Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

@ERIANTONεκλεισα ραντεβου σημερα που πηγα για το αιμα. Ευτυχώς βρηκα , ηταν μια ευχαριστη εκπληξη. 

@Rena87 γραφει σε δημοσιους φορεις η συμμετοχη ασφαλισμενου ειναι 0. Αρα εσυ ιδιωτικο μπορει κατι να πληρωσεις αλλα ισως ειναι κατι πολυ λιγο. 

Τωρα πρεπει να ειμαι στην 9η εβδομαδα κ η αυχενικη γινεται περιπου στη 12 αρα σε 3 εβδομαδες για μενα.

Ευχαριστώ αγαπη


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Marakious είπε:

Eutuxia25 κολπικο υπέρηχο μου έκανε :(

Εχω ακουσει και για καθυστέρηση στη σύλληψή...αυτο θα μπορούσε να το εξηγησει...και συγνωμη τι σημαίνει γιατρός τ διαγνωστικου? Εγω δεν θα τον εμπιστευομουν...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι θέμα καθυστερημένης σύλληψης 

Ειναι κέντρο γνωστό για έλεγχο έμβρυου, αυτός που έκανε τον υπέρηχο ήταν γιατρός / γυναικολόγος 

Με τον γυναικολόγο του Έλενα έχω 8/5 ραντεβού 


k30rm7.png

 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Marakious είπε:

Μακάρι να είναι θέμα καθυστερημένης σύλληψης 

Ειναι κέντρο γνωστό για έλεγχο έμβρυου, αυτός που έκανε τον υπέρηχο ήταν γιατρός / γυναικολόγος 

Με τον γυναικολόγο του Έλενα έχω 8/5 ραντεβού 

Σκέφτομαι πως αν ηταν κατι κακο θα στο ελεγε...τι να πω και γω τωρα τα μαθαινω τα περι εγκυμοσύνης...σου εύχομαι να πανε ολα καλα...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκανε κοιλιακο υπέρηχο όταν έγινα 6 εβδομάδων... την τετσρτη το απόγευμα έχω ραντεβού , για να ακούσουμε την καρδούλα:)

1 ώρα πρίν, Marakious είπε:

Μακάρι να είναι θέμα καθυστερημένης σύλληψης 

Ειναι κέντρο γνωστό για έλεγχο έμβρυου, αυτός που έκανε τον υπέρηχο ήταν γιατρός / γυναικολόγος 

Με τον γυναικολόγο του Έλενα έχω 8/5 ραντεβού 

Κ εγώ πιστεύω εάν ήταν κάτι κακό θα στο έλεγε.  Έχουμε ακούσει για  τόσες και τόσες καθυστερημένες συλλήψεις. Αύριο βγαίνουν τα αποτελέσματα της χοριακης? Κάνε λίγο υπομονή. Εύχομαι καλά νέα 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Marakious είπε:

Μακάρι να είναι θέμα καθυστερημένης σύλληψης 

Ειναι κέντρο γνωστό για έλεγχο έμβρυου, αυτός που έκανε τον υπέρηχο ήταν γιατρός / γυναικολόγος 

Με τον γυναικολόγο του Έλενα έχω 8/5 ραντεβού 

Καλημέρα...κανε λίγο υπομονή ..μπορεί όντως καθυστερημένη σύλληψη... τι ωρα τα αποτελεσματα; εύχομαι να είναι καλά..


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@Elpidaaa καλωσηρθες!

@ERIANTON Την Παρασκευή θα παω στις μαιες του γιατρού να μου εξηγησιυν επακριβώς τι γράφεται κ τι όχι γιατί το οτι συνραγογραφειται η Κυστική Ινωση για τη Βιοϊατρική σημαίνει πως μόνο αυτη τη συγκεκριμένη μετάλλαξη καλύπτει κ πληρωνεις περίπου 7 ευρω.Αλλα τα υπόλοιπα;

Η μαία μου απ την πρώτη εγκυμοσύνη είναι εγκυος η ιδια κ γεννάει τώρα κ μου ειπε οτι ειναι πολυ πρόσφατο το οτι συνταγογραφειται. Αλλα τι σημαίνει αυτό; Τι συμμετοχή πληρώνουμε;

Το απόγευμα θα παρω τα αποτελέσματα απ τις πολλές αιμοτολογικες κ τα ούρα.Α επιπέδου έκλεισα 2/6. Μακάρι να πηγαίνουν όλα καλά ως τότε.

Σήμερα θα μιλήσω στη δουλειά για το οτι περιμένω...πελαργό! Εχω κάτι ζαλάδες κ αν με πιασουν στο μάθημα να ξερουν τι μου συμβαίνει...

  • Μου αρέσει 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα !!!

@Marakious μακάρι κορίτσι μου να ισχύει αυτό που είπε ο γιατρό και να εξελιχθεί η εγκυμοσύνη σου.Όλα να πάνε καλά. 

@gaidaki μου σου εχω νεα!Βρήκα το τηλ για να κλείσεις ραντεβού.Είναι το 2132061458 διαθέσιμο ραντεβού έχει αν άκουσα καλά 19 Ιουνίου.Θα Στην γράψει ο γιατρός και δεν θα πληρώσεις τίποτα.Αλλιώς κοστίζει 50 ευρώ και καλύπτει 90% τον μεταλλαξεων.Της είπα ότι το 10 την είχα κάνει δωρεαν και μου λέει όχι.πηγα να της πω ότι είναι χαζή αλλά κρατήθηκα.Δεν πλήρωσα την Κυστική ,μάλιστα το είχα ποστάρει τότε.Άσχετα ότι έχουν αλλάξει όλα τα τηλεφωνα

 

   


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , gaidaki είπε:

@ERIANTON Σ'ευχαριστώ παρά πολύ! Ειχα δει το θέμα που είχες βαλει απο τότε, το 2009-2010, αλλα το τηλ.δεν.ίσχυε πια.Θα σας πω τα νεότερα σε λίγο :)

Ευχαριστώ και πάλι!:-D

Χαρά μου!!! Ότι μπορώ να βοηθήσω το κάνω με πολυ χαρά όπως και εγώ βοηθηθηκα οταν ήμουν έγκυος  στο πρώτο μου . 

Α.... Και αυτή η εξέταση Μπορεί να γίνει η από τον πατέρα ή από την μητέρα.Είναι σαν το στίγμα αν έχει ο ένας μόνο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Αν είναι όμως και οι δυο γονείς φορείς τότε παίζουν οι πιθανότητες όπως και με την μεσογειακή αναιμια.όποτε Μπορεί να την κάνει ο άντρας σας.(να μας μείνει και λίγο αίμα ΧαχΑ)

Κορίτσια που είστε Όλες?

Άντε μην χάνομαστε


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Καλή μέρα σας!!!

:)

Καλημέρα κοριτισα μου... ειμαι πρωινή σήμερα στη δουλειά κ η αναγουλα μου δεν αντέχετε....   εριαντον μου την κυστικη πρέπει να την κάνουμε όλες; εμένα δε μου είπε κάτι ο ντοκ... μήπως να το πω εγω; 


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.το απόγευμα έχω ραντεβού θα δούμε τι εξετάσεις θα μου πει να κάνω . Στην. Πρώτη μου εγκυμοσύνη πάντως δεν μας είπε κανείς για την κυστική. Εμένα μου έφυγαν οι αναγουλες κ δεν έχω πολύ όρεξη για φαγητό Μόνο σούπα θέλω 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rena87 είπε:

Καλημέρα κοριτισα μου... ειμαι πρωινή σήμερα στη δουλειά κ η αναγουλα μου δεν αντέχετε....   εριαντον μου την κυστικη πρέπει να την κάνουμε όλες; εμένα δε μου είπε κάτι ο ντοκ... μήπως να το πω εγω; 

Γεια σου κοριτσάκι άντε να σου περάσουν αυτές οι αναγουλες.

Για την  Κυστική είχα έναν γνωστό μου που το παιδί του γεννήθηκε και διαγνώστηκε και οταν μπήκα και έψαξα τρελάθηκα και δεν μπορούσα να μην την κάνω αφου μου δόθηκε η ευκαιρία να την κάνω δωρεαν.Τα τελευταία χρόνια την αναφέρουν και για αυτό ξεκίνησε να γράφεται.Για μένα προσωπικά είναι σημαντική εξέταση.

2 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.το απόγευμα έχω ραντεβού θα δούμε τι εξετάσεις θα μου πει να κάνω . Στην. Πρώτη μου εγκυμοσύνη πάντως δεν μας είπε κανείς για την κυστική. Εμένα μου έφυγαν οι αναγουλες κ δεν έχω πολύ όρεξη για φαγητό Μόνο σούπα θέλω 

Θα δεις και το εμβρυακι?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ERIANTON είπε:

Γεια σου κοριτσάκι άντε να σου περάσουν αυτές οι αναγουλες.

Για την  Κυστική είχα έναν γνωστό μου που το παιδί του γεννήθηκε και διαγνώστηκε και οταν μπήκα και έψαξα τρελάθηκα και δεν μπορούσα να μην την κάνω αφου μου δόθηκε η ευκαιρία να την κάνω δωρεαν.Τα τελευταία χρόνια την αναφέρουν και για αυτό ξεκίνησε να γράφεται.Για μένα προσωπικά είναι σημαντική εξέταση.

Θα δεις και το εμβρυακι?

Κ εγώ διάβασα μια μανούλα που το παιδί της έχει αυτήν την ασθένεια.... πολύ δύσκολο.  Απορώ γιατί δεν έχω ακούσει ποτέ και τίποτα γιαυτην την εξέταση . Ναι θα κάνουμε κ τον υπέρηχο να ακούσουμε την καρδούλα γιατί πριν από μια εβδομάδα που είχα πάει δεν ακούσαμε. Κ έχω αγωνία:)


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...