Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ιανουάριος 2010


CoffeeMaker

Recommended Posts

κοριτσάρες μου έφτασε η στιγμή......έχω πονάκι και το πρωί θα έχω αγκαλιά την σταχτοπούτα μας!!!!

Σας ευχαριστώ που έισασταν παρέα μου και σε αυτήν την εγκυμοσύνη!!!!

στελλιτσα μου τελεια τα νεα σου. με εναν πονο.

χριστινακι να ζησει κι εσενα το μωρακι σου.

σοφακι χαρα σας ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη .


izE6p2.png?S6UQkQqM
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ELKARAK

    4200

  • ΣΤΕΓΙΑ

    2873

  • Lorreta

    2395

  • keli

    1839

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Tέλεια τα νέα!!!!

Στελλίτσα μας να χαίρεσαι την κορούλα σου & να είστε πάντα τόσο ευτυχισμένοι όσο σήμερα!!!!

Άννια μου εσύ όλα καλά; Πως τα βγάζεις πέρα με την κοιλίτσα + τα μικρά + τη ζέστη;; :wink:


PCqNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στελλίτσα συγχαρητήριαααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να σας ζήσει η σταχτοπούτα, καλότυχη και πάντα ευτυχισμένη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αναμένουμε λεπτομέρειες με την πρώτη ευκαιρία!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στελιτσα να σας ζησει η σταχτομπουτα παντα ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ κια ΚΑΛΟΤΥΧΗ να ειναι περιμενουμε νεα σου παντος και εχω αγχωνομαι για αυτα που ειπες μαλλον ειοναι φυσιολογικο πολλα φιλια να μας πεις και πως το πηρε ο γιαννος με τη μπεμπα

οι υπολοιπες τι μου κανετε??? που ειστε ζεσταινεστε ζεσταινεστε? εχω παντος υπερβολικα πολυ δεν αντεχω καθολου


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου,φιλεναδίτσες μου γλυκές,αδερφούλες μου που μαζί σας υποδέχτηκα τον πρώτο μου Άγγελο μπήκα για να σας ευχαριστήσω μια μια ξεχωριστά και σας στείλω πολλά,πολλά φιλάκια......

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ γέννησα την Δευτέρα 11/6!!!!

Να τα πάρω από την αρχή?Ας προσπαθήσω όσο προλαβαίνω......

Δευτέρα πρωί πρωί είμαστε στο Γαία.Με ετοιμάζουν και μου χορηγούν τα υλικά για την πρόκληση Στις 08:20....Μπήκα με διαστολή 3!!!Στις 9 παρά δέκα μου σπάει ο γιατρός τα νερά και πηγαίνουμε στην αίθουσα τοκετού...Εκεί μένω κολλημένη σε διαστολή 4 μέχρι και τις 11:35!!!!Έκανα εννοείται επισκληρίδιο αλλά οι τεχνικοί είναι ανυπόφοροι!!!!

Εκείνη την ώρα και αφού βεβαιώνεται πως είμαι ακόμα με 4 λέω του άντρα μου να πάει για λιγάκι έξω να χαλαρώσει,να κάνει και ένα τσιγάρο και να πει στην μαμά μου Όλα καλά...

Ε ξαφνικά νιώθω μια πίεση και με εξετάζει η προϊσταμένη μαία και μου λέει 7-8 σε 10 λεπτά γεννάς!!!!Εγώ κάνω 2 λεπτά να το συνειδητοποιήσω καθώς δε το πίστευα.....Τότε λέω να φωνάξουν τον άντρα μου!!!!Ε μέχρι να ανέβει,να ντυθεί εγώ ήθελα να σπρώξω και κρατήθηκα φωνάζοντας το όνομα του άντρα μου!!!Με το που τον είδα(ίσα που πρόλαβε ο γιατρός να με σκίσει)σπρώχνω 2 φορές και αυτό ήταν!!!ΓΕΝΝΗΣΑ!!!!

Τελικά η Σταχτοπούτα ήταν περιτυλιγμένη με τον λώρο γιαυτό και καθυστέρησα να γεννήσω!!!

Βγήκε 3280 γρ και 51 εκ!!!Είναι τόσο μικρούλα και με πολύ πολύ μικρά πατουσίνια σαν κανονική Σταχτοπούτα!!!Τα ματάκια της είναι γκρί και είναι μια κούκλα ίδια ο Γιάννος στον πιο μινιατούρα!!!!

Τελικά καθίσαμε μια μέρα παραπάνω λόγω ίκτερου (ήθελε σολάριουμ η Σταχτοπούτα)και στον γυρισμό έγιναν τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

Ο Γιάννος με το που την είδε τρελάθηκε!!!ήθελε να την φιλάει και είναι συνέχεια μαζί μου!!!της τραγουδάει και της χορεύει και είναι μια γλύκα......

Το καλύτερο όμως είναι οι ταυτόχρονοι θηλασμοί με τους οποίους τα μάτια μου γεμίζουν δάκρυα και η χαρά μου είναι ανεκδιήγητη...

ΑΑΑ μέσα σε 5 μέρες ο Γιάννος έχει ψηλώσει πολύ,έχει μεγαλώσει απίστευτα....

Μέσα στην κλινική είμαστε διάσημοι λόγω του ότι η Σταχτοπούτα βρήκε έτοιμο γάλα!!!!!!

όσο αφορά την γέννα στο συγκεκριμένο μαιευτήριο είναι τα καλύτερα για το προσωπικό.....Κάναμε ρουμινγκ ιν και όλο το προσωπικό επιδιώκει τον αποκλειστικό θηλασμό.....Ακόμα και την βραδιά που έκανε φωτοθεραπεία με το που ξύπναγε μου την έφερναν στο δωμάτιο για θηλασμό.....

Σας φιλώ γλυκά όλες και εύχομαι πρώτα στς εγκυούλες μας με το καλό και σύντομανα γεμίσουμε και άλλες κοιλίτσες...Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μς και να είναι γερά!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλε στο τελος θα το κλεισουμε το καφε μας!!!!που ειστε ολες???

Στελλιτσα μπραβο να σου ζησει και παλι και ελπιζω να συνεχισει ετσι ο Γιαννος να ειναι καλος μεγαλος αδελφος...


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια παλλινδρομησε το μωρακι μας....εχτες το βραδυ εκανα αποξεση και σημερα ειμαι πολυ χαλια...ο γιατρος λεει πως ειχε καποιες χρωμοσωμικες ανωμαλιες χωρις να το εξετασει.μαλλον για να με παρηγορησει το λεει.ειναι τοσο αδικο...


MQjzp2.png?FkLR57Wy

3gadp2.png?sI4enUWb

tXwAp2.png?KJlKPIIe

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι μου δε ξέρω τι να σου γράψω......Λυπάμαι πολύ!!!!!!!!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μπαίνω και δε βλέπω κίνηση......

Τι κάνετε κοριτσάρες μου?

Διακοπάρετε?

Για πείτε κανα νέο?

Τι κάνουν τα ζουζούνια μας?

Δε σας βλέπω πλέον ούτε στο φατσομπουκ......μου λείπετε....

θα βάλουμε καμιά φωτο από τα ζουζούνια μας?


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...