Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σημαίνει "έξτρα χρωμόσωμα marker στο 21"? Άρα πρέπει σε όλα,τα έμβρυα σας να κάνετε προεμφυτευτικο , σωστά?

      Όλα να πάνε καλά!!! 🙏

      Εύχομαι στη διέγερση να έχετε υγιή εμβρυακια!!! 🙏

      Ο λύκος και τα αυτοανοσα επηρεάζουν τόσο πολυ την εξωσωματική???...έχω προδιαθεση στα αυτοανοσα από μικρή λόγω πολλών δεικτών που ανέβαιναν και έπεφταν  αλλά δεν έχει εκδηλωθεί κάτι ακόμα...εκανα αιματολογικες με αιματολογο να δουμε τι γίνεται ...είμαι στη 10η εβδομάδα 

      Ουσιαστικά έχω σύνδρομο down, όμως μόνο στα χαρτιά. Δεν ξέρω τι μηχανισμούς άμυνας δημιούργησε ο οργανισμός μου (κάτι σαν αντισώματα) και δεν έχω κλινική εικόνα.

      Τώρα άλλαξα γιατρό και είπε πως δεν θα κάνω προεμφυτευτικό, γιατί είναι marker(πολύ μικρό και μπορεί να μην δείξει). Θα χρειαστώ οποισδήποτε αμνιοπαρακέντηση είτε έκανα προεμφυτευτικό είτε όχι.

      Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι.

      3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Τα αυτοάνοσα κάθε άνθρωπο τον επιρεαζουν διαφορετικά. Στην εξωσωματική σε κάποιους ανθρώπους επιρεαζουν πολύ γιατί στην ουσία ο οργανισμός δημιουργεί μια κατάσταση σαν να υπάρχει εχθρός κ δημιουργει μια άμυνα που δεν αφήνει τίποτα να εμφυτεύθει. Δηλαδη βλέπει τα έμβρυα σαν ξένο σώμα Κ δεν εμφυτεύονται ή οδηγεί σε πολλές αποβολές. 

      Απτήν στιγμή που είσαι έγκυος Κ έχεις φτασει μέχρι την 10η εβδομάδα δείχνει ότι οποία προδιάθεση έχεις είναι ανενεργή Κ δεν σε έχει επηρεάσει πουθενά. 

      Για αυτό το λόγο μου έδωσε οδηγίες η αιματολόγος για μετά την εμβρυομεταφορά (salospir, αντιπηκτικές...) και θα πρέπει να βρω εμβρυοκαρδιολόγο αν μείνω έγκυος.

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, eamo είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες , θα της το πω γιατί είχε απελπιστει!

Ελπιζω αυτή να είναι η λύση του προβλήματος ή τέλος πάντων μια αρχή !

Καλημέρα!Εγώ έχω ιδιοπαθή υπερπρολακτιναιμία δηλαδη χωρίς λόγο έχω ψηλή προλακτινη. Ομως πραγματικά δεν είναι τίποτε. Τα χαπάκια τη ρίχνου αμέσως απλως χρειάζεται παρακολούθηση για να μένει σταθερη. Καλό θα είναι να πάει σε ενδοκρινολόγο για να της γράψει και μια μαγνητικη υπόφυσης ουτως ώστε να δει μήπως υπάρχει κανένα αδένωμα. Που και τέτοιο να υπάρχει πάλι με χάπια αντιμετωπίζεται

  • Ευχαριστώ 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαρακι νομιζω ειναι καλη κ ψηλη οταν σου πουν απο το κεντρο για πες μας ...εαν δεν εβρεχε σημερα ελεγα να παω για περπατημα αν αυτου...καναπεεεεςςςς:shock:

Link to comment
Share on other sites

@DIMITRAS & @Georgia1972 με βαση τις φυσιολογικες τιμες που αναφερονται απο το μικροβιολογικο ειναι πολυ ψηλη. Ο γιατρος μου ειπε: ε ενταξει εγκυος εισαι ψηλη θελουμε να ειναι. Του λεω γιατρε μην τα λες ετσι αποτομα και παιρνουν τα μυαλα μου αερα. Και συμπληρωνει: εχεις δικαιο. Ας εκφραστω πιο σωστα, στην εγκυμοσυνη θελουμε να ειναι ψηλη. Οποτε καλη τη βρηκε.

Παντως εγω αρχισα να αισθανομαι πονακια χαμηλα στην κοιλια και τη μεση. Κατι το οποιο ξερω οτι δεν σημαινει κατι.... 

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα!χαζομάρα της είπε ο γυναικολόγος... Αν είναι πολύ ανεβασμένη πάνω από 100 θα χρειαστεί να κάνει μαγνητική υποφυσης κ με Ενα χαπάκι κατεβαίνει κατευθειαν. Dostinex λεγεται κ το γράφει ο ενδοκρινολογος. Κ εγώ με χάπι την κατέβασα 

Πόσο την είχες ; εγώ την είχα 32-37  κ μετά απο 1 μήνα me dostinex έμεινα έγκυος. Νομίζω ότι βοηθησε να κάνω καλή ωορρηξία οταν κατεβηκε η προλακτινη

Σε 2 διαφορετικά εργαστήρια μετρηθηκα, στο πρωτο ηταν 31.1 κ στο δεύτερο 35. Ο ενδοκρινολογος όπως προείπα μου το έκοψε το  dostinex. Σε εμένα δεν είναι η προλακτινη το πρόβλημα γιατί στα 8 Χρόνια προσπαθειών πρώτη φορά είναι ανεβασμένη. Απλά θέλω να την ρυθμισω για να ξεκινήσω την Νέα μου προσπάθεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

@DIMITRAS & @Georgia1972 με βαση τις φυσιολογικες τιμες που αναφερονται απο το μικροβιολογικο ειναι πολυ ψηλη. Ο γιατρος μου ειπε: ε ενταξει εγκυος εισαι ψηλη θελουμε να ειναι. Του λεω γιατρε μην τα λες ετσι αποτομα και παιρνουν τα μυαλα μου αερα. Και συμπληρωνει: εχεις δικαιο. Ας εκφραστω πιο σωστα, στην εγκυμοσυνη θελουμε να ειναι ψηλη. Οποτε καλη τη βρηκε.

Παντως εγω αρχισα να αισθανομαι πονακια χαμηλα στην κοιλια και τη μεση. Κατι το οποιο ξερω οτι δεν σημαινει κατι.... 

Ε μα δικιο εχει ο ανθρωπος...σου ερχεται η κορη η νυφη της Γεωργιας χαχαχα..Εμενα κοριτσι κατω απο τον αφαλο με τραβαει νοιωθω μπουκωμα χαμηλαα ε και??? 7 κ βραδυασε να ηρεμήσουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, DIMITRAS είπε:

Ε μα δικιο εχει ο ανθρωπος...σου ερχεται η κορη η νυφη της Γεωργιας χαχαχα..Εμενα κοριτσι κατω απο τον αφαλο με τραβαει νοιωθω μπουκωμα χαμηλαα ε και??? 7 κ βραδυασε να ηρεμήσουμε 

Αχ μακαρι βρε κοριτσι... Αλλα θελουμε και δευτερη νυφη, οποτε κανονισε...

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αχ μακαρι βρε κοριτσι... Αλλα θελουμε και δευτερη νυφη, οποτε κανονισε...

Χαχαχα....ασε ο αντρας θελει γιο...εγω γερο παιδι εαν μας κατσει Οασχα στα τσιπουραδικα να γνωριστουν οι κοιλιες μας χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Χαχαχα....ασε ο αντρας θελει γιο...εγω γερο παιδι εαν μας κατσει Οασχα στα τσιπουραδικα να γνωριστουν οι κοιλιες μας χαχαχα

χαχαχαχ ευχομαι να εχεις 1 και 1 να ικανοποιηθουν ολα τα γουστα!!! Εγω οπως και να εχει να ειμαστε καλα βεβαια θα παω παλι σε εξωσωματικη γιατι ο καλος μου ακομα δεν ειδε το πρωτο σχεδιαζει το μελλον και για το δευτερο παιδι  ανεξαρτητα απο το φυλο κι ελπιζω κι εγω σε 1 +1 :P:P:P

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

χαχαχαχ ευχομαι να εχεις 1 και 1 να ικανοποιηθουν ολα τα γουστα!!! Εγω οπως και να εχει να ειμαστε καλα βεβαια θα παω παλι σε εξωσωματικη γιατι ο καλος μου ακομα δεν ειδε το πρωτο σχεδιαζει το μελλον και για το δευτερο παιδι  ανεξαρτητα απο το φυλο κι ελπιζω κι εγω σε 1 +1 :P:P:P

Εγω στην ετ ειπα στο γιατρο εαν ειναι διδυμα ενα κ ενα εαν ειναι ενα αγορι γιατι πάλι του χρόνου εδω θα με εχεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

@DIMITRAS & @Georgia1972 με βαση τις φυσιολογικες τιμες που αναφερονται απο το μικροβιολογικο ειναι πολυ ψηλη. Ο γιατρος μου ειπε: ε ενταξει εγκυος εισαι ψηλη θελουμε να ειναι. Του λεω γιατρε μην τα λες ετσι αποτομα και παιρνουν τα μυαλα μου αερα. Και συμπληρωνει: εχεις δικαιο. Ας εκφραστω πιο σωστα, στην εγκυμοσυνη θελουμε να ειναι ψηλη. Οποτε καλη τη βρηκε.

Παντως εγω αρχισα να αισθανομαι πονακια χαμηλα στην κοιλια και τη μεση. Κατι το οποιο ξερω οτι δεν σημαινει κατι.... 

Μπορει και να σημαινει Μαράκι. Μεγαλωνει η μήτρα σου! Και αν υπολογίσουμε και τα λόγια του γιατρου, τότε νομίζω πως παει πολύ καλά το πραγμα! :wink:

Δημητρούλα καλό σημαδι και τα δικα σου τραβηγματακια!

Μαράκι χαχαχα! Συμπεθέρες!!!

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Διαβάζω πολύ ενθαρρυντικά νέα κι ενθουσιάζομαι. Εύχομαι κορίτσια να έχετε τεράστιες χοριακες! 

Το χαμομήλι προκαλεί σπασμούς στη μήτρα μου είπε ο γυναικολόγος. Και γενικώς τσουκνίδα, μέντα, φασκόμηλο απαγορεύονται. Κι εγώ τα έκοψα όλα για να είμαι ήσυχη. Ζεστό γαλατακι και τέλος.

Εμένα ο γιατρός μου είπε πως δεν μπορώ να μετακινηθω για τριήμερο της Καθαρής Δευτέρας. Κι έτσι ο εγκλεισμός μου συνεχίζεται με καουρες και αναγουλες... Η διάθεση σήμερα στα πατώματα. Ά Ψυχοσάββατο σήμερα και η σκέψη μου στη μανούλα μου. Μην σας μαυριζω. Το μόνο που εύχομαι σε όλες μας είναι να χαρούμε την μαγεία της μητρότητας και να είμαστε αξίες να το υποστηρίξουμε.

  • Μου αρέσει 4

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lila K είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Διαβάζω πολύ ενθαρρυντικά νέα κι ενθουσιάζομαι. Εύχομαι κορίτσια να έχετε τεράστιες χοριακες! 

Το χαμομήλι προκαλεί σπασμούς στη μήτρα μου είπε ο γυναικολόγος. Και γενικώς τσουκνίδα, μέντα, φασκόμηλο απαγορεύονται. Κι εγώ τα έκοψα όλα για να είμαι ήσυχη. Ζεστό γαλατακι και τέλος.

Εμένα ο γιατρός μου είπε πως δεν μπορώ να μετακινηθω για τριήμερο της Καθαρής Δευτέρας. Κι έτσι ο εγκλεισμός μου συνεχίζεται με καουρες και αναγουλες... Η διάθεση σήμερα στα πατώματα. Ά Ψυχοσάββατο σήμερα και η σκέψη μου στη μανούλα μου. Μην σας μαυριζω. Το μόνο που εύχομαι σε όλες μας είναι να χαρούμε την μαγεία της μητρότητας και να είμαστε αξίες να το υποστηρίξουμε.

Ευχαριστούμε Λιλα μου θα γινεις κ συ συμπεθερα μας; Μελένια;;;; Αντε αρχιζω τα εμβρυοπροξενιααααα

Λιλα μου κ εγω εστειλα τον αντρα να αναψει ενα κερακι για τους γονεις μου κ ολους οσους μας βλεπουν απο κει ψηλα ...Κατσε το 3ημερο κ κοιμησου οσο μπορεις εγω την αλλη Κυριακη ειμαι καλεσμενη σε μεσημεριανο μασκε χαλαρο όμως μου εχει η φιλη ετοιμη την θέση όλα στο χερι χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Είστε καλά??? 

Μαράκι θετικά τα είπε ο γιατρός...

Δημητρούλα πάμε για το ++++++++

Κορίτσια μου εγώ χτες πήγα στη γυναικολόγο μου για να κάνω τον ετήσιο έλεγχο Παπ και εσωτερικό υπερηχογράφημα... Ήμουν στην 11 μέρα και δεν είδε κανένα ωοθυλάκιο, είδε όμως αρκετές μικρές κύστες... Δηλαδή μου είπε ότι αυτό το κύκλο δε θα κάνω ωορηξια! Μου έγραψε ορμονολογικες φουλ κ την ΑΜΗ.  Μου είπε να μην αγχωθω γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα αφού είμαστε μόλις στο 2ο μήνα προσπαθειών και ότι θέλει να με ξεψαχνισει τώρα που είναι νωρίς... Καθυσηχαστηκα να σας πω την αλήθεια και μου άρεσε που δε με άφησε να φάω πολλά αρνητικά... Τώρα περιμένω τα αποτελέσματα του Παπ και το Μάρτιο για να κάνω τις ορμονολογικες.... Επίσης περιμένει να πάω και στην ενδοκρινολόγο μου να της πω και από εκεί τα νέα.... Αυτά τα νέα μου....

Οι υπόλοιπες πως είστε???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lila K είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Διαβάζω πολύ ενθαρρυντικά νέα κι ενθουσιάζομαι. Εύχομαι κορίτσια να έχετε τεράστιες χοριακες! 

Το χαμομήλι προκαλεί σπασμούς στη μήτρα μου είπε ο γυναικολόγος. Και γενικώς τσουκνίδα, μέντα, φασκόμηλο απαγορεύονται. Κι εγώ τα έκοψα όλα για να είμαι ήσυχη. Ζεστό γαλατακι και τέλος.

Εμένα ο γιατρός μου είπε πως δεν μπορώ να μετακινηθω για τριήμερο της Καθαρής Δευτέρας. Κι έτσι ο εγκλεισμός μου συνεχίζεται με καουρες και αναγουλες... Η διάθεση σήμερα στα πατώματα. Ά Ψυχοσάββατο σήμερα και η σκέψη μου στη μανούλα μου. Μην σας μαυριζω. Το μόνο που εύχομαι σε όλες μας είναι να χαρούμε την μαγεία της μητρότητας και να είμαστε αξίες να το υποστηρίξουμε.

Lila μου κι εγω καπως σαν κι εσένα ειμαι. Θα περασει... 

 

Καλλιοπη μου, αντε με το καλό να μπεις κι εσυ σε σειρα.

  • Λυπημένη/-ος 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2018 at 12:43 ΠΜ, Angie'84 είπε:

Κοριτσια μου τσικνισαμε....ειχαν ερθει οι γονεις μου κ ψησαμε κ φαγαμε....

Αστα μου κανει εντυπωση αυτό που λες για το στρωμα γιατι εμενα που της κορης μου το στρωμα γινεται κρεβατι δεν εχει παθει τπτ 4,5 χρονια τωρα.κ τωρα επειδη πηραμε κρεβατι κανονικο στην κορη μου εβαλα την κουνια στο γιο μου.

Γεωργια μου καλύτερα που καθισες σπιτι.ετσι να ξεκουραζεσαι....

Καλο βραδυ κοριτσακια μου....

Καλησπερα,

Το στρωμα  του μικρου που ειναι κοκκοφοινικας σε συνδιασμο με ελατηρια δεν μπορω να το κρινω...γιατι προς το παρον  το ΄χουμε διακοσμητικο το κρεβατακι του.

Το δικο μας στρωμα ειναι λατεξ και σχετικα ακριβο γυρο στα 900Ε το εχω 4 χρονια και εχει κανει λακουβες. Προφανώς  επειδη αυτα τα στρωματα δεν εχουν σωμα, ευκολα παραμορφωνονται. Της κορης σου για καποιο λογο δεν το επαθε... ισως επειδη ειναι μικρη και λογικα δεν ασκειτε μεγαλη πιεση απτο βαρος της στο στρωμα ή ισως ειναι καλυτερο ποιοτικα... τι να πω...:)


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...