Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ατάκες των παιδιών που μας τρελαίνουν....


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ο γιός μου φοράει γυαλιά γιατί έχει υπερμετρωπιά. Όταν ήταν 3,5 χρονών του είχε κάνει εντύπωση που όλοι σχολίαζαν γυαλιά του και μας ρωτούσαν γιατί φοράει γυαλιά. Κάποια στιγμή τον άκουσα που μονολογούσε :

-ρωτάει :Έχεις μυωπία ?

-απαντάει : Έχω ... ιδεοτροπία !! (αντί υπερμετρωπία)

ψυχή μου!:(:) μου τη δίνουν τα κακά παιδάκια!:mad:

Άλλο - ρωτούσε τον μπαμπά του για το ξύρισμα και μετά από τη συζήτηση μου λέει :

-πότε θα μου κόψεις και εμένα τις ....φαγουρίτες? (αντι φαβορίτες)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα το πρωί στο αυτοκίνητο

Ευριπίδης: Γιατί αυτή τη λεωφόρο τη λένε Βουλιαγμένης;

Εγώ: Γιατί από δω μπορείς να πας στη λίμνη Βουλιαγμένη.

Ευριπίδης: Τη λίμνη γιατί τη λένε Βουλιαγμένη;

Εγώ: Γιατί έχει βουλιάξει.

Ευριπίδης: Που βούλιαξε;

Εγώ: Μέσα σε ένα βουνό.

Ευριπίδης: Πως βούλιαξε;

Εγώ: Δεν ξέρω.

Ευριπίδης: Και πως γέμισε νερό η λίμνη;

Εγώ: Από κάποιο ποτάμι ίσως...

Ευριπίδης: Γιατί από ποτάμι;

Εγώ: Πως αλλιώς να γεμίσει η λίμνη;

Ευριπίδης: Με ένα μεγάλο ποτιστήρι!

Εγώ: Αν σου φαίνεται πιο λογικό...

Ευριπίδης: Στη Λήμνο πάντως που πηγαίνει η Κατερίνα (φίλη του) δεν έχει ποτάμια.

Εγώ: Η Λήμνος δεν είναι λίμνη, είναι νησί.

Ευριπίδης: Ναι και τη λένε Λήμνο γιατί γύρω-γύρω έχει λίμνη.

Εγώ: Γύρω - γύρω από το νησί έχει θάλασσα.

Ευριπίδης: Ποιά θάλασσα;

Εγώ: Το Αιγαίο Πέλαγος.

Ευριπίδης: Που το ξέρεις;

Εγώ: Το έμαθα στο σχολείο.

Ευριπίδης: Σε ποιό σχολείο;

Εγώ: Το Δημοτικό.

Ευριπίδης: Πως το έμαθες;

Εγώ: Μου το έδειξαν στο χάρτη.

Ευριπίδης: Είχατε χάρτη;

Εγώ: Ναι.

Ευριπίδης: Και εμείς έχουμε χάρτη στο σχολείο (παιδικό σταθμό).

Εγώ: Μπράβο σας.

Ευριπίδης: Και η Ντόρα έχει χάρτη. (Τραγουδώντας) Τουτουρουτου Ντόρα, τουτουρουτουτου Ντόρα.

Μαρία, ο Ευριπίδης είναι αστέρι!:o:D

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πάει προχθές στον παιδίατρο και την ώρα που εξέταζε τον μικρό μου με το στηθοσκόπιο τον ρωτούσε

- Δημήτρη πως κάνει η γατούλα;

- Νιάου

- Το σκυλάκι;

- Γαβ

- Το προβατάκι;

- Μπεε

- Το πουλάκι;

- Δείχνει ο μικρός το πουλάκι του

- Όχι το πουλάκι πως κάνει

- Τσίσα!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μαθαινοντας τα ζωακια της δειχνω σε καποια φαση τον σκυλο.

''τι ειναι αυτο αγαπη μου?'' την ρωταω

''γαβος μαμα'' :-D:-D:-D

(απο το γαβ που κανει ο σκυλος)

σωστή η μικρή!;):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν μερικούς μήνες το ανηψάκι μου για να το πάω για πρώτη φορά στη ζωή του σε μια αίθουσα τέχνης για να δούμε μια έκθεση. Του εξηγούσα λοιπόν που είμαστε και τι βλέπουμε και έπειτα γυρίσαμε σπίτι. Τον ρωτούσε λοιπόν η πεθερά μου "τι είδατε εκεί Θοδωρή, πώς περάσατε?" και ο Θοδωρής απάντησε "με πήγε η θεία σε μια γκαλερί και μετά ήρθε ο γκαλερός και μας μιλούσε για τις ζωγραφιές".

** γκαλερός=ιδιοκτήτης της γκαλερί

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήρα πριν μερικούς μήνες το ανηψάκι μου για να το πάω για πρώτη φορά στη ζωή του σε μια αίθουσα τέχνης για να δούμε μια έκθεση. Του εξηγούσα λοιπόν που είμαστε και τι βλέπουμε και έπειτα γυρίσαμε σπίτι. Τον ρωτούσε λοιπόν η πεθερά μου "τι είδατε εκεί Θοδωρή, πώς περάσατε?" και ο Θοδωρής απάντησε "με πήγε η θεία σε μια γκαλερί και μετά ήρθε ο γκαλερός και μας μιλούσε για τις ζωγραφιές".

** γκαλερός=ιδιοκτήτης της γκαλερί

:lol::lol:

κάτι παρόμοιο είπε η ξαδερφούλα μου όταν ήταν μικρούλα.

είχε ακούσει τη λέξη γυμνίστρια για γυμνόστηθες στην παραλία της Χαλκιδικής. και με το που είδε έναν τσιτσίδι φώναζε "μπαμπά ένας γυμνίστριος!":tongue::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχ κρίμα που δεν το ανακάλυψα αυτό το θέμα νωρίτερα! Ο μεγάλος μου λέει πολλά φοβερά, θα σας τα λέω εδώ να γελάτε.

Πιο μικρός όταν ήταν, του είχα πει ότι τα παιδάκια τα στέλνει ο Θεούλης και του έμεινε.:roll:

Οπότε τώρα, κάθε φορά που του αρνούμαι κάτι, παίρνει ένα περίλυπο ύφος, βουρκώνει κιόλας (επίτηδες) και μου λέει με τρεμάμενη φωνή: "θέλεις να στενοχωρήσεις το παιδάκι που σου έστειλε ο Θεούλης?" :!:

Πάρε να 'χεις, Αγγελίνα! :D

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίο θέμα! Πως δεν το είχα ανακλύψει νωρίτερα;

Λοιπόν τις προάλες πάμε παιδική χαρά με τα μικρά και η κόρη μου έκαν κούνια ασταμάτητα για 55 λεπτά. Ε, κάποια στιγμή της λέω Μαρία έλα να κατέβεις γιατί πόνεσε το χέρι μου.

- Έχεις το άλλο.:!:


line_m123_beg_micky_time_1126756800_text_cf20d4e1f1e6dced20eceff520e5dfede1e92e2e2e.gifline_flow_rose_beg_39_time_1196744400_text_eae1e920e720d4e6dde9ed20eceff520e5dfede1e92e2e2e.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίο θέμα! Πως δεν το είχα ανακλύψει νωρίτερα;

Λοιπόν τις προάλες πάμε παιδική χαρά με τα μικρά και η κόρη μου έκαν κούνια ασταμάτητα για 55 λεπτά. Ε, κάποια στιγμή της λέω Μαρία έλα να κατέβεις γιατί πόνεσε το χέρι μου.

- Έχεις το άλλο.:!:

ετοιμόλογη η κόρη. από πού πήρε;:roll::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα σας πω τι ειπε η μικρη μου ξαδελφη οταν ηταν ενος περιπου.

ηταν πασχα και ειμασταν στο χωριο και ετοιμαζαμε να σφαξουμε το αρνακι.

το βλεπει ζωντανο και μου λεει "μπε ια (μαρια) μπε"

την παιρνω και παμε μια βολτα να μη βλεπει και μετα που γυρισαμε το ειδε πανω στην σουβλα και μου "μαμ, μαμ, μαμ"

ουδεμια ευαισθησια το μωρο...

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρούλης μου έχει ξεκινήσει σταθμό. Το πρωι λοιπόν ενώ ξυπνάει, το παίζει δύσκολος να σηκωθεί. (Θέλει παιχνίδια, χάδια κτλ κτλ). Αφού λοιπόν περάσει το 10λεπτο, αρχίζω λίγο κι ψιλοαγριεύω.

Εγώ: Σηκω Κυριάκο θα το χάσουμε το τρολεϊ!

Κυριάκος: Θα πάρουμε το λεωφορείο

Εγώ: (παύση για λίγο.... ) Θα χάσουμε και το λεωφορείο!!!

Κυριάκος: Θα πάρουμε ταξί

Εγώ: (αρχίζω ήδη και χάνω ψυχραιμία..) Δεν θα πάρουμε ταξι Κυριάκο ΣΗΚΩ!!

Κυριάκος: Ουφ βρε μαμα. Ας πάρουμε το αυτοκίνητο ή ας μην πάμε στον παδικό........

Το αστέρι μου.... Για όλα έχει λύσεις γκργκργκργκρ


 

 

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας σήμερα στο κολυμβητήριο με τον μεγάλο, βλέπει ένα παλιό κτίριο που το φτιάχνουνε και είχε μπολντόζες και γερανούς απ' έξω

-Μαμά κοίτα εδώ παλιά μένανε γέροι

-Και πως λένε το μέρος που μένουνε οι γέροι?

-Γεροκομείο

-Και γιατί το γκρεμίζουνε?

-Για να φτιάξουνε mall

-Και οι γέροι που θα μείνουνε?

-Πάει πεθάνανε οι γέροι και πήγανε στον ουρανό!!


8Fx2p2.png

OtbVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρούλης μου έχει ξεκινήσει σταθμό. Το πρωι λοιπόν ενώ ξυπνάει, το παίζει δύσκολος να σηκωθεί. (Θέλει παιχνίδια, χάδια κτλ κτλ). Αφού λοιπόν περάσει το 10λεπτο, αρχίζω λίγο κι ψιλοαγριεύω.

Εγώ: Σηκω Κυριάκο θα το χάσουμε το τρολεϊ!

Κυριάκος: Θα πάρουμε το λεωφορείο

Εγώ: (παύση για λίγο.... ) Θα χάσουμε και το λεωφορείο!!!

Κυριάκος: Θα πάρουμε ταξί

Εγώ: (αρχίζω ήδη και χάνω ψυχραιμία..) Δεν θα πάρουμε ταξι Κυριάκο ΣΗΚΩ!!

Κυριάκος: Ουφ βρε μαμα. Ας πάρουμε το αυτοκίνητο ή ας μην πάμε στον παδικό........

Το αστέρι μου.... Για όλα έχει λύσεις γκργκργκργκρ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

το θέμα με τα έξυπνα παιδιά είναι ότι σε δυσκολεύουν ως γονιό, γιατί έχουν άποψη, προσωπικότητα, αλλά σε αποζημιώνουν με το καμάρι!

το βλέπω στην ανηψιά μου και χαίρομαι, καμαρώνω. αλλά η αδερφή μου αγανακτεί:tongue:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

το θέμα με τα έξυπνα παιδιά είναι ότι σε δυσκολεύουν ως γονιό, γιατί έχουν άποψη, προσωπικότητα, αλλά σε αποζημιώνουν με το καμάρι!

το βλέπω στην ανηψιά μου και χαίρομαι, καμαρώνω. αλλά η αδερφή μου αγανακτεί:tongue:

sevoula μου αυτό είναι μεγάλη αλήθεια. Μπορεί την ώρα που συμβαίνουν να σε βγάζουν απο τα ρούχα σου ή ακόμα χειρότερα να μην ξέρεις πως να αντιδράσεις (τύπου: τώρα ξεραίνομαι στα γέλια ή συγκρατούμαι στο ύψος μου?) αλλά αργότερα που τα σκέφτεσαι ή τα συζητάς, καμαρώνεις πραγματικά!!!


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...