Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Σας διαβαζω και βλεπω τοοοση ευτυχια σε ολες!!!!

Κοριτσια μου τον κοιταω και συγκινουμαι.......πιστευω πως παντα ετσι θα ειμαι....ποσο τον λατρεύω!!

Ειναι απίστευτο!!ποσο τυχερές ειναι οι γυναικες που ζουν ολο αυτο!ευλογια!!

Γιναμε 3μηνων αντρακι!!κάναμε το 2 εμβολιο μας και προχωραμε!!

Τωρα δε χωραει πλεον στο πορτ μπεμπε και θα αναγκαστούμε να τον παμε στο δωματιο του..στεναχωριεμαι πολυ γιατι δε θελω..αλλα δεν εχουμε αλλη επιλογη...

Εμεις καθε βραδυ κανουμε μπανιο 8..-9...και 10 εχει κοιμηθει!αλλοτε ξυπνάει 3..αλλοτε 5..μια φορά σιγουρα θα ξυπνήσει..μετα 7..και 9 το πρωι..απο εκει υστερα κανει οτι να'ναι..δεν εχουμε στάνταρ πράγματα.

Στο γυμναστηριο ενω καθοταν λιγο..τωρα δε κάθεται...μονο στο ριλαξ και εκει κανα μισαωρο...

Ζιλιχερ ποσο χαρηκα με τα νεα σας!!φιλησε μου τη μικρη!!

Μελιτουλα τι ωραιο πρόγραμμα!!το ξενο γαλα βοηθάει πολυ στη  δικη σου ξεκούραση!

Έχουμε ευχαριστα απο οτι ειδα!!!!;;;

Αλεξια αρχιζει και στρώνει ο μικρούλης!!πολυ καλα!!

Αναστελα θέλει βολτες η μπουμπου τα βραδια!!!χιχιχι ρουφηξε την!

 

 

 

 

Μελιτουλα εγω την εχω πατήσει με τα τεστ και δε τα εμπιστεύομαι....ας να περασουν 2μερες και κανεμια χοριακη να εισαι σίγουρη.

Πολλες φορες το αχνο αντιστοιχεί σε εγκυμοσύνη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μελιτουλα ποση ωρα αφου εκανες το τεστ εμφανιστηκε η γραμμη αυτη? Την εχω πατησει κ εγω με αχνη γραμμη οπως στη φωτο που εμφανιστηκε ομως αρκετη ωρα αφου ειχα κανει το τεστ κ τελικα δεν ημουν. Εσυ πως νιωθεις απο συμπτωματα; 

Κανε μια χοριακη αυριο να σιγουρευτεις. Σε καθε περιπτωση ευχομαι τα καλυτερα!!!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Melitoula είπε:

με καισαρικη γεννησα.. εμενα παλι οταν ειχα παει στις 40 μερες δεν μου ανεφερε τιποτα.. με ειπε απλα οτι θελει ν με δει σους εξι μηνες ξανα.. αν επρεπε ν μ αναφερει κατι νομιζω θα το εκανε.. ποιος ξερει.. προσπαθω να ανεβασω φωτο απο το τεστ αλλα πουθενα δεν βρισκω πως.. ειναι λιγο πιο σκουρη η γραμμη απο τα χθεσινα.. αλλα παλι αχνη.. σημερα κανονικα περιμενα περιοδο.. μια φιλη μ ειπε πως αχνη γραμμη ειχε κ σε αυτην αλλα δεν ηταν εγκυος τελικα.. τα ιδια τεστακια.. θ μας λυθουν ολες οι αποριες παντως συντομα.. που θ παει.. ετσι ειναι η γραμμουλα μ.. βρηκα απο ιντερνετ καποια παρομοια γραμμη..

http://mammyland.com/uploads/monthly_04_2010/post-12450-13873934778851_thumb.jpg

σας επρηξα κιολας.. συγγνωμη κοριτσια.. 

Εγώ νομίζω ότι μια χαρά γραμμούλα είναι! Γιατί δεν κάνεις μια χοριακή; :)

 

Όσο για τον γιατρούλη μου, τον έχω κόψει ότι είναι υπερβολικός σε αυτά. Θέλει, λέει, να έχει περάσει περίπου ένας χρόνος από την προηγούμενη γέννα για να ξαναμείνω έγκυος και σε συζήτηση που του χα κάνει για vbac όσο ήμουν έγκυος, μου χε πει ότι γίνεται αν μεσολαβούν τουλάχιστον 3 χρόνια μεταξύ τοκετών. Εννοείται ότι vbac πλέον γίνεται και στους 12 μήνες, οπότε δεν τα παίρνω και τοις μετρητοίς αυτά που μου είπε σε αυτή την περίπτωση.

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anastella είπε:

Μελιτουλα ποση ωρα αφου εκανες το τεστ εμφανιστηκε η γραμμη αυτη? Την εχω πατησει κ εγω με αχνη γραμμη οπως στη φωτο που εμφανιστηκε ομως αρκετη ωρα αφου ειχα κανει το τεστ κ τελικα δεν ημουν. Εσυ πως νιωθεις απο συμπτωματα; 

Κανε μια χοριακη αυριο να σιγουρευτεις. Σε καθε περιπτωση ευχομαι τα καλυτερα!!!

αμεσως φανηκε η γραμμουλα η δευτερη.. τωρα απο συμπτωματα το μονο που με εβαλε σε σκεψεις ειναι κατι ζαλαδες κ κατι ξαφνικα ανακατεματα πρωινα, μεχρι τις μια περιπου οπως και στον μικρο.. αλλα δεν μπορω ν πω και με σιγουρια οτι ειναι και συμπτωματα εγκυμοσυνης.. υγρα αυξημενα, σημερα πονους περιοδου ελαφρους.. 

δυστυχώς δεν εχω την δυνατοτητα εδω που βρισκομαι να παω για χοριακη.. δεν εχω να αφησω το μωρο καπου, ο συζυγος επιστρεφει αργα οποτε προς το παρον περιμενω.. η γραμμες παντως απο το Σαββατο που τις βλέπω κάθε μέρα που κάνω ειναι και ενα τονο πιο σκουρες.. θ κανω και αυριο ν συγκρινω.. 50 τεστ παραγγείλαμε 10 ευρώ.. όλα θα τα κάνω... το κόβω..:shock: :-P :D :P

 

τωρα ετοιμαζομαστε για μπανακι γαλατακι και υπνο... προς το παρον παιζουμε στο γυμναστηριο, ετσι πως τον εβλεπα σημερα ειναι θεμα χρονου να μας γυρισει απο μπρουμυτα ανασκελα.. βεβαια αυτο ειναι και το ευκολο.. ολα τα εμβολια κανουν πυρετο? εμεις θα κανουμε την αλλη βδομαδα το τριτο μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα δεν μου έκανε πυρετό σε κανένα από τα δυο εμβόλια.

ΕΡΩΤΗΣΗ: η μικρή μου θέλει να θηλάζει μόνο νύχτα. Την ημέρα πίνει αντλημένο ή φόρμουλα με μπιμπερό. Πώς θα την κάνω να γυρίσει στο στήθος;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

Ζιλιχερ εγω την επιανα στον υπνο κατα τη διαρκεια της μερας, που ηταν πιο ηρεμη. Και ας μην θηλαζε παντα γιατι ακομα και το πιπιλισμα αυξανει την παραγωγη. Δεν ξερω πως αλλιως μπορεις να την γυρισεις. Εσυ θα προσφερεις, ειδικα οταν ειναι ηρεμη και πιστευω σιγα σιγα θα πιασει. Μην αγχωνεσαι!

Μελιτουλα απο οτι τα λες εισαι εγκυος μην εχεις αγωνια! Οσο αχνη κ να ειναι η γραμμη ειναι θετικο. :) εμενα κοριτσια μου εκανε λιγο πυρετο στο πρωτο εμβολιο αλλα μας ειχε ενημερωσει η γιατρος απο πριν τι να κανουμε και της εδωσα λιγο ντεπον σιροπι και επεσε αμεσως. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ω με το καλό μελιτουλα. Πάρε το μωρό καιβπηγαινε να κάνεις χοριακη, εγώ θα είχα τρελαθεί από την αγωνία.

Περίοδος αφαντη σε εμένα ακόμα. 

Και στα δύο εμβόλια ο μπεμπακος την έβγαλε με ύπνο για δύο μέρες. Πολύ ύπνος..πυρετο καθόλου.

 

Ζιλιχερ βάζε την στο στήθος συνέχεια.

Πηγές Αθήνα??


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

χαχα ntiakana μας το ειπε και εμας η γιατρος αυτο.. και μας λεει ειναι το μονο συμπτωμα για το οποιο δεν παραπονιουνται οι γονεις γιατι τους βολευει..:lol: μπορει να ξεραθει στον υπνο.. εμας ευτυχως τιποτα δεν εκανε.. ουτε καν υπνο..:roll: εδω το τσιμπημα δεν πηρε χαμπαρι... η νιρβανα η ιδια.. οταν εβγαλε τη σηριγγα και τελειωσε τοτε θυμηθηκε οτι πρεπει να κλαψει.. εχουν πολυ πλακα παντως τα μωρακια μας..:-P

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα Μανούλες!!

Ουτε εμενα ειχε παρενέργειες απο το εμβολιο.Ισως λιγη υπνηλία...

Ντιακανα και μενα άφαντη η περίοδος!Μια χαρα!θελουμε ομως προσοχη στις επαφές γιατι ωορρηξια κάνουμε κανονικά!

Ζιλιχερ και εγω θα σου πρότεινα να τη βαζεις πιο συχνα τη μερα.Σταξε λιγο γαλατακι να το μυριζει και να πιασει τη θηλη.

Μελιτουλα με το καλοοοο!!!!

Κοριτσια εγω προσπαθώ να του δωσω πιπιλα γιατι κανει πιπίλα το στηθος....οταν θα παω στη δουλεια και δε θα με εχει πιστευω θα τη χρειαστεί..η με τα δοντάκια..

Να σας ρωτησω...εχετε παει τα μωράκια δωματιο τους;εμενα πλεον δεν χωραει στο πορτ μπεμπε..η κουνια δε χωραει στο δωματιο μας...αρα πρέπει να παει στο δωματιο του.......με στεναχωρεί γιατι θα τον ηθελα κοντά μου κσι αλλο λιγο....

Link to comment
Share on other sites

Ζαμια, Τον έχω στην κούνια του ή οποία ειβαι δωμάτιο μου κ χωράει από ενός μήνα. Εδώ ήθελα να έχω κ το κοριτσι μου στο δωμάτιο μου αλλά δεν γινόταν κ ας είχε φτάσει 2 μισή ετών. Σε καταλαβαίνω απόλυτα, όμως δέστο κ από την θετική πλευρά θα είναι πιο εύκολο για σένα κ για τον άντρα σου να έχετε επαφές, γιατί εμείς δυσκολεύομαστε με τον μπεμπη δίπλα. Χαχα 


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ntiakana είπε:

Ζαμια, Τον έχω στην κούνια του ή οποία ειβαι δωμάτιο μου κ χωράει από ενός μήνα. Εδώ ήθελα να έχω κ το κοριτσι μου στο δωμάτιο μου αλλά δεν γινόταν κ ας είχε φτάσει 2 μισή ετών. Σε καταλαβαίνω απόλυτα, όμως δέστο κ από την θετική πλευρά θα είναι πιο εύκολο για σένα κ για τον άντρα σου να έχετε επαφές, γιατί εμείς δυσκολεύομαστε με τον μπεμπη δίπλα. Χαχα 

Ντιακανα μου μεγαλη στεναχώρια που θα τον παω......

Καθε αρχη και δυσκολη....που λενε...

Οσο για τις επαφες τις ειχαμε μεταφερει στο υπόλοιπο σπιτι!

Εχεις δωσει πιπιλα;;εμενα δε τη θέλει καθολου...συνεχεια κανει πιπίλα υο στηθος....σε 2 μηνες ξεκιναω δουλειά.....πρέπει να τον μαθω να παίρνει πιπιλα και να πινει απο τι μπιμπερό...

Ειμαι πολυ αγχωμενη....

Τελη Μαιου βαπτιζόμαστε!!εχω και αυτές τις ετοιμασιες...!

Link to comment
Share on other sites

Just now, zamia είπε:

Ντιακανα μου μεγαλη στεναχώρια που θα τον παω......

Καθε αρχη και δυσκολη....που λενε...

Οσο για τις επαφες τις ειχαμε μεταφερει στο υπόλοιπο σπιτι!

Εχεις δωσει πιπιλα;;εμενα δε τη θέλει καθολου...συνεχεια κανει πιπίλα υο στηθος....σε 2 μηνες ξεκιναω δουλειά.....πρέπει να τον μαθω να παίρνει πιπιλα και να πινει απο τι μπιμπερό...

Ειμαι πολυ αγχωμενη....

Τελη Μαιου βαπτιζόμαστε!!εχω και αυτές τις ετοιμασιες...!

 

Just now, ntiakana είπε:

Ζαμια, Τον έχω στην κούνια του ή οποία ειβαι δωμάτιο μου κ χωράει από ενός μήνα. Εδώ ήθελα να έχω κ το κοριτσι μου στο δωμάτιο μου αλλά δεν γινόταν κ ας είχε φτάσει 2 μισή ετών. Σε καταλαβαίνω απόλυτα, όμως δέστο κ από την θετική πλευρά θα είναι πιο εύκολο για σένα κ για τον άντρα σου να έχετε επαφές, γιατί εμείς δυσκολεύομαστε με τον μπεμπη δίπλα. Χαχα 

εμεις κοριτσια μολις εγινε τρια τον βαλαμε στο δωματιο του.. εγω πιο πολυ αγχωνομουν οσον αφορα το αν ειναι καλα ή οχι.. απο την αλλη ανακουφιστηκα γιατι δεν χωρουσε καθολου στο πορτ μπεμπε και εκανε ασχημο υπνο.. φανταστειτε οταν κοιμοταν μαζι μας ξυπνουσε τη νυχτα και μολις τον βαλαμε στο κρεβατι του και απλωθηκε εκανε κατι υπνους.. και μπηκε και σε προγραμμα καλυτερα.. οταν τον ελεγχω ειναι τεντωμενος... και φυσικα σε αλλες θεσεις.. απολαμβανει πλεον τον υπνο του.. και φυσικα ειναι στον δικο του χωρο.. πιστευω οσο πιο νωρις στο χωρο τους τοσο καλυτερα.. θα ειναι πιο ανεξαρτητο και θα ξερει οτι εκει ειναι το δωματιο του για να κοιμηθει, να παιξει.. ενω αν αρχισει και καταλαβαινει και ειναι μαζι μας θα δυσκολευτει να κοιμαται μετα μονος.. οσο πιο νωρις.. προσωπικη αποψη παντα που απλα με βολεψε.. (και το ειχα ζησει με τον μικρο αδερφο που ειχε μαθει με τους δικους μου..) και το λεω χωρις να εχω χωρο να βαλω το κρεβατακι του στη κρεβατοκαμαρα.. οποτε αν ειχα αυτη τη δυνατοτητα μπορει και  να δυσκολευομουν να τον μεταφερω τοσο νωρις.. οσο για τις θετικες πλευρες.. ουυυ...ενα σωρο εχει!! :-D 

Link to comment
Share on other sites

Ζαμια, ναι έχω δώσει πιπιλα, από δύο μηνών, τον έβλεπα να ζορίζεται  και δεν μπορούσε να κοιμηθεί και είπα να δοκιμάσω μήπως τον ηρεμει και αμέσως την πήρε, την θέλει όταν είναι να κοιμηθεί. 

Εγώ θα έβαζα νωρίτερα την κόρη μου στο δωμάτιο της,αλλά λόγω της κωφωσης που έχω δεν την μετέφερα στο δωμάτιο της όταν έγινε 6 μηνών, ήθελα να την ακουω γιατί ο άντρας μου αν κοιμηθεί δεν ξυπνάει κανόνια να βάλουν. Μια ιδέα είναι κορίτσι μου, εμείς έχουμε το κόλλημα οι μαναδες.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...