Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Πρωτάκια 2014


Recommended Posts

Είμαστε πρωτάκια και δυσκολευόμαστε λίγο να ξεσυνηθίσουμε το υπέροχο νηπιαγωγείο! Μου λέει κάθε μέρα οτι δεν θέλει να πάει σχολείο και μας παίρνει και πολλή ώρα να αντιγράψουμε τα γραμματάκια και τις συλλαβές...

Τα πάμε καλά όμως με τη δασκάλα αν και εγώ έχω μια ένσταση! Από την πρώτη μέρα τα παιδιά τα φωνάζει όπως τα βαφτίσανε, δηλαδή όχι οτι φωνάζει τον Ιωάννη Ιωάννη και τον Γεώργιο Γεώργιο, κανονικά Γιάννη και Γιώργο, αλλά το δικό μου παιδί δεν θέλει να το λέει Κάτια αλλά Κατερίνα!

Ψάχνω να βρώ τον τρόπο να της πώ πως αυτά είναι ξεπερασμένα πράγματα, και οτι το λόγο έχει ο γονιός σε αυτό αλλά προς το παρόν δεν έχω βρει το θάρρος. Με ενοχλεί όμως καθημερινά, ειδικά όταν το όνομα πρέπει να το γράφει παντού σε κάθε εργασία και σήμερα μάλιστα έπρεπε να το γράψει 8 φορές. Τι λέτε;


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...