Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Τί κανετε? Βρε με αγχόσατε με όλα αυτά που κανατε..

Εμένα κορίτσια μου μου έρχεται να κλάψω :( έχω τόσα να κανω και τπτ δεν ξεκινώ.

Είναι να μην αρχίσω φυσικα.. θελω σε ενα χρόνο απο τώρα να χω τελειώσει και ότι αλλο εχω στο μυαλο μου γίνεται?

Βασικα εμεινα στο ότι έπλυνα τα παντα στην ντουλαπα την δικη μου και τα μαζεψα και αναμένουν σίδερο.. εχω δρόμο δεν φαντάζεστε..

Εγώ 2 πραγματα πρεπει να κανω επειγον απο τη λίστα μας.. να αλλαξω roller blinds στο δωματιο του παιδιού που εχουν γινει χαλια και να βαλουμε 6 εξτρα πατους στις ντουλαπες μας. Αστε το σπιτι το πηραμε ετοιμο και ενω στα πανω φυλλα μπορούσε να είχε εξτρα πατους ώστε τα ντουλαπια να είναι χωρισμένα σε 4 διαφορετικα πατώματα έχουμε μόνο 2 τεράστια πατώματα που όλα μπαίνουν όπως να ναι.. αν δεν το κανονίσει αύριο ο άντρας μου δεν ξερω τι θα γίνει. Αν γινει αυτό θα είναι μαγεία όλα..

Και μετα απο αυτα πρεπει οπωσδηποτε να παρουμε κρεβατι και γραφείο στο παιδι. Πολλα μας λείπουν και δεν ξερω ποτε θα γίνουν.

Τέλοσπαντων.

Μπραβο ρε κορίτσια που κάνετε τοσα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Goodmorning ladies!

Τι κανετε? Κ εσυ πρωινη μανουλιτα ε?

Εγω εχω καθαρισει φασολακια κ τα εβαλα να γινουν κ τωρα τελειωνω απο σιδερο αυτά που ειχα βγαλει για να γινουν κ ταισα κ την μικρη. Σε λίγο παμε να ετοιμαστουμε για να φύγουμε!

Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια χ χ

Χθες εγραψα ακόμα ενα μηνυμα αλλα απ ότι βλεπω δεν εγινε ποστ χαθηκε.

Λοιπόν σημερα ειναι ημερα καθαριότητας για μενα αλλα θα κανω πολυ απλα γιατι ταυτόχρονα θα πλυνω όλη την ντουλαπα του παιδιού. Όταν στεγνώσουν αυτα θα τα σιδερώσω αμέσως για να φευγουν και μετα τα δικα μου απο δευτερας και δευτερα θα ξεκινησω να πλένω τα ρούχα του συζύγου. Όταν τελειώσουν οι ντουλαπες θα μαι πιο ηρεμη

Δευτέρα θα ερθει και ο κύριος που θα μας βαλει τους έξτρα πατους στο πανω μερος στις ντουλαπες μας.. επιτελους και κατι χρησιμο.

Καλη συνέχεια σε όλες. Φιλακια χ χ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

σημερα εκανα το καθιερωμενο μαγειρεμα και σιδερο το πρωι κ μετα κατεβηκασ το μαγαζι. μετα ειχαμε τις γνωστες ετοιμασιες των παιδιων κ τα κλασσικα πανω κατω! με εχουν φαει οι σκαλες!!!!!!

επαναφερω το εβδομαδιαιο μενου γιατι με καιει, αυτη την εβδ ειδα κ επαθα να δω τι θα μαγειρεψω.....

σαββατο: πατατες με λουκανικα κ πιπεριες στον φουρνο (το εφτιαξα)

κυριακη: γαυρο με πατατες τηγανιτες κ χορτα

δευτερα: κοτοπουλο κοκκινιστο με πατατες τηγανιτες

τριτη: μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα

τεταρτη:φακες

πεμπτη: φασολακια

παρασκευη: κεφτεδακια με πατατες τηγανιτες

σαββατο: αυγα με πατατες

κυριακη: μοσχαρι κοκκινιστο με ρυζι

για γραφτε κ εσεις ιδεες.

το απογευμα τρεχατε ποδαρακια μου πρεπει να σουλουπωσω το σπιτι γιατι αυριο παμε για την 2η κοινωνια της μικρης κ θα ερθουν οι νονοι για καφε απο το σπιτι.

σας φιλω, καλο σκ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια! Πέθανα σήμερα!

Ήταν η σειρά του δωματίου της μεγάλης. Είχα κάνει μια σχετική προετοιμασία χθες. Καθάρισα τη ντουλάπα εξωτερικά, την εσωτερική πόρτα του δωματίου, το κομοδίνο, 2 ραφιέρες που έχει για τα παιχνίδια της, ένα τραπεζάκι με παιχνίδια επίσης. Είχα κατεβάσει και πλύνει τις κουρτίνες οπότε με περίμεναν έτοιμες φρεσκοπλυμένες ενώ προχθές είχα καθαρίσει αλουμίνια, ρολά, σίτες, τζάμια και κουρτινόξυλα.

Σήμερα λοιπόν, καθάρισα όλη τη βιβλιοθήκη, το γραφείο και τη συρταριέρα από πάνω εως κάτω, τα έγλυψα. Και φυσικά με έπιασε η ψυχοπάθεια και έφτιαξα οοοοοοοοοοοολα τα βιβλία κατά είδος και ύψος.

Καθάρισα το φωτιστικό και μια μαριονέτα απ την Πράγα που έχει στο κουρτινόξυλο κρεμασμένη. Καθάρισα το κρεβάτι, πάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά, πλαγίως και όπου φαντάζεσαι τέλος πάντων.

Σκούπισα πολύ καλά το δωμάτιο, έβγαλα έξω τις ραφιέρες, σκούπισα ξανά, πέρασα ένα ξεσκόνισμα τα χθεσινά που ΠΑΛΙ είχαν σκόνη!

Σιδέρωσα και κρέμασα τις κουρτίνες και σφουγγάρισα.

Όσο στέγνωνε το δωμάτιο, καθάρισα το πάνω μπάνιο απ άκρη σ άκρη. Τράβηξα πλυντήριο και στεγνωτήριο, έκανα τα πλακάκια, τα έπιπλα, τα είδη υγιεινής, πέταξα το αντιολισθητικό πατάκι της μπανιέρας και έβαλα καινούργιο, καθάρισα τις συσκευές εξωτερικά, μάζεψα όλα τα σκουπίδα (κουτάκια, άδεια μπουκαλάκια κ.λπ), σκούπισα και σφουγγάρισα.

Κατέβασα τις κουρτίνες απ το δικό μας δωμάτιο και τις έβαλα μια μια να πλυθούν, τις άπλωσα και τις μάζεψα πριν λίγο.

Έστρωσα το κρεβάτι της μικρής με καθαρά σεντόνια (είχα βάλει 2 πλυντήρια το πρωί με δικά της ρούχα/σεντόνια/πετσέτες, τα άπλωσα και πριν λίγο τα μάζεψα), ετοίμασα πετσέτες και ρούχα και μόλις την έκανα μπάνιο.

Έστρωσα το κρεβάτι του μικρού αλλάζοντας τα σεντόνια(έχει ένα συναχάκι αυτές τις μέρες οπότε κοιμάμαι στο ίδιο δωμάτιο γιατί δυσκολεύεται με την αναπνοή τα βράδια, άρα έστρωσα και το "κρεβάτι" μου).

Μάζεψα τα σκουπίδια απ τον πάνω όροφο, σκούπισα χολ και κρεβατοκάμαρα (και θα το ξανακάνω αύριο που θα ολοκληρώσω γενική και στρώσιμο του πάνω ορόφου)

Σκούπισα την εσωτερική σκάλα

Ξεσκόνισα τον κάτω όροφο, τίναξα και έστρωσα τα ριχτάρια, συμμάζεψα τα παιχνίδια, σκούπισα και σφουγγάρισα.

Καθάρισα το κάτω μπάνιο, την κουζίνα (φυσικά στο μεταξύ ετοίμασα να φάμε, τάισα και έφαγα), μάζεψα τα σκουπίδια και τα πήγα στον κάδο.

Σκούπισα έξω απ την πόρτα του σπιτιού και την εξωτερική σκάλα

Πότισα τα αρωματικά μου και πέρασα ένα πανάκι τα έπιπλα του μπαλκονιού.

Τάισα τον μικρό το απογευματινό του

Άπλωσα τα πατάκια που είχα βάλει προηγουμένως να πλυθούν και έβαλα μια πλύση με ξύδι στους 70 βαθμούς.

Η μέρα τελειώνει σε καμιά ώρα οπότε και θα βάλω τα παιδιά για ύπνο.

Κουράστηκα πολύ σήμερα αλλά πιο πολύ κουράζομαι ψυχολογικά που η μέρα είναι γεμάτη καθαριότητα και ΔΕΝ τελειώνω!

Καλό υπόλοιπο Σαββατοκύριακου σε όλες! Να το χαρείτε με την οικογένειά σας!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σε προσπεράσω ravt....:tongue::tongue::tongue:

και θα δηλώσω πως έχω όλα τα θαλασσινά πλυμένα, αποθηκευμένα και με ταμπελίτσα παρακαλώ στην αποθήκη!

Εκτός από τις τσάντες θαλάσσης, ανακάλυψα και μπρατσάκια στο πορτ μπαγκάζ ξεχασμένα. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Σήμερα βέβαια το σήκωνε ο καιρός μια βουτιά αλλά είπα να τα μαζέψω οριστικά.

Μαγείρεψα γεμιστά και λαχανοντολμάδες επειδή στοκάρω φαγητό για την εβδομάδα.

Πήγα στο σχολείο μια ώρα επειδή έπρεπε να προετοιμαστώ για την Γ.Σ. της Δευτέρας στον Σύλλογο.

Καθάρισμα μπαλκονιών, σκούπα, σφουγγάρισμα, άλλαγμα σεντονιών παντού, αέρισμα σκεπασμάτων, φούρνος, λαική και σούπερ μάρκετ.

Αυτά και πολλά ήταν...;););)

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χ χ

Ραβτακι πω πω..

Αφροδιτακι εγω τα θαλασσινα τα βαλα στην καλαθα και στην αποθηκη οταν θα παω σε κανα μηνα να την αρχισω καποτε και θα τα πλυνω τότε.

Ραβτακι αυτο που ειπες συμφωνω απόλυτα.. ξεπατωνόμαστε και εχει και συνέχεια..

Λοιπόν:

1. Απο την ώρα που σας εγραψα δοκιμασαμε με τον μικρό τα ρούχα όλα του κανουν ευτυχώς και χρειαζεται μονο επισημα παπουτσια ενα μπουφαν και κανένα τζιν με πουκαμισακι για πιο επισημα

2. Παίξαμε μπόλικη ωρα μαζι ενώ εστειλα το συζυγο να παρει κατι πραγματα απο το σουπερ

3. Ηρθε ο συζυγος και πηγαν για κούρεμα

4. Ενώ ελειπαν εβαλα 4 συντομα πλυντηρια τα ρουχα του παιδιού

5. Ηρθαν εκαναν μπανιο

6. Τον εντυσα κόψαμε νυχια

7. Εφτιαξα την γενικη ντουλαπα (ξεπατώθηκα)

8. Οργανωσα την κάτω ντουλαπα του μικρου με τα καλοκαιρινα (ανασανε) τα εφτιαξα κατα ειδος χρώμα χαχα κλπ

9. Εφτιαξα τα συρταρια στην ντουλαπα του το ενα με τις παιδικες τσαντες και το αλλο με τα παπουτσια του

10. Πηρα μια μεγαλη παιδικη σακουλα και εβαλα ότι εχει απο το σχολειο (μας δινουν τα σχεδια κλπ)

11. Εφτιαξα το ντουλαπι με τα επιτραπεζια κλπ παιχνιδια

12. Εβγαλα καποια περσινα ρουχαλακια (παντα κραταω καποια προηγουμενα για εξτρα) και θα τα παω στην αποθηκ

13. Εβγαλα τα συρταρια της συρταριερας του τα καθαρισα και τα οργανωσα

14. Εφτιαξα ενα κουτι που εχουμε με βιβλια οπως ειπε το ραβτακια κατα ειδος υψος κλπ

15. Αλλαξαμε εντελώς το πως ειχαμε τη συρταριερα του διαδρόμου (μας πηρε ωρα) αλλα τώρα και γω και ο συζυγος εχουμε ενα συρταρι δικο μας για τις ασχολιες μας

16. Εβγαλα οτι υπηρχε στα 3 πανω ντουλαπια μας και τα στιβαξα στο παρκοκρεβατο για να ππλυθούν όταν θα μπουν τα εξτρα πατώματα και να οργανωθουν

17. Καθαρισα την κατω ντουλαπα μου εσωτερικα εφτιαξα μεσα τα παπουτσια που φεραμε απο τη συρταριερα του διαδρομου τα δικα μου και αναμενει σιγα σιγα να σιδερωνω και να βαζ

18. Ομοιώς του συζυγου εβαλα τα ρουχα σε τσαντες σκουπιδιων να τα πλυνω και να κανω το ιδιο με πιο πανω (δεν θα σχολιασω καν τι ελλεψεις εχουμε εμεις..)

19. Εβαλα ενα πλυντηριο με φορμες δικες μου και κασκολ να τα παρω στη μαμα μου να τα απλωσω εχει γεμισει ρουχα το μπαλκόνι μο

20. Εχω 2 σακουλες μεγαλες σκουπιδι

21. Μια για δόσιμ

22. 2 για να δώσω στη μαμα μου και την αδελφη μου

Και τελικα το μόνο που εκανα απο δουλειες ειναι το μπαλκονι το καθαρισα πριν βαλω τα ρλυντηρια. Κατα τη διαρκεια εφτιαξε ο συζυγος μακαρονια και φαγαμε και εβαλα όλα τα στεγνα ρουχα στο κρεβατι του μικρου για σιδερο. Η ερχόμενη εβδομαδα θα ειναι μαραθώνιος σιδερώματος..

Θα βγω τωρα να παρω τα ρούχα στη μαμα μου τα ρουχα στον καδο που θα δοθουν να παω κα πλαστικα στην ανακυκλωση και να δωσω στη μαμα μου οτι εβαλα και να παω και τα σκουπιδια και ότι πρεπει να παει στην αποθηκη.

Μεγαλη υποθεση οι ντουλαπες.. ουφ..

Θα πρεπει οταν επιστρεψω απο τη μαμα να πλυνω την τουαλετα να ψευτοξεσκονισω να σφουγγαρισω και να κανω μπανιο. Να δουμε τι ώρα θα ξαπλωσω.

Φιλακια θα τα πούμε αυριο. Και αυριο πρεπει να βαλω και 2 πλυντηρια με καλτσες και εσώρουχα.

Link to comment
Share on other sites

θα σας γραφω την προοδο μου (υπαρχουν πολλα που πρεπει να γινουν, αλλα δεν υπαρχει χρονος! ορεξη εχω αλλα χρονο 0!!!!)

Γιωτάκι μου,

Μην πιέζεσαι περισσότερο απ' ότι μπορείς. Όλες στα ίδια είμαστε, το ξέρεις.

Και γω, γι αυτό σας γράφω τις δουλίτσες που κάνω. Για να παιρνουμε όλες κουράγιο και να βλέπουμε πως, ειδικά όσες δουλεύουν κι όλας, όλα θα γίνουν, σιγά-σιγά :-) .

Χαχα καλημέρα! Νιωθω πολυ καλύτερα που δεν είμαι η μονη που εχω μεινει τοσο πισω! Θα γραφω κιαλλες τετοιες ατασταλειες κ αν υπαρχει καμιά που εχει κανει το ιδιο ας το λεει πλιζ!

Ηδη εβαλα το φαγητο κ σιδερωνω!

Καλημέρα σε ολες!

Έκανες πολύ καλά! Εφόσον χρειαζόταν ρούχα το παιδί, έκανες ΑΡΙΣΤΑ! Και γω το ίδιο θα έκανα, να μην αισθάνεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ άσχημα!

Βρε Γιώτα μου, ίδιες ζωές έχουμε; Ίδιο χρόνο; Τι σκας; Το σπίτι είναι για να το ζούμε όχι για να ζούμε για το σπίτι. Αν δεις το σαλόνι μου αυτή τη στιγμή δεν θα ανακουφιστείς απλά, θα πεις "υπάρχουν και χειρότερα". Τι να κάνω; Να μαζεύω για να ξαναγίνουν το επόμενο λεπτό; Πλέον αποφασίζω τι μάχες δίνω. Αλλιώς θα με βρουν κοκκαλωμένη στο πάτωμα να μαζεύω παιχνίδια.

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!

Οργάνωση, επιλογή η κάθε μία για το τι δουλειές πιστευει πως πρέπει να γινουν και σιγά-σιγά... :wink:

Κοριτσάκια, δεν φαντάζεστε τι έμπνευση είστε όλες με τις φωτογραφίες και τις λεπτομερείς περιγραφές των δουλειών που κάνετε!

Εγώ τρέχω με τα της βάφτισης, που είναι μεθαύριο. Τρέχω αλλά προσπαθώ παράλληλα να το χαίρομαι κιόλας μιας που το πιθανότερο είναι ότι δεν θα το ξανακάνω

Ελπίζω όλα να πήγαν καλά με τη βάφτισή σας! Περιμένουμε νέα! :-P

Υ.Γ. Ακριβώς αυτός, είναι ο λόγος, που σχεδόν πάντα, προσπαθώ να βάζω φωτογραφίες μαζι με τις δημοσιεύσεις μου! Να εμπνευόμαστε!

η μεγάλη μου σκέψη κ βραχνάς είναι ότι σύντομα πρέπει να αλλάξω σεζόν στις ντουλάπες, μεγάααααλη δουλειά..

... ήδη ξεκίνησα, Ερσάκι μου, απλώς σιγά-σιγά και όποτε μπορώ. Όποτε βρίσκω χρόνο, κάνω και κάτι.. προχθές, ανέβασα στην πάνω ντουλάπα, τα πολύ λεπτά, καλοκαιρινά μου φορέματα.

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Τί κανετε? Βρε με αγχόσατε με όλα αυτά που κανατε..

Εμένα κορίτσια μου μου έρχεται να κλάψω :-( έχω τόσα να κανω και τπτ δεν ξεκινώ.

..και εσύ, τα ίδια κάνεις, να είσαι σίγουρη! Αν κάνεις λίστα, με το τι έκανες σήμερα, θα το διαπιστώσεις! Όλες κουραζόμαστε πολύ! :wink:

Καλησπέρα στα κορίτσια! Πέθανα σήμερα!

Μα γιατί κουράστηκες?! Αφού δεν έκανες.. τίποτα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και θα δηλώσω πως έχω όλα τα θαλασσινά πλυμένα, αποθηκευμένα και με ταμπελίτσα παρακαλώ στην αποθήκη!

Ταμπέλιτσα!!!???? Είσαι το είδωλό μου! :wink::tongue::wink::tongue: RESPECT!

Θα βγω τωρα να παρω τα ρούχα στη μαμα μου τα ρουχα στον καδο που θα δοθουν να παω κα πλαστικα στην ανακυκλωση και να δωσω στη μαμα μου οτι εβαλα και να παω και τα σκουπιδια και ότι πρεπει να παει στην αποθηκη

Εύγε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Ειρηνάκι μου να εισαι καλα με τις φωτογραφίες και όλα τα κοριτσια με κανατε και πηρα μπρος.. νομιζα δεν θα ξεκινουσα ποτέ ομως.. δεν θα χαμε ουτε βρακι να φορεσουμε.

Λοιπον το Σαββατο το βραδυ επιστρέφοντας απο τη μαμα μου τελικα δεν εκανα ξεσκόνισμα και σφουγγάρισμα ημουν πτώμα. Κοιμηθηκα

Ξυπνησα το πρωι της Κυριακης και μαζεψα τα 4 πλυντηρια του μικρου που στεγνωσαν εβαλα 3 πλυντηρια του συζυγου τα απλωσα και κατα τη διαρκεια ξεσκόνισα καλα επλυνα πιατα καθαρισα παγκους και εστιες και σφουγγαρισα καλα.

Εκανα μπανιο και πηγαμε βολτούλα και μετα για καφεδακι-παρτάκι μιας φίλης ηρθαμε φαγαμε ετοιμαστηκαμε για υπνο

Σημερα ξυπνησαμε μαζεψα τα 3 πλυντηρια που στεγνωσαν του συζυγου τα στοιβαξα στο βουνο με τα ασιδερωτα εφτιαξα κολατσιο ξυπνησα τον μικρο τον ετοιμασα του εβαλα να πιει το γαλατακι του ετοιμαστηκα εστρωσα το κρεβατι τακτοποιησα τα παντα τον πηγα σχολειο και πηγα δουλεια.

Πηγα όταν σχόλασα να τον παρω πηγαμε απο τη μαμα μου πηραμε τα στεγνα ρούχα και ενα ταπερακι (να ναι καλα) παστιτσιο παραγγελια του μικρού ηρθαμε φαγαμε εβαλα 2 πλυντηρια τα απλωσα πηγα τον μικρο στο γνωστο μαγαζι και πηραμε καποια πραγματακια για την οργανωση μας. Πηραμε 3 απορροφητικα υγρασιας για τις κατω ντουλαπες μας, πηραμε σαπουνακια καραβακια μικρα για να βαλουμε 1 σε καθε πατωμα στις πανω ντουλαπες μας όταν με το καλο τακτοποιηθουν, 3 καλαθακια για να οργανώσω το συρταρι που βαζουμε τα ειδη μπανιου, εναν αποχνουδωτη (ραβτακι,αφροδιτάκι) θα το δοκιμασω και θα σας πω, νερακια για το παιδι, ενα παιχνιδακι 3 ευρω ενα τετραδιο και μολυβια. Πηγαμε σουπερ για μαλακτικο ρουχων και χρωμοπαγιδες γιατι μας τελειωσαν με τόσα πλυντηρια, ηρθαμε τα τακτοποίησα επλυνα τα πιατα τα σκουπισα τα φυλαξα, ηρθε ο μπαμπας του και εφυγα εγω για δουλεια.

Σχόλασα ηρθα φαγαμε τοστακια οι αντρες σαρδελες εγω και σαλατα μαζεψα επλυνα τα πιατα τα σκουπισα τα φυλαξα ξεσκονισα στα γρηγορα και τακτοποιησα ετοιμαστηκαμε για υπνο και εγω σιδερωσα 2 ώρες τα 4 πλυντηρια του μικρου και τα 2 του συζύγου και τα εχω αφησει διπλωμενα στην τραπεζαρια πανω για να μπουν οταν μπουν τα πατώματα στις θεσεις τους. Τελικα ο κυριος αυριο θα ερθει.

Καληνύχτα και φιλια χ χ

Υ.Γ. εχω βγαλει φωτο τα παντα όταν τελειώσω θα δω αν καταφερω να τις ανεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια! Ευπειθώς αναφέρω στο στράτευμα πως ο πάνω όροφος είναι πεντακάθαρος και στρωμένος απ την Κυριακή.

Δε σας γράφω πάλι αναλυτικά τι έκανα, όλα τα έκανα! Θα σας πω όμως το εξής: Αν δεν έχετε τινάξει το στρώμα σας ποτέ (όπως εγώ), όταν το κάνετε να είστε προετοιμασμένες για σοκ! Που να ξερα οτι το να το σκουπίζεις, να το περνάς με ατμοκαθαριστή και να αλλάζεις συχνά το κάλυμμα ΔΕΝ αποκλείει τα δισεκατομμύρια ακάρεα που μαζεύει; Ένα χτύπημα και θα πνιγείτε στη σκόνη...

Κάντε το σύντομα όσες δεν το χετε κάνει ποτέ...

Χθες δεν έκανα κάτι πέρα απ τα καθημερινά, 2 πλυντήρια με δικά μας ρούχα και πλύσιμο των εξωτερικών κουρτινών του σαλονιού. Είμαστε οικογενειακώς συναχωμένοι (κλασσικά τα παιδιά για 2 μέρες και εμείς για 20! ) οπότε όλα πάνε πιο χαλαρά.

Για σήμερα έχω σίγουρα σιδέρωμα, δεν ξέρω αν θα κάνω κάτι περισσότερο.

Μανουλίτα, μια ερώτηση μόνο... Για ποιο λόγο πλένεις τα πλυμένα και ταλαιπωρείσαι έτσι;

Σας καλημερίζω όλες!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.

Ραβτακι μου παιρνουν μια μυρωδια, οχι λερωμενου απλυτου ουτε μούχλας απλα ισως το μαλακτικό μετα απο καιρο μου αρεσει να ναι όλα φρεσκοπλυμμενα και σιδερωμενα αλλα και γιατι μεχρι τωρα γινόταν χαμος και δεν ανεπνεαν. Φετος θα δειξει αν κανει διαφορα. Νομιζω πρωτη φορα τα οργανώνω τοσο καλα

Η αληθεια δεν με ενοχλει να το κανω αλλα επειδη δουλευω ξεκινώ σταματώ και δεν τελειώνω.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου, η κούραση, έχει πάρει νέα μορφή για μένα... πολύ κούραση. Το ότι ο άντρας μου έχει βραδινό ωράριο για 3 εβδομάδες, είναι ζόρικο.. προσπαθώ να τα προλάβω όλα, μαζί και τη δουλειά.

Σας "χρωστάω" μία ενημέρωση, σχετικά με τις {λίγες αλλά πάντα βοηθούν!}

Αγόρασα, λοιπόν, μία μεταλλική ράβδο, η οποία αργότερα θα πάει στην κουζίνα μου, πάμφθηνη.

Αυτή η ράβδος, θα μπει πάνω από το γραφείο του φιογκακίου....

easy2_zpsoxwemq4y.jpg

...και επάνω της, θα στερεώσω 4 τέτοια "κυπελάκια", στα οποία μέσα θα βάλω όλα τα μολύβια/στυλό/μαρκαδόρους/ξύλινες μπογιές. Είναι σημαντικό, όλα αυτά, να μην υπαρχουν πάνω στο γραφείου του γιατί το μυαλό του, φεύγει και απασχολείται μ αυτά. Άσε που έχει ξετρελαθεί το μικρό μου γιατί είναι πολύ "κουλάτο", όπως το σκέφτηκα, λέει! :tongue:

Επέλεξα 3 άσπρα και 1 κόκκινο, με γνώμονα και το καλοκαιρινό μας βάψιμο αλλά μέχρι τότε βλέπουμε γιατί ειναι τόσο φθηνά.

easy3_zpsssfsbf0b.jpg

Τέλος, είχα πρόβλημα στο μπάνιο, με το καλαθάκι μας... δυστυχώς, η θέση του είναι δίπλα στην μπανιέρα μας, με αποτέλεσμα συνέχεια να πετάγονται νερά πάνω του και να σκουριάζει το inox, που είχα.

Επέλεξα λοιπόν, το συγκεκριμένο καλαθάκι και.. ησύχασα!

easy1_zps4nzdkgxt.jpg

Σας φιλώ γλυκά και τρέχω για συνέχεια!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου, η κούραση, έχει πάρει νέα μορφή για μένα... πολύ κούραση. Το ότι ο άντρας μου έχει βραδινό ωράριο για 3 εβδομάδες, είναι ζόρικο.. προσπαθώ να τα προλάβω όλα, μαζί και τη δουλειά.

Αχ ειρηνη μου! Welcome to the club! Πλεον εχω ανοσια στην κουραση τοσο πολυ που το βραδυ εχω υπερένταση κ δεν μπορω να κοιμηθω... Εχτες κοιμηθηκα στις 1 κ σηκωθηκα 6!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ειρηνη μου! Welcome to the club! Πλεον εχω ανοσια στην κουραση τοσο πολυ που το βραδυ εχω υπερένταση κ δεν μπορω να κοιμηθω... Εχτες κοιμηθηκα στις 1 κ σηκωθηκα 6!

Εγραψα κιαλλο ποστ με τις δουλειές μου κ χαθηκε σνιφ. Ε δεν το ξαναγραφω! Εχω κανει τα απειρα συν σιδερο στις 6.30 το πρωί αλλα δεν τελειώνουν τα ρημαδια!

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...