Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια!

πολυ καλα τα νεακια σας και τα κιλακια των μικρων σας. εγω κοριτσια τα εχω παιξει. ειναι τοσο εντονες οι καουρες που μεσα στη μερα θα κανω 1 με 3 εμετους, εχω διαλυθει.

swan δεν εχω καταλαβει τη χαζομαρα εχω κανει με το μνμ θα ξαναμπω μολις μπορεσω.

crochetmania τι φοβερες φωτο συγκινηθηκα.

t1t1n4k1 τι σου ειπε τελικα ο γιατρος σου?


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Lydia εμετούς ε; Δεν υπάρχει κάτι να σε βοηθήσει; Ο γιατρός τι λέει; Έχεις κ δυό μωρά να ταϊσεις. Μήπως να ρωτήσεις τον γιατρό σου; Κ πώς μπορείς να κάνεις εμετο με την κοιλιά τούρλα. Εγώ ούτε να βήξω δεν μπορώ! Πολύ ταλαιπωρία βρε κορίτσι μου. Για δες το.

Τι χάλια μέρα σήμερα. Κι ήθελα να πάω τη μικρή μου βόλτα...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Lydia εμετούς ε; Δεν υπάρχει κάτι να σε βοηθήσει; Ο γιατρός τι λέει; Έχεις κ δυό μωρά να ταϊσεις. Μήπως να ρωτήσεις τον γιατρό σου; Κ πώς μπορείς να κάνεις εμετο με την κοιλιά τούρλα. Εγώ ούτε να βήξω δεν μπορώ! Πολύ ταλαιπωρία βρε κορίτσι μου. Για δες το.

Τι χάλια μέρα σήμερα. Κι ήθελα να πάω τη μικρή μου βόλτα...

και οχι μονο εμετους. πριν τον εμετο προηγειται και εντονος βηχας γιατι εχω ευαισθησια στο φαρυγγα. ο γιατρος λεει συχνα μικρα γευματα, χαμομηλακι και μαλοξ.αλλες φορες με ανακουφιζει το μαλοξ και το χαμομηλακι αλλες οχι, αναλογα ποσο εντονη ειναι η κατασταση. καλα καποιες φορες νομιζω οτι θα βγαλω τα μωρα απο το στομα. εμενα μου αρεσει ετσι η μερα, αλλα οντως ειναι κριμα που δεν μπορειτε να πατε την βολτουλα σας.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και οχι μονο εμετους. πριν τον εμετο προηγειται και εντονος βηχας γιατι εχω ευαισθησια στο φαρυγγα. ο γιατρος λεει συχνα μικρα γευματα, χαμομηλακι και μαλοξ.αλλες φορες με ανακουφιζει το μαλοξ και το χαμομηλακι αλλες οχι, αναλογα ποσο εντονη ειναι η κατασταση. καλα καποιες φορες νομιζω οτι θα βγαλω τα μωρα απο το στομα. εμενα μου αρεσει ετσι η μερα, αλλα οντως ειναι κριμα που δεν μπορειτε να πατε την βολτουλα σας.

Υπομονη λυδια μου πλησιαζουν οι μερες που θα ερθουν τα μωρα σου και θα περασουν ΟΛΑ!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Lydia73 υπομονή λίγο έμεινε!

meli12 κοντά είμαστε εγώ 5/7 και τα κιλάκια κοντά είναι.

nikaki19 τι έγινε με τον γιατρό;

twinmama λογικά θα γέννησες........ άντε να μας γράψεις να αρχίσουν η ευχές!


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ξέρει καμμία αν τα μωρά παχαίνιυν αν τρώμε παγωτά κλπ; Μήπως γίαυτό είναι τόσο μεγάλος ο μπέμπης μου; Τρώω παγωτά κ γλυκά καθημερινά σε οπλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι παίρνουν ότι κ όσο χρειάζονται από εμας. Ξέρει καμμιά τι ισχύει πραγματικά; Κι εγώ δεν έχω πάρει τρελό βάρος. Μόνο 11 κιλά κ είναι ολο κοιλιά. Λέτε να το χόντρυνα το παιδί μου με τα παγωτά;


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ξέρει καμμία αν τα μωρά παχαίνιυν αν τρώμε παγωτά κλπ; Μήπως γίαυτό είναι τόσο μεγάλος ο μπέμπης μου; Τρώω παγωτά κ γλυκά καθημερινά σε οπλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι παίρνουν ότι κ όσο χρειάζονται από εμας. Ξέρει καμμιά τι ισχύει πραγματικά; Κι εγώ δεν έχω πάρει τρελό βάρος. Μόνο 11 κιλά κ είναι ολο κοιλιά. Λέτε να το χόντρυνα το παιδί μου με τα παγωτά;

Όχι καλέ εγώ που έβαλα 22 κιλά και τρώω κάθε μέρα 2 παγωτά στάνταρ δεν λες ότι είναι και μεγάλο το μωρό.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ τι να έγινε?Πως πήγε η διδυμομανούλα άραγε?

titinaki δεν έχω το φβ σου?πως σε λένε?

maraki δεν νομίζω ότι έχει σχέση το βάρος σου με το βάρος του μωρού.Κ εγώ έχω πάρει μόνο 12 κιλά.Κ τρώω πολλά γλυκά κ παγωτά αλλά το μωρό είναι μικρούλι.

nikaki περιμένουμε νέα από τον γιατρό!Κατεβαίνει η κοιλιά ε?Καλό αυτό!!!

Lydia υπομονή βρε κορίτσι!Αν κ καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να κάνεις εμετό με την κοιλιά στο στόμα.Τα πέρασα πρόσφατα με την ίωση,πόσο μάλλον εσύ με δίδυμα κιόλας.

Alexia αν ήταν κάτι ανησυχητικό λογικά θα στο έλεγε ο γιατρός οπότε μην ανησυχείς.

Κατά τ'άλλα η μέρα χάλια κ θα είναι κ αύριο έτσι.Από την μία καλό είναι γτ δεν κάνει ζέστη αλλά από την άλλη όταν έχεις κ ένα πιτσιρίκι μες στο σπίτι δεν είναι κ ότι καλύτερο γτ δε μπορεί να ξεδώσει...με πέθανε σήμερα αφού στο τέλος φώναζα πια από τα νεύρα μου!Εντω μεταξύ έχει αρχίσει να με χτυπάει ενώ πριν δεν το έκανε κ φοβάμαι μήπως είναι ζήλεια για το νινί που έρχεται...θα δείξει...


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Swan κι εμένα αφήνιασε σήμερα στο σπίτι κι ακόμα δεν έχει ηρεμήσει να κοιμηθεί. Λογικό είναι τα καημένα κι αυτά. Εμένα δεν με χτυπάει αλλά εδώ κ αρκετό καιρό κανει το μωρό. Δεν ξέρω τι θα μας συμβεί σε λίγο...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, πρέπει να τις δείξω στον άντρα μου γιατί μου την λέει που τρώω όλο γλυκά κ παγωτά.

Σας καληνυχτώ!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!

πολυ καλα τα νεακια σας και τα κιλακια των μικρων σας. εγω κοριτσια τα εχω παιξει. ειναι τοσο εντονες οι καουρες που μεσα στη μερα θα κανω 1 με 3 εμετους, εχω διαλυθει.

swan δεν εχω καταλαβει τη χαζομαρα εχω κανει με το μνμ θα ξαναμπω μολις μπορεσω.

crochetmania τι φοβερες φωτο συγκινηθηκα.

t1t1n4k1 τι σου ειπε τελικα ο γιατρος σου?

Den eixa aima katholou... kai mou eipe pws einai fusiologiko ... siga siga feugei auto to prostateutiko (h allios h tapa) ... den einai aparetito na fugei se oles tis gunaikes me thn mia... alla ligo ligo... opws episeis den einai aparethto ta doume oles aima ... na to exete upopsin sas... :* Pantws koritsia ... ektws apo kati liga ponakia sthn mesh... den exw tipota allo... :cry: :cry: :cry: me sigouria vlepw na kleinw ton mhna m ... :cry:


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι να έγινε?Πως πήγε η διδυμομανούλα άραγε?

titinaki δεν έχω το φβ σου?πως σε λένε?

maraki δεν νομίζω ότι έχει σχέση το βάρος σου με το βάρος του μωρού.Κ εγώ έχω πάρει μόνο 12 κιλά.Κ τρώω πολλά γλυκά κ παγωτά αλλά το μωρό είναι μικρούλι.

nikaki περιμένουμε νέα από τον γιατρό!Κατεβαίνει η κοιλιά ε?Καλό αυτό!!!

Lydia υπομονή βρε κορίτσι!Αν κ καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να κάνεις εμετό με την κοιλιά στο στόμα.Τα πέρασα πρόσφατα με την ίωση,πόσο μάλλον εσύ με δίδυμα κιόλας.

Alexia αν ήταν κάτι ανησυχητικό λογικά θα στο έλεγε ο γιατρός οπότε μην ανησυχείς.

Κατά τ'άλλα η μέρα χάλια κ θα είναι κ αύριο έτσι.Από την μία καλό είναι γτ δεν κάνει ζέστη αλλά από την άλλη όταν έχεις κ ένα πιτσιρίκι μες στο σπίτι δεν είναι κ ότι καλύτερο γτ δε μπορεί να ξεδώσει...με πέθανε σήμερα αφού στο τέλος φώναζα πια από τα νεύρα μου!Εντω μεταξύ έχει αρχίσει να με χτυπάει ενώ πριν δεν το έκανε κ φοβάμαι μήπως είναι ζήλεια για το νινί που έρχεται...θα δείξει...

nomizw oti me exeis Xristina Dalakoura.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Γεννησαμε στις 12:28 τον μπεμπη μας 2390 γρ και την μπεμπα μας ενα λεπτο μετα 2170!

Μας τα βαλανε στην παρακολουθηση, μας ειπαν οτι ειναι μεγαλα

Μωρα δε αλλα ειναι λιγο ανωριμα για να φανε κτλ και τα ειχεν με ορο! Το απογευμα που πηγε ομπαμπας μας στο επισκεπτηριο μας ειπαν καμια σχεση με το μεσημερι, ειναι πολυ καλυτερα και ο μπεμπης μας ηπιε και με το μπιμπερο γαλα και θα δινανε και στην μπεμπα να δουν πως παει! Περιμενω βα μαθω νεα σε λιγο!

Εγω δεν εχω σηκωθει ακομα σε λιγο θα με σηκωσουν και θα παω κι εγω επιτελους να τα δω! Μονο φωτογραφιες ειδα που τραβηξε ο μπαμπας μας και ειναι φυσικα κουκλακια και μοιαζουν και πολυ μεταξυ τους!

Οταν τα βγαλαν στο χειρουργιο λογω του οτι ηταν μικρα, ισα που μουτα δειξαν και τα πηραν στην παρακολουθηση!

Εγω απο τηω ωρα που μπηκα στο μαιευτηριο μεχρι την ωρα που με ανεβασαν στο δωματιο εκλαιγα απο τον φοβο μου, με αποκορυφωμα την συγκινηση την ωρα που ακουσα το κλαμα τους!!!

Για την εμπειρια της καισαρικης δεν θα αναφερθω τωρα, εγω δεντο ξαναεκανα παντως και ευτυχως δεν θα χρειαστει!!! Που τονιζω δεν ειμαι καθολου φοβιτσιαρα γενικα!!!

Τα υπολοιπα απο δευτερα που θα βγουμε ελπιζω και οι 4 μας!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...