Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια...πωπω τον τελευταιο καιρο κοιμαμαι τα βραδια κ ξυπναω κ αργα αλλα δυστυχως αυριο γυριζω δουλεια μιας κ ειχα παρει αδεια αναρρωτικη.

Κορινα προσπαθουσατε εντατικα;;; παντως γρηγορα ηρθε το μωρακι μπραβο...

Οποτε με προλαβες στην αυχενικη...;);)

Μπραβο ροδο τελεια τα νεα σου...κ εγω στην 9η ακριβως ειχα παει βεβαια δεν καταλαβαινα τπτ μονο την καρδουλα του διεκρινα....

Ανυπομονω για την αυχενικη ετσι να το δω πιο ολοκληρωμενο....:D:D

Εντατικα προσπαθουσαμε 10 μηνες..

Εγω δεν δουλευω..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε ολεςτιςμανουλες Ιανουαρίου.

Είμαι κ γω μια απο εσάς. Έχω ΠΗΤ 6\1. Σήμερα είμαι 11w και 2d.

Έχω ηδη κανονίσει αυχενική στις 30\6.

Είναι το πρωτο μου κ έχω πολύ άγχος.

Ελπίζω να κάνουμε καλη παρέα μέχρι τον Ιανουάριο!


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι επαθα σημερα βγαινω στο μπαλκονι και ξαφνικα αστραφτη και ριχνει μια δυνατη βροντη τρεχω μεσα και αρχιζει να ριχνει χαλαζι επι ωρα ..μπηκαν νερα κατω απο την πορτα τρεχω παιρνω σφουγγαριστρα τα μαζευω ,σκυβω να κλεισω ολες τις μπριζες χαμηλα ολο το σαλονι και το μπαλκόνι εγιναν χαλια..πονεσε η μεση μου..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολεςτιςμανουλες Ιανουαρίου.

Είμαι κ γω μια απο εσάς. Έχω ΠΗΤ 6\1. Σήμερα είμαι 11w και 2d.

Έχω ηδη κανονίσει αυχενική στις 30\6.

Είναι το πρωτο μου κ έχω πολύ άγχος.

Ελπίζω να κάνουμε καλη παρέα μέχρι τον Ιανουάριο!

Καλως ηρθες στην παρεα μας hope...

Εγω ειμαι η Καλλιοπη εγω μπηκα στην 10η βδομαδα εχω πητ 15/1....ποτε ειδες τελευταια το μωρακι σου;;;

Κ εμενα αν κ πρωτο μου δεν εχω πολυ αγχος...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε ολεςτιςμανουλες Ιανουαρίου.

Είμαι κ γω μια απο εσάς. Έχω ΠΗΤ 6\1. Σήμερα είμαι 11w και 2d.

Έχω ηδη κανονίσει αυχενική στις 30\6.

Είναι το πρωτο μου κ έχω πολύ άγχος.

Ελπίζω να κάνουμε καλη παρέα μέχρι τον Ιανουάριο!

Καλως ηρθες ..εγω εχω πητ 14/01.. αυχενικη εχω 3/7.. ειμαι 24,5 και κοντα 3 χρονια παντρεμενη..εσυ ποσο χρονων εισαι?

Ασε απο αγχος αλλο τιποτα μπολικο..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 32 και είμαι παντρεμένη εδώ κ ενα χρονο.

Απο συμπτώματα πως είμαστε?

Ειχα στην αρχη πονακια ,και τωρα μερικες φορες με πιανουν στην ευαισθητη περιοχη και πονακια στην μεση..ειχα μικρο αναγουλες και συχνοουρια..

Τωρα αυτο που εχω πιο εντονα ειναι δυσκοιλιοτητα τα αλλα υποχωρησαν..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολεςτιςμανουλες Ιανουαρίου.

Είμαι κ γω μια απο εσάς. Έχω ΠΗΤ 6\1. Σήμερα είμαι 11w και 2d.

Έχω ηδη κανονίσει αυχενική στις 30\6.

Είναι το πρωτο μου κ έχω πολύ άγχος.

Ελπίζω να κάνουμε καλη παρέα μέχρι τον Ιανουάριο!

Καλως ορισες hope!!!εγω ειμαι 9 εβδομαδων,μεχρι στιγμης το δικο μου ειναι το πιο μικρουλι!απο συμπτωματα η κοπωση κ η υπνηλια μου ειναι απιστευτη!κατα τα αλλα ανακατωσουρες κ δυσκοιλιοτητα.ααα αρχισαν κ συχνοουριες!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 32 και είμαι παντρεμένη εδώ κ ενα χρονο.

Απο συμπτώματα πως είμαστε?

Ασε εγω απο την 6η βδομαδα κανω απειρους εμετους ζαλιζομουν πολυ δεν μπορουσα να σηκωθω με τπτ απο την αδυναμια , συχνοουρια, δυσπεψια, καουρες

βεβαια εχω ερχισει να νοιωθω πολυ καλυτερα τωρα εχω ναυτιες που κ που κανα εμετακι....συχνοουρια πλεον δεν εχω...

κατι κραμπες παθαινω χαμηλα στην κοιλιτσα μονο στις αρχες ειχα πονακια τα οποια δεν υπαρχουν πλεον...αυτα

Αυτα εσυ προσπαθουσες καιρο;;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια απο την αρχή είχα πολλές καούρες. Στην 9η εβδομαδα ξεκίνησαν οι ναυτίες οι εμετοί και η ......νύστα! Πολύ νυστα! Ααααα! Και ο πόνος στο στήθος. Μερικές φορες είναι πολύ έντονος. Δυσκοιλιότητα πολύ μέχρι που βρήκα κάτι που με βοήθησε. Βάζω 2-3 δαμάσκηνα σε ενα ποτήρι νερό όλη νύχτα και το πρωι το πινω. Βοηθάει αρκετά, αλλά είναι λίγο αηδία.

Ευτυχώς έμεινα εύκολα έγκυος. Τον δεύτερο μήνα προσπαθειών.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια απο την αρχή είχα πολλές καούρες. Στην 9η εβδομαδα ξεκίνησαν οι ναυτίες οι εμετοί και η ......νύστα! Πολύ νυστα! Ααααα! Και ο πόνος στο στήθος. Μερικές φορες είναι πολύ έντονος. Δυσκοιλιότητα πολύ μέχρι που βρήκα κάτι που με βοήθησε. Βάζω 2-3 δαμάσκηνα σε ενα ποτήρι νερό όλη νύχτα και το πρωι το πινω. Βοηθάει αρκετά, αλλά είναι λίγο αηδία.

Ευτυχώς έμεινα εύκολα έγκυος. Τον δεύτερο μήνα προσπαθειών.

Αχ αυτες οι καουρες...να πω πραγματικα δεν ξερω ποιο ειναι το χειροτερο συμπτωμα περα απο τους εμετους που απλα δεν τους αντεχω....

Εγω περυσι επιασα με την 2η αλλα παλινδρομησε το αφησα δεν ηθελα κ τωρα το επιασα με την 4η-5η προσπαθεια...ενταξει δεν εχω παραπονο...

Ποτε ειδες τελευταια το μωρακι σου;;;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες hope!!!εγω ειμαι 9 εβδομαδων,μεχρι στιγμης το δικο μου ειναι το πιο μικρουλι!απο συμπτωματα η κοπωση κ η υπνηλια μου ειναι απιστευτη!κατα τα αλλα ανακατωσουρες κ δυσκοιλιοτητα.ααα αρχισαν κ συχνοουριες!

Εγω εκει που σηκωνομουν 2-3 φορες τη νυχτα πλεον δεν σηκωνομαι εχει σταματησει η συχνοουρια αλλα λενε θα ξεκινησει παλι οσο φουσκωνουμε...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Το μωρακι μου το είδαμε την περασμένη Παρασκευή. Φάνηκε το κεφαλακι του, ενα χερακι κ ενα ποδαράκι(εαν δε μου το έλεγε ο γιατρός, δε θα το καταλάβαινα).

Εσείς έχετε μέρες να το δείτε?

Δεν περνάνε οι μέρες μέχρι την αλλη Δεύτερα.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα

Εγω σημερα γυριχω στη δουλεια οποτε τα λεμε το μεσημερι....

Hope εμεις το ειδαμε πριν μια βδομαδα στην 9η κ δεν καταλανβα τπτ κουνιοταν μοθυ ελεγε αλλα εγω μονο την καρδουλα μπορουσα να δω...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...