Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Εμεις σημερα που πηραμε τηλ. ειπανε οτι 31/7 θα βγουν οι προσωρινοι πινακες με τα αποτελεσματα. Καλη επιτυχια σε ολες!

και θα μας βγουν παλι τα ματια να μετραμε ποιες εχουν παραπανω μορια απο εμας και εχουν βαλει πρωτο σταθμο αυτον που θελουμε εμεις. και επειδη τα αποτελεσματα θα βγουν μεσανυχτα θα μας παρει το πρωι...... ας τον παρουν και φετος και ας μην κοιμηθω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και θα μας βγουν παλι τα ματια να μετραμε ποιες εχουν παραπανω μορια απο εμας και εχουν βαλει πρωτο σταθμο αυτον που θελουμε εμεις. και επειδη τα αποτελεσματα θα βγουν μεσανυχτα θα μας παρει το πρωι...... ας τον παρουν και φετος και ας μην κοιμηθω...

Κι αυτό που λες σχετικό δεν είναι ??? γιατί στο ενδιάμεσο παίζουν και οι ενστάσεις οπότε πώς θα ξέρουμε για πόσες παραπανίσιες αιτήσεις μιλάμε ???? άσ' τα βράσ' τα ! :cool: αγωνίιιιιιια !

όχι αγάπη μου, δεν έχουν δουλέψει ποτέ τους κ δεν θα δουλέψουν κ ποτέ τους.-

γιατί ποτέ δεν έκαναν βιογραφικό, ποτέ δεν ζήτησαν δουλειά, ποτέ δεν χρειάστηκε να μαζέψουν χαρτούρα για κάποια θέση...να δουν τί θα πει επικύρωση, γνήσιο υπογραφής...!

και το σίγουρο είναι ότι δεν έχουν κάνει ποτέ αίτηση μέσω ΑΣΕΠ.... εκεί, όντως, όσο καλά και να ομιλείς την Ελληνική.... τον μπούσουλα τον χάνεις !!!! Αχ τί πήγα και θυμήθηκα τώρα ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό που λες σχετικό δεν είναι ??? γιατί στο ενδιάμεσο παίζουν και οι ενστάσεις οπότε πώς θα ξέρουμε για πόσες παραπανίσιες αιτήσεις μιλάμε ???? άσ' τα βράσ' τα ! :cool: αγωνίιιιιιια !

όχι αγάπη μου, δεν έχουν δουλέψει ποτέ τους κ δεν θα δουλέψουν κ ποτέ τους.-

γιατί ποτέ δεν έκαναν βιογραφικό, ποτέ δεν ζήτησαν δουλειά, ποτέ δεν χρειάστηκε να μαζέψουν χαρτούρα για κάποια θέση...να δουν τί θα πει επικύρωση, γνήσιο υπογραφής...!

και το σίγουρο είναι ότι δεν έχουν κάνει ποτέ αίτηση μέσω ΑΣΕΠ.... εκεί, όντως, όσο καλά και να ομιλείς την Ελληνική.... τον μπούσουλα τον χάνεις !!!! Αχ τί πήγα και θυμήθηκα τώρα ! :rolleyes:

καλα εγω υπολογιζω και τις ενστασεις μεσα. αναλογως την απορριψη...

ουτε εγω εχω κανει αιτηση ποτε μεσω ασεπ αλλα ξερω να διαβαζω μια προσκληση και ειλικρινα πιστευω πως αυτη που εχουμε στα χερια μας εινι απο τις πιο καθαρα διατυπωμενες. και γενικα η εεταα στο site της δινει αρκετες πληροφοριες. ασχετο αν μερικες δεν κοιτανε καθολου εκει....

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα γίνει πολύ ένσταση φέτος...αν σκεφτούμε ότι τα άτομα που εργάζονται στην εεταα έχουν φέτος να διαχειριστούν εκτός από τις χιλιάδες αιτήσεις και χιλιάδες συμπληρωματικούς φακέλλους με αντικατάσταση εκκαθαριστικών και να κάνουν match τα εκκαθαριστικά με τις αρχικές αιτήσεις , οι πιθανότητες να γίνουν λάθη πολλαπλασιάζονται...πιστεύω ότι φέτος τα προσωρινά με τα οριστικά θα έχουν τεράστιες διαφορές, για να μη μιλήσω για την υποχρέωση των μαμάδων να "προσκομίσουν το έγυρο εκκαθαριστικό εντός 5ημέρου από την παραλαβή του"...δηλαδή τι θα γίνει? Θα καταλάβουν θέσεις και αν δεν το προσκομίσουν τελικά θα βρεθούν έξω? Ή μήπως ξέρει η εεταα πότε αποστέλλεται στην κάθε μία το εκκαθαριστικό για να υπολογίσουν το 5νθήμερο???? Για μία ακόμη φορά από οργάνωση...σκίζουμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε xuito μη προτρέχεις... Μπορεί να τα καταφέρουν :P

Τώρα το ότι όλα αυτά θα μπορούσαν να είχαν προβλεφθεί πριν την έναρξη των αιτήσεων, είναι άλλο καπέλο...

Αργεί πολύ το τέλος του μήνα! Ουφ ουφ ουφφφφφφφφφφφφ


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα γίνει πολύ ένσταση φέτος...αν σκεφτούμε ότι τα άτομα που εργάζονται στην εεταα έχουν φέτος να διαχειριστούν εκτός από τις χιλιάδες αιτήσεις και χιλιάδες συμπληρωματικούς φακέλλους με αντικατάσταση εκκαθαριστικών και να κάνουν match τα εκκαθαριστικά με τις αρχικές αιτήσεις , οι πιθανότητες να γίνουν λάθη πολλαπλασιάζονται...πιστεύω ότι φέτος τα προσωρινά με τα οριστικά θα έχουν τεράστιες διαφορές, για να μη μιλήσω για την υποχρέωση των μαμάδων να "προσκομίσουν το έγυρο εκκαθαριστικό εντός 5ημέρου από την παραλαβή του"...δηλαδή τι θα γίνει? Θα καταλάβουν θέσεις και αν δεν το προσκομίσουν τελικά θα βρεθούν έξω? Ή μήπως ξέρει η εεταα πότε αποστέλλεται στην κάθε μία το εκκαθαριστικό για να υπολογίσουν το 5νθήμερο???? Για μία ακόμη φορά από οργάνωση...σκίζουμε!!!

φανταζομαι οταν κανεις την δηλωση μεσω ιντερνετ οτι το υπουργειο ειναι υποχρεωμενο μεσα σε ενα χρονικο διαστημα να σου κανει εκκαθαριση. οποτε δεν περιμενεις να στο στειλουν αλλα το κατεβαζεις απο το ιντερνετ και το στελνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει το ενδεικτικο εκκαθαριστικο στο gsis. Aρα πρεπει να μπαινω καθε μερα στο σαιτ του και να ψαχνω μηπως βγηκε το τελικο και αμεσα να το τυπωσω κ να το στειλω. Η δηλωση μου εγινε 1-7 και υποτιθεται πως το στελνουν μεσα σε 25 μερες. Αρα λογικα την αλλη εβδομαδα θα το εχω κ πρεπει να ξαναστειλω κουριερ... Σε δουλεια να βρισκομαστε

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να βγουν 31/7 γιατί μετά θα είμαι σε άδεια και άντε τρέχα αν τυχών συμβεί κανένα λάθος με τα χαρτιά - που δεν το πιστεύω -

καλή επιτυχία.....

υγ. σήμερα έχουμε ησυχία μόνο μια σελίδα με ποστ..... άλλες μέρες χανόμασταν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κι απο μενα...

πηγα λοιπον σημερα να καταθεσω το νεο εκκαθαριστικο μου.

ευτυχως η σειρα δεν ηταν πολυ μεγαλη κι ετσι τελειωσα σχετικα γρηγορα...

κι ενω ειχα ετοιμη ακομη μια αιτηση με τα στοιχεια μου και μια υπευθυνη δηλωση που αναφερει ρητα οτι καταθετω το εκαθ.12 προς αντικατασταση του 11,τελικα η κοπελα κρατησε μονο την επικυρωμενη φωτοτυπια του εκκαθαριστικου και επανω σε αυτην εγραψε τον αριθμο πρωτοκολλου μου..ελπιζω να μην γινει κανενα μπερδεμα............αναμενω τα αποτελεσματα λοιπον...

και κατι αλλο το οποιο δεν ξερω αν ειναι ραδιο αρβυλα και αν μου τοχε πει νωριτερα μια γνωστη μου θα τους ρωτουσα αυτους εκει...

της ειπαν λεει οτι αυτοι που κατεθεσαν μετα την τροποποιηση της δευτερας το απογευμα δεν μπορουν να αλλαξουν την αιτηση τους...μπορουν μονο οσοι εχουν πρωτοκολλο πριν την τροποποιηση....δεν ξερω αν αληθευει αλλα ψαξτε το..αν και πιστευω οτι δεν παιζει κατι τετοιο γιατι πολλοι εφυγαν για διακοπες και επεστρεψαν γιαυτον και μονο το λογο-ενω δεν ηξεραν οτι τροποποιηθηκε η προσκληση.....


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα...

και κατι αλλο το οποιο δεν ξερω αν ειναι ραδιο αρβυλα και αν μου τοχε πει νωριτερα μια γνωστη μου θα τους ρωτουσα αυτους εκει...

της ειπαν λεει οτι αυτοι που κατεθεσαν μετα την τροποποιηση της δευτερας το απογευμα δεν μπορουν να αλλαξουν την αιτηση τους...μπορουν μονο οσοι εχουν πρωτοκολλο πριν την τροποποιηση....δεν ξερω αν αληθευει αλλα ψαξτε το..αν και πιστευω οτι δεν παιζει κατι τετοιο γιατι πολλοι εφυγαν για διακοπες και επεστρεψαν γιαυτον και μονο το λογο-ενω δεν ηξεραν οτι τροποποιηθηκε η προσκληση.....

Και εγω αυτο ακουσα και απ'οτι γραφει εδω: Διευκρινίζεται ότι οι μητέρες που έχουν ήδη υποβάλει αίτηση πριν τη δημοσίευση της παρούσας τροποποίησης δύνανται να υποβάλουν συμπληρωματικό φάκελο με το εκκαθαριστικό σημείωμα (ή τα ισοδύναμα έγγραφα) του οικονομικού έτους 2012 αυτο καταλαβαινω.Αλλα ας το πει καποιος που ειναι πιο σιγουρος.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει το ενδεικτικο εκκαθαριστικο στο gsis. Aρα πρεπει να μπαινω καθε μερα στο σαιτ του και να ψαχνω μηπως βγηκε το τελικο και αμεσα να το τυπωσω κ να το στειλω. Η δηλωση μου εγινε 1-7 και υποτιθεται πως το στελνουν μεσα σε 25 μερες. Αρα λογικα την αλλη εβδομαδα θα το εχω κ πρεπει να ξαναστειλω κουριερ... Σε δουλεια να βρισκομαστε

Εγώ έκανα δήλωση 2/7 και έχει ήδη εκαθαριστεί. Λογικά δεν αργέι και η δική σου.

Link to comment
Share on other sites

της ειπαν λεει οτι αυτοι που κατεθεσαν μετα την τροποποιηση της δευτερας το απογευμα δεν μπορουν να αλλαξουν την αιτηση τους...μπορουν μονο οσοι εχουν πρωτοκολλο πριν την τροποποιηση....δεν ξερω αν αληθευει αλλα ψαξτε το..αν και πιστευω οτι δεν παιζει κατι τετοιο γιατι πολλοι εφυγαν για διακοπες και επεστρεψαν γιαυτον και μονο το λογο-ενω δεν ηξεραν οτι τροποποιηθηκε η προσκληση.....

Άκου , ο αριθμός πρωτοκόλλου πάει πακέτο με μία ημερομηνία , αλλα όχι και με ώρα.Δηλαδή αν μία μαμά πήγε να καταθέσει πχ Δυετέρα στις 7μιση το απόγευμα χάνει το δικαίωμα της τροποποίησης???

Link to comment
Share on other sites

εμενα τα ιδια, ολο εμπαινα αυτες τις μερες αλλα τιποτα, δε ξερω βαση ποιας λογικης γινονται οι εκκαθαρισεις. τελοσπαντων τωρα παει, ηρθε το κουριερ πηρε το φακελο και αυριο θα ναι εκει.

δε τη γλυτωνω τη δευτερη αποστολη. εκτος κ αν μας επιτρεψουν να το κανουμε με καποιον αλλο τροπο μη ξοδευομαστε ( λεμε τωρα)!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...