Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

α καλά για τους πόνους αυτούς δεν το συζητώ, κι εγώ έχω μπόλικους! Είναι από το βάρος και τη διόγκωση της μήτρας!

Αλλά πριν εννοούσα ότι κι εγώ βαλαντώνω στο κλάμα κάθε φορά που διαβάζω τέτοιες ιστορίες.

Κατερίνα μου, ξυνόμηλο για τις καούρες! Σε μένα έχει πολύ καλό αποτέλεσμα

αρα ειναι φυσιολογικοι λοιπον οι πονοι οποτε κ δεν ανησυχω !

Οσο για το κλαμα...θα ερθει κ η δικη μας η ωρα να κλαιμε μονο για τα αγγελουδια μας !!!!!!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα μανούλες,,,χάθηκα λίγες μέρες,,, μου συνέβησαν διάφορα,,,

Όμως σας διάβασα ,,, μια χαρά τα μπεμπάκια του Ιουνίου;)

Εγώ γύρισα πριν από λίγο από τον γιατρό με όχι τόσο ευχάριστα νέα,,,,

Τις τελευταίες μέρες που ήμουν χάλια κατάφερα κ ξαναγύρισα τις παλιές μου γνώριμες συσπάσεις:mad:,,, άντε πάλι yutopar,, άντε πάλι ταχυκαρδίες..

Το καλό είναι ότι η ζωούλα μου από οριζόντια θέση ενός μήνα γύρισε με το κεφαλάκι προς τα κάτω,,,

όμως κι εδώ

έρχονται τα δυσάρεστα μπλέχτηκε μια φορά ο λώρος γύρω από τον λαιμουδάκο της,,, έχω στενοχωρηθεί αφάνταστα αλλά προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη κ να μην κλαίω,,,

Ο doc με διαβεβαίωσε πως η μπεμπούλα δεν διατρέχει κανένα κίνδυνο κ πως κάθε βδομάδα θα κάνουμε καρδιοτοκογράφημα κ υπέρηχο

Όσες είστε ήδη μανούλες αντιμετωπίσατε παρόμοιο περιστατικό???? Λέτε μέχρι τον επόμενο υπέρηχο να ξεμπλεχτεί? gamoto δεν μπορούσε να λουροδεθεί στο πόδι ή στο χεράκι της??? μήπως δυσκολεύεται στην ανασούλα της???

Μήπως φταίω εγώ που στενοχωρήθηκα έντονα αυτές τις μέρες??


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Να σου την αληθεια αυτο μου συμβαινει την ημερα μονο !

Πχ παω τουαλετα αδειαζω (χιχιχι) κ μετα απο λιγο θελω ξανα κ αφου παω γιατι νιωθω θα μου..φυγουν παω κ βγαινει μια σταγονα ! χαχαχαχα!

το βραδυ ομως....οσες φορες κ οσο συχνα κ να παω εχω πολυ πραμα καθε φορα !!! χααχαχαχαχααχχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λεπτομερεστατη !!!!!!

:tongue::tongue::tongue: ναι λεπτομερέστατη...σαν να περιγράφεις αυτο που ζώ..χα χα!!

Α! Μετα τον τοκετο, όταν θα πηγαινετε τουαλέτα θα κάνετε το εξης:(εδώ να δεις περιγραφή) Θα αφήνετε να ούρα σας λίγα λίγα πχ λίγα, θα κρατιεστε και θα μετράτε ως το 10, αλλα λίγα και πάλι ως το 10 κλπ.Ειναι ασκήσεις για τη μήτρα. ετσι μο ειχε πει η γιατρος μου(βέβαια το έκανα αραια και που...κακο κορίτσι)


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες,,,χάθηκα λίγες μέρες,,, μου συνέβησαν διάφορα,,,

Όμως σας διάβασα ,,, μια χαρά τα μπεμπάκια του Ιουνίου;)

Εγώ γύρισα πριν από λίγο από τον γιατρό με όχι τόσο ευχάριστα νέα,,,,

Τις τελευταίες μέρες που ήμουν χάλια κατάφερα κ ξαναγύρισα τις παλιές μου γνώριμες συσπάσεις:mad:,,, άντε πάλι yutopar,, άντε πάλι ταχυκαρδίες..

Το καλό είναι ότι η ζωούλα μου από οριζόντια θέση ενός μήνα γύρισε με το κεφαλάκι προς τα κάτω,,,

όμως κι εδώ

έρχονται τα δυσάρεστα μπλέχτηκε μια φορά ο λώρος γύρω από τον λαιμουδάκο της,,, έχω στενοχωρηθεί αφάνταστα αλλά προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη κ να μην κλαίω,,,

Ο doc με διαβεβαίωσε πως η μπεμπούλα δεν διατρέχει κανένα κίνδυνο κ πως κάθε βδομάδα θα κάνουμε καρδιοτοκογράφημα κ υπέρηχο

Όσες είστε ήδη μανούλες αντιμετωπίσατε παρόμοιο περιστατικό???? Λέτε μέχρι τον επόμενο υπέρηχο να ξεμπλεχτεί? gamoto δεν μπορούσε να λουροδεθεί στο πόδι ή στο χεράκι της??? μήπως δυσκολεύεται στην ανασούλα της???

Μήπως φταίω εγώ που στενοχωρήθηκα έντονα αυτές τις μέρες??

Σωπα βρε κουτο που φταις εσυ. συμβαινουν αυτα. θα το παρακαλουθησετε και όλα καλα! Καιστο ποδαράκι να ειχε περιτυλιξη πάλι επικινδυνο ειναι(το επαθα εγώ)

θα εχεις το νου σου να την ακους τακτικά. Αν περάσει πολύ ώρα χρις να την ακουσεις θα πάρεις το γιατρο.

Μην ανησυχεις.Ακομα και γι΄αυτο η φύση εχει προβλέψει!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

:tongue::tongue::tongue: ναι λεπτομερέστατη...σαν να περιγράφεις αυτο που ζώ..χα χα!!

Α! Μετα τον τοκετο, όταν θα πηγαινετε τουαλέτα θα κάνετε το εξης:(εδώ να δεις περιγραφή) Θα αφήνετε να ούρα σας λίγα λίγα πχ λίγα, θα κρατιεστε και θα μετράτε ως το 10, αλλα λίγα και πάλι ως το 10 κλπ.Ειναι ασκήσεις για τη μήτρα. ετσι μο ειχε πει η γιατρος μου(βέβαια το έκανα αραια και που...κακο κορίτσι)

χαχαχαχαχαχαχαχ!!!!

Ααα!!! ναι ! Αυτο το εχω διαβασει !!!! ΕΙχα σκοπο να το κανω ! Μεχρι που εχω διαβασει οτι μπορουμε κ τωρα να το κανουμε.... ειναι κατι σαν προετοιμασια τωρα..κ μετα μαλλον για να μην εχουμε καμια ακρατεια ε??? χαχαχα!!! τι τραβαμε βρε παιδι μου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βανιλακι συμφωνω με αυτο που λεει η κατερινα ! Να εχεις το νου σου να την ακους συνεχεια κ μην αχγωνεσαι αδικα απο τωρα κ γι αυτο ! Ισως ξεμπλεχτει καταρχην με τις σβουρες που φερνουν!

Να εισια ξαπλα γλυκουλα μου οσο μπορεις κ να προσεχεις !

Κ φυσικα μην στεναχωριεσια τωρα που πλησιαζουμε στο τελος ! Ολα θα πανε καλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Σωπα βρε κουτο που φταις εσυ. συμβαινουν αυτα. θα το παρακαλουθησετε και όλα καλα! Καιστο ποδαράκι να ειχε περιτυλιξη πάλι επικινδυνο ειναι(το επαθα εγώ)

θα εχεις το νου σου να την ακους τακτικά. Αν περάσει πολύ ώρα χρις να την ακουσεις θα πάρεις το γιατρο.

Μην ανησυχεις.Ακομα και γι΄αυτο η φύση εχει προβλέψει!!

Το είχες πάθει στο αστεράκι σου???


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλη μου, και μάλιστα τελευταια στιγμη. Ετσι την ώρα της γέννας ο λώρος τον τραβουσε πίσω και ειχαμε την εξέλιξη με τη βεντουζα

Ο ανηψιος μου που τυλίχτηκε στο λαιμο, εγινε το εξης: Η αδερφή μου ξύπνησε και ειχε προαισθημα ότι κάτι δεν πάει καλα(ήταν βέβαια 10 μερες πριν γεννησει). Πηγε στο γιατρο, κάνανε καρδιοτοκογράφημα και την έβαλε για γέννα. Ολα πηγαν καλα!

Γι αυτο σου λέω. Η φύση προνοει! Αν κάτι ζοριζει το μωράκι σου θα το καταλάβεις. Για την ώρα μη σκας! Το νου σου μονο να την ακους συχνα!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλη μου, και μάλιστα τελευταια στιγμη. Ετσι την ώρα της γέννας ο λώρος τον τραβουσε πίσω και ειχαμε την εξέλιξη με τη βεντουζα

Ο ανηψιος μου που τυλίχτηκε στο λαιμο, εγινε το εξης: Η αδερφή μου ξύπνησε και ειχε προαισθημα ότι κάτι δεν πάει καλα(ήταν βέβαια 10 μερες πριν γεννησει). Πηγε στο γιατρο, κάνανε καρδιοτοκογράφημα και την έβαλε για γέννα. Ολα πηγαν καλα!

Γι αυτο σου λέω. Η φύση προνοει! Αν κάτι ζοριζει το μωράκι σου θα το καταλάβεις. Για την ώρα μη σκας! Το νου σου μονο να την ακους συχνα!

Αχ κ μια τετοια ιστορια διαβασα το μεσημερι οτι κατι δεν πηγαινε καλα κ με καποια μικροπονακια η κοπελα ενιωθε οτι κατι δεν παει καλα ενω ο γιατρος της ελεγε ολα καλα κ αυτη επεμενε κ πηγε σε νοσοκομειο κ τελικα ειχε γερασει ο πλακουντας κ δεν τρεφοταν το μωρο... στις μερες της βεβαια κ κεινη...οντως η φυση προνοησε κ την ειδοποιησε κ εστι καταφερε στο τσακ κ εφερε υγιεστατο το μωρακι της...............

Link to comment
Share on other sites

Η φύση προνοεί αλλά και το άγχος από δω κ μπρος για να την ακούω???

Κι αν η μικρούλα κοιμάται για ώρες εγώ θα τρελαίνομαι ότι κάτι δεν πάει καλά,,

ουφ ουφ και αργεί κ το ντόπλερ,,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΗΡΕΜΙΣΕ! Θα την ακους! Και αν πάλι δεν εισαι σίγουρη, απλά τηλεφωνεις στο γιατρο και σου λέει τι να κάνεις!

Αν εχεις αγχος, πραγματικά ενω η μικρη θα κουνιέται εσύ δεν θα το καταλαβαινεις γιατι το μυαλο σου θα ειναι συνέχεια στο κακο!

Think possitive!!!!! Εγω το θεωρώ "καλο" που το ξέρεις και θα έχεις το νου σου!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα την ακους βρε ! Δε νομιζω οτι ειναι σε φαση που κοιμουνται πια τοσο πολυ ετσι δεν ειναι ? αν κρινω απο τη δικια μου δλδ !

Ο γιατρος μου ειχε πει αν δεν την ακουω να ΗΡΕΜω κυριως, μετα να τρωω κατι (οτιδηποτε) να ξαπλωνω κ να περιμενω 20-30 λεπτα ! ΑΝ τοτε δεν την ακουσω τοτε να τον παιρνω τηλεφωνο !!!!!

Νομιζω καπωςετσι θα κινηθεις κ θα καταλαβεις !

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες όχι απλά την νιώθω, κάνει πάρτυ τρελό η μικρή,,,

αλλά τώρα θα ανησυχώ μήπως δεν κάνει πάρτυ αλλά πνίγεται το ψυχουλίνι μου με τον λώρο, μήπως την σφίγγει

Τέσπα, δεν θέλω να σας αναστατώνω κι εσάς, δεν είναι σωστό...


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Αχ κ γω δε νομιζω οτι αν γινεται κατι θα κουνιεται η μικρη σου ετσι !

Μη σκεφτεσαι εμας βανιλακι.... μαλλον ομως πρεπει ρωτησεις το γιατρο τι ειναι αυτο που πρεπει να περιμενεις αν μακρυα απο μας γινει κατι !

Κακως το μελεταμε αλλα κακα τα ψεμματα πρεπει να ξερουμε κ να προφυλαχτουμε !

Οποτε ισως αυτος μπορει να δωσει λυση στο προβλημα μας !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...