Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Λοιπον επεστρεψα απο εεταα, υπέβαλλα το εκκαθαριστικο του 2012(εγκυρο-εχει ήδη γινει η εκκαθάριση σε μένα) και πριν παω τους επιασα και στο τηλεφωνο και μου ζητησαν και μια υπευθυνη δηλωση με το γνησιο της υπογραφής που να αναφερει οτι υποβαλλω το εκκαθαριστικο του 2012 ως αντικατασταση του εκκαθαριστικου 2011 που ειχα καταθεσει και που ειχα λαβει τον ταδε αριθμο πρωτοκολλου. τους τα εδωσα και τα δυο στην Μυλλέρου, εψαξαν βρηκαν τον φακελο μου τα εβαλαν μεσα και συνεχιζω με τον ιδιο αριθμο πρωτοκολλου, αυτο δεν αλλάζει.σε 2λεπτα ειχα ξεμπερδέψει.

θελουν και αυτη τη υπ. δηλωση, απο Θεσσαλονικη, σε καμια, της την ζητησαν?


.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και επειδη ειμαι σιγουρη οτι καποιοι δεν θα τη διαβασουν

«γ) Εκκαθαριστικό σημείωμα ή αντίγραφο αυτού, για το οικονομικό έτος 2011 (δηλαδή για εισοδήματα που αποκτήθηκαν από 1/1/2010 έως 31/12/2010) ή το οικονομικό έτος 2012 (δηλαδή για εισοδήματα που αποκτήθηκαν από 1/1/2011 έως 31/12/2011), κατʼ επιλογή του ωφελουμένου. Προσοχή: εκκαθαριστικό σημείωμα οποιουδήποτε άλλου έτους, πλην των ανωτέρω αναφερομένων, δεν είναι αποδεκτό και συνιστά λόγο απόρριψης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω ετοιμη την υπευθυνη μου δηλωση,πηγσα το πρωι και μουβαλε σφραγιδα στο κεπ επικυρωσα και το εκκαθαριστικο του 12 και μια απο αυτες τις μερες παω για εεταα..

Θέλει κ την υπεύθυνη δήλωση κ επικύρωση του εκκαθαριστικού ?

ΕΥΗ Κ ... επικύρωσες εκκαθαριστικο εκτυπωμένο από το ταχις ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θελουν και αυτη τη υπ. δηλωση, απο Θεσσαλονικη, σε καμια, της την ζητησαν?

Ναι την ζητάνε παντού όχι μόνο στη Θεσσαλονίκη..Το ενδεικτικό εκκαθαριστικό που μου έβγαλε ο λογιστής του 2012 εγω δε το επικύρωσα μου είπαν ότι επειδή βγαίνει απευθείας από ιντερνετ δε χρειάζεται..έβαλα την υπεύθυνη δήλωση όμως..

Link to comment
Share on other sites

α. εάν η φορολογική δήλωση υποβλήθηκε ηλεκτρονικά, το ενδεικτικό εκκαθαριστικό σημείωμα, συνοδευόμενο από Υπεύθυνη Δήλωση της μητέρας με θεώρηση του γνησίου της υπογραφής, με την οποία θα βεβαιώνεται: i) ότι τα στοιχεία που δηλώνονται είναι αληθή, ii) ότι το οριστικό εκκαθαριστικό σημείωμα δεν έχει εκδοθεί και iii) ότι εντός 5 ημερών από την παραλαβή του, η μητέρα υποχρεούται να το προσκομίσει στην Ε.Ε.Τ.Α.Α.

ΔΕΝ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΚΆΠΟΙΑ ΕΠΙΚΎΡΩΣΗ, ΜΌΝΟ ΤΗΝ ΥΠΕΎΘΥΝΗ ΔΉΛΩΣΗ

Link to comment
Share on other sites

α. εάν η φορολογική δήλωση υποβλήθηκε ηλεκτρονικά, το ενδεικτικό εκκαθαριστικό σημείωμα, συνοδευόμενο από Υπεύθυνη Δήλωση της μητέρας με θεώρηση του γνησίου της υπογραφής, με την οποία θα βεβαιώνεται: i) ότι τα στοιχεία που δηλώνονται είναι αληθή, ii) ότι το οριστικό εκκαθαριστικό σημείωμα δεν έχει εκδοθεί και iii) ότι εντός 5 ημερών από την παραλαβή του, η μητέρα υποχρεούται να το προσκομίσει στην Ε.Ε.Τ.Α.Α.

ΔΕΝ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΚΆΠΟΙΑ ΕΠΙΚΎΡΩΣΗ, ΜΌΝΟ ΤΗΝ ΥΠΕΎΘΥΝΗ ΔΉΛΩΣΗ

σωστα τα λες. εγω καταλαβαινω και κατι ακομη. μια μαμα αν κανει συμπληρωματικη δηλωση θα στειλει 3 φορες χαρτια στην εεταα. οποτε μην ξεχασετε μεσα σε 5 ημερες να στειλετε το οριστικο εκκαθαριστικο. μπορει να εχετε θεμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχω κι εγω ετοιμη την υπευθυνη μου δηλωση,πηγσα το πρωι και μουβαλε σφραγιδα στο κεπ επικυρωσα και το εκκαθαριστικο του 12 και μια απο αυτες τις μερες παω για εεταα..

Θέλει κ την υπεύθυνη δήλωση κ επικύρωση του εκκαθαριστικού ?

ΕΥΗ Κ ... επικύρωσες εκκαθαριστικο εκτυπωμένο από το ταχις ?

ΕΥΗ Γ.......

οχι ..εκτυπωσα το εκκαθαριστικο μου το οποιο οπως ειπα ηδη σε προηγουμενο ποστ μου εχει ηδη σταλει..

οσο για την υπευθηνη δηλωση νομιζω οτι το λεει ξακαθαρα..πρεπει να αναφερουμε οτι καταθετουμε το εκκαθαριστικο του 12 προς αντικατασταση του εκκαθαριστικου του 11..


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ζητάνε παντού όχι μόνο στη Θεσσαλονίκη..Το ενδεικτικό εκκαθαριστικό που μου έβγαλε ο λογιστής του 2012 εγω δε το επικύρωσα μου είπαν ότι επειδή βγαίνει απευθείας από ιντερνετ δε χρειάζεται..έβαλα την υπεύθυνη δήλωση όμως..
α. εάν η φορολογική δήλωση υποβλήθηκε ηλεκτρονικά, το ενδεικτικό εκκαθαριστικό σημείωμα, συνοδευόμενο από Υπεύθυνη Δήλωση της μητέρας με θεώρηση του γνησίου της υπογραφής, με την οποία θα βεβαιώνεται: i) ότι τα στοιχεία που δηλώνονται είναι αληθή, ii) ότι το οριστικό εκκαθαριστικό σημείωμα δεν έχει εκδοθεί και iii) ότι εντός 5 ημερών από την παραλαβή του, η μητέρα υποχρεούται να το προσκομίσει στην Ε.Ε.Τ.Α.Α.

ΔΕΝ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΚΆΠΟΙΑ ΕΠΙΚΎΡΩΣΗ, ΜΌΝΟ ΤΗΝ ΥΠΕΎΘΥΝΗ ΔΉΛΩΣΗ

αν η φ. δήλωση σας (μέσω ιντερνετ) έχει εκκαθαρίσει δεν χρειάζεται τίποτα άλλο απλά την εκτύπωση

αν όμως έχετε ενδεικτικό εκκαθαριστικό σημείωμα (εκτύπωση από το internet) θέλει και υπεύθυνη δήλωση με αυτά που αναφέρει παραπάνω και θεώρηση του γνήσιου της υπογραφής της υπεύθυνης δήλωσης (γίνεται στα ΚΕΠ):D

αφήστε τις μύγες να παχύνουν...... έρχεται Αύγουστος :D:D:D


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!!!!!! Σημερα τα εστειλα και γω με courier και ησυχασα..... Μου πηρε 12 ευρο για να πανε και για να μου φερει αριθμο πρωτοκολου θελει αλλα 12..δεν ειναι και λιγα..

Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι γιατί το έχω περιέργεια .....

όσοι πήγαν στα ΚΕΠ να ζητήσουν πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για το ΕΣΠΑ αρνήθηκαν να σας δώσουν??

γιατί στο δικό μας (μετρό Χαλανδρίου) λέει είναι υποχρεωμένοι να τα αναζητήσουν αυτεπάγγελτα :shock::shock:

και εντάξει πάω την πρώτη φορά για την αίτηση την κανονική, του δημοτικού παιδικού σταθμού, μου λέει τσου, είναι υποχρεωμένοι να την ζητήσουν αυτεπάγγελτα, μου κοτσάρει και μία εγκύκλιο του 2007 (κάτι είχα ακούσει και εγώ για αυτεπάγγελτες αναζητήσεις μεταξύ Δ. Υπηρεσιών λέω δίκιο θα έχει το παλικάρ πάω στον παιδικό σταθμό με το χαρτί τσινίσαν λίγο αλλά το δεχθήκαν

πάω σήμερα ξανά για το εσπα, τσου μου λέει, γιατί του λέω ?? μου αμολάει το ίδιο παραμύθι το ίδιο χαρτί κλπ............. και τι σχέση έχει το ΕΣΠΑ του λέω παλικάρ μου με τον δήμο για να αναζητήσει τα χαρτιά ?? τες πάντων αφού είδε και απόειδε μου λέει εγώ θα το κάνω αλλά πρέπει να τους κάνω και καταγγελία ....(και δεν τους κάνεις λέω από μέσα μου) μετά άκουσα όμως το 3-4 μέρες για να έρθει, οπότε λέω δεν πάω μια βόλτα στον δήμαρχο που έχω και καιρό να τον δώ :tongue::tongue:

τελικά το χαρτί το πήρα από το δημαρχείο, αλλά αναρωτιέμαι αν είναι νόμιμο αυτό που μου είπε ο κυριούλης στο ΚΕΠ :evil::evil::evil:


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...