Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

[quote name='kalamaraki;

Λοιπόν έχουμε κ λέμε....

Αν στις 19/6 που δημοσιεύθηκε η προκήρυξη είχες ήδη εκδώσει την κάρτα ανεργίας σου τότε θα κάνεις τα χαρτιά σου ως άνεργη.

Αν είχες σύμβαση που έληγε μετά τις 19/6 όπως εγώ ασχέτως αν ήσουν ιδιωτικού ή δημόσιου τομέα (με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου κ ορισμένου χρόνου όπως όλες οι αναπληρώτριες/ωρομίσθιες καθηγήτριες/δασκάλες) τότε θα έκανες τα χαρτιά σου ως εργαζόμενη.

Εμένα έληξε η σύμβαση μου(Ιδιωτικού δικαίου κ ορισμένου χρόνου αναπληρώτρια Εσπα) στις 21/6 οπότε με ακύρωνε η διευκρίνηση που έλεγε πως η κάρτα ανεργίας πρέπει να έχει εκδοθεί έως κ τις 19/6 οχι αργότερα. για αυτό κ κάνουμε ως εργαζόμενες εμείς.

Μια μέρα ειπα η χριστιανή να λείψω κ να κάνω γενική που έχει δροσιά....:rolleyes::rolleyes::tongue::tongue:

ρε συ καλαμαρακι λυσε μου μια απορια γιατι εδω(με μια φιλη) μαλωνω..

εσυ κοριτσι μου τωρα εισαι ανεργη? και αν ναι' date=' σαν μισθωτη πως θα τα κανεις τα χαρτια? οκ ενσημα εχεις...βεβαιωση εργοδοτη? αφου οταν βγηκε η προκυρυξη εσυ απολυθηκες!!!:?:

(δεν σε βλεπω να το καθαριζεις το σπιτι!!!!):tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν έχουμε κ λέμε....

Αν στις 19/6 που δημοσιεύθηκε η προκήρυξη είχες ήδη εκδώσει την κάρτα ανεργίας σου τότε θα κάνεις τα χαρτιά σου ως άνεργη.

Αν είχες σύμβαση που έληγε μετά τις 19/6 όπως εγώ ασχέτως αν ήσουν ιδιωτικού ή δημόσιου τομέα (με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου κ ορισμένου χρόνου όπως όλες οι αναπληρώτριες/ωρομίσθιες καθηγήτριες/δασκάλες) τότε θα έκανες τα χαρτιά σου ως εργαζόμενη.

Εμένα έληξε η σύμβαση μου(Ιδιωτικού δικαίου κ ορισμένου χρόνου αναπληρώτρια Εσπα) στις 21/6 οπότε με ακύρωνε η διευκρίνηση που έλεγε πως η κάρτα ανεργίας πρέπει να έχει εκδοθεί έως κ τις 19/6 οχι αργότερα. για αυτό κ κάνουμε ως εργαζόμενες εμείς

ρε συ καλαμαρακι λυσε μου μια απορια γιατι εδω(με μια φιλη) μαλωνω..

εσυ κοριτσι μου τωρα εισαι ανεργη? και αν ναι, σαν μισθωτη πως θα τα κανεις τα χαρτια? οκ ενσημα εχεις...βεβαιωση εργοδοτη? αφου οταν βγηκε η προκυρυξη εσυ απολυθηκες!!!:?:

(δεν σε βλεπω να το καθαριζεις το σπιτι!!!!):tongue:

Α την γενική χτες την έκανα ντε....για αυτό έλειψα. Σημερα βλέπω να μη μαγειρεύω κ να δω τι θα φάει η μικρή που θα γυρίσει από τον παιδικό νηστική αφου σήμερα έχουν μπριαμ κ δεν θα το αγγίξει...:rolleyes::tongue:

Πολύ σωστά είπες....ΤΩΡΑ είμαι άνεργη.

Eργαζομουν έως κ 21/6 κ ειχα συμβαση ορισμένου χρόνου ιδιωτικού δικαίου άσχετα αν δουλευω στο δημόσιο. Κάθε χρονιά έχω πλήρη ένσημα από Σεπτέμβρη έως κ Ιούνιο. Άρα δεν είμαι άνεργη γενικά....είμαι εποχιακά εργαζόμενη.

Η προκήρυξη δημοσιεύθηκε στις 19/6 , δυο μέρες πριν λήξει η συμβασή μου.

Εγώ κατέθεσα αντίγραφο επικυρωμένο της σύμβασής μου, για να αποδείξω το ορισμένου χρόνου κ να πάρω 45 μόρια. Κατέθεσα ένσημα ΙΚΑ από αρχές 2010 έως κ Μάρτιο του 2011 αφού το τρίτο τρίμηνο δεν έχει κλείσει ακόμη.

Και φυσικά κατέθεσα βεβαίωση από τον εργοδότη μου που αναφέρει οτι εργάζομαι από τον Σεπτέμβρη του 2011 έως κ Ιούνιο του 2012 με συμβαση ιδιωτικού δικαίου (ορισμένου χρόνου) με ημερομηνίες, ότι παίρνω τα τάδε χρήματα, ότι δουλεύω τις τάδε ώρες τη βδομάδα. Την βεβαίωση την ζήτησα από την υπηρεσία μου στις 19/6 το πρωί για να είναι όσο ποιο πρόσφατη ημερολογιακά με την προκήρυξη (αν κ δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο)

Επίσης κ να ήθελα που λέει ο λόγος να καταθέσω χαρτιά ως άνεργη πάλι δεν μπορούσα. Γιατί στα δικαιολογητικά της άνεργης μητέρας αναφέρει πως το Δελτίο ανεργίας θα πρέπει να είναι σε ισχύ (να έχει εκδοθεί) έως κ την 19/6

Οπότε....πάλι δεν μπορώ αφού ήμουν εργαζόμενη.....κ το δελτίο ανεργίας μου το εξέδωσα στις 26/6 μόλις μας έδωσαν την απόλυση κ τα ένσημά μας.

Απλά κ ωραία!

Ελπίζω τώρα να σου έλυσα την απορία. Πάω να μαγειρέψω να φάμε τιποτα σήμερα. Αλλιώς θα τους ταΐσω τα ποστ εδώ κ την προκήρυξη :tongue::tongue:

υγ

Την αίτηση για το πρόγραμμα την έχω ήδη κάνει από την πρώτη μέρα .....την παρασκευή απλά θα πάω να καταθέσω το νέο εκκαθαριστικό γιατί κερδίζω περισσότερα μοριάκια!

Link to comment
Share on other sites

Το μύνημα πήγαινε στην athima..

1. Ειλικρινά συγγνώμη :oops:

2. Δεν έγραψα συγχαρητήρια- έγραψα respsct- δηλαδή ότι σας σέβομαι στο ότι έχετε βρει τα σημαντικά στη ζωή και περνάτε καλά και το έννοουσα

3. Αν και δε μπορώ να καταλάβω πως τα καταφέρνετε με 400 ευρώ το μήνα (ειλικρινά- δε θέλω να θίξω ή να προσβάλω κανένα απλά μου φαίνεται πολύ δύσκολο)

4. Ναι ήθελα να μιλήσω μόνο για όσους φοροδιαφεύγουν και δεν είναι λίγοι- ζητάω και πάλι συγγνώμη από τους υπόλοιπους

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΟΣ!!! ΠΑΡΕΔΩΣΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ!!!!!!!

Θεσσαλονίκη ένα μπάχαλο, στις σκάλες να συμπληρώνουν χαρτιά, να ρωτάνε που θα βρουν τί???? έλεος !!!!

και μέσα σε όλα αυτά χαλασμένο ανσασέρ και μια κοπέλα έγκυος να πρέπει να ανέβει με τα πόδια.........

καλή επιτυχία σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

Α την γενική χτες την έκανα ντε....για αυτό έλειψα. Σημερα βλέπω να μη μαγειρεύω κ να δω τι θα φάει η μικρή που θα γυρίσει από τον παιδικό νηστική αφου σήμερα έχουν μπριαμ κ δεν θα το αγγίξει...:rolleyes::tongue:

Πολύ σωστά είπες....ΤΩΡΑ είμαι άνεργη.

Eργαζομουν έως κ 21/6 κ ειχα συμβαση ορισμένου χρόνου ιδιωτικού δικαίου άσχετα αν δουλευω στο δημόσιο. Κάθε χρονιά έχω πλήρη ένσημα από Σεπτέμβρη έως κ Ιούνιο. Άρα δεν είμαι άνεργη γενικά....είμαι εποχιακά εργαζόμενη.

Η προκήρυξη δημοσιεύθηκε στις 19/6 , δυο μέρες πριν λήξει η συμβασή μου.

Εγώ κατέθεσα αντίγραφο επικυρωμένο της σύμβασής μου, για να αποδείξω το ορισμένου χρόνου κ να πάρω 45 μόρια. Κατέθεσα ένσημα ΙΚΑ από αρχές 2010 έως κ Μάρτιο του 2011 αφού το τρίτο τρίμηνο δεν έχει κλείσει ακόμη.

Και φυσικά κατέθεσα βεβαίωση από τον εργοδότη μου που αναφέρει οτι εργάζομαι από τον Σεπτέμβρη του 2011 έως κ Ιούνιο του 2012 με συμβαση ιδιωτικού δικαίου (ορισμένου χρόνου) με ημερομηνίες, ότι παίρνω τα τάδε χρήματα, ότι δουλεύω τις τάδε ώρες τη βδομάδα. Την βεβαίωση την ζήτησα από την υπηρεσία μου στις 19/6 το πρωί για να είναι όσο ποιο πρόσφατη ημερολογιακά με την προκήρυξη (αν κ δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο)

Επίσης κ να ήθελα που λέει ο λόγος να καταθέσω χαρτιά ως άνεργη πάλι δεν μπορούσα. Γιατί στα δικαιολογητικά της άνεργης μητέρας αναφέρει πως το Δελτίο ανεργίας θα πρέπει να είναι σε ισχύ (να έχει εκδοθεί) έως κ την 19/6

Οπότε....πάλι δεν μπορώ αφού ήμουν εργαζόμενη.....κ το δελτίο ανεργίας μου το εξέδωσα στις 26/6 μόλις μας έδωσαν την απόλυση κ τα ένσημά μας.

Απλά κ ωραία!

Ελπίζω τώρα να σου έλυσα την απορία. Πάω να μαγειρέψω να φάμε τιποτα σήμερα. Αλλιώς θα τους ταΐσω τα ποστ εδώ κ την προκήρυξη :tongue::tongue:

υγ

Την αίτηση για το πρόγραμμα την έχω ήδη κάνει από την πρώτη μέρα .....την παρασκευή απλά θα πάω να καταθέσω το νέο εκκαθαριστικό γιατί κερδίζω περισσότερα μοριάκια!

μαλισταααα.....

να κανω μια χαζη ερωτηση τελευταια. ορκιζομαι!!!!!

δεν εχει η προκυρηξη εδω καποιο κενο? ειναι σιγουρο οτι εσυ θα δουλευεις παλι απο σεπτεμβρη? με την ιδια λογικη και καποια αλλη μανα που δεν ειναι εκπαιδευτικος μπορει να απολυθηκε τυχαια λιγες μερες πριν βγει η προκυρηξη...δεν μπορει να κανει το ιδιο? εχει τα ενσημα σιγουρα, και ισως μια βεβαιωση εργοδοτη πριν απο την ημερομηνια απολυσης της...αυτο της δινει το δικαιωμα να κανει τα χαρτια σαν μισθωτη? σορυ και παλι απλα μου φαινεται λιγο παραλογο.....:|:-|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπαρχει σταθμος ενας στο νομό που γραφει ΟΧΙ σιτιση. φανταζομαι πανε με τα ταπερακια τους???

--------------------

ποιο νομό είσαι - είδες που έχει ένα π.σ. που γράφει ΟΧΙ σίτιση, γιατί στην Θεσσαλονίκη είναι οι περισσότεροι χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

μαλισταααα.....

να κανω μια χαζη ερωτηση τελευταια. ορκιζομαι!!!!!

δεν εχει η προκυρηξη εδω καποιο κενο? ειναι σιγουρο οτι εσυ θα δουλευεις παλι απο σεπτεμβρη? με την ιδια λογικη και καποια αλλη μανα που δεν ειναι εκπαιδευτικος μπορει να απολυθηκε τυχαια λιγες μερες πριν βγει η προκυρηξη...δεν μπορει να κανει το ιδιο? εχει τα ενσημα σιγουρα, και ισως μια βεβαιωση εργοδοτη πριν απο την ημερομηνια απολυσης της...αυτο της δινει το δικαιωμα να κανει τα χαρτια σαν μισθωτη? σορυ και παλι απλα μου φαινεται λιγο παραλογο.....:|:-|

χαχαχαχα

Το ήξερα πως εκεί θα καταλήγαμε!:rolleyes::rolleyes:

Ναι....σωστά μπορεί όντως να μη δουλεύω το χειμώνα ξανά. Το θέμα είναι σε τι καθεστώς βρισκόμουν την ημερομηνία της δημοσίευσης....εκεί είναι όλο το ζουμί.

Και σου το ξανατονίζω....για αυτό σου έκανα μπολντ, οχι να έχεις απολυθεί πριν βγει η προκήρυξη(αν απολυθείς πριν τις 19/6 τότε πας ως άνεργη...)

αλλά....να λήξει η σύμβαση σου αφού δημοσιεύθηκε ναι μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου ως εργαζόμενη. Αφού έτσι κ αλλιώς στις 19/6 εργαζόσουν ακόμη κ σε ακυρώνει ο κανόνας τους που πρέπει η κάρτα ανεργίας σου να έχει εκδοθεί έως κ τις 19/6.

Και πιθανολογώ χωρίς να είμαι σίγουρη πως αυτό το κάναν για τις άεργες ποιο πολύ παρά για τις άνεργες. Γιατί η άεργη μητέρα, θα δει την προκήρυξη στις 19/6 κ θα πάει στις 20/6 να βγάλει κάρτα ανεργίας....αμ δε....δεν θα τη δεχτεί η εεταα γιατί τότε η άεργη θα είναι σε ίδια μοίρα με την άνεργη (που σημαινει πως δουλευε αλλά τωρα είναι άνεργη) κ δεν είναι δικαιο αυτό

Οτι άλλο θες εδώ

το φαγητό το έβαλα χύτρα θα φάμε άρα μπορώ να σου απαντήσω ότι θες :tongue:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα

Το ήξερα πως εκεί θα καταλήγαμε!:rolleyes::rolleyes:

Ναι....σωστά μπορεί όντως να μη δουλεύω το χειμώνα ξανά. Το θέμα είναι σε τι καθεστώς βρισκόμουν την ημερομηνία της δημοσίευσης....εκεί είναι όλο το ζουμί.

Και σου το ξανατονίζω....για αυτό σου έκανα μπολντ, οχι να έχεις απολυθεί πριν βγει η προκήρυξη(αν απολυθείς πριν τις 19/6 τότε πας ως άνεργη...)

αλλά....να λήξει η σύμβαση σου αφού δημοσιεύθηκε ναι μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου ως εργαζόμενη. Αφού έτσι κ αλλιώς στις 19/6 εργαζόσουν ακόμη κ σε ακυρώνει ο κανόνας τους που πρέπει η κάρτα ανεργίας σου να έχει εκδοθεί έως κ τις 19/6.

Και πιθανολογώ χωρίς να είμαι σίγουρη πως αυτό το κάναν για τις άεργες ποιο πολύ παρά για τις άνεργες. Γιατί η άεργη μητέρα, θα δει την προκήρυξη στις 19/6 κ θα πάει στις 20/6 να βγάλει κάρτα ανεργίας....αμ δε....δεν θα τη δεχτεί η εεταα γιατί τότε η άεργη θα είναι σε ίδια μοίρα με την άνεργη (που σημαινει πως δουλευε αλλά τωρα είναι άνεργη) κ δεν είναι δικαιο αυτό

Οτι άλλο θες εδώ

το φαγητό το έβαλα χύτρα θα φάμε άρα μπορώ να σου απαντήσω ότι θες :tongue:

ειναι φανταστικο το σεναριο και ερωτω: απολυθηκε για παραδειγμα απο την εργασια της π.χ. 18/6 ουτε δουλευει ουτε μπορει να βγαλει καρτα αλλα εχει ενσημα και βεβαιωση εργοδοτη π.χ. 15/6 τι κανει?????

Link to comment
Share on other sites

Η λογική των προσωρινών πινάκων δυνητικά ωφελούμενων γυναικών είναι μια.

Να δεις αν καταχώρησαν σωστά τα στοιχεία σου Ονοματεπώνυμα κτλ (γίνονται πολλά λάθη στην πληκτρολόγηση πχ)

να δεις αν καταχώρησαν σωστά τους σταθμούς που διάλεξες(εμένα πχ την πρώτη χρονιά που διαλέγαμε 5 σταθμούς μου καταχώρησαν μόνο τους 4....)

Και να δεις αν μήπως σε έκοψαν για ελλιπή στοιχεία χαρτιά κτλ για να μπορέσεις να κάνεις ένσταση ή συμπληρωματική αίτηση.

Ευχαριστώ πολύ καλαμαρακι και τη γατούλα που μου απάντησαν αμεσότατα!!:Dτα έστειλα και εγω με κούριερ από την επαρχιακή μου πόλη και εύχομαι να πάνε όλα καλά!

καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες!

άσχετο: διάβαζα στο συγκεκριμένο θέμα τις δημοσιεύσεις τέλη ιουλίου που βγαίναν τα οριστικα, χαμός και αγωνία:eek::eek:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειναι φανταστικο το σεναριο και ερωτω: απολυθηκε για παραδειγμα απο την εργασια της π.χ. 18/6 ουτε δουλευει ουτε μπορει να βγαλει καρτα αλλα εχει ενσημα και βεβαιωση εργοδοτη π.χ. 15/6 τι κανει?????

Αν έχει απολυθεί στις 18/6 δηλαδή πριν την δημοσίευση.....τότε πάει στις 19/6 να βγάλει κάρτα ανεργίας (εως κ 19/6 λεει στην προκήρυξη) με την απόλυση στο χέρι. Αλλιώς πρέπει να εργάζεται εως κ τις 19/6. Και θα ζητήσει βεβαιωση εργοδότη οτι εως κ τις 19/6 εργαζόταν.

Αλλωστε για την κάρτα δεν χρειάζονται ουτε ενσημα ουτε τιποτα, μόνο στοιχεία κατοικίας πχ κ απολυση κτλ. Τα ένσημα χρειάζονται για το επιδομα ανεργίας. Το οποιο μπορεί να το ξεκινήσει μετά μολις πάρει τα ενσημα της από τον εργοδότη της.

Link to comment
Share on other sites

--------------------

ποιο νομό είσαι - είδες που έχει ένα π.σ. που γράφει ΟΧΙ σίτιση, γιατί στην Θεσσαλονίκη είναι οι περισσότεροι χωρίς.

και στο δικό μου νομό υπάρχουν παιδικοί που δεν προσφέρουν σίτιση και μάλιστα πρωοκλασσάτοι ιδιωτικοί που γίνεται χαμός από αιτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέθεσα αντίγραφο επικυρωμένο της σύμβασής μου, για να αποδείξω το ορισμένου χρόνου κ να πάρω 45 μόρια. Κατέθεσα ένσημα ΙΚΑ από αρχές 2010 έως κ Μάρτιο του 2011 αφού το τρίτο τρίμηνο δεν έχει κλείσει ακόμη.

Και φυσικά κατέθεσα βεβαίωση από τον εργοδότη μου που αναφέρει οτι εργάζομαι από τον Σεπτέμβρη του 2011 έως κ Ιούνιο του 2012 με συμβαση ιδιωτικού δικαίου (ορισμένου χρόνου) με ημερομηνίες, ότι παίρνω τα τάδε χρήματα, ότι δουλεύω τις τάδε ώρες τη βδομάδα. Την βεβαίωση την ζήτησα από την υπηρεσία μου στις 19/6 το πρωί για να είναι όσο ποιο πρόσφατη ημερολογιακά με την προκήρυξη (αν κ δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο)

Γεια σας κορίτσια,

και εγώ παρακολουθώ το θέμα από πέρσι. Και πέρσι και φέτος με βοήθησε πολύ. Ευχαριστώ!

Απορία, kalamaraki γράφεις πως για ορισμένου χρόνου θα πάρεις 45 μόρια. Ρωτάω, επειδή και εγώ εργάζομαι ως εποχιακή, είχα καταλάβει βάση της προκήρυξης (σελίδα 15) πως σε αυτήν την κατηγορία παίρνουμε 40 μόρια. Λάθος το κατάλαβα ή αναφέρεσαι σε κάτι άλλο...

Επίσης άλλη ίσως χαζή απορία: Πέρσι υπήρχαν σταθμοί που μείναν κενές θέσεις. Αυτές τις θέσεις εφόσον δεν μπήκαν παιδιά υπήρχαν τα χρήματα από ΕΣΠΑ. Τα χρησιμοποιούν για να μπούνε παιδιά που είναι σε άλλες σχολές σε λίστα αναμονής ή τι τα κάνουν.

Ρωτώ, επειδή πέρσι κάποιος γνωστός μου, είχε κάνει ένσταση μετά τη προθεσμία και τελικά το πήραν το παιδάκι του στο ίδιο σχολείο με το δικό μου, χωρίς να είχε ανακοινωθεί Online στη σελίδα το όνομα τους. (Δεν τού είχαν μετρήσει σωστά τα μόρια, οπότε κανονικά έμπαινε με τα σωστά μόρια, απλώς έκανε ένσταση μετά από την προθεσμία. Και έτσι αντί π.χ. 40 παιδιά, πήραν 41 παιδιά στον συγκεκριμένο σταθμό)

Οπότε επειδή φοβάμαι πως και φέτος που γίνεται ακόμα περισσότερος χαμός, θα μείνω εκτός, αν τα χρησιμοποιούν αυτά τα χρήματα, μήπως μπω από λίστα αναμονής.

Γράφω περίπλοκα, ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ.

Ευχαριστώ και καλή μας επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...