αντρα για τη μπουμπου μασ που ερχεται το πολυ σε 2 εβδομαδεσ. βασικα εγω ψαχνω υποκοριστικα για το ονομα ευδοξια.ειτε μονο του ειτε σε συ νδυασμο με κατι αλλο.πχ σκεφτηκα ευδοξια-αννα=ευηανννα αλλα στον αγαπημενο μου δε πολυαρεσε.θα ηθελα πολυ τη βοηθεια σασ και τισ ιδεεσ σασ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι κι εγώ καινούριο μέλος και περιμένω το κοριτσάκι μου σε 1,5 εβδομάδα περίπου. Σκέφτομαι να την ονομάσω Μέλλι ή Αμέλλια ή Αμαριέλλα από το συνδυασμό των ονομάτων Αμαλία και Μαρκέλλα. Ποιο σας αρέσει πιο πολύ? Εαν έχετε και καμια καλύτερη ιδέα ευπρόσδεκτη!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

Βαφτίσαμε πριν λίγο καιρό το μικρό μας αγοράκι με 2 ονόματα:

Γεώργιο-Δημήτριο.Επειδή δεν θα θέλαμε να τον φωνάζουμε με 1 από τα 2 παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει κάνοντας έναν συνδυασμό των 2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τον Σεπτεμβριο καναμε τον θρησκευτικο γαμο με τον αντρουλη μου και το καλυτερο μυστηριο της βαφτισης της μικρης μου , της δωσαμε το ονομα της μητερας μου Αγγελικης και το ονομα του παππου μου μιας και ηταν η αδυναμια μου , αλλα τον ειδα σ ενα ονειρο μου λιγο μετα που γεννηθηκε η μικρη...Αγγελικη - Φιλιππα...ολοι την φωναζουν Αγγελικη , εμεις την φωναζουμε και με τα δυο....

Σκεφτομουν να τα κανω καποια στιγμη ενα ονομα .... για πειτε καμια ιδεα...


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα!

Εμείς δεν έχουμε ακόμα μωράκι αλλά τα ονόματα τα έχουμε αποφασίσει. Βλέπετε έχω κάνει τάμα για το μωρό μας, όποτε κ αν έρθει.

Έτσι αν είναι κορίτσι θα την ονομάσουμε Ειρήνη Κωνσταντίνα και θα τη φωνάζουμε Ειρήνα.

Αν είναι αγόρι θα το ονομάσουμε Μάριο Χρυσοβαλάντη και θα τον φωνάζουμε Μάριο.

Είναι η πρώτη φορά που το ανακοινώνω και νιώθω πολύ ευτυχισμένη!:D


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

Βαφτίσαμε πριν λίγο καιρό το μικρό μας αγοράκι με 2 ονόματα:

Γεώργιο-Δημήτριο.Επειδή δεν θα θέλαμε να τον φωνάζουμε με 1 από τα 2 παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει κάνοντας έναν συνδυασμό των 2.

καλημερα, μπορειτε να τον φωναζεται ΑΚΗ! ειναι και Γιωργακης και Δημητρακης!

να σας ζησει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σε ολουσ. ειμαι νεο μελοσ και εδω και λιγο καιρο ψαχνουμε ονομα με τον αντρα για τη μπουμπου μασ που ερχεται το πολυ σε 2 εβδομαδεσ. βασικα εγω ψαχνω υποκοριστικα για το ονομα ευδοξια.ειτε μονο του ειτε σε συ νδυασμο με κατι αλλο.πχ σκεφτηκα ευδοξια-αννα=ευηανννα αλλα στον αγαπημενο μου δε πολυαρεσε.θα ηθελα πολυ τη βοηθεια σασ και τισ ιδεεσ σασ.

ευαννα???????

με το καλο να την υποδεχτητε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα!

Εμείς δεν έχουμε ακόμα μωράκι αλλά τα ονόματα τα έχουμε αποφασίσει. Βλέπετε έχω κάνει τάμα για το μωρό μας, όποτε κ αν έρθει.

Έτσι αν είναι κορίτσι θα την ονομάσουμε Ειρήνη Κωνσταντίνα και θα τη φωνάζουμε Ειρήνα.

Αν είναι αγόρι θα το ονομάσουμε Μάριο Χρυσοβαλάντη και θα τον φωνάζουμε Μάριο.

Είναι η πρώτη φορά που το ανακοινώνω και νιώθω πολύ ευτυχισμένη!:D

θα σας ερθει γρηγορα, ειναι Θαυματουργη! με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

εμεις θα την ονομασουμε Ουρανια, της πεθερας μου και μου αρεσει πολυ!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Πιστεύω και εγώ πολύ στη χάρη της

Αγ. Ειρήνης.

Το Ουρανία είναι πολύ ωραίο όνομα! Με το καλό η βάφτιση!


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Πιστεύω και εγώ πολύ στη χάρη της

Αγ. Ειρήνης.

Το Ουρανία είναι πολύ ωραίο όνομα! Με το καλό η βάφτιση!

και εγω πιστευω πολυ, Την εμαθα απο την μαμα μου, ειναι η προστατιδα της, εχω παει πολλες φορες και εχω φαει και μηλο. αφου εκανες ταμα, συντομα θα εχεις το μπεμπε!

ευχαριστω, για το καλοκαιρι το βλεπουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...