Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλησπέρα

Με λένε Μαρίνα και γέννησα την μπέμπα μου στις 21

Ιουνίου έχω άλλο ένα παιδάκι κοντά στα 6

Να στειλω συναδελφικους χαιρετισμούς σε όλες τις μανούλες

Μακάρι ΝΣ βρω χρόνο ΒΑ σας διαβάσω καλύτερα

ΦιλιΑ στα μωράκια σας:D

να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!καλώς ήρθες!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρανια μου μια απο τα ιδια , η μονη βοήθεια που είχα απο τη δικιά μου και την οποία εκτιμώ , ηταν η η πρώτη βδομάδα που βγήκα απο το μαιευτήριο που κοιμόταν σπίτι μου τα βραδια για να ξυπνάει μαζί μου κ να με βοηθάει ως χειρουργημενη κ άπειρη! Αυτο κ τιποτα αλλο!!! Α!! Κ τωρα που πήγαμε στο χωριό μου το κράτησε 2-3 φορές για να παμε για ένα μπανιο..

Τελος πάντων μεγάλη ιστορία.. Δε μπορω πραγματικά να τους καταλάβω!!αν δε βοηθήσουν τωρα που έχουμε πραγματική ανάγκη ποτε θα βοηθήσουν ;;;

Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα να σου ζήσουν τα μωρά σου!!!

Κορίτσια αυτά που λέτε για τις μαμάδες σας μου φαίνονται απίστευτα... Εμένα και η μαμά μου και η πεθερά μου οφείλω να ομολογήσω ότι είναι πάρα πολύ πρόθυμες και δουλειές να μου κάνουν και το παιδί να κρατήσουν... Εγώ δεν τις θέλω μέσα στα πόδια μου ειδικά συις δουλείες. Η δε μαμά μου, με την οποία φυσικά νιώθω και πιο άνετα, είναι διατεθειμένη να παρατήσει το σπίτι της για να με βοηθήσει. Μέχρι και το σκύλο έχει αναλάβει σχεδόν εξ ολοκλήρου!!!!! Τι να πω.... Ίσως είναι και στον άνθρωπο....

Alovesa ηρεμήσατε;;;;; Εμείς κορίτσια έχουμε βγει πολύ μπουζουκτσούδες... Πριν τη μιάμιση δεν κοιμάται με τπτ.... Τι θα κάνω;;;; Το δε κορυφαίο αν θηλάσω κατά τς 22-23:00 στο μισάωρο λυσσάει στην πείνα και καταλήγει να τρώει το συμπλήρωμα πολύ πιο νωρίς....

Κορίτσια που δε θα κάνετε εμβόλια ή θα κάνετε ορισμένα θα ήθελα να με ενημερώνατε είτε με πμ είτε από δω για τις πηγές που σας οδήγησαν σ αυτή την απόφαση. Αν και είμαι πολύ της παραδοσιακής ιατρικής, ο άντρας μου έχει αντιρρήσεις και θα ήθελα να δω τι λέει κ η άλλη πλευρά για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα.


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρίνα να σου ζήσουν τα μωρά σου!!!

Κορίτσια αυτά που λέτε για τις μαμάδες σας μου φαίνονται απίστευτα... Εμένα και η μαμά μου και η πεθερά μου οφείλω να ομολογήσω ότι είναι πάρα πολύ πρόθυμες και δουλειές να μου κάνουν και το παιδί να κρατήσουν... Εγώ δεν τις θέλω μέσα στα πόδια μου ειδικά συις δουλείες. Η δε μαμά μου, με την οποία φυσικά νιώθω και πιο άνετα, είναι διατεθειμένη να παρατήσει το σπίτι της για να με βοηθήσει. Μέχρι και το σκύλο έχει αναλάβει σχεδόν εξ ολοκλήρου!!!!! Τι να πω.... Ίσως είναι και στον άνθρωπο....

Alovesa ηρεμήσατε;;;;; Εμείς κορίτσια έχουμε βγει πολύ μπουζουκτσούδες... Πριν τη μιάμιση δεν κοιμάται με τπτ.... Τι θα κάνω;;;; Το δε κορυφαίο αν θηλάσω κατά τς 22-23:00 στο μισάωρο λυσσάει στην πείνα και καταλήγει να τρώει το συμπλήρωμα πολύ πιο νωρίς....

Κορίτσια που δε θα κάνετε εμβόλια ή θα κάνετε ορισμένα θα ήθελα να με ενημερώνατε είτε με πμ είτε από δω για τις πηγές που σας οδήγησαν σ αυτή την απόφαση. Αν και είμαι πολύ της παραδοσιακής ιατρικής, ο άντρας μου έχει αντιρρήσεις και θα ήθελα να δω τι λέει κ η άλλη πλευρά για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα.

Tα σκυλια??? Πλακα κάνεις? Εγω μια φορα το πασχα της ζητησα να τα αφηνα στην ταρατσα της και να πηγαινει 2 φορες την μερα να τα ταιζει και μου εκανε ολοκληρο θεμα οτι αυτη δεν θα επαιρνε ποτε σκυλια! εννοειτε κουβαλησα τα σκυλια 400 χλμ στην πεθερά μου για να παω να τους δω 3 μερες μετά απο 2 χρονια!

Κι εγω θα ηθελα τις πληροφοριες για τα εμβολια αν γινεται!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρανια μου μια απο τα ιδια , η μονη βοήθεια που είχα απο τη δικιά μου και την οποία εκτιμώ , ηταν η η πρώτη βδομάδα που βγήκα απο το μαιευτήριο που κοιμόταν σπίτι μου τα βραδια για να ξυπνάει μαζί μου κ να με βοηθάει ως χειρουργημενη κ άπειρη! Αυτο κ τιποτα αλλο!!! Α!! Κ τωρα που πήγαμε στο χωριό μου το κράτησε 2-3 φορές για να παμε για ένα μπανιο..

Τελος πάντων μεγάλη ιστορία.. Δε μπορω πραγματικά να τους καταλάβω!!αν δε βοηθήσουν τωρα που έχουμε πραγματική ανάγκη ποτε θα βοηθήσουν ;;;

Εγω αυτη τη βδομαδα μετα το νοσοκομειο ειχα τον αντρα μου!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Ναι moody. ηρεμησαμε, το παει μερα παρα μερα φαινεται... για να δουμε τι θα γινει σημερα..αν κ με τα 40ρια που ακουσα κ χωρις air condirion ειμαι προετοιμασμενη για τα χειροτερα :/


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια, εδω εχει βαλει φθινοπωρινό κρύο. Μολις γυρίσαμε απο πρωινη βολτουλα και αυτος συνεχίζει τη γκρίνια.

Πάνω στο θέμα που έχετε ανοίξει εχω να πω τα εξής. Αν σας φέρνουν και ενα πιάτο φαι να ειστε ευχαριστημένες γιατί υπάρχουν και χειρότερα.

Εγώ δεν έχω τη μανούλα μου κοντά και δεν μπορουσε να ερθει για σοβαρό λογο και η πεθερα ζει δευτερη εφηβεία. Το αποκορύφωμα, ήρθε σπιτι μας μόλις είχα γεννήσει και επαιζε με το μωρο και αφου ειδα οτι τον απασχολουσε της ειπα αν μπορει να τον προσεχει λιγο για να πλυνω τα πιατα. Στο 3λεπτο ερχεται και μου λεει 'πρεπει να φυγω, γεια'. Καλα, για να πει να βοηθησει ουτε λόγος. Φαγητο δε, όποτε έρχεται με ρωταει αν εχω τιποτα να τσιμπήσει.

Αλοβεσα, εσενα δεν ξερω αν σε φτανω βεβαια. Κουράγιο..


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια, κ εμεισ σξυπνησαμε με ορέξεις σημερα.. εφαγε κ δεν εχει σταματησει το κλαμα κ τη γκρινια,,,

βρε κοριτσια εχει καποιεσ μερεσ που βαζει τα χερια του στο στωμα κ τα δαγκωνει,,, επισης γβαζει κ σαλια.. νωρις δεν ειναι για δοντια??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλάκια!!!

Ειλικρινα στεναχωρήθηκα παρα πολυ με όσα γραψατε....αποδεικνύεται για άλλη μια φορα οτι δεν σε καθιστά γονέα η αναπαραγωγή....αλλα η διαρκής φροντίδα έγνοια κ αγάπη που δείχνεις στο παιδί σου....δυστυχώς δε συμβαίνει πάντα....δεν μπορω να το καταλάβω στο 100% γιατι οι γονείς μου ειναι πάντα δίπλα ουσιαστικά σε όλα τα παιδια τους....το ίδιο κ η πεθερα μου...με βοήθησαν παρα πολυ στις αρχές με τις δουλειές αλλα κ οσο ήμουν μεσα στο νοσοκομειο πριν γεννήσω..κ τώρα απλα θέλω να αυτονομηθω πάλι γι αυτο τις "έδιωξα"..είστε πάντως αξιες κ τα καταφέρετε μόνες σας τέλεια!!!μπραβο σας!!

Οσο για τα εμβόλια....εμένα η απόφαση μου ειναι ως επι το πλείστον εμπειρικη...αλλα μια καλη αρχη ειναι το λινκ που σας παραθέτω..::διαβάστε όλα τα σχετικα άρθρα κ αναζητήστε τα δεδομένα που γράφουν για μια πιο βαθια ανάλυση....υπαρχουν κ βιβλία..αλλα μην το παρακανουμε χαχαχα

http://www.homeopathy.gr/articles_vaccines.html


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!!!τι κάνετε;;εμεις,εδω,μπανακια βολτουλες....έξω την καταβρισκουμε με το καρότσι που μεχρι και την πείνα μας ξεχνάμε!κοιμομαστε 10-11 και ξυπνάμε στις 7!λοιπον,εμενα η μαμα μου δίνει και την ψυχή της για να με βοηθήσει!πηρε όλη της την καλοκαιρινή αδεια οταν γεννησα για να ειναι δίπλα μου.η πεθερά μου ειναι πρόθυμη αλλα δεν την εμπιστεύομαι γιατι μου λέει κατι κουλα....τύπου...να δώσει στο μωρο λιγο νερό.....να του τραβάει το κεφάλι για να μακρυνει ο λαιμός και κατι αλλα τέτοια!!!!ουτε για δουλειές τη θελω γιατι καθαρίζει μονο με ξυδια και μου τη δίνει!ρανια μου δε σε ξέχασα....θα μιλήσουμε τηλ.


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου τι να πω μ'αυτά που διαβάζω...έχω μείνει :shock::shock::shock:

τελικά μάλλον είμαι πολύ τυχερή....η μαμά μου βοηθάει κ χωρίς να το ζητήσω...κ με τις δουλειές κ με τα μωρά όταν είναι εδώ...κ πολλές φορές με "στέλνει" κ για ύπνο να ξεκουραστώ...άσχετα αν εγώ δεν πάω γιατί κι αυτή κουράζεται κ δεν θέλω να της τα φορτώνω όλα! πραγματικά εγώ την βοήθεια απ'τους γονείς ποτέ δν χρειάστηκε να την ζητήσω κ τα θεωρώ αυτονόητα όλ'αυτά!! γι'αυτό είναι οι γονείς!! άσε που οι δικοί μου είναι ξετρελαμένοι με τα μωρα κ τα κρατάνε άνετα όποτε θελήσω...το ίδιο θέλω να βοηθάω κ εγώ τα παιδιά μου αύριο-μεθαύριο...η πεθερά θα βοηθήσει κι αυτή αν το ζητήσω απλά με δουλειές πιο πολύ με τα μωρά δεν μπορεί,είναι κ μεγαλύτερη σε ηλικία..

Κι εμένα μου φαίνονται εξωπραγματικά όλα αυτά! Τι να πω; οτι το βράδυ η μάνα μου στον "τελευταιο" θηλασμό λίγο πριν κοιμηθούμε τις πρώτες (αρκετές) μερές μου έκανε μασάζ στα πόδια για να χαλαρώσω κι εγώ;;; Μιλάμε χαλί να την πατήσω, αφού τώρα τελευταία άρχισα να νιώθω τύψεις και να ανυπομονώ να φύγει για να χαλαρώσει και να ξεκουραστεί...

Υπομονή κορίτσια! Είστε δύο φορές πιο άξιες όσες τραβήξατε μόνες το λούκι...

Για τα εμβόλια θα ήθελα κι εγώ μια αξιόπιστη πηγή...

Όσο για τα χεράκια στο στόμα, δεν νομίζω οτι είναι δόντια, είναι πολύ νωρίς... Πιπίλα δίνετε; Τα χαλαρώνει αυτή η κίνηση με τα χεράκια... Εμένα το κάνει αυτό αν θέλει την πιπίλα του και μόλις του τη βάζω αποκοιμιέται...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου φαίνονται εξωπραγματικά όλα αυτά! Τι να πω; οτι το βράδυ η μάνα μου στον "τελευταιο" θηλασμό λίγο πριν κοιμηθούμε τις πρώτες (αρκετές) μερές μου έκανε μασάζ στα πόδια για να χαλαρώσω κι εγώ;;; Μιλάμε χαλί να την πατήσω, αφού τώρα τελευταία άρχισα να νιώθω τύψεις και να ανυπομονώ να φύγει για να χαλαρώσει και να ξεκουραστεί...

Υπομονή κορίτσια! Είστε δύο φορές πιο άξιες όσες τραβήξατε μόνες το λούκι...

Για τα εμβόλια θα ήθελα κι εγώ μια αξιόπιστη πηγή...

Όσο για τα χεράκια στο στόμα, δεν νομίζω οτι είναι δόντια, είναι πολύ νωρίς... Πιπίλα δίνετε; Τα χαλαρώνει αυτή η κίνηση με τα χεράκια... Εμένα το κάνει αυτό αν θέλει την πιπίλα του και μόλις του τη βάζω αποκοιμιέται...

εμενα δεν την θελει την πιπιλα οταν βαζει τα χερια στο στόμα.. πιο πριν το ειχα και ως σημα κατατεθεν για το οτι πιναει.. τωρα πλεον σεν ισχυει , δοκιμασα να του δωσω να φάει και δεν θελει , του εδωσα πιπιλα και την πεταει για να βάλει τις μπουνιτσες του στο στόμα.. τι να πω.. σημερα θα παμε στη παιδιατρο για το πρωτο μας εμβολιο και θα την ρωτησω μαζι με μια λιστα που εχω ετοιμασει να ρωτήσω..:P

μπραβο παντως στις μανουλες που στηριζουν τα παιδια τους σε τοσο δυσκολες και πρωτογνωρες στιγμες για τα ιδια.. τους βγάζω το καπελο!

δυστυχως και εγω θεωρουσα δεδομενα καποια πραγματα.. αλλα ειδα στη πράξη οτι δεν ειναι ετσι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...