Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσαρες!τι κανετε?Να ευχηθω χρονια πολλα σε ολα τα ζουζουνακια που κλεισαν τον πρωτο χρονο ζωης τους να ειναι γερα καλοτυχα κ να μας χαριζουν ατελειωτες στιγμες χαρας κι ευτυχιας!

πως περασατε στις διακοπουλες?ελπιζω να ξεκουραστηκατε ολες γιατι απο δω κ περα ξεκινανε τα κυνηγητα κ τα δυσκολα χιχιχιιχ!

Η αληθεια ειναι οτι τωρα που ξανα ξεκινησα δουλεια μου φαινονται ολα πολυ ζορικα αλλα τι να κανουμε?υπομονη κ ολα θα στρωσουν!αληθεια περπατησαν ολα τα ζουζουνακια του καφε μας?????

ο μικρος μου εχει καιρο που περπαταει κοντα 11 μηνων,ανοιγει ντουλαπια, το ψυγειο σκαρφαλωνει στους καναπεδες,αχ αλλο πραγμα σας λεω!θελει ενα ατομο να τον προσεχει τον σκατουλη!ειχαμε ενα θεμα με το πουλακι του τελευταια κ τρεχαμε αλλα τωρα ολα καλα!φτασαμε τα 11.500κ κ τους 81π!αυτα τα ολιγα απο εμενα ελπιζω να βρισκω λιγο χρονο κ να μπαινω να διαβαζω νεακια σας!τα φιλια μου κουκλες!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γυρίσαμε κι εμείς!!!! Ευχαριστώ για τις ευχές σας έστω και μετά από τόσο καιρό!! Μύρινα τι ευχάριστα είναι αυτά, με το καλό! Η μικρή μας περπατάει με το χέρι τώρα και που και που τις ξεφεύγουν και μερικά βήματα μόνη της πριν την προσγείωση. Από προχθές που γυρίσαμε δυσκολεύεται να κοιμηθεί, η αλλαγή μάλλον, αλλά κατά τα άλλα, όπως πάντα στον αυτόματο. Της δίνω λίγο από το φαγητό το δικό μας αλλά κυρίως αλεσμένα συνεχίζουμε. Θα πάμε παιδίατρο σύντομα οπότε θα έχουμε κι επίσημα νεότερα! Καλό χειμώνα!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες....έχω καιρο μα μπω....μου έλειψε το καφε....τι λέτε να το ξανά ζωντανεψουμε???

Εμείς μεγαλώνουμε με γρήγορους ρυθμούς πλέον...δεν τρώμε αλεσμενα...και αρχίσαμε να τρώμε και απο το φαγητό που τρώμε όλοι πλέον....παιδιάτρο θα πάμε τον Οκτώβριος οπότε εχουμε μέλλον...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,τσουπρες!!!Τι κανετε? Βαφτιστηκαμε και εμεις την Κυριακη που μας περασε και το ονομα αυτης Κρυσταλλια!!:tongue:Την παρασκευη ειχαμε και τα γενεθλια μας,ποτε περασε ενας χρονος?Εχουμε αρχισει και περπαταμε κανονικα πλεον λεμε μπαμπα μαμα ατα γαλα γιαγια και παιδια(φωναζει τα αδερφια της)..

Αυριο ξεκιναει και η μεγαλη μου δημοτικο,εχουμε τον αγιασμο στις 9 αντε και καλη μας σχολικη χρονια.

ΥΓ συμφωνω και εγω να αρχισουμε να ξαναγραφουμε οπως παλια εδω,μοας και το ζωντανεψουμε λιγο :D


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Πρώτη μέρα για το σχολείο σήμερα, η μεγάλη μου παραμεγάλωσε, δεσποινίδα σωστή, δευτέρα δημοτικού. Για την δεύτερη θα γίνει σήμερα κλήρωση στο νηπιαγωγείο. Θα πάμε με το μωρό μαζί να παραστούμε. Πως φοβάμαι τις αρρώστιες τώρα που αρχίζουν. Πέρυσι είχαμε ταλαπωρηθεί πάρα πολύ! Και φέτος δεν θα μπορώ να απομονώσω το μωρό, μπουσουλάει κάνει βήματα, δεν της φτάνει το δωμάτιο της για εξερεύνηση... Χθες της έδωσα το απόγευμα γιουβαρλάκια, άντε να προχωρήσουμε στο φαγητό γιατί βαρέθηκα το έξτρα τσουκάλι και το άλεσμα!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαστε και εμεις μεγαλωσαν τα μικρα μας μεγαλωσαν και τα μεγαλα μας ομως!Νηπιακι και επισημως ο γιος μου σημερα και ειμαι πολυ συγκινημενη.Αλλαξε ηδη και δυο δοντακια και ειδικα αυτο το θεμα με συγκινησε παρα πολυ.Ποτε ηταν που του πρωτοβγηκαν και πανηγυριζαμε ποτε τα αλλαξε κιολας;;;;...Περναει πολυ γρηγορα ο καιρος για αυτο να τα χαιρομαστε οσο πιο πολυ μπορουμε.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλες!

Ωραια τα νεα σας!αλλη μια φορα χρονια πολλα στα μωρα που εγιναν 1 χρονων!

Τα νεα μας: περπαταμε κ τρεχουμε κι ολας!!!αυτο σημαινει οτι κανει ολο κ πιο πολλες αταξιες..δοντακια εχουμε 8!απο φαγητα τρωμε σχεδον τα παντα!κ λεω σχεδον γιατι μας εκανε αλλεργια το ασπραδι του αυγου.πολυ ασχημη εμπειρια.θα ξαναδοκιμασουμε του χρονου παλι

.ειμαστε σε δαση αποθηλασμου κ πινουμε κ φρεσκο γαλα!

Το μονο κακο ειναι οτι εχει πολυ γκρινια το βραδυ ξυπναει ανα δυωρο κ κλαιει.δεν ξερω γιατι.οτι κ αν κανω δεν του αρεσει.κλαει περισσοτερο.καταλαβα οτι οταν ηταν νεογεννητο ηταν καλυτερα τα πραγματα απο τωρα.ελπιζω να αλλαξουν συντομα γιατι 13 μηνεσ αυπνη παει πολυυυυυυ...

Καλημερα κ παλι σας φιλω!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Greta! Γεια σας κορίτσια! Η μικρή περπατάει τώρα σχεδόν συνέχεια, έχει πολύ πλάκα! Και της αρέσει παρα πολύ το τυρί. Πηγαίνει στο ψυγείο και κλαψουρίζει στην πόρτα μέχρι να της δώσω. Πολύ πλάκα!!!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΑΑΑ! Το βρήκα επιτέλους!! Λοιπόν εδώ πηγαίναμε για μπάνιο! Καλό χειμώνα κορίτσια μέχρι το επόμενο καλοκαίρι! Θα μιλάνε τότε και θα τραγουδάνε τα παιδάκια μας!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς! Καλά τρεχάματα σ' αυτούς που περπάτησαν τα ζουζούνια. Εμείς είμαστε στη φάση των 8 βημάτων. Βλέπω όμως ότι θα μπούμε σύντομα στο κλαμπ των δρομέων.

Πριν μιαμιση βδομάμα επέστρεψα στη δουλειά μετά από ένα δεκατετράμηνο και παρόλο που δεν έχω πρόβλημα ούτε με προσαρμογές του μωρού ή με τα μεγάλα ούτε έχω πρόβλημα με τη δικιά μου προσαρμογή στη δουλειά (τελικά είναι σαν το ποδήλατο που δεν το ξεχνάς ποτέ) το πρόβλημά μου είναι ότι λείπω πολλές ώρες. Δέκα στο σύνολο. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα όταν επιστρέφω. Λίγο να φάω και τρέχουμε σε δραστηριότητες τα μεγάλα μετά να τα πάρεις λίγο να παίξουν έξω όσο έχει ακόμα καλό καιρό και φτάνει η ώρα του ύπνου. Λίγο συμμάζεμα και ύπνο κι εγώ γιατί ξυπνάω από τις 5:30 για να είμαι στη δουλειά στις 7:00. Ευτυχώς που με βοηθάει ο άντρας μου. Σήμερα του είπα να βάλει και μια σκούπα και ένα σφουγγάρισμα που θα είναι απογευματινός :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλιτσες!αχ ολες στο τρεξιμο βλεπω οτι ειμαστε!Νιονιω κι εγω μια απο τα ιδια!το πρωι δουλεια κ το απογευμα τρεχαματα με τον μικρο!κουνιες βολτες κτλ!με το καλο να αρχισει το περπατημα το καμαρι σου!

agtog καλο χειμωνα κ σε σενα κοπελα μου!!!!!!υπεροχη η παραλια!!!!!!!

greta τι κανεις?υπομονη με τον υπνο φανταζομαι ε??τι να πω ευχομαι να στρωσει η κατασταση μωρε!!!οσο για το αυγο μη σκας του χρονου το βλεπεις παλι!

εμεις σημερα εχουμε παιδιατρο για εμβολιο αντε να δουμε ποσο εγινε ο μικρος!δοντακια ειμαστε στα 10 ευτυχως βγηκαν κ τα πισω (οχι οι τραπεζιτες) ανωδυνα τελειως!εχει γινει πολυ επικινδυνος ομως,ανεβαινει στον καναπε κ δε προσεχει πως θα κατσει με αποτελεσμα να ειμαι συνεχως πισω του!εαν θελει ομως να κατεβει τον τροπο τον ξερει μια χαρα!του εδειξε μια φορα πως να το κανει κ το αρπαξε αμεσως!

θα ηθελα να μου πειτε τα ζουζουνια σας εχουν μια επιθετικοτητα ως προς αλλα παιδακια???ο δικος μου ναι κ παρολο που τον μαλωνω κ του δινω κ καμμια εκεινος εκει επιμενει να ορμαει!πειτε μου πως αντιμετωπιζετε αυτο???


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελιες κ καλο χειμωνα!

Agtog σε ζηλευω!!!ρλπιζω του χρονου να καταφερουμε κ εμεις να παμε διακοπες!!

Νιονιω εισαι τυχερη που σε βοηθαει ο αντρας σου!!αντε κ δεν αργει ο καιρος που θα τρεχει το μωρο σου!!

Libero περιγραφεις τον γιο μου!!!!!!!!στον καναπε μια απ τα ιδια κ σκαρφαλωνει επισης να πεσει απ την αλλη.πλενω πιατα γυρναω να δω τι κανει κ ειναι στον καναπε κ χασκογελαει με την φατσα μου.ξερει οτι φοβαμαι τρεχω κ γελαει.δεν υπαρχει.οσο για το ξυλο κ εμενα χτυπαει πολυ.χτυπαει εμας τον μαλωνω του δινω καμμια στο χερι κλαει κ το ξανακανει με θυμο.οποτε καταλαβα οτι δεν ειναι λυση αυτο κ το σταματησα.προσπαθω να τουμιλαω οσο πιο πολυ μπορω!!!

Αυτα προς το παρον!!τωρα απολαμβανω τον καφε μου με ηρεμια πριν ξυπνησει ο μικρος Αλεξανδρος!!

Υ.Γ. θελω κ εγω να ανεβασω φωτο απ την τουρτα αλλα μου λεει οτι ειναι πολλα mb κ δεν την μικραινει αυτοματα.κ δεν ξερω τι να κανω!!για βοηθηστε.(υπ οψιν μπαινω απο κινητο)


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα!!! Κορίτσια πως τα καταφέρνετε με τη δουλειά; Νιονιώ εσύ ειδικά με τα τρία; Εγώ στο σπίτι και φέτος και πάλι δεν τα φέρνω βόλτα!! Η μπουμπου είναι σχετικά ήρεμο και ήμερο μωρό, αφήνει όλο το χαμό στις μεγάλες. Ευτυχώς όμως την προσέχουν και έτσι γυρνάω και την πλάτη μου να κάνω καμιά δουλειά! Είναι αθόρυβο μωρό, τις περισσότερες φορές σαν να μην υπάρχει το μικρό μου... Γκρέτα κι εγώ το έψαχνα χθες κάπου στο παρεντς έχει οδηγίες για όλα και λένε να σμικρύνουμε τις φωτογραφίες εδώ:

http://www.shrinkpictures.com/. Αυτό έκανα κι εγώ. Δεν ξέρω όμως τι ισχύει για κινητά!

Εδώ το σύνολο των διαφόρων οδηγιών: http://parentscafe.gr/showthread.php?t=191

Φιλιά!

Υ.Γ. Αν δεν ήμουν από το νησί να έχω την οικογένειά μου εκεί, ούτε εμείς θα καταφέρναμε να πάμε κάπου!!! Του χρόνου έλα κι εσύ στο νησί!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...