Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ


Recommended Posts

τωρα η αλλη περιμενει να παρει οσα εχουν με την γεννηση του παιδιου της γι αυτο και ολη αυτη η κοντρα μην τυχον παρει ευρω ο αδερφος της αχ ρε κατι οικογενιες


Οταν εχω εσενα νοιωθω σαν παιδι εχω εναν ανθρωπο :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν υπαρχει χειροτερο οι γονεις να διαχωριζουν τα παιδια τους!!!!!!!!ειναι στον ανθρωπο εγω εχω αλλα 2 αδελφια αγορια οι γονεις μας μας φερονται σε ολους το ιδιο!!!!!!!!!αχ ασε λοιπον χαρηκα θα μπαινω να τα λεμε παω γιατι ξυπνησε η μικρη


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα ευχαριστω πολυ για την παρεα σου σου στελνω θετικη αυρα και χαρα !!! καλε ξυπνησε και το δικο μου χαχαχ μολις,φιλια!!!!!


Οταν εχω εσενα νοιωθω σαν παιδι εχω εναν ανθρωπο :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ελενα, κοπελα μου σε λυπαμαι! να σου πω την αληθεια μολις διαβασα το πρωτο μηνυμα με επιασαν νευρικα γελια!! πως αντεχεις???? κ εγω θελω να βαρεσω την πεθερα μου αλλα αυτα που κανει ειναι πταισματα μπροστα στα καμωματα της δικιας σου!! αυτο με το κοριτσι...ελεος! χριστε μου εχω κ γιο...δεν θελω να καταντησω ετσι!!!

Ιωαννα μου τι κανεις?? τι κανει η μικρουλα σου?? εχασα τα νεα σου αφου στο αλλο θεμα εγινε..ας μην πω καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

πεθεροπληκτες ενωθειτε ...εγω δεν ειμαι μια απο αυτες (αφου εγω διαλεξα πρωτα την πεθερα και μετα τον αντρα μου )χαχαχαχα αλλα σας καταλαβαινω απολυτα ....μην απογοητευστε να ειστε καλα με τους αντρες σας και αστες να λενε και να κανουν ...το καλυτερο ειναι να μην τους ανοιγετε την πορτα του σπιτιου σας και οταν ερχονται εσεις να φευγετε..αφηστε το αντρουλη σας να τους δει γιατι γονεις του ειναι αλλα μεχρι εκει..εσεις για καφε στη φιλη σας η για τρεξιμο στον κηπο,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα όλα αυτά μου φαίνονται χαζομάρες και κακίες νύφης... sorry κιόλας, αλλά κοιτάξτε γύρω σας να δείτε πραγματικές δυστυχίες και ασχοληθείτε με πιο σημαντικά πράγματα.


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ευχαριστώ για τα μηνύματα σας η αλήθεια ειναι ότι και μένα οταν τα σκέφτομαι με πιάνει γέλιο αλλά το αποφάσισα δεν θα ασχολούμε πλέον απλά από μακριά γιατί έχω ρίξει πολύ κλάμα και φίλη μου Μαρία Εύα πίστεψε με μόνο κακία δεν είμαι προσπάθησα πολύ την έπαιρνα τηλ να έρθει για καφέ της έφτιαχνα τα μαλλιά μοντέρνα της τα έφτιαχνα όπως ήθελε ενώ της τα πέρναγα βαφή την πρόσεχα και τους δύο ακόμα και την αδερφή του ολα αυτά γιατί υποτίθεται όσα ήξερα ήταν σαν να μην το ήξερα γιατί μου τα είπε ο άντρας μου οταν είμαστάν μόνοι μας αλλά τα κρατάω μέσα μου ενώ παίζεται ταυτόχρονα αυτό το θεατράκι σαν να μην τα ξέρω όπως είπα ειναι πολλά και τρανταχτά αλλά εγώ θέλησα να το κάνω κωμικό για να έχει χαβαλέ στα μηνύματα μας γιατί την περασμένη εβδομάδα έκλαιγα όλη την ωρα Γιατί ένοιωθα κουρασμένη να προσποιούμε για χάρη του άντρα μου αν έλεγα κακίες θα ξεκατίνιαζομουν με αυτούς αλλά δεν το κάνω προτίμησα να το γράψω εδώ για να ηρεμήσω με αυτό τον τρόπο οπότε η πεθερά είσαι η δεν ξέρω έχω και σοβαρότερα προβλήματα αλλά αυτά αν ήθελα θα τα έγραφα σε άλλη στήλη ευχαριστώ για τα μηνύματα σας πολύ ελάτε να γελάσουμε και λιγο να ξεχάσουμε ολα τα αλλά τα σοβαρότερα <3


Οταν εχω εσενα νοιωθω σαν παιδι εχω εναν ανθρωπο :tongue:

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι πεθερά... αυτή είμαι...

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2692

διάβασς - αν θες βέβαια - το πρώτο μου ποστ μόνο, και θα σ πω εγώ τη συνέχεια.

Στις 9 Αυγούστου πέθανε ο άντρας μου, αφήνοντας με χήρα στα 35 με δύο παιδάκια 4 και 5 χρονών.

γι αυτό σ λέω, μην κολλάς σε τέτοια, η ζωή είναι ωραία όταν δεν υπάρχουν σοβαρά προβλήματα.


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μια γλυκά θα το διαβάσω αργότερα και θα σου στείλω ελπίζω να με συγχωρέσεις χαίρομαι που είσαι δυνατή αργότερα θα σου στείλω στο υπόσχομαι <3θελω να σου μιλήσω


Οταν εχω εσενα νοιωθω σαν παιδι εχω εναν ανθρωπο :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα λεει η ευα...τις περισσοτερες φορες οι νυφες εχουν οικονομικες απαιτησεις απο τα πεθερικα....οι νυφες ομως προσφερουν κατι οικονομικα στην οικογενεια τους?

Και στην τελικη οταν κανεις οικογενεια ΕΣΥ και ο αντρας σου εισαστε υπευθυνοι...κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να σε ξελασπωνει.

Η γενια μας εχει για τα καλα φορτωθει σε γονεις και πεθερικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω απαιτήσεις ξέρω ότι ο καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του για τα λεφτά που μίλησα ήταν του άντρα μου δεν μίλησα για άλλο πράγμα αλλά όπως και να χει δεν πειράζει ολα εδώ μένουν ας είμαστε καλά και δεν πειράζει είμαι πολύ κουρασμένη ψυχολογικά αλλά ταυτόχρονα νοιώθω και αχάριστη και ειναι κάτι που δεν μου αρέσει καθόλου θελω να το σταματήσω άμεσα


Οταν εχω εσενα νοιωθω σαν παιδι εχω εναν ανθρωπο :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες, ήθελα και γω να μπω στην παρέα σας.... η αλήθεια είναι πως δεν πρέπει να ασχολούμαστε μα χαζά πράγματα γιατί υπάρχουν σοβαρότερα και τραγικά όμως στην καθημερινότητα σου τα ξεχνάς και θυμώνεις όταν νοιώθεις πως αδικείσαι ακόμα και από τα πεθερικά σου! Σίγουρα πρέπει να μην τα βλέπεις σαν σοβαρά να μην λυγίζεις με αυτά και να σκέφτεσαι να είσαι καλά με τον άντρα σου και με τα παιδιά σου και όλα τα άλλα θα λυθούν. Επίσης όταν υπάρχουν οικονομικά προβλήματα και στηρίζεσαι από τους παππουδογιαγιάδες είναι άσχημο γιατί και συ δεν νοιώθεις καλά και αυτοί επεμβαίνουν περισσότερο γιατί νοιώθουν πως έχουν το δικαίωμα.. Ζούμε όλοι δύσκολες καταστάσεις γιατί ούτε αυτοί πρέπει να αναλαμβάνουν τις δικές μας οικογένειες ούτε εμείς θα έπρεπε να νοιώθουμε τόσο αδύναμοι και εξαρτημένοι από αυτούς, έτσι είναι δυστυχώς ζούμε δύσκολες στιγμές όλοι μας, αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε πάντα τα πιο άσχημα που συμβαίνουν σε αυτή τη ζωή και να χαμογελάμε ακόμα και αν κάτι δεν μας αρέσει ακόμα και αν νοιώθουμε τόσο μα τόσο αδικημένοι!! Άλλωστε δύσκολα αλλάζουμε και πόσο περισσότερο ένας ηλικιωμένος άνθρωπος που έχει ζήσει την ζωή του έτσι όπως την έχει ζήσει και έχει τις απόψεις του και τις ιδέες του και είναι κολλημένος σε αυτές. Υπομονή λοιπόν και αισιοδοξία

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα.η αληθεια ειναι οτι μας πιανει λιγο το παραπονο και νιωθουμε αδικιμενοι αλλα αμα το καλοσκεφτεις απ τη στιγμη που παντρευεσαι η οικογενεια σου ειναι πια εσυ και ο αντρουλης σου.βεβαιως και εχουμε και καποιοες απαιτησεις αλλα ειναι πολυ εγωιστικο.αν θελουν να προσφερουν κατι ας το κανουν για το παιδι τους και ευπροσδεκτο θα ειναι αλλα οχι και να το περιμενουμε και μετα να τσαντιζομαστε οταν δεν το κανουν.και λογικο ειναι μια πεθερα να ποναει την κορη της και οχι τη νυφη της και η δικια μας η μαμα εμας δεν αγαπαει πιο πολυ απ τη νυφη της?και λογικο δεν ειναι?σημασια εχει να καταλαβουμε οτι τωρα πια ειμαστε οι 2 μας///και κανουμε τα κουμαντα μας και να μην περιμενουμε τιποτα.μονο ετσι βρισκεις την ησυχια σου.οσο δυσκολα να ειναι τα πραγματα.και μεις ανεργοι και οι 2 ειμαστε.και ειναι δυσκολα..δεν εχω ομως την απαιτηση να κοβουν τα εξοδα τους για να μας βοηθανε.αν και θα μου αρεσε και θα με βολεβε/το θεμα ειναι μονο ο καλος σου να μη νιωθει παραμελλημενος απο τους δικους του....αλλα και ετσι να νιωθει τοτε θα καταλαβει οτι η οικογενεια του εισαι εσυ..στα δυσκολα-στο ζορι--και στη φτωχια--οτιδηπουε αλλο το βλεπουμε σαν δωρο χωρις να το θεωρουμε δεδομενο και ετσι δεν γινεται το νευρικο μας συστημα κουρελι

Link to comment
Share on other sites

mariaeva διαβαζα το τοπικ σου εδω και 2 ωρες τα διαβασα ολα και τις 43 σελιδες ο θεος να σου δινει δυναμη να σαι καλα και συ και τ αγορακια σου.να σκεφτεσαι τα ομορφα και να χαμογελας...εισαι τυχερη τουλαχιστον ενιωσες την αγαπη την οικογενεια τη συντροφικοτητα εστω και για τοσο λιγο.εισαι δυνατη και αξια.ο αντωνης σου ειναι υπερηφανος για σενα.και η ψυχη του εχει αναπαυθει ξεροντας οτι θα τα καταφερεις και σαν ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ μαζι.να σαι καλα κοπελα μου και να καμαρωσεις τους λεβεντες σου οπως τους θες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...