Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ατάκες των παιδιών που μας τρελαίνουν....


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το Σάββατο του λέω θα πάμε για κούρεμα, να κόψουμε τα μαλλιά, πάμε, κουρευόμαστε και μετά το απόγευμα τον ρωτάει η πεθερά "Ποιος σε κούρεψε νουφαράκι?"

Απ: η κουρευτρία:lol::lol:


2abdce11ba.png oUzdp2.png

Link to comment
Share on other sites

γενικά βλέπουμε dvd εδώ και κανα 4μηνο

Αγαπημένα Shrek, toy story, Cars, asterix

όταν με αγκαλιάζει (γενικά είναι τρυφερό και εκδηλωτικό χαδιάρικο παιδάκι) μου λέει μοναδική μου αγάπη (ατάκα από τον Shrek:roll:)

και επίσης ψάχνει τον ευατό του στις φωτογραφίες του γάμου που είμαστε όλοι μαζί (ζευγάρι ,συμπεθέροι, αδέρφια)

Μαμά να εσύ νύφη, να ο μπαμπάς μου, η γιαγιά -η πεθερά σου, η γιαγιά - ημαμά σου, ο αδερφός σου, κοκ, εγώ μαμά που είμαι ???


2abdce11ba.png oUzdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το νούφαρο μου θύμισε τώρα 2 πράγματα.

Το ένα είναι σχετικό με το κούρεμα. Η μεγάλη μου κόρη όταν ήταν περίπου 2 ετών ρωτούσε τον άντρα μου αν τον κούρεψε ο "κομμωτήρης".

Το δεύτερο είναι: όταν κοιτούσε το άλμπουμ του γάμου δεν έβλεπε τον εαυτό της πουθενά και όταν μου ζήτησε εξηγήσεις της είπα ότι δεν μας έφτασαν οι προσκλήσεις για να την καλέσουμε κι αμέσως μετά της το αλλάζω και της προσθέτω ότι επειδή ήταν ζωηρή την αφήσαμε στη γιαγιά. Φυσικά αυτή έκλαψε γιατί σκεφτόταν ότι έχασε ένα σημαντικό γεγονός καθώς και τη φάτσα της στις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

ρωτούσε τον άντρα μου αν τον κούρεψε ο "κομμωτήρης".

:lol::lol::lol::lol:

όταν κοιτούσε το άλμπουμ του γάμου δεν έβλεπε τον εαυτό της πουθενά και όταν μου ζήτησε εξηγήσεις της είπα ότι.........

εγώ του λέω ότι ήταν τότε σποράκι και ο μπαμπάς δεν το είχε βάλει στην κοιλίτσα μου.....:D


2abdce11ba.png oUzdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
:lol::lol::lol::lol:

εγώ του λέω ότι ήταν τότε σποράκι και ο μπαμπάς δεν το είχε βάλει στην κοιλίτσα μου.....:D

η επομενη ερωτηση... μαμα πως μπαινει στη κοιλιτσα σου το σπορακι??:) :) :)


line_line_typew6_beg_d_typew9_time_1058673600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΣ:18/12/2003

ΝΙΚΟΛΑΣ:27/01/2006

Link to comment
Share on other sites

τι να πρωτοθυμηθεις με αυτα τα ζουζουνακια!!! ο μεγαλος μου γιος πηγε πρωτη... στην αρχη της χρονιας προσπαθουσαμε να συλλαβισουμε... π..α ... πα ... π....ι πι... παπι...αντε να μαθουμε λεξουλα τωρα.. παμε μαριε να διαβασουμε π..ι ...πι τ..α τα ..... πες το ολο μαζι.....ΤΥΡΟΠΙΤΑ!

παω να παρω τον νικο απο το σχολειο (την προηγουμενη δευτερα εγινε αυτο) μαμα τελικα εισαι εγκυος..οχι νικολα μου ακομα.. και σου ειπα μαμα να τρως πολυ να γινεις χοντρη αλλα δεν ακους!!!!καλα μη στεναχωριεσαι θα τα καταφερουμε την αλλη φορα!

οταν δεν του κανω χατηρι και θυμωνει.. μαμα εισαι και χαζη και κουφη και την αλλη πεμπτη θα εισαι και βλαμμενη!!!ααα νικο τι ναι αυτα που λες...ελα βρε μαμα για πλακα το'πα ,το πιστεψες?!!!


line_line_typew6_beg_d_typew9_time_1058673600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΣ:18/12/2003

ΝΙΚΟΛΑΣ:27/01/2006

Link to comment
Share on other sites

Ήταν γύρω στα 2 και κάτι, όταν ακόμα δεν ξεχώριζε τα πρόσωπα στα ρήματα.

Όταν λοιπόν κάτι τον φόβιζε και του έλεγα ΚΥΡΙΑΚΟ ΜΟΥ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ, εκείνος με λυπημένο βλέμμα απαντούσε: "ΦΟΒΑΣΑΙ"!!!!copy.pngfavicon.icotrans.png


 

 

Link to comment
Share on other sites

Τρέχει, πηδάει σαν παλιοκάτσικο, περπατάει χωρίς να κοιτάζει μπροστά του, με αποτέλεσμα οι τούμπες να είναι σύνηθες φαινόμενο.

Επειδή λοιπόν συχνά του λέω να προσέχει γιατί θα πέσει, το έχει μάθει τώρα και σε κάθε τούμπα, σηκώνει το βλέμμα, βλέπει αντιδράσεις, λέει:

"ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ" και μετά σηκώνεται. :-)


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βγαινω απο το στενο και μπαινω στο κεντρικο δρομο.. ερχοντουσαν αυτοκινητα και πατησα λιγο γκαζι παραπανω για να προλαβω.. και λεει ο νικος... μπραβο κοριτσαρα μου ..τερμα τα γκαζια!!


line_line_typew6_beg_d_typew9_time_1058673600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΣ:18/12/2003

ΝΙΚΟΛΑΣ:27/01/2006

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μια φορά πήγαινε ο άντρας μου με την μικρή μας κόρη που ήταν περίπου 5-6 ετών στο χωριό. Στην Πελοπόνησσο - δεν θυμάμαι να σας πω σε ποιες περιοχές - υπάρχουν οι μεγάλες έλικες στο βουνό για την αιολική ενέργεια. Τις βλέπει η κόρη μου ακίνητες και μη γνωρίζοντας τι είναι αυτές λέει του πατέρα της:

"Μπράβο διαφήμιση η Mercedes μπαμπά!!!!!"

Κάτι άλλο που είπε προχτές είναι το εξής. Έπαιζε με τον ξάδερφό της που μόλις τέλειωσε την τρίτη δημοτικού. Της έλεγε ότι πρέπει κι αυτή να πάει να μάθει αγγλικά στο φροντιστήριο κι ότι η "Ευρωγνώση" στην οποία πάει ο ίδιος είναι πολύ καλό φροντιστήριο.

Την άλλη μέρα μου το έλεγε η κόρη μου, αλλά είχε ξεχάσει το όνομα του φροντιστηρίου και μου ζήτησε να την γράψω το Σεπτέμβριο στον "Παντογνώστη" να μάθει αγγλικά. Εγώ το κατάλαβα κι άρχισα να γελάω. Της είπα το σωστό όνομα του φροντιστηρίου αλλά πάλι το ξέχασε λίγο. Το απόγευμα με ξαναρωτάει αν θα τη γράψω σίγουρα στον "Ευρωγνώστη".

Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα κι άλλο. Μια φορά κάναμε κουβέντα με τη μικρή σχετικά με τα μωρά που γεννιούνται στο νοσοκομείο και πόση ώρα αργότερα τα φέρνουν οι νοσοκόμες στην αγκαλιά της μαμάς τους. Εγώ της είπα ότι ενώ την γέννησα μεσημέρι, μου την έφεραν κατά τις 20:00 το βράδυ. Της φάνηκε περίεργο που μεσολαβούν τόσες ώρες, οπότε της εξήγησα ότι οι γιατροί κάνουν έλεγχο υγείας στα μωράκια και τους κάνουν κάποια τεστ κι όλα αυτά παίρνουν χρόνο.

Η επόμενη ερώτησή της ήταν: "Μαμά εγώ πώς τα πήγα στο τεστ;". Το παιδί μου νόμιζε ότι οι γιατροί της έβαλαν διαγώνισμα επειδή είπα τη λέξη "τεστ".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...