Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

ρε παιδια ας μην απαντατε αν δεν γουσταρετε...ελεος δηλαδη!την διαβασαν δεν την διαβασαν μας πρηξατε!ναι ειναι πολλοι που δεν την διαβασαν αλλοι που απλα εριξαν μια ματια και θελουν βοηθεια...δεν εχουν ολοι την ιδια αντιληψη και iq.....δεν εχουν τοσο χρονο να ασχοληθουν.αλλα προφανως γουσταρετε να νιωθετε ανωτεροι!αει σιχτιρ πια!
εγω τετοιους ανθρωπους τους θεωρω κομπλεξικους και δεν εχω να πω τιποτε αλλο ευχαριστω τα ατομα που μπηκαν στον κοπο να απαντησουν χωρις υπονοουμενα και βλακειωδης παρατηρησεις και πολλες φορες επανηλλημενα,αυτοι ειναι ανωτεροι και ευστροφοι.ολοι οι υπολοιποι ας κανουν την αιτουσουλα τους και ας πανε αλλου να κοκορευονται!

μπορει να μην επισημαινουν την σημασια του να εχεις πραγματικα διαβασει την προκηρυξη για να "κοκορευτουν" οπως λες, ή επειδη νιωθουν "ανωτεροι" ή "ευστροφοι".....μπορει απλα τοσο καιρο που τραβαει το θεμα να εχουν κουραστει να πιανονται "κοροιδα" απο καποιους "που δεν εχουν χρονο" να διαβασουν ενα χαρτι που στην τελικη θα τους εξοικονομησει 4000 ευρω μεσα σ ενα χρονο........

θα μου πεις...και γιατι να γραφουν, αμα δε γουσταρουν ας μην απαντανε.....

καποια ατομα ειναι στο παρον θεμα, κ μαλιστα ενω δεν εχουν ιδιο οφελος αφου την αιτηση τους την εχουν ολοκληρωσει ή τα παιδια τους εχουν πλεον περασει στα νηπια, για να βοηθησουν αυτους τους καποιους-λιγους - που πραγματικα δεν εχουν καταλαβει την προκηρυξη,ΑΦΟΥ πρωτα την εχουν διαβασει.

και πιθανον γι αυτους να παραμενουν στο θεμα.και πιθανον γι αυτους να ανεχονται κ ερωτησεις τυπου "μπορω να επιδοτηθω αν εχω εισοδημα 100000 ευρω" ή "μπορω να επιλεξω 345 δομες" κλπ, ερωτησεις που εμφανως δεν οφειλονται στο ισως χαμηλο IQ κ στη μειωμενη αντιληψη που μπορει να εχουν κατ εσε, αλλα στο οτι δεν εχουν ουτε καν φυλλομετρησει τη ρημαδα την προκηρυξη.

αν θιγεσαι εσυ ή καποιος αλλος προσωπικα απ τις κατηγοριες οτι δεν εχει(ς) διαβασει την προκηρυξη,το καλυτερο που εχει(ς) να κανει(ς) για να τους αποστομωσει(ς) ειναι να την διαβασει(ς) εστω και τωρα κ να αρχισει(ς) να συμμετασχει(ς) ενεργα στο θεμα, λυνοντας αποριες αλλων αυτη τη φορα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να ρωτήσω κάτι γιατί το έχω περιέργεια .....

όσοι πήγαν στα ΚΕΠ να ζητήσουν πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για το ΕΣΠΑ αρνήθηκαν να σας δώσουν??

γιατί στο δικό μας (μετρό Χαλανδρίου) λέει είναι υποχρεωμένοι να τα αναζητήσουν αυτεπάγγελτα :shock::shock:

και εντάξει πάω την πρώτη φορά για την αίτηση την κανονική, του δημοτικού παιδικού σταθμού, μου λέει τσου, είναι υποχρεωμένοι να την ζητήσουν αυτεπάγγελτα, μου κοτσάρει και μία εγκύκλιο του 2007 (κάτι είχα ακούσει και εγώ για αυτεπάγγελτες αναζητήσεις μεταξύ Δ. Υπηρεσιών λέω δίκιο θα έχει το παλικάρ πάω στον παιδικό σταθμό με το χαρτί τσινίσαν λίγο αλλά το δεχθήκαν

πάω σήμερα ξανά για το εσπα, τσου μου λέει, γιατί του λέω ?? μου αμολάει το ίδιο παραμύθι το ίδιο χαρτί κλπ............. και τι σχέση έχει το ΕΣΠΑ του λέω παλικάρ μου με τον δήμο για να αναζητήσει τα χαρτιά ?? τες πάντων αφού είδε και απόειδε μου λέει εγώ θα το κάνω αλλά πρέπει να τους κάνω και καταγγελία ....(και δεν τους κάνεις λέω από μέσα μου) μετά άκουσα όμως το 3-4 μέρες για να έρθει, οπότε λέω δεν πάω μια βόλτα στον δήμαρχο που έχω και καιρό να τον δώ :tongue::tongue:

τελικά το χαρτί το πήρα από το δημαρχείο, αλλά αναρωτιέμαι αν είναι νόμιμο αυτό που μου είπε ο κυριούλης στο ΚΕΠ :evil::evil::evil:

Και εγώ από το δημαρχείο της πήρα τρεις στον αριθμό αρχές ιουνίου που είχα αδειουλα γιατί βγαίνουν ποιο γρήγορα επί τόπου :wink::-):-):-P

Link to comment
Share on other sites

εγω τετοιους ανθρωπους τους θεωρω κομπλεξικους και δεν εχω να πω τιποτε αλλο ευχαριστω τα ατομα που μπηκαν στον κοπο να απαντησουν χωρις υπονοουμενα και βλακειωδης παρατηρησεις και πολλες φορες επανηλλημενα,αυτοι ειναι ανωτεροι και ευστροφοι.ολοι οι υπολοιποι ας κανουν την αιτουσουλα τους και ας πανε αλλου να κοκορευονται!

κοιτα να δεις υπαρχουν ερωτησεις και ερωτησεις. οι πιο πολλες εχουν απαντηθει. οταν εχουν γραφτει 130 σελιδες ποσες μπηκαν στην διαδικασια να κανουν αναζητηση στο θεμα και να βρουν την απαντηση τους??? πολυ λιγες φανταζομαι. για να μας κρινεις σωστα θα πρεπει να κατσεις να διαβασεις και τις 130 σελιδες και θα δεις οτι μπορει να ρωταγαν το ιδιο πραγμα σε κατι που ειχε απαντηθει ηδη στην ιδια σελιδα ή σε μια σελιδα πιο πριν. λοιπον μην παραπονιεσαι επειδη καποιες τα θελουν ολα ετοιμα στο χερι γιατι ακομη και σε αυτες απαντανε. και πως να το κανουμε...ειναι 3-4 ατομα που ξερουν τι τους γινεται και μπορουν να λυσουν ολες τις αποριες.ξανα και ξανα και ξανα.....

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι γιατί το έχω περιέργεια .....

όσοι πήγαν στα ΚΕΠ να ζητήσουν πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για το ΕΣΠΑ αρνήθηκαν να σας δώσουν??

γιατί στο δικό μας (μετρό Χαλανδρίου) λέει είναι υποχρεωμένοι να τα αναζητήσουν αυτεπάγγελτα :shock::shock:

και εντάξει πάω την πρώτη φορά για την αίτηση την κανονική, του δημοτικού παιδικού σταθμού, μου λέει τσου, είναι υποχρεωμένοι να την ζητήσουν αυτεπάγγελτα, μου κοτσάρει και μία εγκύκλιο του 2007 (κάτι είχα ακούσει και εγώ για αυτεπάγγελτες αναζητήσεις μεταξύ Δ. Υπηρεσιών λέω δίκιο θα έχει το παλικάρ πάω στον παιδικό σταθμό με το χαρτί τσινίσαν λίγο αλλά το δεχθήκαν

πάω σήμερα ξανά για το εσπα, τσου μου λέει, γιατί του λέω ?? μου αμολάει το ίδιο παραμύθι το ίδιο χαρτί κλπ............. και τι σχέση έχει το ΕΣΠΑ του λέω παλικάρ μου με τον δήμο για να αναζητήσει τα χαρτιά ?? τες πάντων αφού είδε και απόειδε μου λέει εγώ θα το κάνω αλλά πρέπει να τους κάνω και καταγγελία ....(και δεν τους κάνεις λέω από μέσα μου) μετά άκουσα όμως το 3-4 μέρες για να έρθει, οπότε λέω δεν πάω μια βόλτα στον δήμαρχο που έχω και καιρό να τον δώ :tongue::tongue:

τελικά το χαρτί το πήρα από το δημαρχείο, αλλά αναρωτιέμαι αν είναι νόμιμο αυτό που μου είπε ο κυριούλης στο ΚΕΠ :evil::evil::evil:

τα κεπ ειναι υποχρεωμενα εξ οσων γνωριζω να σου δωσουν κ μαλιστα αμεσα, πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης, αν μιλαμε για εντος αθηνων τουλαχιστον (γιατι για ανθρωπους που η μεριδα ειναι εκτος, περιπλεκεται ,γιατι πρεπει να τους το στειλει ο εκει δημος, απ ο,τι θυμαμαι απο προσωπικη εμπειρια με κατι χαρτια για τη μικρη μου που ηθελα)

οσες φορες κ να χω παρει, (δημοτης αθηναιων) απ το κεπ γαλατσιου, εχει γιενι αμεσα κ χωρις πολλες πολλες ερωτησεις.

μην επεσες σε περιεργο?τι τον νοιαζει τι θα το κανεις εσυ το πιστοποιητικο????

εσυ μπορει να θες να το κορνιζαρεις στο σαλονι σου να το καμαρωνεις,αυτος τι κοπτεται?:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πας στο ΚΕΠ όταν η αρμόδια υπηρεσία είναι το δημοτολόγιο ; Εκτός βέβαια και αν το ΚΕΠ είναι δίπλα , ενώ το δημοτολόγιο μακρια σε απόσταση .

Εγώ πάντως σε ΚΕΠ έχω καθυστερήσει περισσότερη ώρα από ότι στο δημοτολόγιο . Πήγα συμπλήρωσα μια αίτηση σε 1 λεπτό , άλλο ένα λεπτό να την διαβάσει ο υπάλληλος και να χτυπήσει τα σωστά πλήκτρα , και άλλο ένα λεπτό να εκτυπωθεί . 3 λεπτά και έξω από την πόρτα με την βεβαίωση στο χέρι :) Για αυτό και ξαναπήγα προχτές , ενώ είχα ήδη βεβαίωση από αρχές Ιουνίου , αλλά είπα να προσκομίσω στην ΕΕΤΑΑ μια πιο φρέσκια :)

Εκτός και αν στο δημοτολόγιο Ηρακλείου είναι τόσο τσακάλια , που τα κάνουν μπαμ-μπαμ τα πράγματα :)

Βέβαια θα ήθελα να κάτσω περισσότερη ώρα , γιατί έχει φάση η όλη κατάσταση σε τέτοιες υπηρεσίες . Πχ όση ώρα περίμενα να εκτυπωθεί η βεβαίωση , 2 άτομα ενώ ήθελαν βεβαίωση οικογενειακής κατάστασης , είχαν πιάσει και συμπλήρωναν την αίτηση που κάνεις για να εγγραφείς στα δημοτολόγια :D . Και τους σταμάτησα πριν προλάβουν να την συμπληρώσουν ολόκληρη τσάμπα :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα συμφωνησω με τον λευτερη. και εγω οσες φορες το χρειαστηκα πηγα στο δημοτολογιο και χωρις αιτηση παρακαλω!! αντε να εδειξα και καμια ταυτοτητα. σε 2 λεπτα ηταν εκτυπωμενο και επικυρωμενο.

τωρα δεν ξερω το αν παιζει ρολο που μενω επαρχια και τα νευρα των υπαλληλων δεν ειναι τοσο τσιτωμενα σε σχεση με τους υπαλληλους των αθηνων για παραδειγμα που εχουν περισσοτεο κοσμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

τα κεπ ειναι υποχρεωμενα εξ οσων γνωριζω να σου δωσουν κ μαλιστα αμεσα, πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης, αν μιλαμε για εντος αθηνων τουλαχιστον (γιατι για ανθρωπους που η μεριδα ειναι εκτος, περιπλεκεται ,γιατι πρεπει να τους το στειλει ο εκει δημος, απ ο,τι θυμαμαι απο προσωπικη εμπειρια με κατι χαρτια για τη μικρη μου που ηθελα)

οσες φορες κ να χω παρει, (δημοτης αθηναιων) απ το κεπ γαλατσιου, εχει γιενι αμεσα κ χωρις πολλες πολλες ερωτησεις.

μην επεσες σε περιεργο?τι τον νοιαζει τι θα το κανεις εσυ το πιστοποιητικο????

εσυ μπορει να θες να το κορνιζαρεις στο σαλονι σου να το καμαρωνεις,αυτος τι κοπτεται?:confused::confused::confused:

όχι βρε καλό μου στο κεπ Χαλανδρίου πήγα για να ζητήσω χαρτί από τον δήμο Χαλανδρίου αν ήταν από επαρχία θα την καταλάβαινα την καθυστέρηση

περίεργος ξεπεπερίεργος θα ήθελα να ξέρω αν ισχύει πράγματι αυτό ή αν αρνείται την έκδοση του πιστοποιητικού χωρίς λόγο για να πράξω τα δέοντα

Γιατί να πας στο ΚΕΠ όταν η αρμόδια υπηρεσία είναι το δημοτολόγιο ; Εκτός βέβαια και αν το ΚΕΠ είναι δίπλα , ενώ το δημοτολόγιο μακρια σε απόσταση .

Εγώ πάντως σε ΚΕΠ έχω καθυστερήσει περισσότερη ώρα από ότι στο δημοτολόγιο . Πήγα συμπλήρωσα μια αίτηση σε 1 λεπτό , άλλο ένα λεπτό να την διαβάσει ο υπάλληλος και να χτυπήσει τα σωστά πλήκτρα , και άλλο ένα λεπτό να εκτυπωθεί . 3 λεπτά και έξω από την πόρτα με την βεβαίωση στο χέρι :) Για αυτό και ξαναπήγα προχτές , ενώ είχα ήδη βεβαίωση από αρχές Ιουνίου , αλλά είπα να προσκομίσω στην ΕΕΤΑΑ μια πιο φρέσκια :)

Εκτός και αν στο δημοτολόγιο Ηρακλείου είναι τόσο τσακάλια , που τα κάνουν μπαμ-μπαμ τα πράγματα :)

Βέβαια θα ήθελα να κάτσω περισσότερη ώρα , γιατί έχει φάση η όλη κατάσταση σε τέτοιες υπηρεσίες . Πχ όση ώρα περίμενα να εκτυπωθεί η βεβαίωση , 2 άτομα ενώ ήθελαν βεβαίωση οικογενειακής κατάστασης , είχαν πιάσει και συμπλήρωναν την αίτηση που κάνεις για να εγγραφείς στα δημοτολόγια :D . Και τους σταμάτησα πριν προλάβουν να την συμπληρώσουν ολόκληρη τσάμπα :)

Φιλικά Λευτέρης

κοίταξε μην συγκρίνεις τις αποστάσεις με την επαρχία, στο μεγάλο μπ@ρδ### εχμμμμμ στην πρωτεύουσα εννοούσα :tongue::tongue: τα πράγματα είναι διαφορετικά

Για να πάω στο ΚΕΠ θέλω 20 λεπτά και μία στάση του μετρό, για να πάω στο δημαρχείο θέλω ταξί και πήξιμο στην κίνηση , εδώ που μένω τα λεωφορεία είναι μόνο διακοσμητικά και δεν οδηγώ, αφετέρου θα πήγαινα στο κεπ για την θεώρηση του αντίγραφου της Α.Τ και των άλλων χαρτιών που χρειάζεται να καταθέσω, (μην πεις για αστυνομικό τμήμα γιατί θα γελάσω το κοντινότερο μας .....είναι σε άλλο δήμο) οπότε αφού πήγα, είπα να ρωτήσω μπάς και γλιτώσω το ταξί ............ συνηθισμένη από τα ΚΕΠ του κέντρου της Αθήνας που στα δίνουν την επόμενη μέρα

Στο δήμο εννοείται ότι τα πράγματα ήταν ποοολύ γρήγορα ούτε αίτηση δεν συμπλήρωσα το κάνει η υπάλληλος αυτό και εγώ μόνο υπογράφω


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το είπα και πριν , αν ο λόγος είναι η απόσταση , τότε πάω πάσο , δεκτό . Απλώς πλέον και τα ΚΕΠ έχουν αναλάβει τόοοοοοοοσες πολλές δραστηριότητες , και πηγαίνει τόοοοοοοσος πολύς κόσμος από το πιο απλό μέχρι το πιο σύνθετο , που καταλήγεις να περιμένεις πιο πολύ ώρα και από ουρά στην εφορία :)

Επίσης πλέον έχω την εντύπωση ότι σε αστυνομικά τμήματα δεν γίνεται καμία επικύρωση , ακόμα και υπεύθυνη δήλωση . Και αν πας , σε στέλνουν σε ΚΕΠ κατευθείαν :)

Link to comment
Share on other sites

Το είπα και πριν , αν ο λόγος είναι η απόσταση , τότε πάω πάσο , δεκτό . Απλώς πλέον και τα ΚΕΠ έχουν αναλάβει τόοοοοοοοσες πολλές δραστηριότητες , και πηγαίνει τόοοοοοοσος πολύς κόσμος από το πιο απλό μέχρι το πιο σύνθετο , που καταλήγεις να περιμένεις πιο πολύ ώρα και από ουρά στην εφορία :)

Επίσης πλέον έχω την εντύπωση ότι σε αστυνομικά τμήματα δεν γίνεται καμία επικύρωση , ακόμα και υπεύθυνη δήλωση . Και αν πας , σε στέλνουν σε ΚΕΠ κατευθείαν :)

λευτερη, κ αυτο δεν ισχυει τουλαχιστον στης αθηνας-μολις χτες μου επικυρωσαν το πτυχιο μου, στην αστυνομια, που αρνηθηκε ο υπαλληλος του κεπ, γιατι δε φαινοταν καλα η σφραγιδα στη φωτοτυπια(κ αν κ ειχα το πρωτοτυπο μαζι μου, αυτος επεμεινε οτι δε μπορουσε.....εχουμε κ μεις περιεργους στα κεπ μας,αξεσακι:lol:),κ ενω μου χε επικυρωσει ενα συνοδευτικο του πανεπιστημιου που ειχε τον βαθμο κτησης.......

στη δε, αστυνομια, ο αστυνομος ουτε καν ασχοληθηκε με την σφραγιδα, κ αν φαινεται ή αν δε φαινεται:rolleyes:

γραφειοκρατια στην ελλαδα....οοοοο,τι να ναι:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

για γερα νευρα :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

στη τουρλα του σαββατου ανακαλυπτω πως τα πιστ., οικογενειακης καταστασης μαλλον τα χω δωσει αλλου και δεν εχω:P παω να ζητησω απο το ερμις το συστημα ωστε αυριο να μου το βγαλουν στο κεπ της επιλογης μου και η πατατα ειναι πως γραφει "επιλεξτε ποιο κεπ σας βολευει να σταλει"...και απο κατω εχει κατι κωδικους 0007 κεπ ηρακλειου, 0006 κεπ ηρακλειου. κλπ κλπ. εγω να μυρισω τα νυχια μου να δω ποιο ειναι εκει που με βολευει>??? μια διευθυνση κατι? ξερει κανεις πως μπορω να βρω σε ποια διευθυνση αντιστοιχει ο ταδε κωδικος κεπ??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μάλλον εννοείς ότι σας έχουν ήδη πάρει στον δημοτικό σταθμό , έτσι ;;;

Τα 250 στα τροφεία είναι το μήνα ;;; Και σε δημοτικό παιδικό σταθμό ;;; Και αν είναι έτσι , δεν τον στέλνεις σε ιδιωτικό , πόσο παραπάνω έχει ; Συγνώμη αλλά αν επιτρέπετε τι εκκαθαριστικό τους προσκόμισες , 100.000 ? ;; :)

Μπορείς πάντως να στείλεις και στην ΕΕΤΑΑ τα χαρτιά , ακόμα και αν σας δέχτηκαν ήδη στον δημοτικό παιδικό σταθμό . Δεν το απαγορεύει κανένας . Αν σε πάρουν στο πρόγραμμα , απλώς πας μια βόλτα μετά από τον παιδικό , και τους λες ότι δεν θα πας . :) Εδώ πάντως στο Ηράκλειο Κρήτης , τα αποτελέσματα των δημοτικών παιδικών σταθμών , θα τα βγάλουν μετά που θα βγούν τα αποτελέσματα του ΕΣΠΑ .

Φιλικά Λευτέρης

Κι εδώ θα τα βγάλουν αφού βγουν τα αποτελέσματα του ΕΣΠΑ- ότι μείνει μάλλον... Απλά ο σταθμός που έχω δηλώσει σαν πρώτη προτίμηση δεν είναι στους επιδοτούμενους- αγνωστο γιατί πέρσι ήταν!

Εκκαθαριστικο στο αστρονομικό ποσό των 34.000! το ταβάνι του δήμου (γι απάνω από 80000) είναι 450!

Κι εγώ μάλλον προς ιδιωτικό προσανατολίζομαι αλλά ο πιο φτηνος στη περιοχή ξεκινάει από 350 κι έχω και γυναίκα στο απίτι (καθότι αυτοαπασχολούμενη σκλάβα που δουλεύεει απογεύματα) κι ακόμα και τα 100 ευρώ μετράνε!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος αν φετος υπαρχει πλαφον 6.000 για το εισοδημα? Δηλαδη, αν π.χ. 3000 θα υπολογιστουν για 3000 ή για 6000?

Καινούρια στο forum και ήδη γκρινιάζω!

Αλλά ρε παιδιά- αν ζείτε με 3000 οικογενειακό εισόδημα- respect- δεν ξέρω πως τα καταφέρνετε και πείτε να βοηθήσουμε κι εμείς.

Αν δε με πάρουν με τα 34000 οικογενειακό- κανένα πρόβλημα να βοηθηθούν αυτοί που έχουν ανάγκη.

Αλλά για όσους φοροδιαφεύγουν σε τέτοιο βαθμό- ας υπάρχει κι ένα πλαφόν και μη γκρινιάζετε κιόλας.

Συγγνώμη αν θίγω κάποιους που όντως δυσκολεύονται σ' αυτούς τους δύσκολους καιρούς, αλλά επανέρχεται συνέχεια αυτό το θέμα.

Και τα χαμηλά εισοδήματα πάνε δωρεάν στους δημοτικούς (κι εμένα μου ζητάνε 250 το μήνα)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας εαν ειναι ευκολο.Θελω να καταθεσω κι εγω τα χαρτια για τους παιδικους απλα εχω μια απορια.Ειμαι καθηγητρια και η συμβαση μου εχει ληξει στις 31/5 δηλαδη κατεθεσα τα χαρτια στο ταμειο ανεργιας και περιμενω την πρωτη δοση .Επομενως καταθετω δικαιολογητικα ως ανεργη τωρα?Ασχετο που τον Σεπτεμβριο παλι θα εργαστω κανονικα?Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας εαν ειναι ευκολο.Θελω να καταθεσω κι εγω τα χαρτια για τους παιδικους απλα εχω μια απορια.Ειμαι καθηγητρια και η συμβαση μου εχει ληξει στις 31/5 δηλαδη κατεθεσα τα χαρτια στο ταμειο ανεργιας και περιμενω την πρωτη δοση .Επομενως καταθετω δικαιολογητικα ως ανεργη τωρα?Ασχετο που τον Σεπτεμβριο παλι θα εργαστω κανονικα?Ευχαριστω πολυ

τα χαρτια σου θα τα καταθεσεις σαν εργαζομενη. νομιζω το καλαμαρακι μπορει να βοηθησει περισσοτερο σε αυτο, αν θυμαμαι καλα.

παντως σαν εργαζομενη θα τα κανεις

Link to comment
Share on other sites

χτες βγηκε η τροποποιηση. λογικο να μην το ξερεις αν δεν μπαινεις καθε μερα στο site της εεταα. ελπιζω να μην εχουμε κι αλλες τροποποιησεις.

βαλε το πιο χαμηλο εκκαθαριστικο για να εχεις πιο πολλα μορια:cool:

se ευχαριστω κοπελα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...