Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , KalStyl είπε:

Σε ευχαριστω πολυ καλη μου!!!

εγω εχω υποθυρεοειδισμός, αν και ειναι ρυθμισμενος με χαπακι, τωρα ενα χρονο τον εχω ανακαλυψει, αν τον ρυθμιζω με χαπακι ξερεις αν εμποδιζει την συλληψη?

κοριτσια εγω να σας ενημερωσω οτι......περιμενα να αδιαθετησω 15.11 και δεν αδιαθετησα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ναααιιιιιι!! :shock::shock::shock:

Αδιαθετησα ομως μια μερα νωριτερα.....ΣΗΜΕΡΑ....!!!!  χαχαχαχαχα μου ειρθε καλε νωριτερα απο οτι περιμενα!!  

Φτου κι απ την αρχη!!! :cool::cool::cool:

Γεια σου @noni90 μια χαρα σε βρισκω!!!! 2 φορες τη μερα εε???  Νομιζω εχω μια συζητηση με τον αντρα μου συντομα, γιατι εμενα μου κανει νερα καμια φορα!!! χαχαχαχαχα

Εγω με τις βιταμινες δεν εχω καποιο προβλημα δηλ θεμα λίμπιντο. ισως αυτο που εχω προσεξει εχω καμια φορα πονοκεφαλο το οποιο δεν ειμαι 100% σιγουρη οτι ευθυνονται οι βιταμινες, αλλα ισως και ναι.

Τωρα να σε ρωτησω, άλλες βιταμινες παιρνει ο συζηγος και άλλες εσυ? γιατι και ο δικος μου θελει να παιρνει απο τις βιταμινες μου και εχω ξεχασει να ρωτησω τον γιατρο μου. ξερεις αν μπορει να παιρνει απο τις δικες μας ή οι αντρες εχουν αλλες!!!???

γεια σου κοριτσι αν τον εχεις ρυθμισμενο το θυροειδη κατω απο 2 δεν εχεις κανενα θεμα!!!! ο αντρας δεν παθαινει τιποτα με τις βιταμινες σου απλα στις αντρικες βιταμινες αν πρατηρησεις εχει δυο τρια διαφορετικα συστατικα που βοηθανε ειδικα για το σπερμα. κατα τα αλλα τα υπολοιπα ειναι ιδια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

γεια σου κοριτσι αν τον εχεις ρυθμισμενο το θυροειδη κατω απο 2 δεν εχεις κανενα θεμα!!!! ο αντρας δεν παθαινει τιποτα με τις βιταμινες σου απλα στις αντρικες βιταμινες αν πρατηρησεις εχει δυο τρια διαφορετικα συστατικα που βοηθανε ειδικα για το σπερμα. κατα τα αλλα τα υπολοιπα ειναι ιδια. 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!! θα κοιταξω να δω την τιμη που ειχα το περασμενο μηνα που εκανα εξετασεις για τον θηροειδη μου να σιγουρευτω, αν και ο παθολογος γιατρος μου, μου ειπε ειναι οκ!!! 

τωρα αυτες τις βιταμινες τις αντρικες πρεπει να μου τις συνταγογραφησει γιατρος για να τις παρω? δηλ πρεπει να ρωτησω καποιον γιατρο αν ειναι ασφαλεις να τις παιρνει ο αντρας μου? Ή απλα πας φαρμακειο και τις ζητας?? 

@Antila Μου πως εισαι?? πως ειναι το σπορακι σου??  :-D:-D:-D

λοιπον @linaa μου τωρα κοιταζω καποιες εξετασεις, αυτο που λεει TSH με ενδιαφερει να ειναι κατω απο 2??  αν ναι τοτε ειμαι οκ με το 1.58..!!! και μετα λεει FREE T4 16  και LH 7.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , KalStyl είπε:

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!! θα κοιταξω να δω την τιμη που ειχα το περασμενο μηνα που εκανα εξετασεις για τον θηροειδη μου να σιγουρευτω, αν και ο παθολογος γιατρος μου, μου ειπε ειναι οκ!!! 

τωρα αυτες τις βιταμινες τις αντρικες πρεπει να μου τις συνταγογραφησει γιατρος για να τις παρω? δηλ πρεπει να ρωτησω καποιον γιατρο αν ειναι ασφαλεις να τις παιρνει ο αντρας μου? Ή απλα πας φαρμακειο και τις ζητας?? 

@Antila Μου πως εισαι?? πως ειναι το σπορακι σου??  :-D:-D:-D

για τις pregnacare τις wellman λες? οχι πας στο φαρμακειο πας κ θα τις δεις στα ραφια απλες βιταμινες ειναι δεν ειναι κατι ιδιατερο απλα εχουν δωσει εμφασει στα στοιχεια που ενισχυουν την γονιμοτητα πχ για τις γυναικες εχει περισοτερο φιλλικο κ ισιτονολη που βοηθανε. εγω που εχω δει κ τις απλες πολυβιταμινες τα συστατικα εχουν ελαχιστες διαφορες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

για τις pregnacare τις wellman λες? οχι πας στο φαρμακειο πας κ θα τις δεις στα ραφια απλες βιταμινες ειναι δεν ειναι κατι ιδιατερο απλα εχουν δωσει εμφασει στα στοιχεια που ενισχυουν την γονιμοτητα πχ για τις γυναικες εχει περισοτερο φιλλικο κ ισιτονολη που βοηθανε. εγω που εχω δει κ τις απλες πολυβιταμινες τα συστατικα εχουν ελαχιστες διαφορες. 

βασικα ρωταω για τις αντρικες βιταμινες. πρεπει να ρωτησω καποιον γιατρο πριν παω να παρω.?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , KalStyl είπε:

βασικα ρωταω για τις αντρικες βιταμινες. πρεπει να ρωτησω καποιον γιατρο πριν παω να παρω.?? 

οχι καλε αυτο λεω ειναι απλες πολυβιταμινες που εχουν δωσει εμφαση σε μερικα στοιχεια που βοηθανε το σπερμα στον αντρα πχ τον ψευδαργυρο την βιταμινη ε κ καποια στοιχεια αντιστοιχα βοηθανε την γυναικα. απλες βιταμινες ειναι δεν ειναι φαρμακο πολυβιταμινες. μπες κ στο site να δεις ακριβως τα συστατικα. η tsh σου ειναι τελεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

οχι καλε αυτο λεω ειναι απλες πολυβιταμινες που εχουν δωσει εμφαση σε μερικα στοιχεια που βοηθανε το σπερμα στον αντρα πχ τον ψευδαργυρο την βιταμινη ε κ καποια στοιχεια αντιστοιχα βοηθανε την γυναικα. απλες βιταμινες ειναι δεν ειναι φαρμακο πολυβιταμινες. μπες κ στο site να δεις ακριβως τα συστατικα. η tsh σου ειναι τελεια!!!

Ευχαριστωωωω παρα πολυ!!!!!!!! θα το ψαξω αυτο με τις βιταμινες!!! σου ευχομαι συντομα τα ευχαριστα νεα!!! σε φιλω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, KalStyl είπε:

κοριτσια να σας ρωτησω κατι...πριν λιγο ειχα αφορητους πονους περιουδου ειμαι 99,9 σιγουρη θα αδιαθετησω μεχρι αυριο, απλα το θεμα ειναι οτι εγω πηρα ενα παυσιπονο depon να μην ποναω ημουν ετοιμη να βαλω τα κλαμματα, ο πονος, η απογοητευση ,ξερετε!!  Απλα σκεφτομουν αν και μηδαμινη πιθανοτητα να ειμαι εγκυος, μηπως εκανα βλακεια που πηρα παυσιπονο??  εχω τυψεις!!

Μη φοβασαι κοπελα μου, αληθεια ειναι πολυυυ νωρις για να επηρεαστει κατι! :) Αλλωστε το ντεπον ειναι νομιζω το μονο παυσιπονο που επιτρεπουν οι γιατροι σε κυηση, αν ειναι απαραιτητο. Μην αγχωνεσαι καθολου γι αυτο!!

Λοιποοον, μιας και ρωτας για το σπορακι! Ελπιζω να ειναι καλα και να στεριωνει :-D. Ειμαι σε μια φαση "χαλαρη" και συγκρατημενη, δεν εχω κατεβασει ακομη εφαρμογη εγκυμοσυνης ενω την πρωτη φορα κατεβασα απ τη μερα του θετικου τεστ! Περιμενω μετα τον υπερηχο το "οκ" για να αφεθω παραπανω! Προσπαθω βεβαια να μη χανω τον ενθουσιασμο μου και μεσα μου αισιοδοξω οτι ολα θα πανε καλα, το λεω και το ξαναλεω για να εχω θετικη ενεργεια. Απο συμπτωματα εχω μονο πρωινη ναυτια μολις ξυπνησω, αντε καμια αναγουλα, τεραστια κοπωση σε σημειο να λαχανιαζω αν διπλωσω δεκα ρουχα, συνεχη πονο στη μεση, λιγες ζαλαδες και ταχυπαλμια, συχνουρια, υγρα και πολλη ορεξη για φαγητο. Καμια σχεση με την αλλη φορα. Τοτε ξερνουσα σαν το γατι, ολη μερα κι ολη νυχτα ενιωθα πως ημουν σε βαρκα, μου βρωμουσαν τα παντα, δεν ειχα ομως τοση κοπωση κ καθολου ζαλαδες. Απιστευτο ποσο αλλαζουν τα συμπτωματα στο ιδιο ατομο.

Σ ευχαριστω πααρα πολυ για το ενδιαφερον, θελω πολυ συντομα ολες σας να εχετε υγιη σπορακια και να μιλατε μονο γι αυτα τα συμπτωματα! Το κλαμπ των Χριστουγεννων να βαλει τα δυνατα του! <3 Μακαρι να μη σου ερθει κοριτσι μου!!!

Τωρα ειδα οτι σου ηρθε μια μερα νωριτερα;; Λοιπον, δεν πειραζει, βουρ με την ομαδα των Χριστουγεννων! Το πνευμα να κανει τη δουλεια του, κι εσεις πολλες αγαπουλες :) !!

  • Μου αρέσει 4

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Antila είπε:

Μη φοβασαι κοπελα μου, αληθεια ειναι πολυυυ νωρις για να επηρεαστει κατι! :) Αλλωστε το ντεπον ειναι νομιζω το μονο παυσιπονο που επιτρεπουν οι γιατροι σε κυηση, αν ειναι απαραιτητο. Μην αγχωνεσαι καθολου γι αυτο!!

Λοιποοον, μιας και ρωτας για το σπορακι! Ελπιζω να ειναι καλα και να στεριωνει :-D. Ειμαι σε μια φαση "χαλαρη" και συγκρατημενη, δεν εχω κατεβασει ακομη εφαρμογη εγκυμοσυνης ενω την πρωτη φορα κατεβασα απ τη μερα του θετικου τεστ! Περιμενω μετα τον υπερηχο το "οκ" για να αφεθω παραπανω! Προσπαθω βεβαια να μη χανω τον ενθουσιασμο μου και μεσα μου αισιοδοξω οτι ολα θα πανε καλα, το λεω και το ξαναλεω για να εχω θετικη ενεργεια. Απο συμπτωματα εχω μονο πρωινη ναυτια μολις ξυπνησω, αντε καμια αναγουλα, τεραστια κοπωση σε σημειο να λαχανιαζω αν διπλωσω δεκα ρουχα, συνεχη πονο στη μεση, λιγες ζαλαδες και ταχυπαλμια, συχνουρια, υγρα και πολλη ορεξη για φαγητο. Καμια σχεση με την αλλη φορα. Τοτε ξερνουσα σαν το γατι, ολη μερα κι ολη νυχτα ενιωθα πως ημουν σε βαρκα, μου βρωμουσαν τα παντα, δεν ειχα ομως τοση κοπωση κ καθολου ζαλαδες. Απιστευτο ποσο αλλαζουν τα συμπτωματα στο ιδιο ατομο.

Σ ευχαριστω πααρα πολυ για το ενδιαφερον, θελω πολυ συντομα ολες σας να εχετε υγιη σπορακια και να μιλατε μονο γι αυτα τα συμπτωματα! Το κλαμπ των Χριστουγεννων να βαλει τα δυνατα του! <3 Μακαρι να μη σου ερθει κοριτσι μου!!!

Σε ευχαριστω πολύ!! :)

Και ποτε θα κανεις υπερηχο?? εχεις μιλησει με καποιον γιατρο σου??

Ευχομαι πραγματικα να εχεις μια υγιεστατη κυηση!!  χαιρομαι που εισαι καλα :-D και απολαμβανεις την εγκυμοσυνη σου...να μην εχεις αγχος!!!  θετικη σκεψη και ολα θα πανε μια χαρα γιατι να μην πανε αλλωστε :-D!!!

Εμενα μου ειρθε η καταραμενη πριν 2 ωρες..1 μερα νωριτερα απ οτι την περιμενα.!! :mad::mad:  αλλα ελπιζω τουλαχιστον στις γιορτες του χριστουγεννων! Να! τι θα ζητησω απ τον Αι Βασιλη φετος...χαχαχαχ

Σε φιλω!! <3 <3

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , KalStyl είπε:

Σε ευχαριστω πολύ!! :)

Και ποτε θα κανεις υπερηχο?? εχεις μιλησει με καποιον γιατρο σου??

Ευχομαι πραγματικα να εχεις μια υγιεστατη κυηση!!  χαιρομαι που εισαι καλα :-D και απολαμβανεις την εγκυμοσυνη σου...να μην εχεις αγχος!!!  θετικη σκεψη και ολα θα πανε μια χαρα γιατι να μην πανε αλλωστε :-D!!!

Εμενα μου ειρθε η καταραμενη πριν 2 ωρες..1 μερα νωριτερα απ οτι την περιμενα.!! :mad::mad:  αλλα ελπιζω τουλαχιστον στις γιορτες του χριστουγεννων! Να! τι θα ζητησω απ τον Αι Βασιλη φετος...χαχαχαχ

Σε φιλω!! <3 <3

Εκανα δυο χοριακες που εδειξαν καλη αυξηση, δεν ηθελε αλλη ο γιατρος, και στο τελος εβδομαδας θα παρω να κλεισω ραντεβου για Δευτερα-Τριτη που μας ερχεται. Ειπαμε να με δει στις 2 εβδομαδες καθυστερησης που θα εχουμε κατι να δουμε, με το καλο :) . Τωρα ειμαι στις 8 μερες καθυστερησης μονο.

Φυσικα και ξερεις τι θα ζητησεις απ τον Αγιο Βασιλη!! Με πολυ γιορτινη διαθεση και χαλαροτητα ευχομαι να ερθει χριστουγεννιατικο σπορακι! Πολλα φιλια και μονο θετικες σκεψεις!

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Antila είπε:

Εκανα δυο χοριακες που εδειξαν καλη αυξηση, δεν ηθελε αλλη ο γιατρος, και στο τελος εβδομαδας θα παρω να κλεισω ραντεβου για Δευτερα-Τριτη που μας ερχεται. Ειπαμε να με δει στις 2 εβδομαδες καθυστερησης που θα εχουμε κατι να δουμε, με το καλο :) . Τωρα ειμαι στις 8 μερες καθυστερησης μονο.

Φυσικα και ξερεις τι θα ζητησεις απ τον Αγιο Βασιλη!! Με πολυ γιορτινη διαθεση και χαλαροτητα ευχομαι να ερθει χριστουγεννιατικο σπορακι! Πολλα φιλια και μονο θετικες σκεψεις!

και παλι σε ευχαριστω!!!  ανυπομονω για τον επομενο υπερηχο σου!!! 

φιλια και καλο βραδακυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 minutes ago, Ungry girl said:

Καλημερααα κοριτσια τι κάνετε!??

Χειμωνιάτικο πρωινο ο καιρος μονο.για να.σηκωθείς να.πας για δουλεια δεν ειναι αλλα τι να κανουμε!

Φιλάκια Καλημέρα!!

καλημερα!! εδω στην Κυπρο ειναι καλος σχετικα ο καιρος !! :cool:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ellilaw είπε:

καλημερα!! εδω στην Κυπρο ειναι καλος σχετικα ο καιρος !! :cool:

Ααα να σου πω πως ζηλευω δσν ζηλεω!!! Μου αρέσει ο χειμωνας!!! Τον λατρευωωω! Αδιαθετησες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...