Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Ευχή 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Πρώτα απ' όλα να καλωσορίσω κι εγώ τη Celestine!!!

Κουκλίτσα μου, όλα καλά θα πάνε! Ηρέμησε. Εγώ δεν είχα τέτοια θέματα καθόλου, αλλά, όπως ακούς κι από τις άλλες κοπέλες, είναι κάτι συνηθισμένο! Να ξεκουράζεσαι πάντως. Αν χρειαστεί, μην στρώνεις ούτε το κρεβάτι. Σιγά πια. Δεν έγινε και τίποτα αν μείνει έτσι. Άλλωστε αργότερα δεν θα έχεις χρόνο ούτε γι' αυτό, οπότε κάνε εξάσκηση :)

Εγώ είχα θέμα με ναυτίες και πολλέέέές μυρωδιές. Μου μύριζε ακόμη και η εφημερίδα!!!! Εμετό γενικά δεν κάνω στη ζωή μου και, παρ' όλες τις ναυτίες, 3-4 εμετούς έκανα στην εγκυμοσύνη. Θυμάμαι, την ημέρα που μπήκα στον 5ο είχα ξεκινήσει για τη δουλειά και μετά από 2 τετράγωνα έκανα επί τόπου και γύρισα σπίτι για να ξεράσω (μετά συγχωρήσεως). Άλλα θέματα δεν είχα.

Όμως, κλεινόμουν στο δωμάτιο, για να παραγγείλει πίτσα ο καλός μου (μετά τον παντρεύτηκα και έγινε σύζυγός μου!!!), διότι δεν άντεχα τη μυρωδιά της!!! Τίποτα, τίποτα!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το θέμα με το βερνίκι η μάνα μου το βρήκε φαιδρό, εγώ όμως σχεδόν ούτε με φίλες δεν το μοιράζομαι, που λέει ο λόγος. Πόσω μάλλον αν είναι να μπερδέψουμε τα μπούτια μας με τις σχέσεις!!!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το Σεβάκι τώρα πρέπει να ανήκει στις Ήδη Διδυμομανούλες!!!!

Πώς θα μάθουμε τα νέα της;;;;;;;;;;;;;;; Και δεν της δώσαμε συμβουλή να μάθει τα κόλπα στον άνδρα της και να μπει εκείνος να μας τα πει!!!

Επίσης, αλλάξαμε καθισματάκια αυτοκινήτου στα παιδιά και έχω θέμα με τον μεγάλο. Κλαίει γοερά και σπαρακτικά. Προχθές έκλαιγε από το Λαύριο (λίγο μετά το Σούνιο, δηλαδή) μέχρι το Χαλάνδρι....................!!!!!!!!!!!!!!!! Εξοντωμένοι μπήκαμε στο σπίτι. Μόλις βγήκε από το καρεκλάκι, όλα τέλεια (??????????????????). Το ίδιο έκανε και την πρώτη μέρα δοκιμής. Μέχρι το ικέα πήγαμε καλούτσικα. Από το ικέα μέχρι το Σούνιο σπαραγμός.......!!!!!!!! :( :( :(

Να ζαλίζεται; Να φοβάται; Τι να του συμβαίνει; Ο μικρός, πάλι, ευτυχισμένος. Τα ανάποδα τα μισούσε, γιατί ήταν εντάξει τα κιλά, αλλά, καθ' ότι και λίγο πιο ψηλός από τον μεγάλο, τα πόδια του σε όλη τη διαδρομή έπρεπε να τα έχει όρθια στην πλάτη του καθίσματος του αυτοκινήτου και ήταν άβολα.


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Naki, νομίζω το μαξιλάρι δεν είναι καλή ιδέα. Καλύτερα μάθε τους στις κούνιες. Εγώ μετά τις 40 μέρες άρχισα να τους βάζω ριλαξάκια και να κατεβαίνουν κανένα 2ωρο στο σαλόνι, για αλλαγή παραστάσεων. Και σιγά σιγά, έκοψα τις κούνιες στη διάρκεια της μέρας, ώστε να τις συνδυάζουν μόνο με τον βραδινό ύπνο.


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

laerta ακομα δεν γεννησα μαλλον μαρμελαδα περιμενουν να φτιαξει η agorakia κ να βγουν.

για τον σαραντισμο που λες εδω στο δικο μου το χωριο τα πανε να παρουν την ευχη κ μετα τα πανε κ σε 3σπιτια τα βαζουν ζαχαρη για να ειναι γλυκα , κερματα για να ειναι γερα κ βαμβακι για να γινουν μεγαλα με ασπρα μαλλια .

Χαχαχαχα! Μάλλον περιμένουν την κίνησή μου :)

Τι τραβάει η όρεξή σου αλήθεια, κουκλίτσα μου;;;;;;;;;;


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχαν μείνει 5-6 κερασάκια στο βάζο με το γλυκό και πήγα να τα φάω, να μην μένουν μωρέ...

Με την ευκαιρία έβαλα και μια χορτόσουπα των παιδιών να γίνεται για αύριο :)


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Skatoσυναγερμός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα μου ξυπνήσει τα παιδιά...

Σε κανένα δεκάλεπτο θα τους σφυρίξω, βέβαια, διότι από σήμερα μειώνω λίγο τις ώρες ύπνου μέσα στη μέρα. Αντί για 12-13.30 το μεσημέρι, το έκανα 12-13, καθώς πρόσεξα ότι τελευταία, ενώ κοιμόντουσαν ξανά στις 16.00 μέχρι 17.20 ή και 30 πολλές φορές, γκρίνιαζαν στις κούνιες μέχρι και τις 17 από τις 16, που τους έβαζα. Μάλλον ήταν χορτάτοι από ύπνο. Οπότε από σήμερα μειώνουμε και ελπίζω να αποφύγουμε και τα βραδινά (σχεδόν κάθε βράδυ) κλάματα του μεγάλου, που ουρλιάζει και θέλει λίγα χάδια στην πλάτη, ενίοτε δε και αγκαλιά.........., για να ηρεμήσει. Κι όταν συμβαίνει στις 02.00 ή στις 04.20 ή στις 05.00, ε, είναι βάρβαρο!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες σας...μακαρι και γω να μπορουσα να σας βοηθήσω με τις απορίες σας...

οσο για δουλειές στο σπιτι, δεν κανω απολύτως τιποτα...αντε να πλύνω κανενα πιάτο και να στρωσω το κρεβατι...τιποτε αλλο...ουτε στη δουλειά παω...σημερα έψαχνα ενα ρουχο που ηθελα να βαλω και γι αυτο εβγαλα μερικα ρουχα και τα ξαναβαλα στην ντουλάπα...αλλα δεν νομιζω το αιμα να ηταν απο αυτό...ευτυχως το αιμα σταμάτησε...οποτε ευχομαι αυριο να εχω καλα νεα απτον γιατρο...την αλλη βδομάδα εχουμε την αυχενικη...λετε να εχω προβλημα απο τους τοσο συχνους υπερηχους?


Κι εκεί προς το μέρος σου λάμπει ένα φως

Που δείχνει πως είσαι ο προορισμός

Πως είσαι ο δικός μου ο προορισμός

Θα φτάσω εκεί κάποτε θα ΄ρθει ο καιρός

Να σου τραγουδήσω να γίνουμε φως

Να σου τραγουδήσω να γίνουμε φως…

as1cMah0g410010MzA1OTAzZHwxNTJkfHpvdXpvdW5pYSBlbiBkcmFzZWkgZ2lh.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσια,εγω εδω ακομα περιμενω...Αν και σημερα εχω καποιες εντονες συσπασεις δεν νομιζω ομως,ο γιατρος μου ειπε να παρουμε 1βδομαδουλα ακομα για καλο και για κακο!!!Εσεις τι κανετε??Να με συμπαθατε αλλα δεν προλαβαινω να τα διαβαζω ολα,θα κανω ομως μια προσπαθεια :D


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites

Μαρουλίτα, Μαρουλίτα,Μαρουλίτα!!!!

Εσύ, εσύ μας οδηγείς!!!! ;););)

Έλα Μαρουλίτα όλα καλά, εσύ πια είσαι πολυ-εμπειρη και δε "μασάς" από συσπάσεις!!

Celestine καλώς μας ήρθες!!


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζουζουνομάνες, saw this and thought of you....

Το έχει ανεβάσει μια κοπελιά στο άλλο καφέ που είμαι κι είπα να το κλέψω!!! Χεχε...

<<<Οι καμπύλες ανάπτυξης είναι στο εξής σάιτ: http://www.pediatros.com/children/Growth-charts/

Στο www.pediatros.com πάτε εκεί που λέει ανάπτυξη, μετά στις καμπύλες ανάπτυξης και πατάτε αυτό που σας ενδιαφέρει (για αγόρι ή κορίτσι).>>>>


 

120247mcv711uxx1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω!!!

ποια εμπειρη περπατητοπαιδουσα μαμα θα με βοηθησει να αποφασισω???

πηγα που λετε κ τους πηρα παππουτσακια κανονικα για το σπορο ενα 20αρι μποτακι για οταν περπατησει μονος εννοειται κ ενα 21αρι μπαρετα τυπου για τη μανδαμ.

τους ειναι μεγαλουτσικα κ προς ενα νουμερο θα ελεγα κ λεω μηπως να τους παρω αλλα που να ναι τσιμα τσιμα ? αλλα καλοκαιρινα για ενα μηνακι να τα σταξω?

σημειωνω οτι η μπουκιτσα περπαταει..

τι φορατε εσεις????


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

εδω εγω!

οολες τις κουρτινες κατεβασα, επλυνα, ξανακρεμασα.

εκτος απο την μεγαλη 2η του σαλονιου, που θα την παω σε πλυντηρα-καθαριστηριο. ρε γμτ δεν φευγει μια λαδια απο την κουρτινα της πορτας στην κουζινα. εβαλα παλμολιβ τπτ. εκει. να βαλω λετε χλωρινη? ειναι λινη οφ γουαιτ με μεγαλα καφε λουλουδια (τα λουλουδια σε βελουδο σταμπωτο)

κατα τα αλλα. νουφι ακου μνμ που ελαβα χτες βραδυ.

κυρια μ. ακυρο το ραντεβου μας για αυριο.

δεν τα καταφερω πολυ καλα με το νοικοκυριο.

σορρυ μανδαμ, αλλα αν δεν ξερεις απο νοικοκυριο, πως απαντας για οικιακη βοηθος?!... ελεος ρε φιλε!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

αποριες:

1)εμεις που ειμαστε πια 3 κιλα ποσο πρεπει να τρωμε περιπου τη μερα??εξακολουθει να ισχυει το 150μλ/κιλο βαρους?

2)στις βολτουλες μας αντιλιακο βαζουμε?(ξεχασα να ρωτησω τη γιατρο)

ο ενας μου ,ειναι πολυ ασπρουλιαρης!!

3) οι γιοι μου τη μερα αρνουνται να μπουν στα λικνο,κοιμουνται ή στις κουνιες(καθολου δεν με πειραζει) ή πανω στα μαξιλαρια μας,αυτο δε μου αρεσει γιατι δεν ξερω αν κανει να ειναι σε τοσο μαλακη επιφανεια πολυ ωρα,φοβαμαι για τα κοκκαλα τους.

ηθελα κι αλλες αλλα τις ξεχασα.

ΥΓ.τα ταισμα του ενος πηγε παλι στο μισαωρο και καηκε το φαγητο μας.Γμτ,βρωμισε ολο το σπιτι:(:mad:

1. ναι

2. οχι αντιηλιακο σε τοσο μικρη ηλικια. Απόφευγε απλά τον δυνατό ήλιο.

3. ήρθε η ώρα να βγάλεις τα ρηλάξ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...