Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Με αισιοδοξία!


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου γεια σας!

Σας γράφω στα γρήγορα, γιατί ενώ κοιμήθηκε ο μικρός, άρχισε να ανακατεύεται που σημαίνει μαμ!

Σταβάκι αναμένουμε πάντα νέα σας!

Συμμένιο μου φιλάκια στη μικρή!

Ολγάκι στείλε κανενα πμ όπως παλια να μαθω κανενα νεό, μουτς!

Εμείς κλεισαμε μηνα, πηγαμε στο γιατρό, πήραμε αρκετό βαρος (ενα θα σας πω, χρειαζομαι περικαρπιο πλεον, με εχει διαλύσει) και αρχίσαμε τις ιδιοτροπίες.

Ειναι γλυκας, αλλά νιωθω εξαντληση, ευτυχως κοιμηθηκα σημερα το μεσημερι λιγακι.

Φιλια σε όλες θα επανελθω με λεπτομερεις.

Σταβ αναμενουμε νεα, ναι γλυκια μου;

Μακια!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά....

Χαίρομαι που είστε καλά, έστω και αν ο χρόνος σας είναι περιορισμένος.....

Δυστυχώς η κατάσταση δεν είναι καλή..το παιδί είναι ακόμα εντατική (2+ εβδομάδες), και θα ξαναμπεί χειρουργείο από εβδομάδα...προφανώς η πρώτη προσπάθεια απέτυχε....ο γιατρός είπε ότι τα πράγματα είναι σοβαρά.....καταλαβαίνετε.μόλις έμαθα και για την αδελφή μιας φίλης μου ..ζήτημα ημερών με καθολικό καρκίνο...δεν ξέρω, βρε φιλενάδες..φοβάμαι τόσο πολύ.....όλο άσχημα νέα ακούω....

Άρα διάθεση υπό το μηδέν, πλησιάζει και η "δύσκολη" μέρα για μένα....

Δεν θέλω να πω περισσότερο, απλά δεν αντέχω ούτε τη σκιά μου αυτές τις μέρες..

Υγεία, γλυκές μου...τίποτε άλλο....

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και σας σκέφτομαι πάντα

Σας φιλώ γλυκά και εσάς και τα μαναράκια σας.....


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα!!

Χρόνια πολλά και καλά, είναι τοπική γιορτή σήμερα στην πόλη μας, της Παναγίας και τα πάντα είναι κλειστά .... εμ...σχεδον όλα, καθότι εμείς δουλεύουμε, αλλά δεν πειράζει! Έχουμε συνηθίσει πλέον! Σταβουλίνο, ειλικρινά δεν ξέρω τί να πω για το παιδάκι, εύχομαι ολόψυχα η Παναγία να είναι δίπλα του, να το προστατεύσει και να πάνε όλα κατ΄ευχήν...σύντομα όλα να αποτελούν μια κακή ανάμνηση για τους γονείς και για το ίδιο! Όσο για την "δύσκολη" όπως λες, μέρα... θα κοιτάζεις τα ζουζούνια σου, θα τα πάρεις αγκαλίτσα και θα πεις: "Δόξα τω Θεό!" Αυτό.... υγεία και πάλι υγεία!! Σύντομα όλο αυτό να αποτελεί και για σένα μια ανάμνηση που θα την έχεις μεν με θλίψη, αλλά όχι με πόνο....

Εύχομαι σε όλες σας ΚΑΛΗΜΕΡΑ, να είμαστε γερές, να είναι καλά η οικογένειά μας, και να έχουμε ελπίδα και πίστη για όσους γύρω μας δεν είναι....(και όσο περνάει από το χέρι μας να βοηθάμε και να είμαστε δίπλα τους!)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά Ολγάκι..

Η χάρη της Παναγίας μας Να Μας Προστετεύει όλους...

Μεγάλη μέρα η σημερινή.....

Δικιο έχεις..κοιτάμε μπροστά, αλλά μερικά πράγματα δε σβήνουν ποτέ...

Αλήθεια, μηπως σήμερα γιορτάζει η μονακριβή σου? Αν ναι Χρόνια Πολλά, Χρόνια Καλά, Χρόνια Ευτυχισμένα......

Εδώ τα ίδια, τα δυσάρεστα συνεχιζονται......η αδελφή μιας φίλης μου μας "άφησε".....Με 2 παιδιά, ένα πολυ μικρό........ :(:(:(.......Σε 10 ημέρες.....

Είμαι πολύ σοκαρισμένη...........Υγεία, κορίτσια....μόνο αυτό και αγαπη......


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

:(

Χρόνια Πολλά Ολγάκι..

Η χάρη της Παναγίας μας Να Μας Προστετεύει όλους...

Μεγάλη μέρα η σημερινή.....

Δικιο έχεις..κοιτάμε μπροστά, αλλά μερικά πράγματα δε σβήνουν ποτέ...

Αλήθεια, μηπως σήμερα γιορτάζει η μονακριβή σου? Αν ναι Χρόνια Πολλά, Χρόνια Καλά, Χρόνια Ευτυχισμένα......

Εδώ τα ίδια, τα δυσάρεστα συνεχιζονται......η αδελφή μιας φίλης μου μας "άφησε".....Με 2 παιδιά, ένα πολυ μικρό........ :(:(:(.......Σε 10 ημέρες.....

Είμαι πολύ σοκαρισμένη...........Υγεία, κορίτσια....μόνο αυτό και αγαπη......

Ανατριχιαστικά νέα......

Δυστυχώς οι αρρώστιες δεν κάνουν διακρίσεις, χτυπάνε πόρτες μικρών και μεγάλων, φίλων, συγγενών, γνωστών κ αγνώστων.

Αυτή είναι η ζωή, σκληρή!

Δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει, ας κάνουμε τον σταυρό μας....

Ο Θεός να την αναπαύσει.....:(:(


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:(

Ανατριχιαστικά νέα......

Δυστυχώς οι αρρώστιες δεν κάνουν διακρίσεις, χτυπάνε πόρτες μικρών και μεγάλων, φίλων, συγγενών, γνωστών κ αγνώστων.

Αυτή είναι η ζωή, σκληρή!

Δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει, ας κάνουμε τον σταυρό μας....

Ο Θεός να την αναπαύσει.....:(:(

Κοριτσάρα μου γλυκιά

Πόσο δίκιο έχεις....

Απλά η καθημερινότητα μας κάνει και ξεχνάμε την ουσία.......

Διαβάζω πάντα τα νεάκια σου και συγκινούμαι!!!!!Μαγικό αυτό το τικ τακ, τικ τακ...άμα είναι και εις διπλούν,όλα είναι τέλεια.....

Όσο για το ένα έμβρυο που είναι μικρότερο, εμένα πάντα το γιο μου από την αρχή μου τον έβγαζε 6 ημέρες μικρότερο...δεν ξέρω γιατί....καθυστερημενη σύλληψη? Ποιος ξέρει.....¨ολα, όμως, πήγαν τέλεια.....έχε εμπιστοσύνη στα σποράκια σου....αυτά ξέρουν.....και όλα θα πάνε τέλεια........

Εύχομαι να είσαι καλά και να προσέχεις πολύ πολύ

Ό,τι θες, είμαι εδώ

Η Χάρη Της Παναγίτσας μας να σας προστατεύει

Φιλάκια σε μανούλα και νυνάκια:tongue::tongue::tongue:


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρα μου γλυκιά

Πόσο δίκιο έχεις....

Απλά η καθημερινότητα μας κάνει και ξεχνάμε την ουσία.......

Διαβάζω πάντα τα νεάκια σου και συγκινούμαι!!!!!Μαγικό αυτό το τικ τακ, τικ τακ...άμα είναι και εις διπλούν,όλα είναι τέλεια.....

Όσο για το ένα έμβρυο που είναι μικρότερο, εμένα πάντα το γιο μου από την αρχή μου τον έβγαζε 6 ημέρες μικρότερο...δεν ξέρω γιατί....καθυστερημενη σύλληψη? Ποιος ξέρει.....¨ολα, όμως, πήγαν τέλεια.....έχε εμπιστοσύνη στα σποράκια σου....αυτά ξέρουν.....και όλα θα πάνε τέλεια........

Εύχομαι να είσαι καλά και να προσέχεις πολύ πολύ

Ό,τι θες, είμαι εδώ

Η Χάρη Της Παναγίτσας μας να σας προστατεύει

Φιλάκια σε μανούλα και νυνάκια:tongue::tongue::tongue:

Ευχαριστώ καλή μου φίλη!!!

Φιλακια πολλά πολλά και χαμόγελο:P:p:p


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, παλι σας γραφω με το ενα χερι!

πως ειστε;;

Σταβακι πολυ λυπαμαι για τα κακα μαντατα σου.

το παιδακι πως ειναι;

σου κανω αγκαλιτσα!

Νικη-Αντωνια με το καλο τα παιδακια σου κι ολα να σου πανε τελεια καλη μου, οπως τα ονειρευτηκες.

Συμμενιο μας πως εισαι;;

τα φιλια μου!

Ολγακι σου χρωστω π.μ.

Πες μου οταν μπορέσεις την εμπειρία σου απο την εδριαωση γαλουχιας.

Εχουμε δυσκολη εβδομαδα και ψαχνω γνωμες απο κοπελες που εχουν εμπειρια.

Σταβακι δε σε ρωτω γιατί εχεις αλλα στο μυαλο σου.

Μακια σε όλες.

Κουράγιο και υπομονη! Με αισιοδοξία Σταβένιο μου... με αισιοδοξία...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, παλι σας γραφω με το ενα χερι!

πως ειστε;;

Σταβακι πολυ λυπαμαι για τα κακα μαντατα σου.

το παιδακι πως ειναι;

σου κανω αγκαλιτσα!

Νικη-Αντωνια με το καλο τα παιδακια σου κι ολα να σου πανε τελεια καλη μου, οπως τα ονειρευτηκες.

Συμμενιο μας πως εισαι;;

τα φιλια μου!

Ολγακι σου χρωστω π.μ.

Πες μου οταν μπορέσεις την εμπειρία σου απο την εδριαωση γαλουχιας.

Εχουμε δυσκολη εβδομαδα και ψαχνω γνωμες απο κοπελες που εχουν εμπειρια.

Σταβακι δε σε ρωτω γιατί εχεις αλλα στο μυαλο σου.

Μακια σε όλες.

Κουράγιο και υπομονη! Με αισιοδοξία Σταβένιο μου... με αισιοδοξία...

Κοριτσακι γλυκο μην αγχωνεσαι για το π.μ., οποτε εχεις χρονο!! :) Κοιταξε, σε γενικες γραμμες, η γαλουχια ξερω οτι εδραιωνεται εκει γυρω στους 2 μηνες χονδρικα, ισως και νωριτερα.... βασικα εγω ημουν τυχερη, η σουσου ετρωγε απο μικρη καθε 3-4 ωρες, οποτε μπορουσα να βγαινω για τις δουλειες μου και να ειμαι εγκαιρως σπιτι για τον επομενο θηλασμο. Στον μεγαλο μου ειχα θεμα. Τον θηλασα, βεβαια, λιγοτερο, γυρω στους 4 μηνες. Ειδικα καθε απογευμα τον επιανε η λαιμαργια και ηταν συνεχεια, μα ΣΥΝΕΧΕΙΑ στο στηθος! Ειχα απελπιστει! Νομιζα οτι δεν ειχα γαλα, γιατι ρουφουσε, ρουφουσε και στην συνεχεια εκλαιγε, δεν ηξερα τι να κανω, του εδινα και συμπληρωμα καθε βραδυ, νομιζα οτι δεν χορταινε. ενω αδειαζαν και τα δυο στηθη καθε φορα. Ακομα και τωρα δεν μπορω να καταλαβω τι συνεβαινε. Στην μικρη μου, απο την κλινικη ειπα οτι θα θηλαζω αποκλειστικα, βεβαια ημουν και τυχερη γιατι αν εξαιρεσεις την μαστιτιδα που πηγα να παθω οσο ημουν εκει -ευτυχως την αποφυγα- κατα τ αλλα ηταν καλοφαγη, χορταινε και κοιμοταν και καλα.;) Σκεψου οτι λιγο μτα που σαραντισα κοιμοταν τηη νυχτα φουλ εξαωρο.... το αγορακι μου με ζορισε περισσοτερο. Ξυπνουσε συχνοτερα τα βραδυα και ηθελε να τρωει συνεχεια -παλι ειχα την εντυπωση οτι δεν χορταινε- Σε γενικες γραμμες, παντως, πανω στο διμηνο στρωνουν τα πραγματα. Λιγη υπομονη ακομα μανουλα και θα παρεις ανασε και δοσεις....υπνου!!! Φιλακι και σε σενα και στο αγορακι σου!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σημερα ειμαστε καπως καλυτερα νομιζω. Κοιμηθηκε μια ωρα επιτελους 10-11. Το βραδυ δεν εχουμε θεμα ξυπναμε παντα 12,30-1,00, 3,30-4,00 και 5,30-6,00. Μετα τις 6 αρχιζει το βασαννο γιατι εγω νυσταζω, αυτος ειτε θα εχει ορεξη για παρεα είτε θα θελει μαμ ειτε θα εχι κολικο κι ωσπου να ανακουφιστει ξυπνησαμε.

Το θεμα του στηθους με στενοχωρησε αλλα οπου ρωτησα μου ειπαν ειναι φυσιολογικο. Οποτε θα πορευτω με αυτό. θα επανελθω με αποριες-σε ευχαριστω πααααρα πολυ.

φιλια σε ολες,

παλι τρωμε...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.

Σημερα ειμαστε καπως καλυτερα νομιζω. Κοιμηθηκε μια ωρα επιτελους 10-11. Το βραδυ δεν εχουμε θεμα ξυπναμε παντα 12,30-1,00, 3,30-4,00 και 5,30-6,00. Μετα τις 6 αρχιζει το βασαννο γιατι εγω νυσταζω, αυτος ειτε θα εχει ορεξη για παρεα είτε θα θελει μαμ ειτε θα εχι κολικο κι ωσπου να ανακουφιστει ξυπνησαμε.

Το θεμα του στηθους με στενοχωρησε αλλα οπου ρωτησα μου ειπαν ειναι φυσιολογικο. Οποτε θα πορευτω με αυτό. θα επανελθω με αποριες-σε ευχαριστω πααααρα πολυ.

φιλια σε ολες,

παλι τρωμε...[/QUOT

Καλοσώρισες στο κλαμπ των ξενυχτησμένων μαμαδων.....

Σύντομα:

1) Έχεις γάλα. Φυσικό είναι το απόγευμανα να μην είναι τόσο γεμάτο αφού το μωρό θηλάζει συνεχώς και το βράδυ να τρέχει αφού μένει ένα τρίωρο χωρις θηλασμό. Εδραίωση περίμενε μετά το δίμηνο, όπου το στήθος θα προσαρμοστεί στις ανάγκες του μωρού......μετά τους 3-4 μήνες θα πάψει να τρέχει.....

2) Φυσικό είναι όλο το απόγευμα το παιδί να θέλει να θηλάζει συνεχώς, αφού είναι κουρασμένο από όλη τη μέρα, συχνά αρχίζει η υπερένταση, η ανυσυχία και το κλάμα+ τους κολικούς...η παρηγορια του μωρου ειναι ο στηθος σου (πιπίλα θέλει?). Θέλει πολύ υπομονή, χαδακια και ηρεμια δικια σου. Καταλαβαινω την κουραση και την αυπνια σου, αλλα σκέψου ότι ειναι παροντικό (και υπάρχουν και χειρότερα μπουχαχαχα)

3) Τα μωρά μεγαλώνοντας δε κοιμούνται τόσες πολλες ωρες οπως στην αρχη.....αντιλαμβανονται εξωτερικα ερεθισματα και τους προκαλουν περιεργεια, αρα μενουν ξυπνια και μας ταλαιπωρουν! και μην ακους για προγραμματα γιατι αφενος θηλαζεις αφετερου το καθε μωρο ειναι διαφορετικο.....

και 4) Περνατε ΑΛΜΑ......you know? Υπομονη φιλεναδιτσα μου και πολυ αγκαλια και χαδακια........μεγαλωνοντας θα εχεις αλλα θεματα

Το πιο βασικό κατ' εμε είναι να μην πιεστεις....αν δεις ότι δεν την παλευεις, δώσε λίγο συμπλήρωμα (εγώ πάντως τώρα που έδωσα λίγο το βράδυ δεν ειδα καμια διαφορα στα ξυπνηματα-ανα 1 ώρα πάλι! Αρα δεν ειναι θέμα γαλακτος, αλλα συνήθειας, πονου, αγκαλιας και μυρωδιας μαμάς)

ΥΓ Η δικιά μου ακομα θηλαζει σα λεχουδι (οιμεεεεεεε) και τρωει και ροφες η γουρουνιτσα!!!!!!!!

Εχθες ανεβηκα πάνω στην πρωτευουσα (Όλγα σε έψαχνα στη δουλειά σου Κυριακή βράδυ αλλά απουσίαζες), εγινε το 2ο χειρουργειο, πολυ δυσκολα, πολυ στεναχωρια βρε παιδια.....προσευχομαστε, ειναι ακόμα διασωληνωμένος ο μικρός, η κουμπαρούλα μου χάλια, απλά χωθηκε στην αγκαλιά μου και ξεσπασε:(:(:(:(:(:(:(:(:(....

ΜΟΝΟ ΥΓΕΙΑ τιποτε άλλο, όλα θα γίνουν (και όταν αύριο θα σας ξαναγκρινιάξω, να μου το υπενθυμίσετε):wink::wink::wink:

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι

Ματσσσσσσσσσσ

Μουτσσσσσσσσσ


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σημερα ειμαστε καπως καλυτερα νομιζω. Κοιμηθηκε μια ωρα επιτελους 10-11. Το βραδυ δεν εχουμε θεμα ξυπναμε παντα 12,30-1,00, 3,30-4,00 και 5,30-6,00. Μετα τις 6 αρχιζει το βασαννο γιατι εγω νυσταζω, αυτος ειτε θα εχει ορεξη για παρεα είτε θα θελει μαμ ειτε θα εχι κολικο κι ωσπου να ανακουφιστει ξυπνησαμε.

Το θεμα του στηθους με στενοχωρησε αλλα οπου ρωτησα μου ειπαν ειναι φυσιολογικο. Οποτε θα πορευτω με αυτό. θα επανελθω με αποριες-σε ευχαριστω πααααρα πολυ.

φιλια σε ολες,

παλι τρωμε...[/QUOT

Καλοσώρισες στο κλαμπ των ξενυχτησμένων μαμαδων.....

Σύντομα:

1) Έχεις γάλα. Φυσικό είναι το απόγευμανα να μην είναι τόσο γεμάτο αφού το μωρό θηλάζει συνεχώς και το βράδυ να τρέχει αφού μένει ένα τρίωρο χωρις θηλασμό. Εδραίωση περίμενε μετά το δίμηνο, όπου το στήθος θα προσαρμοστεί στις ανάγκες του μωρού......μετά τους 3-4 μήνες θα πάψει να τρέχει.....

2) Φυσικό είναι όλο το απόγευμα το παιδί να θέλει να θηλάζει συνεχώς, αφού είναι κουρασμένο από όλη τη μέρα, συχνά αρχίζει η υπερένταση, η ανυσυχία και το κλάμα+ τους κολικούς...η παρηγορια του μωρου ειναι ο στηθος σου (πιπίλα θέλει?). Θέλει πολύ υπομονή, χαδακια και ηρεμια δικια σου. Καταλαβαινω την κουραση και την αυπνια σου, αλλα σκέψου ότι ειναι παροντικό (και υπάρχουν και χειρότερα μπουχαχαχα)

3) Τα μωρά μεγαλώνοντας δε κοιμούνται τόσες πολλες ωρες οπως στην αρχη.....αντιλαμβανονται εξωτερικα ερεθισματα και τους προκαλουν περιεργεια, αρα μενουν ξυπνια και μας ταλαιπωρουν! και μην ακους για προγραμματα γιατι αφενος θηλαζεις αφετερου το καθε μωρο ειναι διαφορετικο.....

και 4) Περνατε ΑΛΜΑ......you know? Υπομονη φιλεναδιτσα μου και πολυ αγκαλια και χαδακια........μεγαλωνοντας θα εχεις αλλα θεματα

Το πιο βασικό κατ' εμε είναι να μην πιεστεις....αν δεις ότι δεν την παλευεις, δώσε λίγο συμπλήρωμα (εγώ πάντως τώρα που έδωσα λίγο το βράδυ δεν ειδα καμια διαφορα στα ξυπνηματα-ανα 1 ώρα πάλι! Αρα δεν ειναι θέμα γαλακτος, αλλα συνήθειας, πονου, αγκαλιας και μυρωδιας μαμάς)

ΥΓ Η δικιά μου ακομα θηλαζει σα λεχουδι (οιμεεεεεεε) και τρωει και ροφες η γουρουνιτσα!!!!!!!!

Εχθες ανεβηκα πάνω στην πρωτευουσα (Όλγα σε έψαχνα στη δουλειά σου Κυριακή βράδυ αλλά απουσίαζες), εγινε το 2ο χειρουργειο, πολυ δυσκολα, πολυ στεναχωρια βρε παιδια.....προσευχομαστε, ειναι ακόμα διασωληνωμένος ο μικρός, η κουμπαρούλα μου χάλια, απλά χωθηκε στην αγκαλιά μου και ξεσπασε:(:(:(:(:(:(:(:(:(....

ΜΟΝΟ ΥΓΕΙΑ τιποτε άλλο, όλα θα γίνουν (και όταν αύριο θα σας ξαναγκρινιάξω, να μου το υπενθυμίσετε):wink::wink::wink:

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι

Ματσσσσσσσσσσ

Μουτσσσσσσσσσ

Να είσαι δίπλα της!!! Σίγουρα το χρειάζεται!!

Το έχω ζήσει με φίλη, τραγικό!:(:(:(


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου όμορφες σας φιλώ όλες...Θέλω να απευθυνθώ στο Stavaki που το νιώθω στεναχωρημένο:(. Stavaki μου γλυκό υπομονή και κουράγιο. Κράτα την αισιοδοξία σου. Λυπάμαι πολύ για την αδερφή της φίλης σου. Είναι αυτό που τρέμω κι εγώ...Μην πάθω κάτι και μεγαλώσει το παιδί μου χωρίς εμένα...Και για να πω την αλήθεια πολλές φορές αναρωτιέμαι είναι εγωιστικό που σκέφτομαι έτσι;Φοβάμαι δηλαδή γιατί δεν θα τη δω εγώ να μεγαλώνει ή φοβάμαι επειδή το παιδί μου θα στερηθεί τη μάνα του;Φοβάμαι γι αυτήν ή φοβάμαι για μένα;Φοβάμαι και για τους δύο;Δεν ξέρω...Όσο για το παιδάκι όλες μας οι προσευχές μαζί του. Μακάρι κανένα παιδάκι, καμία μανούλα και κανένας πατέρας να μη βιώνουν τέτοιες καταστάσεις...Ας γίνει ένα θαύμα, ένα μικρό θαύμα από την Παναγίτσα που θα έιναι όμως τόσο μεγάλο για τους γονείς και το παιδάκι...Τώρα που έρχονται τα Χριστούγεννα που είναι η γιορτή των παιδιών μακάρι η Παναγίτσα και ο Χριστούλης να χαρίσουν σε αυτό το παιδάκι (και σε όλα τα παιδάκια βέβαια) την υγεία του. Το πιο όμορφο δώρο από όλα... Σε φιλώ κοριτσάκι και όλα τα κοριτσάκια του θέματος...


Ts5Wp2.png?qYMQzoGx
Link to comment
Share on other sites

Αχ μωρέ Συμμάκι είσαι πολύ συγκινητική!

Έχεις κι απο μας ευχές και προσευχούλες Σταβάκι!

Κουράγιο στη φιλεναδίτσα σου, είμαι αισιόδοξη, να πάνε όλα καλά εύχομαι.

Σε φιλούμε πολύ και σε σκεφτόμαστε συνέχεια.

Συμμάκι μου κάνεις που κάνεις ΄κακές΄ σκέψεις, μην τις υπεραναλύσεις κιόλας καλή μου, εε; Το αμαζονάκι είναι κουκλάκι. Και η μαμά μια χαρά. Ναι καλό μου;

Ολγάκι πήρες άδεια;;

Φιλάκια στα μανάρια σου τα συγκινησιάρικα. Γλυκούλια!

Εμείς έχουμε βραχνάδα από το Σάββατο το απόγευμα και σήμερα είναι χειρότερα. Δεν έχουμε πυρετό, έχουμε ανήσυχη μαμά. Ιδρώνει στον ύπνο του δυστυχώς και η γιαγια λεει πως είναι απο αυτό και πως είναι πολύ επικίνδυνο. Αύριο αν συνεχιστεί θα τον πάω στον παιδίατρο.

Ααα σήμερα σαραντίσαμε!

Και είμαστε στα ανώτατα φυσιολογικά όρια βάρους!

Ευτυχώς είναι ψηλός!

Νικη-Αντωνία καλως ήρθες στην παρέα μας. :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ μωρέ Συμμάκι είσαι πολύ συγκινητική!

Έχεις κι απο μας ευχές και προσευχούλες Σταβάκι!

Κουράγιο στη φιλεναδίτσα σου, είμαι αισιόδοξη, να πάνε όλα καλά εύχομαι.

Σε φιλούμε πολύ και σε σκεφτόμαστε συνέχεια.

Συμμάκι μου κάνεις που κάνεις ΄κακές΄ σκέψεις, μην τις υπεραναλύσεις κιόλας καλή μου, εε; Το αμαζονάκι είναι κουκλάκι. Και η μαμά μια χαρά. Ναι καλό μου;

Ολγάκι πήρες άδεια;;

Φιλάκια στα μανάρια σου τα συγκινησιάρικα. Γλυκούλια!

Εμείς έχουμε βραχνάδα από το Σάββατο το απόγευμα και σήμερα είναι χειρότερα. Δεν έχουμε πυρετό, έχουμε ανήσυχη μαμά. Ιδρώνει στον ύπνο του δυστυχώς και η γιαγια λεει πως είναι απο αυτό και πως είναι πολύ επικίνδυνο. Αύριο αν συνεχιστεί θα τον πάω στον παιδίατρο.

Ααα σήμερα σαραντίσαμε!

Και είμαστε στα ανώτατα φυσιολογικά όρια βάρους!

Ευτυχώς είναι ψηλός!

Νικη-Αντωνία καλως ήρθες στην παρέα μας. :)

Καλησπέρα κοριτσάκι!! :) καταρχήν, περαστικά στο αγοράκι σου, καλά θα το κάνεις να πάρεις τον παιδίατρο για να σε συμβουλεύσει και να ησυχάσεις κι εσύ, σας εύχομαι περαστικούλια!!! Βασικά, νομίζω ότι το πρωτεύον είναι να καθαρίζεις καλά την μυτούλα του με φυσιολογικό ορό, από κει και πέρα ο παιδίατρος θα σε κατευθύνει για να αναρρώσετε γρήγορα.;) Δεν έχω πάρει άδεια ακόμα, έχω καπαρώσει 1 εβδομαδούλα μέσα στις γιορτές, αν είμαι τυχερή μπορεί και 2... θα δείξει, δεν θέλω να κάνω μεγαλόπνοα σχέδια... πάντως νιώθω μια ηρεμία τώρα τα Χριστούγεννα... το καθιερώσαμε κάθε βράδυ καθόμαστε στο χαλί με τα ζουζούνια και διαβάζουμε από μια χριστουγεννιάτικη ιστορία, έχω τον ένα από αριστερά την άλλη από τα δεξιά και χουχουλιάζουμε...όμορφα είναι!!!!

Σταβούλι μου, δεν ξέρω τί να σου πω....ελπίζω κι εγώ σε ένα θαύμα, είναι και οι μέρες τέτοιες που μας επιτρέπουν να ελπίζουμε και να προσευχόμαστε... να είμαστε καλά, εμείς ανεβαίνουμε Αθήνα για το αγόρι μας την επόμενη εβδομάδα και θέλω να πιστεύω ότι θα έχουμε ευχάριστα νέα....

Συμμάκι μου γλυκό, να είμαστε αισιόδοξες, ναι? Είσαι πολύ γλυκιά και εύχομαι αυτά τα Χριστούγεννα και το νέο έτος να απαλύνει όλους τους πόνους μας και να μας χαρισει την ελπίδα ζωντανή....χωρίς να μας απογοητεύσει στο τέλος!

Είμαι στην δουλειά, μια μεγάλη αγκαλιά σε όλες στέλνω και θα τα ξαναπούμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...