Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

38 minutes ago, Titin είπε:

Αντε  με το καλο κ καλα αποτελεσματα!!!

 

Caliope Αθηνα δεν εισαι ; ο γιατρος σου τι σου συστησε; 

εχει αρχισει να φαινεται η κοιλια σας;

Αθηνα ειμαι ναι, μου πρότεινε κάποιον αλλα δν βρηκα στοιχεία στο ιντερνετ για αυτόν οπως για κάποιους άλλους.

Εμενα επειδη μου ειχε μείνει κοιλιτσα απο την 1η εγκυμοςυνη φαίνεται λιγο σαν να εχω παχύνει βέβαια Αχαχαχχα.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Madlena με το καλό!

Χαρούμενη μαμά να χαίρεσαι το παιδάκι σου και Η επόμενη να ειναι και η τυχερή!

Ελένη καλή αυχενική!

Εγω δεν ειμαι πολυ καλα κυριως ψυχολογικα γιατι φοβαμαι, εχει απο εχθες που μεσα στην ημερα αισθανομαι  στα αριστερα πότε χαμηλα πότε λίγο πιο ψηλα στη μητρα σουβλιές. Αν περπατησω,αν γυρισω πλευρό,αν σηκωθώ..και πιανω το σημειο με το χέρι μου απο πανω και πονάει αν το μαλάξω λίγο. Ενιωθα συχνα πονακια κ τραβηγματα αλλα οχι τετοιου ειδους.Περιμενω να περασει λιγο η ωρα να επικοινωνησω με το γιατρο


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Karmaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Madlena με το καλό!

Χαρούμενη μαμά να χαίρεσαι το παιδάκι σου και Η επόμενη να ειναι και η τυχερή!

Ελένη καλή αυχενική!

Εγω δεν ειμαι πολυ καλα κυριως ψυχολογικα γιατι φοβαμαι, εχει απο εχθες που μεσα στην ημερα αισθανομαι  στα αριστερα πότε χαμηλα πότε λίγο πιο ψηλα στη μητρα σουβλιές. Αν περπατησω,αν γυρισω πλευρό,αν σηκωθώ..και πιανω το σημειο με το χέρι μου απο πανω και πονάει αν το μαλάξω λίγο. Ενιωθα συχνα πονακια κ τραβηγματα αλλα οχι τετοιου ειδους.Περιμενω να περασει λιγο η ωρα να επικοινωνησω με το γιατρο

Σαν κραμπες;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Calliope* είπε:

Σαν κραμπες;

Ναι, Επισης και σε ακυρες στιγμες ενω δεν εχω αισθανθει καποιο πονο και μαλαζω λιγο την κοιλια,αν ψιλοπιεσω το σημειο εκεινο λιγο με ποναει. Αυτο με τρομαζει.

Δεν νομιζω να ειναι θεμα εντερου διοτι υπαρχει καθημερινη λειτουργεια. Τι να πώ..θα δειξει


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαρούμενη μαμά καλή ανάρρωση εύχομαι κ σύντομα ένα θετικό τέστ

Καλά αποτελέσματα Έλενα στην αυχενική! 

Madlena καλώς ήρθες!

Καρμακι ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Κ εγώ δεν είχα καλό Σαββατοκύριακο, είχα καφέ υπολείμματα ξεκίνησα τρία ουτροζεσταν την ημέρα κ μέχρι την Πέμπτη που θα με δει η γιατρός είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!

 

 


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Titin είπε:

Καρμακι πως εισαι ; Σου περασε;

Τιτιν εξακολουθώ να το αισθάνομαι σε κάποιες φάσεις, ο γιατρος μου ειπε οτι είναι stretch  round ligament pain -πόνος από το τέντωμα των στρογγυλών συνδέσμων που συμβαλλουν στην σταθεροποίηση της μήτρας, και αυτή επειδή επεκτείνεται σιγά σιγά, οι σύνδεσμοι πονούν.  Να κοιμάμαι από την αντίθετη πλευρά και ωστοσο αν οι πονοι ειναι ενοχλητικοί, δυνατοι και αν προσεξω κατι περίεργο να πάω να με δει.

Θα δούμε πως θα πάει.

 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Karmaki είπε:

Τιτιν εξακολουθώ να το αισθάνομαι σε κάποιες φάσεις, ο γιατρος μου ειπε οτι είναι stretch  round ligament pain -πόνος από το τέντωμα των στρογγυλών συνδέσμων που συμβαλλουν στην σταθεροποίηση της μήτρας, και αυτή επειδή επεκτείνεται σιγά σιγά, οι σύνδεσμοι πονούν.  Να κοιμάμαι από την αντίθετη πλευρά και ωστοσο αν οι πονοι ειναι ενοχλητικοί, δυνατοι και αν προσεξω κατι περίεργο να πάω να με δει.

Θα δούμε πως θα πάει.

 

Εχω κ εγω κράμπες κυρίως οταν σηκώνομαι στην αριστερή μερια....

5 hours ago, Madlena είπε:

Καλησπερα και απο μενα! Τριτη εγκυμοσυνη  με ΠΗΤ 13 Αυγουστου 2017!!!

Καλώς ήρθες με το καλο το μωρακι σου 

7 minutes ago, kat21 είπε:

Χαρούμενη μαμά καλή ανάρρωση εύχομαι κ σύντομα ένα θετικό τέστ

Καλά αποτελέσματα Έλενα στην αυχενική! 

Madlena καλώς ήρθες!

Καρμακι ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Κ εγώ δεν είχα καλό Σαββατοκύριακο, είχα καφέ υπολείμματα ξεκίνησα τρία ουτροζεσταν την ημέρα κ μέχρι την Πέμπτη που θα με δει η γιατρός είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!

 

 

Κουράζεσαι; Σου ειπε για ποιο λογο τα ειδες; Γτ δεν πας νωριτερα να σε δει; Μην εισαι μεσα στο αγχος.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kat21 είπε:

Χαρούμενη μαμά καλή ανάρρωση εύχομαι κ σύντομα ένα θετικό τέστ

Καλά αποτελέσματα Έλενα στην αυχενική! 

Madlena καλώς ήρθες!

Καρμακι ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Κ εγώ δεν είχα καλό Σαββατοκύριακο, είχα καφέ υπολείμματα ξεκίνησα τρία ουτροζεσταν την ημέρα κ μέχρι την Πέμπτη που θα με δει η γιατρός είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!

 

 

Κανε υπομονή και θα περάσουν γρήγορα οι μέρες! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και με την προγεστερόνη θα σταματήσει σύντομα το καφέ!

3 minutes ago, Calliope* είπε:

Εχω κ εγω κράμπες κυρίως οταν σηκώνομαι στην αριστερή μερια....

Εγω δεν μπορω να καταλαβω, αν κανει απο τωρα κραμπες η μητρα , στην πορεια οταν θα ανοιγει πολύ σε μέγεθος τι θα γίνεται;


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω θυμαμαι κ στην 1η εγκυμοςυνη υπέφερα απο νωρις απο κράμπες τωρα τι να σου πω κατι αλλο δεν πιστεύω να ειναι...Μαγνήσιο παιρνεις;

 

Κοριτσια οσες ειστε απο Αθηνα ψάχνω μια κοπέλα να με βοηθήσει για 2 Σαβ/κα, που θα λείπει ο άντρας μου, με τον μικρο...εγω ετσι οπως ζαλίζομαι φοβαμαι να ειμαι τοςες ωρες μονη μου..εχετε καμια υπόψιν; Επισης λόγω κύστης δεν με αφήνουν να κουράζομαι ή να σηκώνω τον μικρο...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

Madlena καλως ηρθες! 

Πως ειστε σημερα; 

Περιμενουμε αποτελεσματα αυχενικης με αγωνια! Να μας ενημερωσεις!

Calliope καποιος απο τους δικους σου δεν μπορει να σε βοηθησει; 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Titin είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

Madlena καλως ηρθες! 

Πως ειστε σημερα; 

Περιμενουμε αποτελεσματα αυχενικης με αγωνια! Να μας ενημερωσεις!

Calliope καποιος απο τους δικους σου δεν μπορει να σε βοηθησει; 

 

Καλημέρα! Από σημερα χορευουμε στο ρυθμό των αυχενικών. Καλη επιτυχία!

Καλλιόπη παιρνω μαγνήσιο απο την αρχη της εγκυμοσύνης.

Μου εχει κολλησει να φαω πιροσκί!Και εδω δεν τα τρώνε και δεν υπαρχει καποιο μαγαζι που να πουλαει! Δράμα η κατασταση!! Μπαινω στην κουζινα να τα παλέψω μόνη μου!!!! 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κοριτσια!!θα ηθελα να σας ρωτησω, σας εχει τυχει να κουραζονται πολυ τα ματια σας οτανα σχολειστε με τον υπολογιστη, ή την τηλεοραση.Δεν ειχα ποτε θεμα με τα ματια μου, αλλα διαβαζα οτι μπορει να ειναι απο την εγκυμοσυνη λογω οτι το μωρο τραβαει πολλα συστατικά κ μετα την εγκυμοσυνη υποχωρει αυτο.εχει τυχει σε καμμια σας αυτο;


ES6aEIw.jpgES6ap2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...