Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ιανουάριος 2010


CoffeeMaker

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ELKARAK

    4200

  • ΣΤΕΓΙΑ

    2873

  • Lorreta

    2395

  • keli

    1839

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ενοοειται.παντως παρα πολυ χαρηκα.τρελαινομαι ν ακουω για εγκυμοσυνες και μωρακια.μου φτιαχνει απιστευτα την διαθεση.χαρα θα σε αφησω προς το παρον γιατι πρεπει να παω να ποτησω τα λαχανικα και φοβαμαι γιατι πριν 3 μερες ειδαμε και ενα φιδακι:shock:απο εδω και περα θα εχω καθε μερα ιντερνετ αρα ελπιζω να εχω πιο συχνη παρουσια.δωσε φιλακια στον παυλιτο που τον ειδα σε μια φωτο στο φεις και τρελαθηκα,κοτζαμ αντρακι εγινε.:P


OjQkp2.png?B89kEt5q
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου τι κάνετε?

ΤΖΕΣ,ΧΑΡΑ,ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ μου!!!!!!Τι κάνουν τα ζουζούνια σας?

Χριστίνα πως είναι ο τζούνιορ?

Τζες μας έχεις λέιψει,να μπαίνεις να τα λέμε...

ΧΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ αγοραομάνα εεε?με το καλό κοριτσάρα μοΥ!!!!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

και επειδή είσαι η μόνη που θυμάσαι τα πάντα!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!!!!!!!

ΕΙΡΗΝΗ ΜΟΥ ΝΑΣΕ ΧΑΙΡΟΝΤΕ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμπεθερουλα μου χρονια σου πολλα,να σε χαιρομαστε!!!!στελλιτσα μου τι κανεις???κοντευεις σιγα σιγα βλεπω,αντε με το καλο:P:p:pχριστινακι θελω να μαθω αν η δευτερη τομη ποναει περισσοτερο απο την πρωτη.


OjQkp2.png?B89kEt5q
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκο μας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ και ευτυχισμένα πάντα!!! Πως θα το γιορτάσετε σήμερα;;

Τζες μου η τομή γίνεται πάνω στην παλιά...όχι δεν πονάει περισσότερο, βασικά δεν πονάει καθόλου η ίδια η τομή..πόναγα δηλαδή την ίδια μέρα και την επόμενη λόγω της επέμβασης αλλά όχι στην τομή συγκεκριμένα!

ΣΤελλίτσα εσύ πως είσαι; Ηθικό ακμαιότατο;; Εμείς μια χαρά! Θα σας βάλω και φώτο μόλις τις κατεβάσω από τη μηχανή!

Ααα....και ....καλή μας ψήφο αυριο!! :wink:


PCqNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι μου είμαστε ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ>Ακόμα δε το έχω συνειδητοποιήσει,ούτε βαλίτσα δεν έχω φτιάξει......Φέταααααα λέω και δεν βιάζομαι....

Βάλε φωτο να τον καμαρώσουμε και να μου τον φιλήσεις και την Αριάδνη!!!!Πώς τα πάνε?για πες για πες...


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Aαα και εγώ 10 μέρες πριν την είχα φτιάξει τη βαλίτσα...:rolleyes:

Κοίτα, μια χαρά τα πάνε σε γενικές γραμμές, βέβαια ενίοτε υπάρχουν κάποιες κρίσεις ζήλειας αλλά νομίζω ότι αυτό είναι φυσιολογικό! Αυτό που χρειάζεται είναι έξτρα προσοχή και αγκαλιές και αγάπες στον μεγάλο...κάτι που μερικές φορές είναι πολύ δύσκολο βέβαια...!


PCqNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου χρόνια σου πολλά, να είσαι χαρούμενη κι ευτυχισμένη με την οικογένειά σου! Και το ποτήρι...ξέρεις εσύ... πάντα μισογεμάτο να το βλέπεις!

Καλή η στελίτσα είναι πολύ κοντά πια στο να αγκαλιάσει την κόρη της!

Για πες εσυ Χριστινάκι, πώς σου φαίνεται με τα δύο ζουζουνάκια σπίτι? Έχεις καθόλου βοήθεια? Αρχίσατε τις βόλτες και με τον μικρούλη? Βάλε ρε κοπελιά κι ένα τικεράκι να μην ξεχνάμε πόσο ακριβώς είναι! (Ποιά μιλάει θα μου πεις, εγώ που η κόρη μου έχει κάθε μέρα γενέθλια εδώ και 4 μήνες περίπου!)


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχχαα έλα ντε βρε Μαρινάκι...

Ήθελα να μου δώσεις τιπς μιας και τα δικά σου κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο..από πότε τα έβαλες μαζί; Δεν ξύπναγε ο Γιώργος με τα κλάματα της μικρής; Για πες καμιά συμβουλή!

Βοήθεια δεν έχω ιδιαίτερη καθώς ο καλός μου δουλεύει πολλές ώρες..έρχεται καμιά φορά και η μαμά μου αν έχω να πάω κάπου αλλά γενικά είμαι μόνη μου! Σε γενικές γραμμές καλά, αλλά είναι και κάποιες στιγμές....δύσκολες!! Όταν κλαίνε και τα δύο και δεν ξέρεις ποιο να πρωτοπιάσεις!! Τα ξέρεις φαντάζομαι καλύτερα!! Τώρα είμαι σε δείλλημα αν θα πάω τη μικρή σταθμό φέτος.. δηλαδή θέλω πολύ να την πάω αλλά φοβάμαι μην είναι συνέχεια άρρωστη και κολλάει και το βρέφος...:rolleyes:


PCqNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα καταφέρνεις μια χαρά μέχρι τώρα, δε σε φοβάμαι.Εμένα κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο από όταν η Μαριαλένα ήταν 3,5 μηνών και ο Γιώργος 22 περίπου. Είχαμε-και εξακολουθούμε να έχουμε- θέμα με το μεσημεριανό ύπνο, που συνήθως παίρνω το Γιώργο στο δικό μας κρεβάτι γιατί αλλιώς θέλουν όλο να κουβεντιάζουν! Στο βραδινό ύπνο στην αρχή προσπαθούσα να κοιμήσω πρώτα τη μικρή και μετά πήγαινα το Γιώργο, αλλά κατά τη διάρκεια της νύχτας και να ξυπνούσε και να έκλαιγε η Μαριαλένα, ο Γιώργος ποτέ δεν ξύπνησε και το είχα κι εγώ άγχος. Πάρτε το απόφαση και όλα καλά θα πάνε!

Όσο για το σχολείο, είμαι της άποψης ότι μετά τα 2 παίρνουν αρκετά πράγματα, άσε που όσο και να το θέλεις ειδικά όταν είναι δύο τα παιδιά στο σπίτι, το πρωινό φεύγει χωρίς να προλάβεις να ασχοληθείς καθόλου με το μεγάλο. Δηλαδή, μέχρι να ξυπνήσουν, να τα αλλάξεις, να πιούνε γάλα, να ετοιμάσεις φρουτόκρεμα και πρόγευμα, να σιγυρήσεις, να τα ταίσεις, να τα ξανααλλάξεις, ίσα- ίσα προλαβαίνεις να φτιάξεις μεσημεριανό, να τα ταίσεις και στη συνέχεια να τα κοιμήσεις! Δεν ξέρω αλλά εγώ τουλάχιστον έτσι ένιωθα. Εκτός κι αν έχεις κάποιον για βοήθεια οπότε αναλάβει όλες τις δουλειές, μαγειρέματα κλπ, και έχεις μόνο να ασχοληθείς με τα παιδιά. Από την άλλη έχεις απόλυτο δίκιο να το σκέφτεσαι από πλευράς ιωσεων, καθώς ο 1ος χρόνος είναι μαρτύριο, και είναι πολύ ευαίσθητο το μικράκι. Βέβαια, εγώ το Γιώργο τον κράτησα τους πρώτους 3 μήνες σπίτι, αλλά η μικρή και πάλι μου αρρώσταινε, γιατί μπορεί σχολείο να μην πηγαινε, δεν μπορούσα όμως να τον αποκλείσω από οποιαδήποτε επαφή με παιδάκια, οπότε ήταν φαύλος κύκλος!

Είμαι σίγουρη ότι θα βρεις την καλύτερη λύση, αυτή που θα βολέψει περισσότερο εσάς σαν οικογένεια, απολαύστε προς το παρόν το Καλοκαιράκι και βλέπεις! Θύμησέ μου πότε ακριβώς γεννήθηκε ο μικρός?


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα εχω χαθει αλλα αποφευγω να καθομαι στον υπολογιστη γιατι μολις με βλεπουν τα μικρα σεληνιαζονται και με τραβανε να σηκωθω...Την Πεμπτη πηγα στον γιατρο απο τις 7,30ξεμπερδεψαμε 11η ωρα τι γλυκα εφαγα τι περπατησα ολη την Λ.Αλεξανδρας η μπεμπα δεν ελεγε να γυρισει,τα ειδε ολα καλα(εκτος απο προσωπο και λιγο την καρδουλα γιατι επρεπε να γυρισει ανασκελα)ειναι γυρω στ α400γραμμαρια και πολυ πολυ ζωηρη στο τελος μας εριξε και μια μουτζα επειδη την ζουλουσε πολυ ωρα ο γιατρος χαχαχαχα:-P,τωρα θα ξαναπαω την Ττεταρτη οπου ελπιζω να μας κανει την χαρη και να εχει γυρισει...Και απο κιλα ειμαι +3,5


:-D

Link to comment
Share on other sites

άννια μουκοριτσάρα μου κάνατε την β?

Μπράβο!!!!!

Και σε εμάς έριξε μούτζες στον β!!χαχαχαχαχα

πάω βόλτα με το γιοκαρίνι μου...........θα τα πούμε...


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

τσαααα!!!να μαι και εγω...τι κανετε?

ακουω η μαλλον διαβαζω τι γραφετε οι εγκυμονουσες και θυμαμαι τι λεγαμε οταν περιμεναμε με αγωνια τα μωρακια μας....αχ ωραιες στιγμες....

στεγια μου εσυ κοντευεις εεε????αννια μου μπραβο για την μπεμπουλα σου ντροπαλη ειναι και δεν θελει να φαινεται πολυ....

χριστινα μου και εγω σκεφτομαι για παιδικο αλλα δεν ξερω κιολας τι θα κανω τελικα....φοβαμαι τις ιωσεις...

χαρα μου με το καλο και εσυ και ας ειναι γερο και ας ειναι οτι θελει....


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...