Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Να ρωτησω κ εγω κατι που μπορω να δω ποιοι παιδικοι σταθμοι ειναι στην περιοχη μου για να τους δηλωσω?

1. μπαίνεις στο www.eetaa.gr

2. πατάς εκει που λέει οριστικοι πινακες επιλέξιμων δομών

3. επιλέγεις τον νομό που σε ενδιαφέρει

και σου τα βγάζει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εκει παταω αλλα μου βγαζει για αλλη περιοχη για να καταλαβετε παταω θεσσαλονικη κ μου βγαζει μονο για μενεμενη κ αμπελοκηπους εγω ομως ειμαι σε αλλη περιοχη..κατι κανω λαθος???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκει παταω αλλα μου βγαζει για αλλη περιοχη για να καταλαβετε παταω θεσσαλονικη κ μου βγαζει μονο για μενεμενη κ αμπελοκηπους εγω ομως ειμαι σε αλλη περιοχη..κατι κανω λαθος???

σου βγάζει ολόκληρο τον νομό Θεσσαλονίκης ,

από εκεί και πέρα κοιτάς τον δήμο που σε ενδιαφέρει

και τον τύπο δομή (αναλόγως ηλικίας παιδιού)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα συμπληρωματικό φάκελλο με το εκκαθαριστικό του 2012 , το οποίο όμως έγραφε επάνω "έγκυρο εκκαθαριστικό" και όχι "ενδεικτικό".Έτσι δεν έβαλα δήλωση, αν γίνει καμμιά στραβή θα κάνω ένσταση, στην τροποποίηση γράφει ότι υπεύθυνη δήλωση χρειάζεται μόνο αν είναι ενδεικτικό...εννοείται ότι έγραψα πάνω στο φάκελλο ότι περιέχει εκκαθριστικό του 2012 για αντικατάσταση του εκκαθαριστικού που υποβλήθηκε με την αίτηση με αρ.πρωτοκόλλου τάδε...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ!!!ΕΧΩ ΤΟ ΕΓΚΥΡΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ 2012,ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑΤΙ Η ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΜΕΝΑ Η ΑΙΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΡ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ Η' ΑΜΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΘΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει οπωσδηποτε να δηλωσουμε 4 παιδικους δε γινεται ας πουμε 2 ή 3

αν διαβασεις προσεκτικα την προσκληση την παιρνεις την απαντηση σου

Στην «Αίτηση συμμετοχής – Δήλωσή» τους, οι ενδιαφερόμενες έχουν δικαίωμα δήλωσης έως και τεσσάρων (4) εναλλακτικών επιλογών Σταθμών, με σειρά προτεραιότητας, για εγγραφή του τέκνου τους σε Δομές της προτίμησής τους και έως δύο (2) εναλλακτικές επιλογές ΚΔΑΠ / ΚΔΑΠ ΜΕΑ σε επίπεδο πόλης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

και εγώ παρακολουθώ το θέμα από πέρσι. Και πέρσι και φέτος με βοήθησε πολύ. Ευχαριστώ!

Απορία, kalamaraki γράφεις πως για ορισμένου χρόνου θα πάρεις 45 μόρια. Ρωτάω, επειδή και εγώ εργάζομαι ως εποχιακή, είχα καταλάβει βάση της προκήρυξης (σελίδα 15) πως σε αυτήν την κατηγορία παίρνουμε 40 μόρια. Λάθος το κατάλαβα ή αναφέρεσαι σε κάτι άλλο...

Γράφω περίπλοκα, ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ.

Ευχαριστώ και καλή μας επιτυχία.

Είμαι ορισμένου χρόνου κ μειωμένου ωραρίου δηλαδή λιγότερο από 40 ώρες τη βδομάδα κ για αυτό παίρνω 45 μόρια.

σελ.14

β) Η κατάσταση απασχόλησης, η εργασιακή σχέση και το είδος απασχόλησης. Για εργαζόμενες γυναίκες:+35 μόρια, για αυτοαπασχολούμενες: +35 μόρια, για σύμβαση εργασίας μερικής απασχόλησης: +45 μόρια, για σύμβαση εργασίας ορισμένου χρόνου :+40 μόρια.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα ΕΕΤΑΑ στη θεσσαλονικη ειναι ανοιχτα κ σαββατοκυριακο? Γνωριζει καμια κοπελα?

στο site www.eetaa.gr εχεις μπει καθολου? εκει που αναφερει για παιδικους σταθμους. θα σου λυθουν οι περοσσοτερες αποριεs σου, να εισαι σιγουρη.

εκει λοιπον αναφερει και το ωραριο ολων των ημερων

Link to comment
Share on other sites

Μάζεμα χαρτιών ; check

Υπογραφές τις μαμάς ; check

Τακτοποίηση χαρτιών με την σωστή σειρά ; check

Πιάσιμο με συνδετήρα των χαρτιών ; check

Τοποθέτηση χαρτιών σε διάφανη ζελατίνα ; check

Τοποθέτηση χαρτιών μέσα σε φάκελο ; check

Γράψιμο διευθύνσεων και ''κατεβατού'' που ζητάει η ΕΕΤΑΑ ; check

Κλείσιμο του αυτοκόλητου στον φάκελο ; check

Οδήγηση μέχρι το κεντρικό γραφείο της Speedex ; check

Παζάρι για το πόσο θα χρεώσει η courier (χωρίς επιστροφή αρ. πρωτ. ) ; check

Εναπόθεση 9 Ευρώ σε δίευρα πάνω στον πάγκο της courier ; check

Συμπλήρωση voucher από τον υπάλληλο ; check

Παραλαβή voucher ; check

Οδήγηση πίσω στο σπίτι για ''μάσα'' ; check

Παραλαβή γιού από τον παιδικό σταθμό ; no check ( φτου γαμώτο , αυτό ξέχασα ) :) :) :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι απλό. Αν στις 19/6 που δημοσιεύθηκε η προκήρυξη ήσουν άνεργη κ είχες ηδη εκδώσει κάρτα ανεργίας τότε θα κάνεις αίτηση ως ανεργη.

Αν όταν δημοσιεύθηκε εργαζόσουν κ εργάζεσαι ακόμη, τότε θα κάνεις ως εργαζόμενη τα χαρτιά σου κ θα βάλεις ένα αντίγραφο ενσήμων από το ταμείο σου για όλο το 2010 κ το 2011 .

Στις ηλικίες συμπληρώνεις το άλλο

κατσε να διευκρινισω.εγω δουλεψα 4 μηνες απο τον ιουνιο μερχρι τον οκτωμβριο περσι δηλαδη 3ο τριμηνο και μετα,ενω αυτοι θελουν 1ο ή 2ο τριμηνο του 2011.και δεν μπηκα ταμειο ανεργιας μετα.και φετος δουλευω απο τον μαρτη μεχρι τωρα.

το 2010 δεν δουλευα οποτε δεν εχω ενσημα.

για τις ηλικιες δεν εχει αλλο στην αιτηση που εχω γι'αυτο ρωτησα.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

κατσε να διευκρινισω.εγω δουλεψα 4 μηνες απο τον ιουνιο μερχρι τον οκτωμβριο περσι δηλαδη 3ο τριμηνο και μετα,ενω αυτοι θελουν 1ο ή 2ο τριμηνο του 2011.και δεν μπηκα ταμειο ανεργιας μετα.και φετος δουλευω απο τον μαρτη μεχρι τωρα.

το 2010 δεν δουλευα οποτε δεν εχω ενσημα.

για τις ηλικιες δεν εχει αλλο στην αιτηση που εχω γι'αυτο ρωτησα.

Ωραιότατα! Θα κάνεις αίτηση ως εργαζόμενη τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.

Και βαλε μια αναλυτική ενσήμων σου του 11 κ του 12 το πρώτο τρίμηνο.

Όταν θα πας για την αίτηση μίλησε με κάποιον για διευκρίνηση.

Πιστεύω πως είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...