Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στο ποστ 3842, ξαναρωτας, σου απαντω ακριβως απο κατω

αλλα εμεις να ειμαστε καλα να γραφουμε.......

---------------------

ok thank you, μην μου την λες κατευθείαν, το διάβασα αλλά δεν κατάλαβα ότι απευθυνόσουν στο δικό μου ερώτημα γιατι επισυναπτόμενο είχες κάτι άλλο.

anyway, thank again.

Link to comment
Share on other sites

χαχα... κοριτσια... για γελια και για κλαματα ειμαι...την πατησα γμτ.... μαρεσει που ειπα στην κοπελα να ζητησει να της επιστρεψουν και αρ. πρωτοκολου αλλα δεν το ζητησε... γρρρ... μιλησε με αυτους και της ειπαν θα μιλησουν με τον οδηγο και θα την παρουν αυτοι τηλ πισω... για να δουμε...

Τελικά έβγαλες άκρη Αναστασία? Τι έγινε?

Μηπως ξερει καποιος αν φετος υπαρχει πλαφον 6.000 για το εισοδημα? Δηλαδη, αν π.χ. 3000 θα υπολογιστουν για 3000 ή για 6000?
Πήγα κι εγώ σήμερα και κατέθεσα αίτηση με την φορολογική του 2012 τελικά!!Γινόταν ένας ψιλοχαμός αλλά τελείωσα σχετικά γρήγορα..για Θεσσαλονίκη μιλάω!Δε ξέρω αν έχει ειπωθεί αν υπάρχει για φέτος όριο για τη χαμηλή φορολογική όπως πέρυσι που ήταν 6.000.Ισχύει και φέτος?

(Αφού ήσουν εκεί έπρεπε να ρωτήσεις Σίσσυ! :tongue:)

Ναι υπάρχει οπως υπήρχε κ πέρυσι κ προπερσι. Απλά δεν αναφέρεται στην προκήρυξη (κακώς βέβαια) γιατί αν ΔΕΝ υπήρχε....θα είχες (υποθετικά μιλάμε στο δευτερο πρόσωπο) κ 200μόρια με μηδενικό δηλωθέν εισόδημα πχ λέμε τώρα. Είναι δίκαιο κατά τη γνώμη μου. Γιατί μετά στο τέλος....σε περνάει η άνεργη μητέρα με 80μόρια....κ εσύ είσαι πίσω γιατί δεν έχεις μόρια από την εισοδηματική εξίσωση γιατί δηλώνεις περισσότερα αφού εργάζεσαι.

Πχ μια άνεργη που θα δηλώσει πχ εως 6000ευρώ έχει ίδια μόρια με μένα που εργαζόμουν...

Και κόβω το χέρι μου ότι βάλανε τα 6000 χιλιάρικα πλαφόν με τη λογική του επιδόματος ανεργίας που ήταν 500ευρώ χ 12 μήνες= 6000ευρώ.

Θα το δείτε όταν θα βγουν οι προσωρινοί πίνακες με τις δυνητικά ωφελούμενες γυναίκες.

Tα 'στειλα πουρνό πουρνό χθες.

Καλή επιτυχία κοπελιές! :)

Μέσα από την καρδιά μου ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΊΑ!

γεια σας!

σας διαβαζω απο περσι και με εχετε βοηθησει παρα πολυ,τοσο που περσι δεν χρειαστηκε να σας ρωτησω τιποτα.φετος ομως εχω μερικες αποριες.

εγω δουλευω εποχιακη,και περσι επιασα δουλεια τον ιουνιο,αρα το 3ο τριμηνο του 2011,κι οχι το 1ο ή το 2ο που θελουν.την συμβαση την περσινη δεν την εχω ουτε αντιγραφο αναγγελιας προσληψης περσινη,οποτε τι να βαλω?

κι επισης εκει που λεει ηλικια εγω δεν ειμαι στις νεες,15-24 που λεει ουτε στις ηλικιωμενες οποτε δεν συμπληρωνω τιποτα?

παιρνω τηλ στο εεταα και δεν μπορω να πιασω γραμμη,και μενω ηρακλειο κρητης,οποτε καταλαβαινετε..

Το θέμα είναι απλό. Αν στις 19/6 που δημοσιεύθηκε η προκήρυξη ήσουν άνεργη κ είχες ηδη εκδώσει κάρτα ανεργίας τότε θα κάνεις αίτηση ως ανεργη.

Αν όταν δημοσιεύθηκε εργαζόσουν κ εργάζεσαι ακόμη, τότε θα κάνεις ως εργαζόμενη τα χαρτιά σου κ θα βάλεις ένα αντίγραφο ενσήμων από το ταμείο σου για όλο το 2010 κ το 2011 .

Στις ηλικίες συμπληρώνεις το άλλο

Και μετά συζητάμε γιατί υπάρχουν μανάδες που συμπληρώνουν τα χαρτιά στο πόδι , στα σκαλοπάτια των γραφείων της ΕΕΤΑΑ :)

Φιλικά Λευτέρης

Μέγα απορία το έχω.....γιατί δεν κάθονται σπιτάκι τους να τα συμπληρώσουν.... μέρες υπάρχουν αρκετές, δόξα το θεό ιντερνετ καφέ πολλά σε κάθε γωνία...

Μεγάλη απορία....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας εαν ειναι ευκολο.Θελω να καταθεσω κι εγω τα χαρτια για τους παιδικους απλα εχω μια απορια.Ειμαι καθηγητρια και η συμβαση μου εχει ληξει στις 31/5 δηλαδη κατεθεσα τα χαρτια στο ταμειο ανεργιας και περιμενω την πρωτη δοση .Επομενως καταθετω δικαιολογητικα ως ανεργη τωρα?Ασχετο που τον Σεπτεμβριο παλι θα εργαστω κανονικα?Ευχαριστω πολυ

Λοιπόν έχουμε κ λέμε....

Αν στις 19/6 που δημοσιεύθηκε η προκήρυξη είχες ήδη εκδώσει την κάρτα ανεργίας σου τότε θα κάνεις τα χαρτιά σου ως άνεργη.

Αν είχες σύμβαση που έληγε μετά τις 19/6 όπως εγώ ασχέτως αν ήσουν ιδιωτικού ή δημόσιου τομέα (με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου κ ορισμένου χρόνου όπως όλες οι αναπληρώτριες/ωρομίσθιες καθηγήτριες/δασκάλες) τότε θα έκανες τα χαρτιά σου ως εργαζόμενη.

Εμένα έληξε η σύμβαση μου(Ιδιωτικού δικαίου κ ορισμένου χρόνου αναπληρώτρια Εσπα) στις 21/6 οπότε με ακύρωνε η διευκρίνηση που έλεγε πως η κάρτα ανεργίας πρέπει να έχει εκδοθεί έως κ τις 19/6 οχι αργότερα. για αυτό κ κάνουμε ως εργαζόμενες εμείς.

μαλλον η απαντηση σου βρισκεται εδω!!!!! αν το δει το καλαμαρακι θα σου λυσει μαλλον την απορια!:tongue::tongue::tongue:

Μια μέρα ειπα η χριστιανή να λείψω κ να κάνω γενική που έχει δροσιά....:rolleyes::rolleyes::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

---------------------

ok thank you, μην μου την λες κατευθείαν, το διάβασα αλλά δεν κατάλαβα ότι απευθυνόσουν στο δικό μου ερώτημα γιατι επισυναπτόμενο είχες κάτι άλλο.

anyway, thank again.

στο 3842, απαντησα μονο σε σενα, κατω απο σενα, με κανενα επισυναπτομενο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και αγόρια!

είμαι νέο μέλος και διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα από την αρχή του για φέτος και πραγματικά με ΄χει βοηθήσει γιατί ήμουν εντελώς άσχετη:D

θέλω να κάνω δύο ερωτήσείς που απο αυτά που είδα δεν έχουν ερωτηθεί:

1) Μπορώ να δηλώσω σταθμούς από δύο διαφορετικούς δήμους στον ίδιο νομό εννοειται; Δηλαδή , 2 ιδιωτικοί σταθμοί που προτιμώ είναι στο δήμο που μένω και οι άλλοι δύο είναι δημοτικοί στο δήμο που δουλεύω και θα την αφήνω εγώ πριν τη δουλεια.

2) Στα προσωρινά αποτελέσματα αναρτώνται οι ωφελούμενες χωρίς όμως να προσδιορίζεται σε ποιον σταθμό τελικά θα σε πάρουν;και μετά στα οριστικά ανακοινώνεται και ο σταθμός;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Η λογική των προσωρινών πινάκων δυνητικά ωφελούμενων γυναικών είναι μια.

Να δεις αν καταχώρησαν σωστά τα στοιχεία σου Ονοματεπώνυμα κτλ (γίνονται πολλά λάθη στην πληκτρολόγηση πχ)

να δεις αν καταχώρησαν σωστά τους σταθμούς που διάλεξες(εμένα πχ την πρώτη χρονιά που διαλέγαμε 5 σταθμούς μου καταχώρησαν μόνο τους 4....)

Και να δεις αν μήπως σε έκοψαν για ελλιπή στοιχεία χαρτιά κτλ για να μπορέσεις να κάνεις ένσταση ή συμπληρωματική αίτηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλαμαρι, επειδη με ρωταγε μια κοπελλα εχτες, ηταν με τριμηνη συμβαση δημοσιου που εληξε στις 30/6 και δεν εχει αυτη τη στιγμη καρτα ανεργιας.

μπορει λες να δοκιμασει ως εργαζομενη την τυχη της στο ΕΣΠΑ? για να την ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

χθες πήγα και έδωσα την αίτηση για τον μικρό για παιδικό σταθμό......όταν γύρισα διάβασα αυτά που γράφατε για παιδιά απο 6-12 ετών και σήμερα πήρα τηλέφωνο στα ΚΔΑ και μου είπαν ότι αφορά χορό θέατρο κτλ οπότε θέλω να γράψω και το μεγάλο μου παιδί αν το πάρουν........να πάω να ζητήσω τον φάκελο μου πίσω? και να συμπληρώσω τα υπόλοιπα χαρτιά?


.....ΟΛΑ ΚΑΛΑ.......

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρι, επειδη με ρωταγε μια κοπελλα εχτες, ηταν με τριμηνη συμβαση δημοσιου που εληξε στις 30/6 και δεν εχει αυτη τη στιγμη καρτα ανεργιας.

μπορει λες να δοκιμασει ως εργαζομενη την τυχη της στο ΕΣΠΑ? για να την ενημερωσω

Εφόσον η σύμβαση της έληξε μετά τις 19/6 ναι μπορεί να κάνει τα χαρτιά της ως εργαζόμενη γιατί σημαίνει πως την στιγμή που δημοσιεύθηκε η προκήρυξη εργαζόταν κ δεν μπορεί να θεωρηθεί άνεργη αφού ότι κ αν έκανε η διευκρίνηση στην προκήρυξη λέει να έχει εκδοθεί η κάρτα ανεργίας έως κ τις 19/6.

Link to comment
Share on other sites

μπήκα για πλάκα στο σαιτ του εεταα, μήπως έγινε καμία ακόμη αλλαγή κ τί είδα ?????

στο λινκ ΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΔΟΜΩΝ, γράφει δίπλα ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ..... τι είναι αυτό σκέφτομαι ....

το ξαναβγάλαν κ αναγράφουν αν οι δομές προσφέρουν σίτιση ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

να κανω μια ερωτηση εαν ξερει καποια να μου πει στη σελιδα που ειναι το παραρτημα στον πινακα Π2 ΠΟΥ επιλεγεις την κατηγορια της θέσης πειραζει να βαλω 2 Χ δηλαδη και Α1.1 ΚΑΙ Α1.2??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι υπάρχει οπως υπήρχε κ πέρυσι κ προπερσι. Απλά δεν αναφέρεται στην προκήρυξη (κακώς βέβαια) γιατί αν ΔΕΝ υπήρχε....θα είχες (υποθετικά μιλάμε στο δευτερο πρόσωπο) κ 200μόρια με μηδενικό δηλωθέν εισόδημα πχ λέμε τώρα. Είναι δίκαιο κατά τη γνώμη μου. Γιατί μετά στο τέλος....σε περνάει η άνεργη μητέρα με 80μόρια....κ εσύ είσαι πίσω γιατί δεν έχεις μόρια από την εισοδηματική εξίσωση γιατί δηλώνεις περισσότερα αφού εργάζεσαι.

Πχ μια άνεργη που θα δηλώσει πχ εως 6000ευρώ έχει ίδια μόρια με μένα που εργαζόμουν...

Και κόβω το χέρι μου ότι βάλανε τα 6000 χιλιάρικα πλαφόν με τη λογική του επιδόματος ανεργίας που ήταν 500ευρώ χ 12 μήνες= 6000ευρώ.

Θα το δείτε όταν θα βγουν οι προσωρινοί πίνακες με τις δυνητικά ωφελούμενες γυναίκες.

Μέσα από την καρδιά μου ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΊΑ!

Ευχαριστω για την απαντηση, εγω παντως το θεωρω σωστα να υπαρχει πλαφον 6000.Απλα θα επρεπε οπως λες και εσυ να το γραφουνε καπου.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

μπήκα για πλάκα στο σαιτ του εεταα, μήπως έγινε καμία ακόμη αλλαγή κ τί είδα ?????

στο λινκ ΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΔΟΜΩΝ, γράφει δίπλα ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ..... τι είναι αυτό σκέφτομαι ....

το ξαναβγάλαν κ αναγράφουν αν οι δομές προσφέρουν σίτιση ή όχι.

εχεις δικιο μολις μπηκα κ το δα κι εγω,

υπαρχει σταθμος ενας στο νομό που γραφει ΟΧΙ σιτιση. φανταζομαι πανε με τα ταπερακια τους???

επισης μπορεις να βαλεις δυο υποκατηγοριες Α αν ανηκει ηλικιακα το παιδι σου

(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΕΡΣΙ ΙΣΧΥΕ γιατι το χα κανει)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε κ λέμε....

Αν στις 19/6 που δημοσιεύθηκε η προκήρυξη είχες ήδη εκδώσει την κάρτα ανεργίας σου τότε θα κάνεις τα χαρτιά σου ως άνεργη.

Αν είχες σύμβαση που έληγε μετά τις 19/6 όπως εγώ ασχέτως αν ήσουν ιδιωτικού ή δημόσιου τομέα (με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου κ ορισμένου χρόνου όπως όλες οι αναπληρώτριες/ωρομίσθιες καθηγήτριες/δασκάλες) τότε θα έκανες τα χαρτιά σου ως εργαζόμενη.

Εμένα έληξε η σύμβαση μου(Ιδιωτικού δικαίου κ ορισμένου χρόνου αναπληρώτρια Εσπα) στις 21/6 οπότε με ακύρωνε η διευκρίνηση που έλεγε πως η κάρτα ανεργίας πρέπει να έχει εκδοθεί έως κ τις 19/6 οχι αργότερα. για αυτό κ κάνουμε ως εργαζόμενες εμείς

ρε συ καλαμαρακι λυσε μου μια απορια γιατι εδω(με μια φιλη) μαλωνω..

εσυ κοριτσι μου τωρα εισαι ανεργη? και αν ναι, σαν μισθωτη πως θα τα κανεις τα χαρτια? οκ ενσημα εχεις...βεβαιωση εργοδοτη? αφου οταν βγηκε η προκυρυξη εσυ απολυθηκες!!!:?:

(δεν σε βλεπω να το καθαριζεις το σπιτι!!!!):tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

να κανω μια ερωτηση εαν ξερει καποια να μου πει στη σελιδα που ειναι το παραρτημα στον πινακα Π2 ΠΟΥ επιλεγεις την κατηγορια της θέσης πειραζει να βαλω 2 Χ δηλαδη και Α1.1 ΚΑΙ Α1.2??

μπορείς να βάλεις δυο χ αν έχεις επιλέξει δομές κ απο τις δυο υπό κατηγορίες ή ακόμα κ 3 χ αν έχεις δομές κ απο την τρίτη υπό κατηγορία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...