Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

sevi με το καλο!!!! να πανε ολα καλα κ συντομα να μας περιγραψεις τα ευχαριστα!!!

nunuki συγχαρητηρια για το τρεχαλητο!!!!!!!!

agorakia φτου!!!! εμεις φτασαμε 7μιση...βλακεια!!!

celestinε καλως ηρθες! εγω ταλαιπωρηθηκα πολυ απο ναυτιες μεχρι τον 4ομηνα δυστυχως......ημουν σαν αρρωστη ολη μερα , χωρις εμετους ομως. ελπιζω να σου τελειωσουν πιο συντομα!

δεν εχω χρονο, πρεπει να μαζεψω κιολας...κ ειμαι πτωματινι σημερις

φιλια κ καληνυχτουδια!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες.

Μα είμαι πτώμα, είμαι πτώμα!

sevi-gio, μπράβο, μπράβο, πολύ ωραία τα νέα. Πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός. Αντε να αντικρύσεις τους άντρες σου με κανένα πόνο! :P

celestine καλωσήρθες και υπομονή με την ταλαιπωρία. Πολύ μου αρέσει το nickname σου!:P

nunu, τα συγχαρητήρια μας! Καλα περπατήματα λοιπόν! Τώρα δεν υπάρχει δικαιολογία για να μη συναντηθούμε σε ανοιχτούς χώρους. Επιτέλους!

Για τα γάλατα τωρα (naki, laerta, linaki και όλες οι νέες). Κατ' αρχήν απορώ που σε δυσκοίλια παιδία συνεχίζετε το αλμιρον που κάνει φοβερή δυσκοιλιότητα. Καλό είναι να αλλάξετε.

Τωρα για τη σκόνη: ρώτησα 2 παιδιάτρους και μου είπαν το εξής: το φρέσκο έχει πολλές πρωτείνες που το παιδάκι στη μικρή ηλικία δεν μπορεί να τις πέψει, άσχετα με το τι γράφει το κουτί. Αλλά και πάλι, αυτό είναι μία άποψη. Απ' ότι κατάλαβα linaki, μάλλον αυτό που πίνετε δεν είναι φρέσκο είναι μακράς διαρκείας UHT.

Τζινιο, κατ΄αρχήν τους λύκους τους έχουμε διώξει από το Χαλάνδρι εδώ και χρόνια. Επίσης, μετά παρησίας θα πρέπει όταν συναντάμε τασούληδες και διάφορους άλλους που μας έπτυσαν, θα σφυρίζουμε ωραία ωραία κλέφτικα. Πηγαινε καλέ να δεις κανενα κάγκελο για το συλιάκι! Αντε πριν πέσει πάλι!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το καλωσορισμα,κοριτσια...ευχομαι να ακολουθησω τα χναρια σας και να αποκτησω δυο υγιη μωρακια!

Νακη μου γλυκειά,απʽ οτι βλεπω, απεκτησες τα αγορακια σου!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!Να τους καμαρωνεις παντα οπως επιθυμεις!!!

εγω ακομη μεσα στο αγχος ειμαι...ακομη δεν το εχω πιστεψει οτι μεγαλωνουν δυο μωρα μεσα μου...σαν ψεμα μου φαινεται...προσευχομαι να μην ξυπνησω ενα πρωι και χαθει το ονειρο...ισως νιωσω καλυτερα μετα την αυχενικη σε δεκα μερες...αληθεια , χρειαστηκε καποια απο σας αμνιοπαρακεντηση?

οσο για τις αναγουλες, ναφη μου, και γω ακριβως το ιδιο...ειμαι ολη μερα σαν αρρωστη...εχω ξεχασει πως τρωει ενας φυσιολογικος ανθρωπος...και εκτος των αλλων εχω και ζαχαρο που μου επιβαλλει να μην τρωω οτι θελω...ομως τα ξεχναω ολα οταν σκεφτομαι τα δυο μωρα μου...αξιζουν τοσα κι αλλα τοσα!

καληνυχτα σε ολες!!!


Κι εκεί προς το μέρος σου λάμπει ένα φως

Που δείχνει πως είσαι ο προορισμός

Πως είσαι ο δικός μου ο προορισμός

Θα φτάσω εκεί κάποτε θα ΄ρθει ο καιρός

Να σου τραγουδήσω να γίνουμε φως

Να σου τραγουδήσω να γίνουμε φως…

as1cMah0g410010MzA1OTAzZHwxNTJkfHpvdXpvdW5pYSBlbiBkcmFzZWkgZ2lh.gif

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα linaki, μάλλον αυτό που πίνετε δεν είναι φρέσκο είναι μακράς διαρκείας UHT.

Mολις είδα το κουτί γραφει "αποστειρωμένο UHT", η γιατρος μου το είπε "φρέσκο υψηλής παστερίωσης"...

Κι αποψε τα ίδια :(

Μόλις 70 μλ η καθε μία! Κι αυτά με το ζόρι, με αγκαλια, βολτα, τραγουδακια....

Τουλάχιστον τρώνε καλά στα αλλα τρία γευματα - τις στερεες δηλ.- και ειναι ενταξει στο βάρος τους...


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω για το καλωσορισμα,κοριτσια...ευχομαι να ακολουθησω τα χναρια σας και να αποκτησω δυο υγιη μωρακια!

Νακη μου γλυκειά,απʽ οτι βλεπω, απεκτησες τα αγορακια σου!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!Να τους καμαρωνεις παντα οπως επιθυμεις!!!

εγω ακομη μεσα στο αγχος ειμαι...ακομη δεν το εχω πιστεψει οτι μεγαλωνουν δυο μωρα μεσα μου...σαν ψεμα μου φαινεται...προσευχομαι να μην ξυπνησω ενα πρωι και χαθει το ονειρο...ισως νιωσω καλυτερα μετα την αυχενικη σε δεκα μερες...αληθεια , χρειαστηκε καποια απο σας αμνιοπαρακεντηση?

οσο για τις αναγουλες, ναφη μου, και γω ακριβως το ιδιο...ειμαι ολη μερα σαν αρρωστη...εχω ξεχασει πως τρωει ενας φυσιολογικος ανθρωπος...και εκτος των αλλων εχω και ζαχαρο που μου επιβαλλει να μην τρωω οτι θελω...ομως τα ξεχναω ολα οταν σκεφτομαι τα δυο μωρα μου...αξιζουν τοσα κι αλλα τοσα!

καληνυχτα σε ολες!!!

χεχε... δες τα θετικά του πράγματος... θα γεννήσεις και θα έχεις μια σιλουετα μούρλια :P

Δεν κατάλαβα κάτι όμως. Θα χρειαστεί ΄σίγουρα αμνιο ή θα περιμένετε την αυχενική πρώτα και μετα θα σας πουν;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Mολις είδα το κουτί γραφει "αποστειρωμένο UHT", η γιατρος μου το είπε "φρέσκο υψηλής παστερίωσης"...

Κι αποψε τα ίδια :(

Μόλις 70 μλ η καθε μία! Κι αυτά με το ζόρι, με αγκαλια, βολτα, τραγουδακια....

Τουλάχιστον τρώνε καλά στα αλλα τρία γευματα - τις στερεες δηλ.- και ειναι ενταξει στο βάρος τους...

Λοιπόν, θα σου πω το κολπάκι που έκανα εγώ για να πίνουν τα τουινσάκια γάλα. Διότι αφού ξεκινήσαμε κρεμούλες και φρουτάκια, μετά το γάλα το έφτυναν (βασικά ούτε να το φτύσουν). Και είχα απελπιστεί.

Δοκίμασα λοιπόν στο γάλα να τους ρίξω λίγη κρέμα ώστε να γλυκάνει και να πήξει (φυσικά έβαζα μέσα λιγότερο γάλα, π.χ. για 180μλ έβαζα 5 μεζούρες γάλα και 2-3 κουταλιές κρέμα). Και το πίνανε μια χαρά. Μετά αντικατέστησα την κρέμα με το ρυζάλευρο και τώρα επιτέλους το πίνουν και σκέτο.

Για τη δουλειά αυτή θέλει όμως τις θηλές με τη μεγάλη τρύπα.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σεβη με το καλό !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου! Πριν καλά-καλά το καταλάβεις θα έχεις γίνει μαμά!!!

Celestine καλοσώρισες στη διδυμογειτονιά! Σου ευχομαι να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και σε μερικούς μηνες να κρατάς στην αγκαλια σου δύο υγιεστατα μπεμπίδια !


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα σου πω το κολπάκι που έκανα εγώ για να πίνουν τα τουινσάκια γάλα. Διότι αφού ξεκινήσαμε κρεμούλες και φρουτάκια, μετά το γάλα το έφτυναν (βασικά ούτε να το φτύσουν). Και είχα απελπιστεί.

Δοκίμασα λοιπόν στο γάλα να τους ρίξω λίγη κρέμα ώστε να γλυκάνει και να πήξει (φυσικά έβαζα μέσα λιγότερο γάλα, π.χ. για 180μλ έβαζα 5 μεζούρες γάλα και 2-3 κουταλιές κρέμα). Και το πίνανε μια χαρά. Μετά αντικατέστησα την κρέμα με το ρυζάλευρο και τώρα επιτέλους το πίνουν και σκέτο.

Για τη δουλειά αυτή θέλει όμως τις θηλές με τη μεγάλη τρύπα.

Όταν λες κρέμα, εννοεις φαρίν λακτέ ? Αυτή τους δίνω τώρα... Να σου πω την αλήθεια κι εγώ σκέφτηκα να κάνω κάτι τετοιο για να αλλαξει λίγο η γευση κ να τους αρέσει...

Θήλες με τη μεγάλη τρύπα έχω πάρει, μάλλον ήρθε ο καιρός να τις χρησιμοποιήσω.....


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites

Σέβη με το καλό! Αύριο τέτοια ώρα θα είσαι κι επισήμως μανούλα!

Αυτή η φαγούρα είναι άστα να πάνε. Εγώ την είχα 2 εβδομάδες και 2 μήνες μετά τη γέννα. Αλλά εγώ ήμουν εξαίρεση.:mad:

Τζίνι την νταντά την είχαμε από τον Αυγουστο και μας την έκανε τη λαδιά τον Απρίλιο. Καλά τόσο ψηλή είναι η Σύλβια :shock:.

Ο δικός μου έκλεισε προχθές τα 4 και είναι 1,12. Ανάμεσα στα παιδιά της ηλικίας του φαίνεται πανύψηλος. Η δικιά σου θα του ρίξει στα αυτιά :D.

Τουίνς σε ποιο σχολείο είσαι φέτος; Είσαι τουλάχιστον κοντά;

Σας είπε και η νυνυ ότι συναντηθήκαμε!

Καλά είναι φοβεροί οι 3 τους!!!! Η Κων/να μας είναι ένα κοριτσάκι γλυκύτατο και πανέμορφο που λες πώς έβγαλε τις κούκλες της βόλτα!

Και αυτά τα μωράκια....μα τί μαγουλάκια έχουν....πωπω φοβερά!

celestine εγώ είχα εμμετούς και στις 2 μου εγκυμοσύνες. Με είχαν αφήσει λίγο στον 5-7 μήνα και μετά άρχισαν τον 8ο. Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όταν λες κρέμα, εννοεις φαρίν λακτέ ? Αυτή τους δίνω τώρα... Να σου πω την αλήθεια κι εγώ σκέφτηκα να κάνω κάτι τετοιο για να αλλαξει λίγο η γευση κ να τους αρέσει...

Θήλες με τη μεγάλη τρύπα έχω πάρει, μάλλον ήρθε ο καιρός να τις χρησιμοποιήσω.....

Οτι γεύση τους αρέσει.

Βασικά, κατά τη συνταγή μου, προσπάθησα και βρήκα τις κρέμες που είναι όσο το δυνατόν πηχτότερες, έτσι ώστε να βάζω λίγη και να πήζει το γάλα. Π.χ χρησιμοποιούσα τη Γιώτης (θεόπηχτη) και έβαζα 5 μεζούρες γάλα και 4 μεζουρες κρέμα. Αν βάλεις νουτρίτσια ή μιλούπα που είναι αραιές, πρέπει να αλλάξεις την αναλογία.

Βασικά, πειραματίσου μέχρι να βρεις το συνδυασμό που τους αρέσει.

Η άλλη λύση είναι να δοκιμάσεις κάποια άλλη μάρκα. Μην ανησυχείς, σε αυτή την ηλικία δεν παίζει τόσο ρόλο αν θα πίνουν π.χ. φρισολακ ή αλμιρόν, αλλά το να πίνουν γάλα. Π.χ. κάποια μωρά εδώ έπιναν φανατικά εβαπορέ.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγοράκια διάβασα ότι μισείς τη Βικτώρια μπέκαμ.

Εγώ μισώ την Ατζελίνα Τζολί....:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Γέννησε τα δίδυμα και έφυγε κορμάρα. Έλεος....

Τζίνι μη βάλεις τη μικρή σε κουκέτα γιατί θα σου πέσει στα σίγουρα.

Καγκελάκι έχει και στα τζάμπο. Εγώ στον μεγάλο είχα πάρει κρεβάτι μονό από τα μάδερ κέαρ και είχε το ίδιο κάγκελο και στο πλάι.

Βέβαια τον πρωτοέβαλα 18 μηνών, αλλά μου έπεφτε από όσο κρεβάτι δεν καλυπτόταν από πάνω. Είχα βάλει μαξιλάρια κάτω. Μετά από λίγο καιρό έμαθε να υπολογίζει.

Link to comment
Share on other sites

Τουίνς σε ποιο σχολείο είσαι φέτος; Είσαι τουλάχιστον κοντά;

...

Χεχε... ακολουθώ τα βήματα σου, σε γραφείο είμαι. Αλλά με 8ωρο, δυστυχώς. Και έχουν σφίξει και τα πράγματα, κλαψ. Βέβαια πάω με τα πόδια, οπότε λέω πάλι καλά και δόξα το θεό. Που να πηγαίνω στη δουλειά πεζή, που να χρειάζεται να πάρω το καράβι για να παρουσιαστώ.

Και ναι, μαθαμε για τη βόλτα σας. Θέλουμε όμως και άλλη βόλτα με απαρτία της παρέας. :P


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγοράκια διάβασα ότι μισείς τη Βικτώρια μπέκαμ.

Εγώ μισώ την Ατζελίνα Τζολί....:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Γέννησε τα δίδυμα και έφυγε κορμάρα. Έλεος....

Τζίνι μη βάλεις τη μικρή σε κουκέτα γιατί θα σου πέσει στα σίγουρα.

Καγκελάκι έχει και στα τζάμπο. Εγώ στον μεγάλο είχα πάρει κρεβάτι μονό από τα μάδερ κέαρ και είχε το ίδιο κάγκελο και στο πλάι.

Βέβαια τον πρωτοέβαλα 18 μηνών, αλλά μου έπεφτε από όσο κρεβάτι δεν καλυπτόταν από πάνω. Είχα βάλει μαξιλάρια κάτω. Μετά από λίγο καιρό έμαθε να υπολογίζει.

Διόρθωση:

Δεν γέννησε τα δίδυμα, έκανε μέσω παρένθετης μητέρας. Το πρώτο μωρό μόνο γέννησε κανονικά.

Οπότε, δεν έχεις λόγο να τη μισείς..... εκτός βέβαια επειδή είναι με τον Μπράντ :P:p:p:p


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...