Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΑΠΟΛΥΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ?!?!


Recommended Posts

Καλημέρα δεν ξέρω αν γράφω στην σωστή ενότητα αλλά δεν ήξερα που θα ταίριαζε.Λοιπόν είμαι 20 χρονών κι διανύω τον 3ο μήνα εγκυμοσύνης,τους τελευταίους 11 μήνες δούλευα στην επιχείρηση του πατέρα μου αλλά με έδιωξε όταν έμαθε οτι είμαι έγκυος εγώ ζήτησα από τον λογιστή να μου συντάξει απόλυση για να πάρω ταμείο ανεργείας γίνεται να με απολύσει?και αν ναι δικαιουμαι καποια αποζημίωση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξέρω οτι δεν επιτρέπεται να απολυθεί μια έγκυος αλλά εαν υπογράψω την απολυσή μου χωρις να κανω καταγγελια κτλπ μονο και μονο για να παρω ταμειο ανεργειας γινεται?

Link to comment
Share on other sites

δεν θα δημιουργησεις κανενα προβλημα ειχα παει και γω μια φορα στην επιθεωρηση εργασιας-ρωτας τι θες και σου εξηγουν τα παντα-μετα απο κει και περα ειναι στο χερι σου πως θα το χειριστεις-αλλα....σε εδιωξε ο πατερας σου τωρα που εχεις αναγκη περισσοτερο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορεις να παρεις τηλ την επιθεωρηση χωρις να πας,επισης δεν δινεις στοιχεια που δουλευες.επισης τους λες οτι σε ειδοποιησαν οτι θα σε απολυσουν αλλα εσυ δεν τους εχεις ενημερωσει ακομα για την εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites

paντως μην το αφησεις ετσι-ειναι μεγαλο πραγμα να μη δουλευεις και να πληρωνεσαι εστω και αυτα τα λιγα ειδικα στην εγκυμοσυνη που φευγουν αερας τα λεφτα-απο το τηλεφωνο δεν ξερω αν θα βγαλεις ακρη αλλ α αυριο πρωι πρωι ξεκινα το ψαξιμο----για 18 μηνες δεν εχει το δικαιωμα να σε διωξει--εγω την πατησα με εδιωξαν δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος και το ανακαλυψα 1 βδομαδα μετα αλλα ηταν αργα-κιεσι ειμαι ενα χρονο χωρις δουλεια-και κοιταω να βρω κατι πριν μεινω παλι εγκυος--ασε που ειναι και το θεμα του ικα..μην εισαι του χρονου χωρις ασφαλεια-ψαξτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για να δικαιουσαι αποζημιωση απολυσης θα πρεπει να εισαι στον ιδιο εργοδοτη τουλαχιστον 1 χρονο...εφοσον λες οτι εισαι 11 μηνες αρα δυστυχως δεν δικαιουσαι αποζημιωση απολυσης

ΑΛΛΑ, οπως ειπε κ η κοπελα πιο πανω απαγορευτεται ρητα να απολυθει εγκυος αλλα και αφου γεννησεις μεχρι να φτασει το παιδι 18 μηνων....

μας εχουν μεινει ελαχιστα δικαιωματα, γιατι να μην τα κυνηγησεις ακομα και απο τον πατερα σου....

κρινω απο την ηλικια σου και φανταζομαι πως δεν θα εχεις ξαναπαρει ταμειο...για την πρωτη φορα στο ταμειο ανεργια θελουν παραπανω ενσημα..παλια ηταν 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια...τωρα επειδη τα αλλαζουν συνεχεια δεν γνωριζω να σου πω αν μπορεις να βγεις ταμειο η οχι...

επισης αν εισαι ανεργη εστω αυτα τα λιγα χρηματα που δινει το ικα για επιδοματα δεν θα τα παρεις λογω ανεργιας...θα πρεπει να εισαι ενεργη υπαλληλος..υπαρχουν πολλα και πρεπει να το σκεφτεις σοβαρα πριν του "κανεις την χαρη"

ελπιζω να βρεις την ακρη και να απολαυσεις την πιο ομορφη εμπειρια που μπορει να εχει μια γυναικα..την εγκυμοσυνη και αργοτερα την μητροτητα


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

se καταλαβαινω αλλα χειροτερα θα ειναι οταν του χρονου δε θα χεις ικα--το παιδι πρεπει να εχει ασφαλεια και οταν δε θα μπορεις εγκυος να ανταπεξελθεις στα οικονομικα που στην εγκυμσυνη χρειαζοναι αρκετα λαφτα--ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΤΣΙ--OYΤΩς Η ΑΛΛΩΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΛΟΧΕΙΑΣ ΤΑ ΔΙΝΕΙ Ο ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΟ ΙΚΑ-ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ=====ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ-ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΥΝΗΣΗ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΠΑΡΕ ΤΑ.................αυτα απο μενα που την εχω πατησει και δεν ειχαμε λεφτα ουτε για υπερηχο.....35ευρω σε διαγνωστικο---10 σε νοσοκομειο.......

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...