Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Γεια σας, κοριτσακια και μπεμπακια, τι κανετε; Σας διαβασα τωρα που προλαβα λιγο και χαιρομαι που ειστε ολες καλα.

Βρε Κατερινα μου, οριζοντια η μπουμπου, ε; Χεχε, κολπα σου κανει.:tongue::tongue:

Μαρακι μου, η νυφουλα μου τι κανει;

Εμεις καλα ειμαστε, ο μπεμπης μια χαρα. Εχω λιωσει στην κουραση γιατι η στον μπαμπα μου θα ειμαι η θα ψωνιζουμε και θα φτιαχνουμε για τον μπεμπη, μακαρι να καναμε μονο αυτο βεβαια. Το καλο ειναι οτι σε πρωτη φαση τελειωσαμε, τα ψωνισαμε και τα στησαμε ολα!! Μονο πλυντηρια εχω τωρα. Ανυπομονω τοσο πολυ, μου φαινεται απιστευτο πως περασε ο καιρος ετσι..

να είσαι δυνατή κουκλίτσα μου.......σε έχω στην σκέψη μου:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοιλίτσες :) Τί κάνετε?

Εμείς έχουμε σηκωθεί από τις 5:15 το πρωί :shock: και χορεύουμε!!! Από όποιο πλευρό και να γύρναγα μου έριχνε κάτι ξεγυρισμένες...τα είδα όλα! Να είναι καλά το κοριτσάκι μου κι ας κάνει ότι θέλει εκεί μέσα :)

Εχθές έκλαιγα όλο το βράδυ...έβγαλα αιμμοροϊδα και κόντεψα να σκάσω από τη στενοχώρια μου :( Η δυσκοιλιότητά μου έχει επιδεινωθεί τις τελευταίες μέρες είναι η αλήθεια αλλά όχι σε σημείο να φτάσω εκεί...δεν το περίμενα...

Πρώτη φορά την έβγαλα λίγες μέρες αφού είχα γεννήσει, από την πίεση είπε ο γιατρός. Έκανα πολλές καθημερινές πλύσεις με κρύο νερό, έπινα πολύ νερό και έτρωγα πολλά δαμάσκηνα και ακτινίδια τότε. Σε λίγες μέρες υποχώρησε...αλλά αυτός ο πόνος!!!!

Θα ξεκινήσω τα ίδια και τώρα, θα κόψω και για λίγες μέρες το χαπάκι του σιδήρου (ούτως ή άλλως ο αιματοκρίτης μου είναι 40) και ελπίζω να υποχωρήσει :?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΥΡΙΣΕ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΦΤΑΣΑΜΕ ΤΑ 1700 ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ

Σημερα πηγαμε στον γιατρο κ καναμε κ doppler...ο μπεμπακος μια χαρα, γυρισμενος, 2150 γραμ. φτασαμε!!! Ειχε κ ανοιχτα τα ματακια του κ μας κοιταζε ο σκατουλης μου....αχχχχ ελιωωωσα....:tongue:

Μπράβο κορίτσια!!! Τέλεια τα μπεμπάκια σας :D


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!

τι κανετε?

εγω καλα ειμαι, ειχαμε ξυπνηματα στις 4 το πρωι, και μετα δυσκολευομουν να ξακακοιμηθω, υπομονη..........

Μαράκι μου γλυκό εγώ μαντηλάκια χρησημοποιούσα μόνο σε περἰπτωση ανάγκης και ήμασταν έξω......δεν με άφηναν ούτε οι μαίες ούτε η παιδίατρος μου γιατί ευθύνοναται για τα συγκάματα....

οζαλινακι μου, αυτο λεω να κανω και εγω, δεν τα θελω του εμποριου, αφηνουν μια γλιτσα στο δερμα μετα που δεν μου αρεσει καθολου..

aobatsan, καλημερα, περαστικα βρε, τι σε βρηκε και εσενα.

Εμενα ευτυχως δεν με εχει πειραξει καθολου ο σιδηρος, μπορω να σου πω το αντιθετο κιολας:cool:

κανε αυτα που ξερεις και μακαρι να σου περασει γρηγορα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟNOMA………......ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ...........Π.Η.Τ.......ΦΥΛ Ο.....

1.katerinars...........ΜΗΤΕΡΑ..................20/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

2.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......................25/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

3.titina(Χριστινα)................................ .5/6/11….....MΠΕΜΠΑ

4.bloublou…...........ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ)....5/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

5.Katerina_s………....ΓΑΙΑ......…….............8/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

6.Εua_............................................ ...9/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

7.Gina_cfu…...........ΡΕΑ........……...........14/6/11…....ΜΠΕΜΠΗΣ

8.LisaH..................ΙΑΣΩ..................... .14/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

9.βαλι....................EΛΕΝΑ................... .15/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

10.linja..................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ.............16/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

11.kiki2011.............ΙΑΣΩ...................... .20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

12.aggeliki83...........ΓΑΙΑ...................... .20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

13.virgi…………………...ΜΗΤΕΡΑ..................22/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

14.μινουλα……………...ΑΤΤΙΚΟΝ.................23/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

15.Rena2010-Διδυμα..ΙΑΣΩ.....................25/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

16.Vanilla.................ΙΑΣΩ................... ..24/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

17.αντυ1998.............ΜΗΤΕΡΑ................26/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

18.maria-elpida.........ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)...28/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

19.aobatsan.............ΕΛΕΝΑ...................28/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

20.Marilou85..Διδυμα..ΙΑΣΩ.....................30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

21.fntag......Διδυμα...ΜΗΤΕΡΑ.................30/0611.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

22.verolina....................................... ...30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

23.titina37(Κατερινα).ΓΑΙΑ......................30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mamatopolina.......ΕΛΕΝΑ...................30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

25.Mammyblue.....................................3 0/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

26.Οzalina................ΠΠΓΝΙ................... .8/7/11......ΜΠΕΜΠΑ

27.παπακι4501..........ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............8/7/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!

τι κανετε?

εγω καλα ειμαι, ειχαμε ξυπνηματα στις 4 το πρωι, και μετα δυσκολευομουν να ξακακοιμηθω, υπομονη..........

οζαλινακι μου, αυτο λεω να κανω και εγω, δεν τα θελω του εμποριου, αφηνουν μια γλιτσα στο δερμα μετα που δεν μου αρεσει καθολου..

aobatsan, καλημερα, περαστικα βρε, τι σε βρηκε και εσενα.

Εμενα ευτυχως δεν με εχει πειραξει καθολου ο σιδηρος, μπορω να σου πω το αντιθετο κιολας:cool:

κανε αυτα που ξερεις και μακαρι να σου περασει γρηγορα..

Καλημέρα Μαράκι :) Σ΄ευχαριστώ για τα περαστικά :)

Πρωινές πρωινές οι μικρές μας έτσι?

Κι εγώ τα μωρομάντηλα του εμπορίου δεν θα τα χρησιμοποιήσω (εκτός έκτακτης ανάγκης) καθόλου στο δερματάκι του μωρού. Σκέψου πως ο αδερφός μου που είναι φαντάρος, τα χρησιμοποιεί για να καθαρίσει και να ξεγρασσάρει το όπλο του και να γυαλίσει τις αρβύλες του :shock: :shock: :shock: Όλοι δηλαδή, όχι μόνο αυτός!!! Από τότε που το άκουσα τα πέταξα όλα...αν βγάζουν γράσσα σκέψου τι κάνουν στα τρυφερά πωπουδάκια τους! Ούτε να το σκέφτομαι, δεν θέλω!!!!

Πες μας εντυπώσεις από τα σπιτικά μωρομάντηλα που θα κάνεις ;)

Επεξεργάστηκαν by aobatsan
Γραμματικό λάθος

Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου!!! Καλη Μεγαλο εβδομαδα να εχουμε!!! Σημερα μπηκα στον ΟΓΔΟΟ!!!!!Χαθηκα,αλλα ολο τρεχω...και τα βραδυ που λεω να μπω ειμαι κομματια! Να σας πω τα νεακια μου...πηγα στη βαφτιστηρα μου, ξεμπερδεψαμε με την γενικη του σπιτιου και ξεστρωσαμε! Βεβαια, ο καιρος μας κανει κολπα, αλλα για λιγο υποθετω θα ειναι...! Τωρα πλενω τα δικα μας και αναμενω να φτιαξει πιο πολυ ο καιρος να μαζεψω τα χειμερινα...για να οργανωσω τις ντουλαπες και μετα να ξεκινησω με του μικρου!

Τη Δευτερα πηγα για αιματολογικες και περιμενω σημερα τα αποτελεσματα. Εχτες, εφτιαξα κουλουρακια και εβαψα και αβγουλακια και στολισα πασχαλινο το σπιτακι μου!!! Και εχουμε και εορταστικο ωραριο παραληλα...βρηκα ομως λιγο χρονο και για καλλωπισμο...εχτες το μεσημερι εκανα αποτριχωση,πεντικιουρ και μανικιουρ και την Μ.Πεμπτη θα φτιαξω μαλλακια!!! Την Τεταρτη του Πασχα εκλεισα ραντεβου στο γιατρο και ανυπομονω να περασουν οι μερες...

Την Τριτη του Πασχα μου ειπαν να παω στο Ικα να πληρωθω τις 56 μερες...αντε να δουμε τι θα παρουμε!

Οσον αφορα τη μαγειριτσα και το κοκορετσι εμενα μου ειπε ο γιατρος να τα ξεχασω...

Και εγω ενα τις fisher price πηρα που φαινονται και στο ταβανι τα σχεδιακια...ανυπομονω να ερθει η κουνια και να τα στολισω ολααααααα!!!!!

Εχτες το βραδυ κατω απο το στηθος μου επιανα και εγω το ποδαρακι του ζουζουνιου μου και εκανα οτι το γαργαλαγα και με κοροιδευε ο αντρας μου!!!!

Πολυ ευχαριστα τα νεα σας απο τα μωρακια σας...μεγαλωσαν πολυ!!!!!!

Φιλακια σε ολες σας!!!!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιργινακι, τι κανεις? παλι ψωνακια βλεπω; μπραβο κουκλα δεν χανεις τον ρυθμο!!!!

το βρηκα εδω: http://blog.eimaimama.gr/

χαρτονι εννοει αυτο που συγκρατει το ρολο, το κυλινδρακι βρε!

Μαρακι σ ευχαριστω για το λινκ θα το κανω κ γω αμεσως μολις γυρισω απο το χωριο !

Βασικα ουτε κ γω ειχα σκοπο να χρησιμοποιησω μαντηλακια ! Το καλυτερο πλυσιμο αλλωστε γινεται στη βρυση ! Κ τι καλυτερο που θα ναι και καλοκαιρακι !!! Αλλα ενα πακετο της mustella ελεγα να το παρω για να το εχω για ειδικες περιπτωσεις οταν θα ειμαι εξω στο δρομο η στο αμαξι κτλ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, κοριτσακια και μπεμπακια, τι κανετε; Ελπιζω να ειστε ολες πολυ καλα!! Μεγαλωνουν τα μωρακια ολων μας και ειναι πολυ καλα, μπραβο!!!!!

Τι να κανω με τις φωτογραφιες;;;:confused::confused::confused::confused::confused::confused:


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερουδια κοριτσακια μου!!! Καλη Μεγαλο εβδομαδα να εχουμε!!! Σημερα μπηκα στον ΟΓΔΟΟ!!!!!Χαθηκα,αλλα ολο τρεχω...και τα βραδυ που λεω να μπω ειμαι κομματια! Να σας πω τα νεακια μου...πηγα στη βαφτιστηρα μου, ξεμπερδεψαμε με την γενικη του σπιτιου και ξεστρωσαμε! Βεβαια, ο καιρος μας κανει κολπα, αλλα για λιγο υποθετω θα ειναι...! Τωρα πλενω τα δικα μας και αναμενω να φτιαξει πιο πολυ ο καιρος να μαζεψω τα χειμερινα...για να οργανωσω τις ντουλαπες και μετα να ξεκινησω με του μικρου!

Τη Δευτερα πηγα για αιματολογικες και περιμενω σημερα τα αποτελεσματα. Εχτες, εφτιαξα κουλουρακια και εβαψα και αβγουλακια και στολισα πασχαλινο το σπιτακι μου!!! Και εχουμε και εορταστικο ωραριο παραληλα...βρηκα ομως λιγο χρονο και για καλλωπισμο...εχτες το μεσημερι εκανα αποτριχωση,πεντικιουρ και μανικιουρ και την Μ.Πεμπτη θα φτιαξω μαλλακια!!! Την Τεταρτη του Πασχα εκλεισα ραντεβου στο γιατρο και ανυπομονω να περασουν οι μερες...

Την Τριτη του Πασχα μου ειπαν να παω στο Ικα να πληρωθω τις 56 μερες...αντε να δουμε τι θα παρουμε!

Οσον αφορα τη μαγειριτσα και το κοκορετσι εμενα μου ειπε ο γιατρος να τα ξεχασω...

Και εγω ενα τις fisher price πηρα που φαινονται και στο ταβανι τα σχεδιακια...ανυπομονω να ερθει η κουνια και να τα στολισω ολααααααα!!!!!

Εχτες το βραδυ κατω απο το στηθος μου επιανα και εγω το ποδαρακι του ζουζουνιου μου και εκανα οτι το γαργαλαγα και με κοροιδευε ο αντρας μου!!!!

Πολυ ευχαριστα τα νεα σας απο τα μωρακια σας...μεγαλωσαν πολυ!!!!!!

Φιλακια σε ολες σας!!!!!!!!!!!

Aggelikoula ηρθε και ο 8ος ε? Κ γω μπαινω μεθαυριο !!! αντε κ περναει ο καιρος λεμε !

Εκανες κ καλοπισμο ! Πολυ ζηλευω θελω κ γω αλλα ολο το αναβαλω ! Καλα για τα ποδια δεν το συζητω ! Δεναντεχω να πιανει κανεις τα πατουσακια μου ! ξεκαρδιζομαι στα γελια σε σημειο να κλαιω! Μια φορα πηγα εξω στο γαμο μου μονο κ εγινα ρεζιλι ! χαχαχαχ!!! ο αντρας μου που μου κοβει τα νυχακια καθε φορα μαρτυραει !!!!! με πιανει σπαστικο γελιο....χχαχαχαχαχαχα!!!!!!Μολις ερθει η κουνια περιμενουμε φωτο εννοειται !

Οσο για το ποδαρακι του μικρου σου κ γω τις τελευταιες μερες κατι πιανω κ λιωνω λεμε !!! Πλεον καταλαβαινω ολο το σωματακι της μπεμπας που ειναι κ εχει πλακα οταν κουλουριαζεται !! Η κοιλια μεταμορφωνεται τελειως !!!

Καλημερα, κοριτσακια και μπεμπακια, τι κανετε; Ελπιζω να ειστε ολες πολυ καλα!! Μεγαλωνουν τα μωρακια ολων μας και ειναι πολυ καλα, μπραβο!!!!!

Τι να κανω με τις φωτογραφιες;;;:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Κατερινακι μου μηπως μας χρωστας κ συ φωτογραφιουλες απο το δωματιο ?:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα! Πρώτη μέρα άδειας σήμερα και άραξα!!

Χτες γέννησε η Σκορδά και επειδή έμαθα ότι είμαι έγκυος όταν είπαν και γι' αυτή ότι είναι και κάπως συμβαδίζαμε :tongue::tongue:, χτες το βράδυ είδα όνειρο ότι πήγα να τους επισκεφτώ στο μαιευτήριο και ένιωθα τέτοια χαρά και ανυπομονησία να γεννήσω κι εγώ και να κρατήσω το μωράκι μου! Δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς θα είναι στην πραγματικότητα!

Καλά έχω χαζέψει λέμε!! Πού να αρχίσουν οι γέννες στο cafe μας!!! Θα έχουν σφίξει και οι ζέστες :):):)


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...