Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλημερα

Γεννησαμε στις 12:28 τον μπεμπη μας 2390 γρ και την μπεμπα μας ενα λεπτο μετα 2170!

Μας τα βαλανε στην παρακολουθηση, μας ειπαν οτι ειναι μεγαλα

Μωρα δε αλλα ειναι λιγο ανωριμα για να φανε κτλ και τα ειχεν με ορο! Το απογευμα που πηγε ομπαμπας μας στο επισκεπτηριο μας ειπαν καμια σχεση με το μεσημερι, ειναι πολυ καλυτερα και ο μπεμπης μας ηπιε και με το μπιμπερο γαλα και θα δινανε και στην μπεμπα να δουν πως παει! Περιμενω βα μαθω νεα σε λιγο!

Εγω δεν εχω σηκωθει ακομα σε λιγο θα με σηκωσουν και θα παω κι εγω επιτελους να τα δω! Μονο φωτογραφιες ειδα που τραβηξε ο μπαμπας μας και ειναι φυσικα κουκλακια και μοιαζουν και πολυ μεταξυ τους!

Οταν τα βγαλαν στο χειρουργιο λογω του οτι ηταν μικρα, ισα που μουτα δειξαν και τα πηραν στην παρακολουθηση!

Εγω απο τηω ωρα που μπηκα στο μαιευτηριο μεχρι την ωρα που με ανεβασαν στο δωματιο εκλαιγα απο τον φοβο μου, με αποκορυφωμα την συγκινηση την ωρα που ακουσα το κλαμα τους!!!

Για την εμπειρια της καισαρικης δεν θα αναφερθω τωρα, εγω δεντο ξαναεκανα παντως και ευτυχως δεν θα χρειαστει!!! Που τονιζω δεν ειμαι καθολου φοβιτσιαρα γενικα!!!

Τα υπολοιπα απο δευτερα που θα βγουμε ελπιζω και οι 4 μας!!!

Nα σου ζησουν κοριτσαρα μου!!!!! γερα να ειναι τα μωρακια σας!!!

Καλε αυτο το δεν το ξανακανω το ειχα πει και εγω αλλα να με παλι:oops::oops: ευτυχως τα ξεχνας μετα!!! οσο μεγαλουν τα μωρακια σου θα μου τα πεις!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!

twinomama να σου ζησουν τα μωρακια και γρηγορη αναρρωση σε εσενα. τη Δευτερα σας ευχομαι να πατε και οι τεσσερις σπιτακι σας :D.

κοριτσακι απο ποια αποψη ειναι χαλια η καισαρικη, επειδη εισαι ξυπνια και τα καταλαβαινεις ολα ή επειδη πονας μετα?

εγω θα το μαθω συντομα. ειχα παει σημερα για nst ολα καλα με τα μωρα με αρκετες συσπασεις βεβαια, αλλα επειδη η μικρή στα τελευταια 2 doppler φαινεται οτι μεσα σε μια εβδομαδα δεν εχει παρει βαρος παρα 10 gr μονο και φοβατε ο γιατρος οτι δεν τρεφεται σωστα οριστικοποιηθηκε η καισαρικη για 19/6. θα επαναλαβω το nst την Δευτέρα και την Τρίτη το βράδυ μπαινω στο μαιευτηριο για τον προεγχειριτικο ελεγχο.

Δυστυχως τελικα δεν θα μπορεσω να εχω τους δικους μου στο μαιευτηριο γιατι ειναι με ιογενή επιπεφυκίτιδα ολοι τους. μονο η μαμα μου και ο μπαμπας μου θα βρισκονται στην αιθουσα αναμονης, αλλα υστερα θα φυγουν για να μην μας κολησουν.:(

Με το καλο να παρεις αγκαλια τα μωράκια σου!!! Εφτασε η στιγμη που περιμενες τοσους μηνες!!!!! Και μην στεναχωριεσαι που δεν θα ερθουν οι γονείς σου ξερω θα σου ειναι πολυ δυσκολο αλλα θα εχεις τον αντρα σου στο πλευρο σου ετσι δεν ειναι?

kai egw mazi sas 37 +2 . sou eipe an tha to katalaveis otan empedothei??? emena mou eixe pei oti tha exw ena dinato pono... pou tha kratisei gia ligo... kai meta tipota... mexri stigmhs pantws den exw niwsei kati... Xekina perpathma... auto lene oti voithaei mono, oi douleies sto spiti den voithan katholou...mono se kourazoun...

Τωρα που το λες καπου το ειχα διαβαση και εγω αυτο για τον πονο και οτι οταν γινει θ θα νιωσεις ενα "γλουπ " και ενα βαρος απο κατω.. περπατημα ξεκινησα απο το πρωι οχι πολυ βεβαια αλλα εκανα την αρχη! Το απογευμα παλι που θα παμε εξω για καφε θα ξαναπερπατησω κανα μισαωρο παλι!

Κοριτσια μπορει απλα να το πηρα στραβα το θεμα της καισαρικης, αλλα ημουν πολυ φοβισμενη τελικα! Καταλαβαινεις τα παντα με την επισκληρειδιο το μονο που δεν νοιωθεις πονο! Αλλα αισθανεσαι τα παντα και εγω φοβηθηκα παρα πολυ γιατι δεν ημουν προετοιμασμενη!!! Βεβαια το αυναισθημα να ακους το κλαμα των παιδιων που βγαινουν ειναι ανεπαναληπτο!

Ο μπεμπουκοσ μας βγηκε απο την ενδιαμεση και πηγε στην απλη παρακολουθηση και πηγαινω και τον ταιζω εγω! Με ξενο γαλα βεβαια! Μου φεραν και θηλαστρο και εχωξεκινησει να κανω αντλησεις αλλα ακομα δεν εχει κατεβει γαλα! Ελπιζω αυριο να καταφερω να αντλησω εστω και λιγο να του δωσω δικο μου!

Η μπεμπουκα μας τρεφεται με ορο και σημερα μου ειπαν θα δοκιμασουν να της δωσουν γαλατακι γιατι φαινεται οτι πειναει!

Τι να πω, ελπιζω να μην χρειαστει να μεινουν μεσα πολυ!

ολα πηγαν καλα τελικα αυτο να σκευτεσαι!! Θελει εως και 3 μερες απο την γεννα για να κατεβει το γαλα μην σε αγχωνει αυτο! Πολυ ωραια τα νεα των μωρων σου μπραβο! Ευχομαι την δευτερα να γυρισετε και οι 4 πισω στο σπιτι!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Twin νομίζω πως παρόλο που δεν έχει κατέβει το γάλα, καλό είναι να βάζεις το μωρό στο στήθος ώστε να πάρει το πρωτόγαλα αλλά και να ενεργοποιήσει το στήθος. Τουλάχιστον το αγοράκι που μπορείς βάζε το. Σίγουρα κακό δεν κάνει. Ρώτα και τις μαίες.

Όλα να πάνε τέλεια κοριτσάκι!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τρέχω με δουλειές, θα μπω μετά να διαβάσω τα νεάκια σας,

απλά τώρα μπήκα να δω αν έγραψε η twinmama.

twinmama τι όμορφα! Χάρηκα πολύ που πήγαν όλα καλά, συγχαρητήρια να σου ζήσουν και να είναι πάντα καλότυχα! Σίγουρα δεν είναι οτι καλύτερο η καισαρική αλλά ευτυχώς τα μωράκια είναι υγιή! Ελπίζω να τα καταφέρεις με το θηλασμό ξέρω πόσο σημαντικο είναι για σένα. Όταν μπορείς να μας πεις και για αυτό το θέμα. Αχ το πρώτο κλάμα! Και γω θα κλαίω είμαι σίγουρη, εδώ έκλεγα σήμερα που έφερα τα στρωματάκια και τα έβαλα στα κρεβάτια τους!

Φιλάκια πολλά και σε σένα και στα μωράκια σου

χχχχχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

nikaki ναι τον αντρουλη μου θα τον εχω κοντα μου.

twinomamma θα συμφωνησω με το maraki αν δεν υπαρχει προβλημα και συμφωνουν οι μαιες ισως πριν τον ταισεις με το μπιμπερο να τον εβαζες λιγο στο στηθος μηπως και βοηθησει αυτο να κατεβει πιο γρηγορα το γαλα.

Σε καταλαβαινω παντως με την καισαρικη το ιδιο ειχε παθει και η αδερφή μου με την επισκληριδιο αφου μολις γεννησε της δωσανε αναισθητικο γιατι ετρεμε. για να δω εγω που τα εχω ακουσει απο την αδερφη μου και απο σενα αν θα ειμαι ψυχραιμη.

φιλακια πολλα στα ζουζουνακια σου.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Σήμερα πήγα για το 3ο μου nst (όλες κάθε βδομάδα κάνουμε; ) και με την ευκαιρία ανέβηκα στον 7ο του ΡΕΑ και παρακολούθησα τη συμβουλευτική για το θηλασμό.

Η μαία ήταν σαφέστατη στο ότι όσο περισσότερο βάλεις το μωρό να θηλάσει απευθείας τόσο περισσότερο γάλα θα κατέβει.

Ειδικά για το πρωτόγαλα έλεγε ότι είναι ακόμα πιο θρεπτικό από ότι στη συνέχεια. Δεν σκέφτηκα να ρωτήσω εκείνη την ώρα: σε μια περίπτωση όπως τα διδυμάκια της twin μπορεί να φυλαχτεί πρωτόγαλα στο ψυγείο ή την κατάψυξη άραγε για να μη το στερηθεί και το κοριτσάκι;

Πολύ χάρηκα που διάβασα για την εμφύτευση ότι την νοιώθεις ξεκάθαρα όταν συμβεί, και ότι μπορεί να γίνει και τελευταία στιγμή. Η μικρή μου ακόμα αλλάζει θέσεις για πλάκα. Μα πώς τα καταφέρνει μέσα σε μια σταλιά χώρο;


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν γέννησα με καισαρική έλεγα δεν το ξανακάνω με ΤΙΠΟΤΑ!!!

Γενικώς ήθελα να γεννήσω με φ/τ αλλά λόγω θέματος τελευταία στιγμή πήγαμε με καισαρική.Κ δεν ήθελα με τίποτα άσχετα που συμφώνησα!Αυτό που θυμάμαι ήταν ο πόνος μετά!Κατά τη διάρκεια της καισαρικής ήμουν πάρα πολύ χαλαρή σε σημείο που με έπαιρνε ο ύπνος αλλά μου έπιαναν την κουβέντα οι μαίες για να μη κοιμηθώ!Αλλά το μετά άλλο πράγμα ρε παιδί μου.

Φυσικά ξέρω άλλες κοπέλες που είπαν ότι το ξανακάνουν άνετα άλλες τόσες φορές.Πιστεύω εκτός από ψυχολογία παίζει ρόλο κ ο οργανισμός κ πως αντιδράει.

Οπότε Lydia μην αγχώνεσαι προκαταβολικά.Όλα καλά θα πάνε κ μετά από καιρό θα έχεις ξεχάσει κ πόνους κ τα πάντα.Άσε που μόλις το πάρεις στα χέρια σου λες τελικά άξιζε τους πόνους.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν γέννησα με καισαρική έλεγα δεν το ξανακάνω με ΤΙΠΟΤΑ!!!

Γενικώς ήθελα να γεννήσω με φ/τ αλλά λόγω θέματος τελευταία στιγμή πήγαμε με καισαρική.Κ δεν ήθελα με τίποτα άσχετα που συμφώνησα!Αυτό που θυμάμαι ήταν ο πόνος μετά!Κατά τη διάρκεια της καισαρικής ήμουν πάρα πολύ χαλαρή σε σημείο που με έπαιρνε ο ύπνος αλλά μου έπιαναν την κουβέντα οι μαίες για να μη κοιμηθώ!Αλλά το μετά άλλο πράγμα ρε παιδί μου.

Φυσικά ξέρω άλλες κοπέλες που είπαν ότι το ξανακάνουν άνετα άλλες τόσες φορές.Πιστεύω εκτός από ψυχολογία παίζει ρόλο κ ο οργανισμός κ πως αντιδράει.

Οπότε Lydia μην αγχώνεσαι προκαταβολικά.Όλα καλά θα πάνε κ μετά από καιρό θα έχεις ξεχάσει κ πόνους κ τα πάντα.Άσε που μόλις το πάρεις στα χέρια σου λες τελικά άξιζε τους πόνους.

Το ιδιο ακριβως και εγω Μαιρη,κατα τη γνωμη μου δεν ειναι τπτ θεωρω οτι ειναι και ο φοβος μας λιγο.... ποναει αλλα οκ δεν ειναι τπτ τραγικο η 2 πρωτες μερες ειναι και αυτο οταν σε σηκωνουν εγω ξαπλωμενη δεν πονουσα η μαλλον πονουσα αλλα σαν να ειχα περιοδο εντονη,ας μην τα λεμε τωρα αυτα και τρομαζουμε τις πρωτομανουλες χωρις λογο....


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως!Γι'αυτό είπα ότι υπάρχουν κ κάποιες κοπέλες που έλεγαν ακριβώς το αντίθετο ότι χίλιες φορές καισαρική κ ότι δεν πόνεσαν κλπ κλπ.Κορίτσια καλά να είμαστε κ θα περάσουν όλα!Σημασία έχει ότι θα κρατήσουμε στα χέρια μας τα μπεμπάκια μας!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!! Πω πω τη ζεστη και αυτη σημερα? Εσκασα!!

Προχθες γυριζοντας απο τον γιατρο δεν ηταν να μου μιλησει ανθρωπος! Ειχα μια ελπιδα οτι θα ελεγε οτι θα γεννησουμε! Καταλαβαινεται μουτρα μετα οταν ειπε οτι ειναι ψηλα η μπεμπα και βλεπει να παιρνουμε ολο τον μηνα.. Έπιασαν οι ζεστες μωρε και δεν αντεχω.. :( ελεγα θα προλαβω τις ζεστες.. Υπομονη στις υπολοιπες που θα εχουν ολο τον ιουλιο πανω τους!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σε όλες τις μανούλες

twin να σου ζήσουν και καλό σαραντισμό, περιμενω εντυπώσεις απο την καισαρικη καθως και εγω προς τα εκει παω, δεν γύρισε ακόμη η μικρή μου....


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

nikaki περπατάω εδω και 2 εβδομάδες αλλά η μικρή δεν εχει αλλάξει καθόλου θέση, ειναι εντελώς καθετα και δεν εχει χωρο να γυρίσει η καημένη....

συνεχίζω τις βόλτες αλλά αμα δεν παρει θέση σε μια εβδομάδα θα προγραμματίσουμε καισαρικη


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μην στεναχωριεσαι μες στο προγραμμα ειναι και αυτο.Εσυ περπατα και οτι καταφερεις τουλαχιστον θα πεις στον εαυτό σου πως προσπαθησες! Και εγω το εχω ριξει στο περπατημα μπας και κατεβει! ΥΠΟΜΟΝΉ


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...