Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Ανακοίνωση Το όνομα του μωρού μας


admin

Recommended Posts

καλησπερααααααααααααααααααααααααα

θελω βοηθειαααααααααααααααααααααααααααααα

τι υποκοριστικα μπορουν να βγουν απο δυο ονομα Μαργαριτα+Παναγιωτα ή Παναγιωτα+Μαργαριτα?????

εγω εβγαλα καποια παιρνοντας ενα γραμμα απο εδω κοβοντας ενα απο εκει αλλα θα ηθελα να ακουσω και αλλες αποψειςςςςς προκειται για την ανηψουλα μου και ψαχνω απο τωρα το ονομα της νεραιδας να ειναι συνδυασμος των δυο παραπανω ονοματων....

υπαρχει κατι??????????????

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

εμεις το μωρακι μας θα το ονομασουμε Αλεξανδρα,το ονομα του πεθερου μου,κκαι μου αρεσει πολυυυυ,παντα μου αρεσε απο μικρη ελεγα πως αν κανω παιδι θα το ονομασω Αλεξανδρος-Αλεξανδρα,και ο Θεος μου τα εφερε ετσι οπως το ειχα ονειρευτει.τωρα ειναι 4 μηνων θα την βαφτισουμε του χρονου!!


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

kalhspera thelo ena xeraki vohtheias!!!!thelo na vgalo sto agoraki mou ena onoma kai eimai se dillhma.....oresths..merkouris...axxileas...leandros..stefanos..myronas..orfeas..nektarios eseis ti lete?????eyxaristo

εμενα μου αρεσι πολυ ο Ορεστης,Μυρωνας κ Ορφεας!!!!! με το καλο;)


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι στον έβδομο μήνα και περιμένουμε το δεύτερο κοριτσάκι μας.

Το έχω τάξει στην Οσία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου, οπότε το πρώτο ονοματάκι θα είναι Ειρήνη όταν γεννηθεί με την βοήθεια του Θεού. Τώρα υπάρχει ένα θεματάκι με το δεύτερο όνομα που θα ήθελα το όνομα της μαμάς μου Καλλιόπη, αλλά δεν θέλω να στενοχωρηθεί και η μεριά του συζύγου, αν και δεν εχεί ο καλός μου πρόβλημα. Τη μαμά του τη λένε Χρυσάνθη, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου κι έτσι είμαι μπερδεμένη. Μου ήρθε το Χρυσίλια σαν συνδυασμός των δύο ονομάτων, αλλά δεν ξέρω. Ειρήνη Χρυσίλια, πως σας φαίνεται; Και να την φωνάζω Ειρήλια; Παρακαλώ για την βοήθειά σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Να το χαίρεστε το μωράκι σας sonia και με το καλό να την βαφτίσετε! Το ονοματάκι που διαλέξατε είναι πανέμορφο!

εμεις το μωρακι μας θα το ονομασουμε Αλεξανδρα,το ονομα του πεθερου μου,κκαι μου αρεσει πολυυυυ,παντα μου αρεσε απο μικρη ελεγα πως αν κανω παιδι θα το ονομασω Αλεξανδρος-Αλεξανδρα,και ο Θεος μου τα εφερε ετσι οπως το ειχα ονειρευτει.τωρα ειναι 4 μηνων θα την βαφτισουμε του χρονου!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι στον έβδομο μήνα και περιμένουμε το δεύτερο κοριτσάκι μας.

Το έχω τάξει στην Οσία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου, οπότε το πρώτο ονοματάκι θα είναι Ειρήνη όταν γεννηθεί με την βοήθεια του Θεού. Τώρα υπάρχει ένα θεματάκι με το δεύτερο όνομα που θα ήθελα το όνομα της μαμάς μου Καλλιόπη, αλλά δεν θέλω να στενοχωρηθεί και η μεριά του συζύγου, αν και δεν εχεί ο καλός μου πρόβλημα. Τη μαμά του τη λένε Χρυσάνθη, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου κι έτσι είμαι μπερδεμένη. Μου ήρθε το Χρυσίλια σαν συνδυασμός των δύο ονομάτων, αλλά δεν ξέρω. Ειρήνη Χρυσίλια, πως σας φαίνεται; Και να την φωνάζω Ειρήλια; Παρακαλώ για την βοήθειά σας!!!

θελεις δλδ να δωσεις 3 ονοματα στο μωρο?? της μαμας,της πεθερας κ το ταμα?? γιατι?? η μερια του ανδρα σου θα ακουστει στο 2ο φανταζομαι...


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

θελεις δλδ να δωσεις 3 ονοματα στο μωρο?? της μαμας,της πεθερας κ το ταμα?? γιατι?? η μερια του ανδρα σου θα ακουστει στο 2ο φανταζομαι...

mariazerta μου οχι 3 ονόματα, αλλά 2. Δηλαδή Ειρήνη λόγω του τάματος και Χρυσίλια σαν συνδυασμός των ονομάτων Καλλιόπη Χρύσα. Μόνο που δεν ξέρω αν ακόυγεται όμορφο το Χρυσίλια και μάλλον χάνεται το Καλλιόπη. Το πρώτο παιδάκι μου το είπαμε Γεωργια-Νεφέλη, δηλαδή του μπαμπάκα μου και το δεύτερο μας άρεσε. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα¨:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mariazerta μου οχι 3 ονόματα, αλλά 2. Δηλαδή Ειρήνη λόγω του τάματος και Χρυσίλια σαν συνδυασμός των ονομάτων Καλλιόπη Χρύσα. Μόνο που δεν ξέρω αν ακόυγεται όμορφο το Χρυσίλια και μάλλον χάνεται το Καλλιόπη. Το πρώτο παιδάκι μου το είπαμε Γεωργια-Νεφέλη, δηλαδή του μπαμπάκα μου και το δεύτερο μας άρεσε. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα¨:P

καλημερα...υπαρχει καλε περιπτωση να πει ο παπας Χρυσιλια?? αφου υποτιθεται συνδιασμος 2 ονοματων ειναι της Καλλιοπης κ της Χρυσας..αρα ανγκαστικα θα πρεπει αν πει κ τα 2 ονοματα κ μετα εσεις να το ενωσεται..κανω λαθος??


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

mineli899πολύ ωραία όλα τα ονόματα που σκέφτεστε, εμένα μου αρέσει

πολύ το Στέφανος και είναι και στις δικές μου επιλογές...

θα γιορτάζει κιόλας σε σχέση με μερικά άλλα που έβαλες


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...