Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Nima21 είπε:

      Μολις διαβασα το μήνυμα σου ότι ψαχνεις και πραγματικα θυμώνω και στεναχωριέμαι ρε γμτ.. εγω φαντασου είχα ανοιξει την τελευταια γκοναλ για λιγες μοναδες και εκλαιγα την ενεση που θα πηγαινε απατη.. και ρωτουσα εδω επαρχία που μενω αν υπάρχει κοπελα που θα τη χρειαστει.. ευτυχως βρεθηκε μια κοπελα, οριακα ηταν μετα το άνοιγμα αλλα της ειπα να μιλήσει με τους γιατρους της πριν τη χρησιμοποιησει. . Ειναι τεραστιο κριμα να πετιεται  πανακριβο υλικο ενω αλλες γυναίκες το χρειαζονται.. ρωτα και σε φαρμακεια αν γνωριζουν καποια κοπελα που της περισσσευει .. εγω ετσι κατάφερα να τη δωσω γιατι μενω σε επαρχια

      Έτσι ακριβώς. Διαβάζω κ γω και απαντώ σε άλλες κοπέλες γιατί μου περίσσεψαν 600 απ' την τελευταία gonal, μην πάει χαμένη. Θέλω να βοηθήσω οποία κοπέλα μπορεί να χρειαστεί gonal πριν πάει χαμένη. 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

καλημέρα μανούλες κ μπεμπάκια! πως είμαστε σημερα? εμείς είχαμε μια μέτρια νύχτα κ τώρα ψιλονυστάζω... :?

λοιπόν αυτό με τις μπουνίτσες κ τα σαλια μας είπε ο ντοκ οτι μπορεί κάλλιστα να είναι απ'τα δόντια...κάποια μωρά βγάζουν απ'τον 4ο μήνα δοντάκια..γι'αυτό μην σας φαίνεται περίεργο...όντως μπορεί να τους φαγουρίζουν...εμείς δίνουμε πιπίλα,αποκοιμιούνται κ μετά την φτύνουν...αλλά όταν θέλουν να βάλουν τις μπουνιες στο στομα την πετάνε...όταν πεινάνε αρχιζουν ξαφνικα να ωρύονται :shock:


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νομιζω ειναι φυσιολογικο με το χερι στο στομα και τα σαλακια. Κι εμεις το κανουμε. μολις κλεισουν 2 μηνες περιπου το κανουν ολα. Εμενα την πιπιλα δεν την δεχεται και πηγα σημερα και του πηρα δοκιμαστικα μια μεγαλυτερη 6-12 μηνων μπας και την κραταει γιατι φοβαμαι επειδη εχει συνηθησει το στηθος θελει κατι μεγαλυτερο για να το κραταει καλα.

Οσον αφορα τις μαμαδες, στην δικη μου αυτο που με εξοργιζει περισσοτερο ειναι οτι παει αριστερα και δεξια και λεει ποσο χαρουμενη ειναι που εγινε γιαγια!!! Εννοειτε στις δουλειες του σπιτιου δεν με εχει βοηθησει πουθενα! Κανω λοιπον συγκριση με αυτες που και λενε και ειναι πραγματικες γιαγιαδες και τρελαινομαι. Και το χειροτερο ειναι οτι αντι να κοιταξει τι κανουν οι αλλες καθεται και λεει παντου ποσα κανει αυτη....! Ε ναι λοιπον, εφτιαξε 5 φορες φαγητο το εφερε εφαγα μονο εγω και μετα απο 10 μερες την ακουσα γερα απο τον αντρα μου οτι εχει 10 μερες να φαει απο τοτε που μαγειρευει η μανα σου! και δεν τολμαμε να της πουμε κιολας οτι το φαγητο δεν τρωγεται γιατι θεωρει οτι το φαγητο ειναι φοβερο! Και πιστεψτε με στο φαγητο δεν ειμαστε παραξενοι τα τρωμε ολα (εκτος απο μπαμιες, χαχαχχαχα) απλως εγω και σκ..τα να ειναι αν πειναω θα φαω ενω ο αντρας μου αν δεν του αρεσει μενει νυστικος! Ενα διαστημα εφτασα στο σημειο να μαγειρευω με ενα χερι για να τρωει και ο αντρας μου!

Αλοβεσακι μου το αλμα κραταει 2-3 μερες! υπομονη!

Κι εμεις ξυπνησαμε με γκρινιασημερα γιατι εχουμε 3 μερες να κανουμε κακα μας αλλα τον εβγαλα με το αυτοκινητο πηγα ψωνισα και μετα περασαμε απο την γιαγια μου και μου κοιμαται το παιδι απο τις 10,30 περιπου. Αφου τον εβαλα στο αμαξι τον εφερα και εξακολουθει να κοιμαται! Αλοβεσακι μου δεν την πας καμια βολτουλα μπας και ηρεμησει η μικρουλα σου?

Μπεμπουλακι μου μην ανησυχεις αρκει να περνατε καλα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....... Πώς είστε??? Εμείς κοιμηθήκαμε στις 2!!!! Δεν νύσταζε με τπτ!!!!! Μου φαίνεται ότι δε θα την αφήνω να κλείνει μάτι το απόγευμα μπας και συνηθίσει....

Ευχαριστούμε thokos για τις πηγές.... κάτι ψιλοδιάβασα αλλά όχι με δέουσα προσοχή!!!

Κατά τα άλλα ήσυχα... περιμένω να ρθει η άλλη βδομάδα που θα μαζευτεί ο κόσμος σιγά σιγά να χουμε και κανα ενδιαφέρον!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια που κλεισατε τον 2ο μηνα το 1ο εμβόλιο το έχετε κάνει? αν οχι , είναι σε συναινεση με τον παιδιατρό σας?

εμενα ειναι σε συναινεση. μου ειπε οτι παλιοτερα τα εμβολια τα αρχιζανε στις 12 εβδ.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις οχι ακομα γιατι θα αλλαξουμε παιδιατρο. Θα σας πω απο Δευτερα!

Κοριτσια μιλησα με την γραμμη 10525. Εξαιρετική γραμμή. Αν εχετε θεμα με τον θηλασμο εξαιρετική πραγματικα! Εχει κολλησει το μυαλο μου τωρα και δεν θυμαμαι ποια κοπελα μου την προτεινε! Ευχαριστώ πολυ!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις οχι ακομα γιατι θα αλλαξουμε παιδιατρο. Θα σας πω απο Δευτερα!

Κοριτσια μιλησα με την γραμμη 10525. Εξαιρετική γραμμή. Αν εχετε θεμα με τον θηλασμο εξαιρετική πραγματικα! Εχει κολλησει το μυαλο μου τωρα και δεν θυμαμαι ποια κοπελα μου την προτεινε! Ευχαριστώ πολυ!

το thokaki...


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις οχι ακομα γιατι θα αλλαξουμε παιδιατρο. Θα σας πω απο Δευτερα!

Κοριτσια μιλησα με την γραμμη 10525. Εξαιρετική γραμμή. Αν εχετε θεμα με τον θηλασμο εξαιρετική πραγματικα! Εχει κολλησει το μυαλο μου τωρα και δεν θυμαμαι ποια κοπελα μου την προτεινε! Ευχαριστώ πολυ!

Ρανια την αλλάζεις;εμεις το δεύτερο εμβόλιο θα το κανουμε 28/08 εδω,Κεφαλονιά.ελπιζω να ειναι καλη αυτη παιδίατρος.


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρανια την αλλάζεις;εμεις το δεύτερο εμβόλιο θα το κανουμε 28/08 εδω,Κεφαλονιά.ελπιζω να ειναι καλη αυτη παιδίατρος.

ναι θα την αλλαξω τελικα αν βρω τον αλλον απο δευτερα. τι να κανω βρε κοριτσι μου, δεν μου αρεσουν τα φλου πραγματα και αυτη με εχει πολυ φλου!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι θα την αλλαξω τελικα αν βρω τον αλλον απο δευτερα. τι να κανω βρε κοριτσι μου, δεν μου αρεσουν τα φλου πραγματα και αυτη με εχει πολυ φλου!

και εγω στην αρχη τον ειδε μια υποτηθεται πολυ καλη και εμπειρη αλλα δεν μας γεμησε το ματι και την αλλαξαμε. αυτη τωρα μας φαινεται πολυ καλυτερη καλυτερη και βλεπει και την λεπτομερια.. ηπροηγουμενη οπως λες ηταν πολυ φλου..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γράφετε πολλά και έχω μόνο ενα κινητό

Να συστηθώ μένοντας Ετό θέμα σας .από βοήθεια γενικα δεν έχουμε ποτέ η μαμα λίγο που. Είναι μεγάλη λίγο ο μπαμπάς λίγο η αδιαφορία μένει και Σαλαμίνα όχι και τόσο μακριά εγώ είμαι πειραιά

Τα πεθερικά και μακριά και λίγο ο περίεργα

Όταν γέννησα λοιπόν ήθελα να θηλάζω αποκλειστικά μιας και στο πρώτο δεν τα καταφερα .

Βγήκαμε όμως με Ίκτερο αρκετό δώσαμε μπούκαλι την τρίτη μερα και εεκεί άρχισε το πρόβλημα

Έφερα μια σύμβουλο θηλασμου ποτ μας είπε ότι είχε κοντό χαλινο η μπέμπα και δεν πίνει καλά και εκεί που το κόβουμε και λέω ωραία τωρα θα τα καταφέρω χτυπάει ο μπαμπάς το πόδι και κενώ ξε τα δύο παιδιά μόνη να προσπαθώ να θηλάζω να της δίνω το συμπλήρωμα με σωληνακι ο μεγάλος ξΑ ζηλεύει να τρώμε απ'έξω κάθε μέρα και γω ένα βήμα πριν την κατάθλιψη

Έτσι ξεκίνησα το θηλάζω θηλάζω και οπότε δεν πάει άλλο μπουκαλι

Και πήγΑ στην μαμα μου που αφήστε πως είναι η φαση γι

Α να έχω τουλάχιστον ένα φαΐ και ένα χέρι οπότε μπορεί

Αν είχα λίγη μόνο βοήθεια στην αρχή ίσως δεν προσπαθησα και εγώ αρκετά κλαίει συν


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γράφετε πολλά και έχω μόνο ενα κινητό

Να συστηθώ μένοντας Ετό θέμα σας .από βοήθεια γενικα δεν έχουμε ποτέ η μαμα λίγο που. Είναι μεγάλη λίγο ο μπαμπάς λίγο η αδιαφορία μένει και Σαλαμίνα όχι και τόσο μακριά εγώ είμαι πειραιά

Τα πεθερικά και μακριά και λίγο ο περίεργα

Όταν γέννησα λοιπόν ήθελα να θηλάζω αποκλειστικά μιας και στο πρώτο δεν τα καταφερα .

Βγήκαμε όμως με Ίκτερο αρκετό δώσαμε μπούκαλι την τρίτη μερα και εεκεί άρχισε το πρόβλημα

Έφερα μια σύμβουλο θηλασμου ποτ μας είπε ότι είχε κοντό χαλινο η μπέμπα και δεν πίνει καλά και εκεί που το κόβουμε και λέω ωραία τωρα θα τα καταφέρω χτυπάει ο μπαμπάς το πόδι και κενώ ξε τα δύο παιδιά μόνη να προσπαθώ να θηλάζω να της δίνω το συμπλήρωμα με σωληνακι ο μεγάλος ξΑ ζηλεύει να τρώμε απ'έξω κάθε μέρα και γω ένα βήμα πριν την κατάθλιψη

Έτσι ξεκίνησα το θηλάζω θηλάζω και οπότε δεν πάει άλλο μπουκαλι

Και πήγΑ στην μαμα μου που αφήστε πως είναι η φαση γι

Α να έχω τουλάχιστον ένα φαΐ και ένα χέρι οπότε μπορεί

Αν είχα λίγη μόνο βοήθεια στην αρχή ίσως δεν προσπαθησα και εγώ αρκετά κλαίει συν

Πάρε λοιπον παλι τη συμβουλο θηλασμου αν εχεις ορεξη και θα μπορεσεις να κανεις επαναγαλακτισμο νομιζω! Δεν ειναι αργα. Κι εγω στην αρχη θηλαζα αλλα εδινα και πολυ συμπληρωμα, σχεδον 5-6 μπουλακια την μερα. Επειδη καναμε αναγωγες (και τελικα σε καλο μας βγηκαν)αναγκαστηκα καθε μερα να μειωνω και το μπουκαλι για να μην υποφερει το παιδι μου. Τώρα δίνω απο 60 έως 150ml συμπληρωμα τη μερα (αρκετο απο το οποιο το βγάζει βέβαια).

Μην απογοητεύεσαι. αν εχεις ηρεμήσει κάπως και θες μπορείς και τώρα να προσπαθήσεις αν δεν κάνω λάθος!

Δεν γράφεις τα στοιχεία σου πχ αν γεννησες κτ.ή φυσιολογικά τα κιλά του μωρου και αν εχετε αποφασισει ονομα ωστε να σε βαλουμε στη λιστα με τις μανουλες ιουνιου?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...