Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

καμμια μαμα απο ιλιον-πετρουπολη?


Recommended Posts

Κανένα καλό/ή παιδίατρο στο Περιστέρι ???

ψαχνεται η νύφη μου, θέλει να είναι υπερ του θηλασμού(αποκλειστικα), να μη δινει με το παραμικρό φάρμακα και να είναι διαλακτικός όσον αφορα τα εμβόλια ;);) α κ να τον βρισκει ευκολα

Αυτη που εχω εγώ δεν τη συστήνω, οχι οτι ειναι κακή....αδιάφορη θα έλεγα:?:-?

Πάμε στην Αμερικάνου. Καλύπτει όλες σας τις απαιτησεις εκτος από τα εμβόλια. Τηρεί αυστηρα το πρόγραμμα εμβολιασμών του υπουργείου


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάμε στην Αμερικάνου. Καλύπτει όλες σας τις απαιτησεις εκτος από τα εμβόλια. Τηρεί αυστηρα το πρόγραμμα εμβολιασμών του υπουργείου

Ευχαριστώ!

Θα της το πω, αλλά δε νομίζω να θέλει να πάει ...ειναι πολύ ψαγμένη κ θέλει κ ο γιατρός να είναι πιο "ανοιχτόμυαλος " κ διαλλακτικός :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Να πω κι εγώ πως μένω Ίλιον και έχω για παιδίατρο την κυρία Αμερικάνου. Έχω μόνο καλά να πω για τη συγκεκριμένη, η οποία ήταν και επιμελήτρια στο Παίδων παλαιότερα και πάρα πολύ σύγχρονη και ανοιχτόμυαλη. Δε με έχει αγχώσει ποτέ, δεν έχουμε νοσηλευτεί ποτέ (χτυπάω ξύλο, παρόλο που και τα τρία μου ανήψια που έχουν την ίδια πολύ γνωστή παιδίατρο στο Περιστέρι έχουν νοσηλευτεί... μπορεί να είναι και τυχαίο...), έρχεται στο σπίτι όποτε τη χρειαστώ, σηκώνει πάντα το τηλέφωνο ή με παίρνει πίσω αν δεν απαντήσει εκείνη τη στιγμή. Ο συζυγός της είναι επίσης γιατρός, ουρολόγος στην ειδικότητα, είναι περισσότερο από υπέρ του θηλασμού και ...... κόβει απόδειξη πριν τη ζητήσεις! Θα μπορούσα να πω κι άλλα (και η κυρία Ραψομανίκη μου έχει πει πως είναι καλή, τι σύμπτωση) αλλά τελικά νομίζω πως η σχέση με το γιατρό είναι θέμα χημείας. Όσα και να πω, μπορεί κάποιος να έχει εντελώς αντίθετη άποψη! Για μένα αυτό που έχει τη μεγαλύτερη σημασία είναι πως συζητάμε, δεν αποφασίζει αυτή και εκτελώ εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι τον Οκτώβρη αρρώστησε η μικρή και επειδή είχαμε μόλις μετακομίσει εδώ και δεν είχα παιδίατρο βρήκα τυχαία στο ιντερνετ την Πετράκη. Την κάλεσα λοιπόν στο σπίτι (σκέφτηκα να μην πάω στο ιατρείο μην κολλήσουμε κι άλλα). Ήρθε τάχιστα, δε λέω, ΑΛΛΑ! 70 ευρώ επίσκεψη (επειδή είναι η πρώτη φορά, αλλά εντάξει εσείς δώστε μου 60 :shock::shock::shock:) και επίσης όταν μετά από 5-6 ώρες την πήρα τηλ. για να της πω πώς πάει ο πυρετός, δεν μας θυμόταν καν!

Τώρα την πηγαίνω στην παλιά μας παιδίατρο στη Σαλαμίνα. Προτιμώ την ταλαιπωρία του πήγαινε-έλα παρά τις δοκιμές με αγνώστους. Αλλά αυτή που λες θα την έχω υπόψη μου, σε περίπτωση που χρειαστούμε κάτι επείγον.

Τι άγχος κι αυτό...!

Καλημερα και απο μενα!!!!

Μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση αυτο που λες για την Πετρακη γιατι την εχω παιδιατρο εδω και 4 χρονια.Στο σπιτι παιρνει η 50€ και στο ιατρειο 30€.

Την εχω εγω και αλλες 3 φιλες μου και σε καμια δεν ζητησε 70 ποτε.

Οσο για την αντιβιωση που ειπατε οτι δινει με το παραμικρο εμας στα 4 χρονια μας εδωσε μονο δυο φορες.

Προσωπικα ειμαι κατευχαριστημενη μαζι της και την συστηνω σε οποιο κοριτσι ψαχνει για παιδιατρο.


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο μενα!!!!

Μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση αυτο που λες για την Πετρακη γιατι την εχω παιδιατρο εδω και 4 χρονια.Στο σπιτι παιρνει η 50? και στο ιατρειο 30?.

Την εχω εγω και αλλες 3 φιλες μου και σε καμια δεν ζητησε 70 ποτε.

Οσο για την αντιβιωση που ειπατε οτι δινει με το παραμικρο εμας στα 4 χρονια μας εδωσε μονο δυο φορες.

Προσωπικα ειμαι κατευχαριστημενη μαζι της και την συστηνω σε οποιο κοριτσι ψαχνει για παιδιατρο.

Ίσως επειδή ήταν η πρώτη φορά που μας έβλεπε? δεν ξέρω. Πάντως πλήρωσα τελικά 60 ευρώ για την επίσκεψη. Στο ιατρείο της δεν έχω πάει. Επίσης αντιβίωση εμάς δεν έδωσε αλλά άκουσα κι εγώ από άλλη μαμά πως δίνει εύκολα. Να πω την αλήθεια αυτό που μου έκανε άσχημη εντύπωση ήταν πως μέσα σε λίγες ώρες δεν μας θυμόταν καν όταν την πήρα τηλέφωνο για να της πω την πορεία του παιδιού, και αναγκάστηκα να λέω όλο το στόρυ από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή ήταν η πρώτη φορά που μας έβλεπε? δεν ξέρω. Πάντως πλήρωσα τελικά 60 ευρώ για την επίσκεψη. Στο ιατρείο της δεν έχω πάει. Επίσης αντιβίωση εμάς δεν έδωσε αλλά άκουσα κι εγώ από άλλη μαμά πως δίνει εύκολα. Να πω την αλήθεια αυτό που μου έκανε άσχημη εντύπωση ήταν πως μέσα σε λίγες ώρες δεν μας θυμόταν καν όταν την πήρα τηλέφωνο για να της πω την πορεία του παιδιού, και αναγκάστηκα να λέω όλο το στόρυ από την αρχή.

Ισως ειχες πεσει σε καμμια περιεργη μερα ποιος ξερει. Αλλα αυτο με τις αντιβιωσει σιγουρα δεν ισχυει στο λεω με σιγουρια.

Βεβαια για μενα ο γιατρος ειναι θεμα υποκειμενικο ειναι να σου κατσει και σαν επιστημονας και σαν ανθρωπος και σιγουρα δεν μπορουν να αρεσουν ολοι σε ολους;)

Απο Ιλιον εισαι;


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειχες πεσει σε καμμια περιεργη μερα ποιος ξερει. Αλλα αυτο με τις αντιβιωσει σιγουρα δεν ισχυει στο λεω με σιγουρια.

Βεβαια για μενα ο γιατρος ειναι θεμα υποκειμενικο ειναι να σου κατσει και σαν επιστημονας και σαν ανθρωπος και σιγουρα δεν μπορουν να αρεσουν ολοι σε ολους;)

Απο Ιλιον εισαι;

Πάντως κι εμένα γνωστή μου που πάει η κορτιζόνη και η αντιβίωση πάει σύννεφο. Γι΄αυτό και δεν μπήκα καν στον κόπο να σκεφτώ να πάμε σ΄αυτή όταν έψαχνα για παιδίατρο.


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εμένα γνωστή μου που πάει η κορτιζόνη και η αντιβίωση πάει σύννεφο. Γι΄αυτό και δεν μπήκα καν στον κόπο να σκεφτώ να πάμε σ΄αυτή όταν έψαχνα για παιδίατρο.

Tamar πιστεψε με αν την εβλεπα οτι εδινε αντιβιωσεις και σιροπια με το παραμικρο θα την ειχα αλλαξει προ πολλου γι αυτο ακριβως τον λογο την εχω και ειμαι κατευχαριστημενη γιατι δεν καταφευγει αμεσως στις ευκολες λυσεις.

Βεβαια ειναι και στη μαμα αν με το παραμικρο και συνεχεια παιρνει τηλ για μικροπραγματα και επιμενει τοτε ο γιατρος μπορει και να την παραπεμπει σε φαρμακα.


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Tamar πιστεψε με αν την εβλεπα οτι εδινε αντιβιωσεις και σιροπια με το παραμικρο θα την ειχα αλλαξει προ πολλου γι αυτο ακριβως τον λογο την εχω και ειμαι κατευχαριστημενη γιατι δεν καταφευγει αμεσως στις ευκολες λυσεις.

Βεβαια ειναι και στη μαμα αν με το παραμικρο και συνεχεια παιρνει τηλ για μικροπραγματα και επιμενει τοτε ο γιατρος μπορει και να την παραπεμπει σε φαρμακα.

καλά αυτό είναι από κουλό εως απαράδεκτο! να ενοχλεί η μαμά τον παιδίατρο με τηλέφωνα για μικροπράγματα και αυτός για να την εκδικηθεί και να ησυχάσει το κεφάλι του να παραπέμπει σε φάρμακα και αντιβιώσεις το παιδί? :shock:

Μάλλον κάτι άλλο ήθελες να πεις και δεν το εξέφρασες σωστά? :|

Link to comment
Share on other sites

Tamar πιστεψε με αν την εβλεπα οτι εδινε αντιβιωσεις και σιροπια με το παραμικρο θα την ειχα αλλαξει προ πολλου γι αυτο ακριβως τον λογο την εχω και ειμαι κατευχαριστημενη γιατι δεν καταφευγει αμεσως στις ευκολες λυσεις.

Βεβαια ειναι και στη μαμα αν με το παραμικρο και συνεχεια παιρνει τηλ για μικροπραγματα και επιμενει τοτε ο γιατρος μπορει και να την παραπεμπει σε φαρμακα.

Θα συμφωνήσω με την my_kelly στο 100%. Ποιος σωστός γιατρός δίνει αντιβιώσεις απλά για να μην το ζαλίζουν;...

Όπως και να' χει όμως, μιας και δεν έχει νόημα να το συζητάμε άλλο, η κάθε μαμά κάνει τις επιλογές της....


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι ομως το εχω ζησει με παιδιατρο κολλητης που ειναι την γλυφαδα κιολας και θεωρειται απο τις πολυ καλες.Βεβαια η φιλη μου η ιδια απαιτει καθε φορα φαρμακο ή αντιβιωση και η παιδιατρος απλα της τα συνταγογραφει.

Οπως και να χει οπως εχω γραψει τα κριτηρια ειναι υποκειμενικα σε αυτο το θεμα.

Εγω παντως επειδη θελω να απεχω πια απ την νοοτροπια της κλασσικης ιατρικης φετος ξεκινησα στην 4 χρονων κορη μου ομοιοπαθητικη και με την πρωτη ευκαιρια θα παω και το μωρο.Οποια ενδιαφερεται γιατι το εχω ψαξει πολυ υπαρχει ενας πολυ καλος στο Περιστερι.


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

μαμαδες απο την περιοχή.....θέλω την βοήθεια σας...

η μικρή από Σεπτέμβριο θα είναι 2,5 και θα την ξεκινήοσυμε παιδικό ...έχω δει ήδη κάποιους αλλά έχω μπερδευτεί

όποια έχει προσωπική εμπειρία...ας μοιραστεί μαζί μου κάποια στοιχεία για τους παιδικούς πετούπολης - ιλιον

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
μαμαδες απο την περιοχή.....θέλω την βοήθεια σας...

η μικρή από Σεπτέμβριο θα είναι 2,5 και θα την ξεκινήοσυμε παιδικό ...έχω δει ήδη κάποιους αλλά έχω μπερδευτεί

όποια έχει προσωπική εμπειρία...ας μοιραστεί μαζί μου κάποια στοιχεία για τους παιδικούς πετούπολης - ιλιον

γεια σου

εμεις απο 11 μηνων και μετα απο εποικοδομητικο ψαξιμο

μιας και εργαζομαι στον τομεα της εκπαιδευσης

πηγαμε τα διδυμακια μας στην "παιδικη ακαδημια" στην παλατιανη

εκει συστησαμε και στους κουμπαρους μας να πανε τη μικρη τους και ειναι καια υτοι υπερευχαριστημενοι

εαν θες παραπνω πληροφοριες στηλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...