Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Ανακοίνωση Το όνομα του μωρού μας


admin

Recommended Posts

Όλα τα ονόματα που επιλέξατε για το αγοράκι σας είναι πολύ όμορφα και πιστεύω ότι μάλλον το έχεις αποφασίσει απο μόνη σου;);)

Εγώ ήθελα να ρτήσω κάτι άλλο διαβάζοντας τα thread των ονομάτων. Γιατί βρε κορίτσια αυτή η πρεμούρα με συνδιασμό ονομάτων? υπάρχουν εκπληκτικά ονόματα και ας έχουν ακουστεί ξανά και ξανά. Τι το ωραίο έχουν ονόματα που δεν παραπέμουν καθόλου στα πραγματικά? Τα τύπου ελβιρα. Εβελίνα, μαρίλια και τρεχαγυρευλια μου θυμιζει την μόδα πριν 30 χρόνια που έβγαζαν τα παιδια τους με υπέροχα ονόματα και τα έκαναν Λιτσα, Νιτσα Πιτσα ,Αντα κλπ. Νομίζω ότι χάνεται το όνομα. Γνωμη μου παντα;);)


Τι καλύτεο να είσαι μαμά δύο παιδιών?

Να είσαι μαμά τριών παιδιών!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalhspera thelo ena xeraki vohtheias!!!!thelo na vgalo sto agoraki mou ena onoma kai eimai se dillhma.....oresths..merkouris...axxileas...leandros..stefanos..myronas..orfeas..nektarios eseis ti lete?????eyxaristo

mineli899 γεια σου!!! εγώ στη θέση σου θα το έλεγα Ορέστη το παιδί...είναι τέλειο όνομα...ως δεύτερη επιλογή βάζω το Στέφανος κ το Ορφέας!!! καλη επιλογή κοριτσάρα κ να μας πεις τι αποφασίσατε!!! φιλάκιαααααααα

Link to comment
Share on other sites

εμεις το μωρακι μας θα το ονομασουμε Αλεξανδρα,το ονομα του πεθερου μου,κκαι μου αρεσει πολυυυυ,παντα μου αρεσε απο μικρη ελεγα πως αν κανω παιδι θα το ονομασω Αλεξανδρος-Αλεξανδρα,και ο Θεος μου τα εφερε ετσι οπως το ειχα ονειρευτει.τωρα ειναι 4 μηνων θα την βαφτισουμε του χρονου!!

sonia2010 υπέροχα και τα 2...και μεις για Αλέξανδρο το κόβω όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώραααααα....να σου ζήσει η πριγκιπέσσα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι στον έβδομο μήνα και περιμένουμε το δεύτερο κοριτσάκι μας.

Το έχω τάξει στην Οσία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου, οπότε το πρώτο ονοματάκι θα είναι Ειρήνη όταν γεννηθεί με την βοήθεια του Θεού. Τώρα υπάρχει ένα θεματάκι με το δεύτερο όνομα που θα ήθελα το όνομα της μαμάς μου Καλλιόπη, αλλά δεν θέλω να στενοχωρηθεί και η μεριά του συζύγου, αν και δεν εχεί ο καλός μου πρόβλημα. Τη μαμά του τη λένε Χρυσάνθη, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου κι έτσι είμαι μπερδεμένη. Μου ήρθε το Χρυσίλια σαν συνδυασμός των δύο ονομάτων, αλλά δεν ξέρω. Ειρήνη Χρυσίλια, πως σας φαίνεται; Και να την φωνάζω Ειρήλια; Παρακαλώ για την βοήθειά σας!!!

Άρια μου καλησπέρααααα....προσωπικά έχω να σου προτείνω να το βγάλεις το παιδάκι Ειρήνη Χρυσάνθη....σκέτο...καταλαβαίνω απόλυτα την επιθυμία σου να ακουστεί το όνομα της μαμάκας σου αλλά δεν θα είναι λίγο εγωιστικό να βάλεις και του μπαμπά σου στην πρώτη σ κοπέλα κ της μαμάς σ στην 2η? εξάλλου το Χρυσάνθη είναι όμορφο ονοματάκι...καλύτερα λοιπόν το τάμα σου και της πεθεράς σου...

επίσης δεν συμφωνώ με το να φωνάζουν τα παιδάκια με συνδιασμους ονομάτων...εκτός αν είναι τα προφανή όπως Ελεάννα Μαριάννα Χριστιάννα κλπ... είναι προτιμότερο να ακούγονται ατόφια τα ονόματααααα είναι πιο αριστοκρατικά!!!

εκτός αν είναι ονόματα του τύπου Αφέντρα, Γερασιμούλα κλπ...!:shock:

αλήθεια την μεγάλη σου κόρη πως την φωνάζετε?

so, προτείνω Ειρήνη Χρυσάνθη και να την φωνάζετε Ειρήνη....

φιλικά σου τα λέω όλα αυτά...δεν έχω κανένα σκοπό για παρεξηγήσεις και ελπίζω να το χεις καταλάβει...! :D καλή λευτεριά με το καλό κ μ' ένα πόνο που λένε να σου ζήσουν τα ζουζουνάκια σου!!!:cool::D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλα τα ονόματα που επιλέξατε για το αγοράκι σας είναι πολύ όμορφα και πιστεύω ότι μάλλον το έχεις αποφασίσει απο μόνη σου;);)

Εγώ ήθελα να ρτήσω κάτι άλλο διαβάζοντας τα thread των ονομάτων. Γιατί βρε κορίτσια αυτή η πρεμούρα με συνδιασμό ονομάτων? υπάρχουν εκπληκτικά ονόματα και ας έχουν ακουστεί ξανά και ξανά. Τι το ωραίο έχουν ονόματα που δεν παραπέμουν καθόλου στα πραγματικά? Τα τύπου ελβιρα. Εβελίνα, μαρίλια και τρεχαγυρευλια μου θυμιζει την μόδα πριν 30 χρόνια που έβγαζαν τα παιδια τους με υπέροχα ονόματα και τα έκαναν Λιτσα, Νιτσα Πιτσα ,Αντα κλπ. Νομίζω ότι χάνεται το όνομα. Γνωμη μου παντα;);)

manti συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...αλλά είναι πάντα επιλογή των γονιών σε αυτά τα θέματα κ είναι πάντα σεβαστή...εμένα πχ την γιαγιά μου την έχουν βαφτίσει Βεατρίκη κ ΚΑΝΕΙΣ ποτέ δεν την είπε έτσι...αλλά Ρίκω!!!αν είναι δυνατόν!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...υπαρχει καλε περιπτωση να πει ο παπας Χρυσιλια?? αφου υποτιθεται συνδιασμος 2 ονοματων ειναι της Καλλιοπης κ της Χρυσας..αρα ανγκαστικα θα πρεπει αν πει κ τα 2 ονοματα κ μετα εσεις να το ενωσεται..κανω λαθος??

Νομίζω οτι τελικά έχεις δίκιο...θα σκεφτώ κάτι πιο απλό. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Άρια μου καλησπέρααααα....προσωπικά έχω να σου προτείνω να το βγάλεις το παιδάκι Ειρήνη Χρυσάνθη....σκέτο...καταλαβαίνω απόλυτα την επιθυμία σου να ακουστεί το όνομα της μαμάκας σου αλλά δεν θα είναι λίγο εγωιστικό να βάλεις και του μπαμπά σου στην πρώτη σ κοπέλα κ της μαμάς σ στην 2η? εξάλλου το Χρυσάνθη είναι όμορφο ονοματάκι...καλύτερα λοιπόν το τάμα σου και της πεθεράς σου...

επίσης δεν συμφωνώ με το να φωνάζουν τα παιδάκια με συνδιασμους ονομάτων...εκτός αν είναι τα προφανή όπως Ελεάννα Μαριάννα Χριστιάννα κλπ... είναι προτιμότερο να ακούγονται ατόφια τα ονόματααααα είναι πιο αριστοκρατικά!!!

εκτός αν είναι ονόματα του τύπου Αφέντρα, Γερασιμούλα κλπ...!:shock:

αλήθεια την μεγάλη σου κόρη πως την φωνάζετε?

so, προτείνω Ειρήνη Χρυσάνθη και να την φωνάζετε Ειρήνη....

φιλικά σου τα λέω όλα αυτά...δεν έχω κανένα σκοπό για παρεξηγήσεις και ελπίζω να το χεις καταλάβει...! :D καλή λευτεριά με το καλό κ μ' ένα πόνο που λένε να σου ζήσουν τα ζουζουνάκια σου!!!:cool::D

Σε ευχαριστώ πολύ για την γνώμη σου κοπελίτσα μου. ;) Την πρώτη μου κορούλα την φωνάζουμε Γεωργία-Νεφέλη και για συντομία Νεφέλη, όμως η αλήθεια είναι οτι με δυσκολεύουν λίγο τα 2 ονόματα. Τώρα για την μπεμπούλα λέω να την φωνάζουμε μόνο Ειρήνη που είναι και υπέροχο όνομα. Και εδώ που τα λέμε δεν έχεις και άδικο...καλύτερα να βγεί το δεύτερο απο τον πλευρά του άντρα μου κι ας μην την φωνάζουμε έτσι. Ευχαριστώ και πάλι :P

Link to comment
Share on other sites

Εμεις το κοριτσακι μας θα το βγαλουμε Ειρηνη το ειχαμε αποφασισει απο την ημερα που μαθαμε το φυλο του!!!!!!!!!!!:P

τέλειο το Ειρήνη neraid!!! Κι εμείς Ειρήνη θα το πούμε :P

Το έχω τάξει στην Οσία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου και θα το γιορτάζουμε 28 Ιουλίου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

το δικό μας κοριτσάκι θα το ονομάσουμε Αθανασία-Κυριακή!

Αθανασία της πεθεράς μου και Κυριακή επειδή έταξα εγω ν'ακουστεί και τ'ονομά της ο,τι φύλο και να είναι το παιδί αρκεί να πάει καλά η εγκυμοσύνη λόγω του οτι περιμέναμε τον μπαμπά και οι 2 μας να "φύγει"..

όπως κι έγινε στη βδομάδα πάνω που έμαθα οτι είμαι έγκυος πέθανε ο πατέρας μου και στο μήνα ο πεθερός μου..ευτυχώς πήγαν όλα καλά!!

να μας ζήσουν!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα και απο εμένα. Θα ήθελα να με βοήθησετε για να συνδυάσω (αν μπορέσω) τα δυο ονόματα των παπούδων Παναγιώτης και Αθανάσιος για τον μικρό μου. Έχετε καμία ιδέα?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα ειμαι καινουριο μελος κ θα ηθελα τη βοηθεια σας...θελω να βαφτισω την κορη μου κ ειχα σκοπο να της δωσω το ονομα της μητερας μου Ζαχαρουλα αλλα επειδη κ η πεθερα μου με εχει στηριξει κ βοηθησει παρα πολυ με το πρωτο μου παιδακι θελω να ακουστει κ το δικο της ονομα Νικη..το θεμα οτι θελω να βρω ενα συνθετο μεταξυ των δυο ονοματων αλλα ειναι δυσκολο..μπορειτε να με βοηθησετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λαλημέρα και από μένα. Είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα να με βοηθήσετε.

Τον Ιούνιο βαφτίζω την κορούλα μου και ακόμα δεν μπορώ να καταλήξω σε όνομα.

Σας παρακαλώ πέστε μου την γνώμη σας, πιο σας αρέσει πιο πολύ από τα ονόματα Σμαράγδα, Εβελίνα, Μελιτίνη και Ναταλία.

Περιμένω τις απαντήσεις σας και σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...