Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

αδιαφορια του αντρα


alexia32

Recommended Posts

Κοπελίτσα μου λυπάμαι που θα στο πω, αλλά μόλις γεννηθεί το παιδί σας δεν θα είναι καλύτερος. Χειρότερος θα είναι και θα σου λέει ότι νιώθει πιεσμένος από την κατάσταση με το μωρό και ότι τον έβαλες σε δεύτερη μοίρα και πρέπει να ξεσκάει πιο συχνά. στο τέλος οι καυγάδες θα είναι αναπόφευκτοι. Και δυστυχώς θα ακούει και το παιδί τις φωνές. Συμβουλή μου να μην τον αφήσεις έτσι. να βάλεις από τώρα κανόνες και αν δεν συμμορφωθεί να φύγει όσο είναι νωρίς. Δεν διορθώνονται οι άνθρωποι. Και προς θεού όχι άλλο παιδάκι για να τον κρατήσεις γιατί το μόνο που θα καταφέρεις είναι να είσαι εγκλωβισμένη σε ένα σπίτι να νταντεύεις και εκείνος να περνάει ζωή και κότα. Συγνώμη που είμαι απόλυτη αλλά το να σου χαιδέψω τα αυτιά ότι θα αλλάξει, είναι λάθος. Στα λέω εκ πείρας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aν σου έδωσε δικαίωμα από τον πρώτο χρόνο της σχέσης σας κι είστε δέκα χρόνια μαζί χωρίς γάμο, μήπως δεν το ήθελε το παιδί αυτό και ο γάμος έγινε καταναγκαστικά κατά κάποιο τρόπο; Αν δεν έμενες έγκυος, είχατε βάλει το γάμο στο πρόγραμμα;Πάντως όλα τα σημάδια δείχνουν ότι κάτι δεν πάει καλά. Όσο κι αν πιέζεται ένας άντρας, το να φέρει στον κόσμο ένα παιδί με τη σύντροφό του, λογικά θα έπρεπε να τον κάνει να μη θέλει να ξεμυτίσει απ' το σπίτι. Τουλάχιστον έτσι το βιώνουν τα ζευγάρια που έχουν υγιή σχέση. Δεν είπαμε να μη βγει καθόλου, αλλά αυτό το πολύ και ξαφνικά, είναι ύποπτο.

Λυπάμαι που στο λέω, αλλά δεν είναι φάση και μάλλον δεν θα περάσει. Τα ίδια ακριβώς έζησε μια γνωστή μου. Να σου πω την κατάληξη; Τη βραδιά που την έπιασαν οι πόνοι, ο άντρας της ήταν στα μπουζούκια κι είχε κλειστό το κινητό. Του τελείωσε λέει η μπαταρία. Η κοπέλα κάλεσε ταξί και πήγε μόνη της στην κλινική. Τα χαράματα που γύρισε ο άλλος και δεν την βρήκε σπίτι, πήγε στην κλινική, ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΕΝΑ ΝΤΟΥΖΑΚΙ!!!! Μετά από ενάμισυ χρόνο χώρισαν. Μακάρι η περίπτωσή σου να είναι διαφορετική.

to paidi to ithele aftos aditheta den ithela ego to gamo ton kaname gia na parei to epitheto to paidi ego den trelenomoun na padrefto.panta evgene alla oxi maftin tin sixnotita.mou leei oti ton katapiezo pou thimono otan vgainei.thimono giati vgainei kathe mera kai girnaei argA.ton rotisa ti sto kalo ithele to paidi an thelei mia ergeniki zoi kai mou eipe oti epidi erxetai to paidi i epidi imaste mazi den simainei oti thA ton sklavoso kiolas.den ksero ti na po.makari na pernaei mia fasi

Link to comment
Share on other sites

Κοπελίτσα μου λυπάμαι που θα στο πω, αλλά μόλις γεννηθεί το παιδί σας δεν θα είναι καλύτερος. Χειρότερος θα είναι και θα σου λέει ότι νιώθει πιεσμένος από την κατάσταση με το μωρό και ότι τον έβαλες σε δεύτερη μοίρα και πρέπει να ξεσκάει πιο συχνά. στο τέλος οι καυγάδες θα είναι αναπόφευκτοι. Και δυστυχώς θα ακούει και το παιδί τις φωνές. Συμβουλή μου να μην τον αφήσεις έτσι. να βάλεις από τώρα κανόνες και αν δεν συμμορφωθεί να φύγει όσο είναι νωρίς. Δεν διορθώνονται οι άνθρωποι. Και προς θεού όχι άλλο παιδάκι για να τον κρατήσεις γιατί το μόνο που θα καταφέρεις είναι να είσαι εγκλωβισμένη σε ένα σπίτι να νταντεύεις και εκείνος να περνάει ζωή και κότα. Συγνώμη που είμαι απόλυτη αλλά το να σου χαιδέψω τα αυτιά ότι θα αλλάξει, είναι λάθος. Στα λέω εκ πείρας.

to paidi outos i allos aftos to ithele oxi ego.kai tou xo pei oti an sinexisei etsi tha sikotho kai tha figo kai otAN tou to leo mou arxizei tis malaganies.ksero oti an figo pragmatika tha ton peiraksei poli.apla mexei poli sigouri.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τί εννοείς σου είχε δώσει δικαίωμα τον πρώτο χρόνο? (γκομενικό ή απλά έβγαινε πολύ?)

Γενικά στο σπίτι πως συμπεριφέρεται? Κάνει όσα έκανε?

Δεν σε ρωτάω πως συνεισφέρει, αυτό είναι θέμα δικών σας ισορροπιών. Αλλά κάνει όσα έκανε ή λιγότερα? Λες μπαίνει και βγαίνει, άρα δεν κάνει τίποτε?

Πρίν βοηθούσε?

Είναι εκεί για σένα εκτός από το βράδυ που βγαίνει και ξενυχτάει?

Οταν λες σου μιλάει άσχημα εννοείς απότομος ή κάτι άλλο?

kai gomeniko mou dose kai evgene meta me ta xronia simazeftike.sto spiti alles fores einai toso kalos kai glikos pou niotheis teleia ki alles fores pou mou milaei apotoma kai adiaforei an iparxo mes to spiti.sto spiti ta oikonomika ola ta analamvanei kai mena pote den tha mafisei xoris lefta den exo parapono kanena.otan exo sovaro provlima tha einai edo gia mena alla stin fasi pou eimai tora egimonousa pou i psixologia mou einai sta xeirotera tis kai me pianoun klamata sinexos deixnei na min ton niazei.se varethika na klais mou leei adi na me parigorisei.tou eksigo oti oles oi egimonouses einai se mia xalia fasi alla den katalavenei.spiti mou leei varietai na katsei.kai na ton afino na vgenei tora giati ama rthei to moro den tha vgenei.den ksero ti na po.

Link to comment
Share on other sites

sto spiti ta oikonomika ola ta analamvanei kai mena pote den tha mafisei xoris lefta den exo parapono kanena

Το ίδιο έκανε γνωστός και έλεγε ''που θα πάει ρε'' ,της τα είχε πλουσιοπάροχα γιατί η γυναίκα ποτέ δεν ήξερε πόσα έβγαζε,φτιάξανε σπίτι,πήρανε και οικόπεδο πλησίον ...Κάθε βράδυ ήτανε έξω και γύρναγε μαζί μας ,απορούσα πώς έμενε αυτή η γυναίκα...Πρόσφατα μετά από 20+έτη γάμου με 2 παιδιά χωρίσανε και μένει μόνος του .Η γυναίκα παρέμεινε στο σπίτι με τα παιδιά.Παραμένουν νεότατοι 41-38 μιας και μικροπαντρευτήκανε και τα παιδιά ήδη τελειώσανε το σχολείο .So ,be carefull !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως αγαπητη Αλεξια.. εφοσον δεν ηθελες παιδι και δεν ηθελες να παντρευτεις.. γτ το εκανες?Για να εισαι σε αυτη τη φαση τωρα?Προφανως για να μην ηθελες κατι σου το ελεγε μεσα σου!Δεν ξερω αν ειναι φαση αυτο που περναει.. φαση θα ηταν αν εβγαινε καναδυο φορες το μηνα ετσι για να γλεντισει τις τελευταιες εξοδους πες.Αλλα καθε μερα και να γυρναει αργα αυτο μου δειχνει οτι δεν σε σεβεται!Παντως μπορεις μια χαρα να βγεις και εσυ μαζι του γτ και εσυ πρεπει να χαλαρωσεις λιγο και να δεις κιολας που παει και τι κανει.Σημερα ας πουμε Σαββατοβραδο.. πεστου θα ερθω και εγω.Εγκυμονουσα εισαι οχι αρρωστη.Εγω εβγαινα ειδικα τον τελευταιο μηνα!Οκ οχι για τρελα γλεντια αλλα ηταν και καλοκαιρι και δεν μπορουσα να κατσω σπιτι με τπτ.Για να καταλαβαεις μου σπασανε τα νερα οταν γυρναγαμε απο βολτα που ειχα πειει και μια μπυριτσα με παρεα και περναγαμε πολυ ωραια.Για δοκιμασετο να δουμε πως θα αντιδρασει.Αν το κανει γτ πραγματικα πιστευει οτι ειναι οι τελευταιες του βολτες με χαρα θα σε παρει μαζι του!

Καλη διασκεδαση!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

mpa na zilevei ti na zilepsei?ego tou deixno megalo endiaferon aftos einai ston kosmo tou.skeftetai mono pote tha vgei ekso me tous filous tou.oli mera leipei apo to spiti me to pou sxolaei apo tin douleia ntinetai kai vgainei.

stin douleia opos oloi exei diskolies alla se genikes grammes oikonomika einai poli kala

μήπως ζηλεύει αν σου δίνουν παραπάνω προσοχή;

μήπως ζηλεύει που ασχολιέσαι με τα του παιδιού;(ρούχα,δωμάτιο κ.λ.π.);

μήπως ενδό,υχα ζηλεύει το παιδί;

πάντως βάλε στο νού σου αυτό που σου επισήμαναν και άλλες κοπέλες...μήπως ξεκίνησε εξωσυζυγική σχέση;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

kai gomeniko mou dose kai evgene meta me ta xronia simazeftike.sto spiti alles fores einai toso kalos kai glikos pou niotheis teleia ki alles fores pou mou milaei apotoma kai adiaforei an iparxo mes to spiti.sto spiti ta oikonomika ola ta analamvanei kai mena pote den tha mafisei xoris lefta den exo parapono kanena.otan exo sovaro provlima tha einai edo gia mena alla stin fasi pou eimai tora egimonousa pou i psixologia mou einai sta xeirotera tis kai me pianoun klamata sinexos deixnei na min ton niazei.se varethika na klais mou leei adi na me parigorisei.tou eksigo oti oles oi egimonouses einai se mia xalia fasi alla den katalavenei.spiti mou leei varietai na katsei.kai na ton afino na vgenei tora giati ama rthei to moro den tha vgenei.den ksero ti na po.

θα σου πρότεινα να του δώσεις χρόνο, άλλωστε δεν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο στη φάση που είσαι. Εκτός κι αν είσαι αρκετά δυναμική και σηκωθείς να φύγεις ετοιμόγεννη.

Προσωπικά δεν θα έφευγα αλλά...μια μέρα, (πρίν τη γέννα) θα γυρνούσε σπίτι και δε θα με έβρισκε. Οταν θα αποφάσιζα να με βρεί θα ήμουν στης μαμάς μου, κι όταν θα μου ζητούσε το λόγο θα του έλεγα "φοβόμουν, είχα πονάκια, κι εσύ δεν ήσουν εκεί..."

Ανάλογα την αντίδραση του ίσως και να μη γύριζα σπίτι.

Τώρα σχετικά με το γιατί κάνεις το παιδί του και τον παντρεύτηκες, συμφωνω με τη φίλη maela. Αλλά νομίζω δεν είναι της παρούσης τα γιατί και πως. Τώρα έγιναν.

Επίσης αυτό με το γκομενικό στην αρχή της σχέσης, απορώ πως το συγχώρεσες. Λες 10 χρόνια μετά να σκεφτεί πως δε θα τον συγχωρέσεις?

Μήπως όντως σε έχει τρελά δεδομένη και η λύση θα ήταν να του φύγεις για λίγο?

Γενικά ο τύπος δε μου αρέσει και νομίζω εξαρχής είχε δώσει το στίγμα του.

ΥΓ maela αν πάει να βγεί μαζί του θα γίνει χαμός...δυστηχώς έτσι τον κόβω.

Πάντως πολύ σωστό το ότι δεν είναι άρρωστη αλλά έγγυος. Κι γω έβγαινα αν και έπρεπε να είμαι σε σχετική ακινησία και να μην κυκλοφορώ με αμάξι συχνά.

Εχω δεί θέατρα με την κοιλιά στο στόμα.. σε μια παράσταση νόμισα ότι θα γεννήσω από τα γέλια :P


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

to paidi to ithele aftos aditheta den ithela ego to gamo ton kaname gia na parei to epitheto to paidi ego den trelenomoun na padrefto.panta evgene alla oxi maftin tin sixnotita.mou leei oti ton katapiezo pou thimono otan vgainei.thimono giati vgainei kathe mera kai girnaei argA.ton rotisa ti sto kalo ithele to paidi an thelei mia ergeniki zoi kai mou eipe oti epidi erxetai to paidi i epidi imaste mazi den simainei oti thA ton sklavoso kiolas.den ksero ti na po.makari na pernaei mia fasi

Σωστά! Θα σκλαβώσει αυτός εσένα. Το έχει κάνει ήδη. Σε θεωρεί δεδομένη.

Link to comment
Share on other sites

Αλεξια μου καλησπερα!!

Να σε ρωτησω... εσυ βγαινεις καθολου βολτα με τον αντρα σου?? καλα δε λεω στην κατασταση σου να κανεις και υπερβολες αλλα χαλαρα βγαινετε καθολου?? Οταν σου λεει οτι θα βγει μια βολτα με τους φιλους του του εχεις προτεινει να βγειτε οι δυο σας/? Πως αντιδραει????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...
γεια σας ειμααι κσινουργια εδω και θα θελα να μοιραστω κι εγο ενα δικο μου προβλημα.ειμαι εγκυος στον μηνα μου πλεον και το πρωτο παιδακι.ο αντρας μου ενω στην αρχη εδειχνε ενθουσιασμενος με το θεμα της εγκυμοσυνης και τον ερχομο του αγοριου μας εδω και ενα μηνα δειχνει μεγαλη αδιαφορια προς εμενα θελει συνεχεια να βγαινει μονος του εξω και να το ξενυχταει γιατι και καλα λεει οτι οταν γεννηθει το μωρο δεν θα μπορει να βγαινει χαζομαρες φυσικα.ξενυχταει καθε βραδυ,οποτε θυμαται μου μιλαει ομορφα,τις περισσοτερες γορες χαλια μου μιλαει.οταν με βλεπει να κλαιω νευριαζει αντι να με παρηγορησει κι εγω αισθανομαι τοσο χαλια και τοσο μονη.σκεφτομαι πως οταν γεννησω τι θα γινει αν εχουμε προβληματα τετοια τωρα?θα αλλαξει η συμπεριφορα του παλι οταν δει το μωρο?εχω πελαγωσει.νιωθω μονη μου εντελως![/QUOkalispera eimai 37 etwn kai exw ena koritsaki 5 minwn.edw kai 2 mines apofasisa na xwrisw me poly pono stin kardia moy.alla den pigaine allo.o antras poy pantreytika itane teleios adiaforos kai oso pernoyse o kairos ginotane kai kakos.gia na min pw oti i mama toy ton eixe sta wpa wpa.exw tosa sto kefali na sas pw.den egina pote proteraiotita egw kai i mpempa.panta i mama toy kai ta aderfia toy.to asteio einai oti pisteye oti einai kalos syzygos gia ti pigaine sto syper market kai moy eferne fagito.twra poy xwrisame moy zitaei na toy plirwsw to syper market.gennisa prin 5 mines kai gia 2 mines den moy miloyse katholoy kai otan ton rwtisa moy eipe oti pernaeme fasi alla me tin mama toy itan mia xara..ton peirazan ta kila moy.mia kali koytventa den akoyga.me rwtise mia mera oti mipws eisai poly megali kai den mporeis na thilaseis???den anteksa tin pageri symperifora toy kai efyga kai den ekane tipota gia na me kratisei..perasa kai pernaw poly dyskoles stigmes
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Με το καλο το παιδακι σας .Καλοτυχο και γερο να ειναι παντα κι εσεις να ειστε καλα να το μεγαλωσετε. Φανταζομαι πως ολο αυτο που ζεις ειναι πολυ δυσκολο μα δεν ειναι το ιδανικοτερο για το μωρακι.Η ψυχολογια σου επιρεαζει το εμβρυο οπως ξερεις.Ομως δεν θα ηθελα να σου πω κι εγω οτι ενδεχομενως να υπαρχει τριτο ατομο ή οτι ισως παιζει τζογο ή ακομα οτι πινει αλκοολ.........

Μηπως παντα ειχε αυτη τη συμπερηφορα αλλα τωρα λογο της δικαιολογημενης ευαισθησιας σου ολα σου φαινοντε πιο εντονα??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

Τι γινεται στο κοσμο ρε γαμωτο αλλοι/αλλες να θελουν πως και πως να κανουν οικογενοια και παιδια και αλλοι/αλλες να τους τυχαινει αλλα να ειναι στο κοσμο του μετα ... ευχομαι ολα να πανε καλα ,

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...