Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , ada32 είπε:

μπορει .. κ εγω το σκ που ειχα την ωορηξια ,ημουν αρρωστη , ιωση, ειχα πυρετο ... οποτε μπορει να μου εγιναν κ ολα αυτα στον κυκλο μου .. θα φανει .. αλλα επειδη δεν προσπαθουμε πολυ ετνατικα εμεις , δεν απελπιζομαι πολυ , μονο καποιες φορες με πιανει κ μετα συνερχομαι!! :P 

εμεις παμε πακετο ;) την αλλη εβδομαδα θα δουμε τι ψαρια πιασαμε :D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

4 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Καλημέρα! Ναι γίνεται η καλλιέργεια κολπικού, όμως μία φορά προς το τέλος της εγκυμοσύνης για να δούμε ότι είναι όλα καθαρά για το φυσιολογικό τοκετό. Δεν θυμάμαι σε ποια εβδομάδα, πάντως τώρα που είμαι 29 δεν έχω κάνει ακόμα. Νομίζω μετά τις 30.

και εγω δεν εχω κανει ακομα τετοια εξεταση κοριτσια..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , ada32 είπε:

μπορει .. κ εγω το σκ που ειχα την ωορηξια ,ημουν αρρωστη , ιωση, ειχα πυρετο ... οποτε μπορει να μου εγιναν κ ολα αυτα στον κυκλο μου .. θα φανει .. αλλα επειδη δεν προσπαθουμε πολυ ετνατικα εμεις , δεν απελπιζομαι πολυ , μονο καποιες φορες με πιανει κ μετα συνερχομαι!! :P 

Εμεις προσπαθουμε εντατικα αλλα και παλι δεν απογοητευομαι χαχαχα

Δεν ειναι αυτο το μηνα θα ειναι τον επομενο.. Καποια στιγμη θα πετυχει.... εφοσον εχουμε δρομολογησει κ το επομενο βημα που ειναι η επισκεψη στο γιατρο ειμαι κομπλε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , caramel_83 είπε:

εμεις παμε πακετο ;) την αλλη εβδομαδα θα δουμε τι ψαρια πιασαμε :D 

Ναι οντως ! εγ περιμενω σκ  κανονικα αλλα προβλεπεται καθυστερηση με αυτα τα συμπτωματα που εχω ...

πρίν από 16 λεπτά , noni90 είπε:

Εμεις προσπαθουμε εντατικα αλλα και παλι δεν απογοητευομαι χαχαχα

Δεν ειναι αυτο το μηνα θα ειναι τον επομενο.. Καποια στιγμη θα πετυχει.... εφοσον εχουμε δρομολογησει κ το επομενο βημα που ειναι η επισκεψη στο γιατρο ειμαι κομπλε!

Σιγουρα καποια στιγμη θα το πετυχουμε ολες μας! που θα παει...

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου ,εγω παιρνω εδω και παρα πολυ καιρο Folidex  γιατι εχει μικροτερη δοση φυλλικου οξεος απο οτι to fillicine  και μου ειχε πει ο γιατρος οτι βοηθαει πολυ στη συληψη

Ναι λεει οτι βοηθάει. Λογο πολυκηστικων μου ειπε να το ξεκινήσω... Αλλα ολο το ξεχναω ... Μια μερα περνω μια ξεχναω... 

Κοριτσαρες πως πάτε??? Εγω μέχρι στιγμής ολα καλα. Σήμερα δεν εχω καθόλου πονακια... Δεν ξερω βέβαια αν αυτο ειναι καλο ή κακο...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , t1t1n4k1 είπε:

Ναι λεει οτι βοηθάει. Λογο πολυκηστικων μου ειπε να το ξεκινήσω... Αλλα ολο το ξεχναω ... Μια μερα περνω μια ξεχναω... 

Κοριτσαρες πως πάτε??? Εγω μέχρι στιγμής ολα καλα. Σήμερα δεν εχω καθόλου πονακια... Δεν ξερω βέβαια αν αυτο ειναι καλο ή κακο...

Τα ίδια κ εγω αλλα εγω εχω μερες μπροστα μου ακομα μπορει να εχω πονακια τις επομενες μερες. Εμεις παιρνουμε και οι 2 τις pregnacare conception εγω και τις pregnacare wellman ο καλος μου. Οι δικές μου έχουν και φυλλικό μέσα οι δικές του δε θυμαμαι έχουν σίγουρα ψευδάργυρο, καρνιτινη και l αργινίνη. Και εγω ειχα ξεκινησει με filicine αλλα συντομα το γυρισα στις pregnacare γιατι έχουν κ αλλες βιταμινες όπως βιταμίνες συμπλέγματος Β κα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , noni90 είπε:

Τα ίδια κ εγω αλλα εγω εχω μερες μπροστα μου ακομα μπορει να εχω πονακια τις επομενες μερες. Εμεις παιρνουμε και οι 2 τις pregnacare conception εγω και τις pregnacare wellman ο καλος μου. Οι δικές μου έχουν και φυλλικό μέσα οι δικές του δε θυμαμαι έχουν σίγουρα ψευδάργυρο, καρνιτινη και l αργινίνη. Και εγω ειχα ξεκινησει με filicine αλλα συντομα το γυρισα στις pregnacare γιατι έχουν κ αλλες βιταμινες όπως βιταμίνες συμπλέγματος Β κα. 

Καλησπερα και απο μενααα! Noni μου ειχα παρει και εγω αυτες τις βιταμίνες... Τις παίρνετε καιρο;;; 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nenitaki88 είπε:

Εσυ, @Farmakotriftena??? Κάποια βελτίωση;;; πόσο εισαι τωρα πια; Επίσης, ουτε εγω έκανα ποτε κολπική εξέταση! 

 

Καλησπερα! Εγω καμια βελτιωση. Ισα ισα.. δεν μπορώ να σηκωθω απο το κρεββάτι.  Χθες και σήμερα σηκώθηκα λίγο και κατέληξα να κάνω 4-5 εμετούς. Έχω αγανακτήσει 

6 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Καλημέρα! Ναι γίνεται η καλλιέργεια κολπικού, όμως μία φορά προς το τέλος της εγκυμοσύνης για να δούμε ότι είναι όλα καθαρά για το φυσιολογικό τοκετό. Δεν θυμάμαι σε ποια εβδομάδα, πάντως τώρα που είμαι 29 δεν έχω κάνει ακόμα. Νομίζω μετά τις 30.

Εμένα γιατί θέλει να κάνω από τώρα;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλησπερα! Εγω καμια βελτιωση. Ισα ισα.. δεν μπορώ να σηκωθω απο το κρεββάτι.  Χθες και σήμερα σηκώθηκα λίγο και κατέληξα να κάνω 4-5 εμετούς. Έχω αγανακτήσει 

Εμένα γιατί θέλει να κάνω από τώρα;

Δεν ξέρω, μήπως έχεις συμπτώματα; Πολλά υγρά ή φαγούρα ή κάτι άλλο; Γιατί δεν βλέπω άλλο λόγο. Πάντως και να κάνεις τώρα, έτσι κι αλλιώς θα επαναλάβεις προς το τέλος της εγκυμοσύνης. Για τους εμετούς και τις ζαλάδες τι σου έχει πει; Δεν υπάρχει τίποτα που να μπορείς να κάνεις;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλησπερα! Εγω καμια βελτιωση. Ισα ισα.. δεν μπορώ να σηκωθω απο το κρεββάτι.  Χθες και σήμερα σηκώθηκα λίγο και κατέληξα να κάνω 4-5 εμετούς. Έχω αγανακτήσει 

 

AΧ βρε κοπέλα μου τι τραβάς κι εσυ! Υπομονηηηηηηη! Ξερω, ειναι εξοργιστική λέξη τωρα, αλλα ολα γίνονται για ενα μπεμπάκι!!!!! ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , CME2205 είπε:

Δεν ξέρω, μήπως έχεις συμπτώματα; Πολλά υγρά ή φαγούρα ή κάτι άλλο; Γιατί δεν βλέπω άλλο λόγο. Πάντως και να κάνεις τώρα, έτσι κι αλλιώς θα επαναλάβεις προς το τέλος της εγκυμοσύνης. Για τους εμετούς και τις ζαλάδες τι σου έχει πει; Δεν υπάρχει τίποτα που να μπορείς να κάνεις;

Όχι τπτ δεν έχω.  Για ουρεοπλασμα και τέτοια θα μου κάνει. Απλά θα ήθελα να αποφύγω την εξέταση γιατί εκτός ότι είναι πολλά τα δείγματα που θέλει να μου πάρει, (θα "ξύσει" πολλές φορές) αν γίνεται όπως στο τεστ Παπ, δεν είναι αρκετά βαθια;;; οι υπέρηχοι που κάνω κολπικοι είναι, αλλά δεν νομίζω ότι φτάσει τόσο βαθιά όσο οι μπατονετες για το επίχρισμα. Μπορει να λεω και βλακειες γιατι εχω στο μυαλο μου το τεσυ Παπ. 

Για εμετούς μου έχει δώσει vertirosan και vomex. Το vomex δεν κάνει απολύτως τπτ.  Όσο είμαι ξαπλωμένη  (δλδ 24 ώρες το 24) την παλευω. Αλλά άμα σηκωθώ έστω και 10' κάνω τον έναν εμετό πίσω από τον αλλον. Και σήμερα που θα πάω στον γιατρό, μου είναι απίστευτη ταλαιπωρία. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Πως παμε κορίτσια δεν.πιστεύω να εχει αλλαξει κατι!!!!!?

Αδιαθέτησα εγω ευτυχώς!!!ειμαι τρελεγκο το ξέρω αλλά τι φταίω και εγω που βγαίνουν αχνές γραμμές στα εγκυμοσύνης και έντονα ωορρηξιας! Για όλα φταίει το τεστ ωορρηξιας και οι έντονοι πόνοι άλλη φορά δεν θυμάμαι να πονάω τόσο!εγινε και αυτό.Μόλις έπεσε η θερμοκρασία ήρθε όμως μετά από λίγες ώρες είναι τσεκαρισμενο αυτό πάντα μου συμβαίνει. 

  • Λυπημένη/-ος 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Αδιαθέτησα εγω ευτυχώς!!!ειμαι τρελεγκο το ξέρω αλλά τι φταίω και εγω που βγαίνουν αχνές γραμμές στα εγκυμοσύνης και έντονα ωορρηξιας! Για όλα φταίει το τεστ ωορρηξιας και οι έντονοι πόνοι άλλη φορά δεν θυμάμαι να πονάω τόσο!εγινε και αυτό.Μόλις έπεσε η θερμοκρασία ήρθε όμως μετά από λίγες ώρες είναι τσεκαρισμενο αυτό πάντα μου συμβαίνει. 

Πάμε για άλλον έναν ερωτικό μήνα λοιπόν!!! Μας τρέλανε η περίοδός σου με αυτά της τα συμπτώματα όμως!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Αδιαθέτησα εγω ευτυχώς!!!ειμαι τρελεγκο το ξέρω αλλά τι φταίω και εγω που βγαίνουν αχνές γραμμές στα εγκυμοσύνης και έντονα ωορρηξιας! Για όλα φταίει το τεστ ωορρηξιας και οι έντονοι πόνοι άλλη φορά δεν θυμάμαι να πονάω τόσο!εγινε και αυτό.Μόλις έπεσε η θερμοκρασία ήρθε όμως μετά από λίγες ώρες είναι τσεκαρισμενο αυτό πάντα μου συμβαίνει. 

Ελα ρε γαμοτο κριμα! Και ειχα κανει τοσα όνειρα! Αντε τι να κανουμε την επομενη φορα! Παρε διναμεις και ξανα απ την αρχη!!! Τα κολο τεστ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...