Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Εγω παλι το αντιθετο.... τους πρωτους κυκλους ειχα πολυ αγχος μετα με βοηθησαν κ τα τεστ κ ξεαγχωθηκα! Αλλωστε επειδη ξερω οτι σε 2 3 μηνες θα παμε γιατρο ουσιαστικα λεω οκ, προσπαθουμε λιγο ακομα μονοι κ αν δεν κατσει θα παμε να μας δωσει κατευθυνσεις, να κανουμε εξετασεις κτλ. Με εχει χαλαρωσει παρα πολυ αυτο! Παρολα αυτα ευχομαι κ εγω το ιδιο με σενα, να εχουμε ολες μας τα καλυτερα Χριστουγεννα με ενα μωρακι!

μια χαρα το εχεις παρει καλο ειναι που ξεκινησες τις κινησεις απο την αρχη εγω τα τεστ τα ξεκινησα μετα απο 1 χρονο σιγουρα και στο γιατρο πηγα πριν ενα μηνα το αφησα πολυ πιστευω επρεπε να ειχα κινηθει λιγο πιο εντατικα αλλα ελεγα θα το πετυχουμε βλεπεις η αισιοδοξια με ειχε τυφλωσει χχαχαχα! αλλα και τωρα που ξερω πως οι πιθανοτητες να μηνω εγκυος ειναι 10% απο τη στιγμη που εχω παει στο γιατρο ολα θα στρωσουν θελω να πηστευω!

προσπαθειτε πολυ λιγο καιρο δεν ειναι σιγουρο πως θα πιασουμε με τον 1ο μηνα ενταξη μην τρελαθουμε αλλα αν δεν εχει ερθει το μπεμπακι μεχρι μετα το γαμο θα πας στο γιατρο και ολα θα λιθουν αλλα ας μη τα συζηταμ αυτα γιατι εχουμε ακομα μια αναμονη μπορει να μη χριαστει να κανουμε τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Αχ μακαρι να ειναι αυτο το δωρακι! 

Εγω οσο περνάει ο καιρος τοσο ποιο πολυ αγχώνομαι... 

ναι αυτο παθενουμε οι περισσοτερες αλλα δεν χριαζεται αγχος θα ερθει το δωρακι!!!!

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

@noni90 @Ungry girl @Μάντη @ellilaw και εγω κοριτσια μαζι σας!26 κ εγω...του 91!ευχομαι πραγματικα τα Χριστούγεννα να εχουμε πολλα ευχαριστα νεα!!!

αρα ειμαστε πολλες του 91!!!!! μακαρι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

μια χαρα το εχεις παρει καλο ειναι που ξεκινησες τις κινησεις απο την αρχη εγω τα τεστ τα ξεκινησα μετα απο 1 χρονο σιγουρα και στο γιατρο πηγα πριν ενα μηνα το αφησα πολυ πιστευω επρεπε να ειχα κινηθει λιγο πιο εντατικα αλλα ελεγα θα το πετυχουμε βλεπεις η αισιοδοξια με ειχε τυφλωσει χχαχαχα! αλλα και τωρα που ξερω πως οι πιθανοτητες να μηνω εγκυος ειναι 10% απο τη στιγμη που εχω παει στο γιατρο ολα θα στρωσουν θελω να πηστευω!

προσπαθειτε πολυ λιγο καιρο δεν ειναι σιγουρο πως θα πιασουμε με τον 1ο μηνα ενταξη μην τρελαθουμε αλλα αν δεν εχει ερθει το μπεμπακι μεχρι μετα το γαμο θα πας στο γιατρο και ολα θα λιθουν αλλα ας μη τα συζηταμ αυτα γιατι εχουμε ακομα μια αναμονη μπορει να μη χριαστει να κανουμε τιποτα!!!

Ελα βρε δε σε ειχε τυφλωσει η αισιοδοξια μετα απο 1 χρονο προσπαθειων ΄λενε να πας γιατρο! Που να ξερεις κ εσυ νεο κοριτσι οτι θα υπαρχουν θεματακια? Τωρα που τα βρηκατε ομως και εχετε μια καθοδηγηση θα δεις ποσο γρηγορα θα δρομολογηθουν ολα!!!!

Ευχομαι να μη χρειαστει να κανουμε κατι!

@Μάντη το αγχος κακο κανει καλο δε κανει! Δεν ωφελει να αγχωνεσαι! Καλυτερα να εισαι χαλαρη..... Το άγχος ειναι φυσική αντισυλληψη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Ελα βρε δε σε ειχε τυφλωσει η αισιοδοξια μετα απο 1 χρονο προσπαθειων ΄λενε να πας γιατρο! Που να ξερεις κ εσυ νεο κοριτσι οτι θα υπαρχουν θεματακια? Τωρα που τα βρηκατε ομως και εχετε μια καθοδηγηση θα δεις ποσο γρηγορα θα δρομολογηθουν ολα!!!!

Ευχομαι να μη χρειαστει να κανουμε κατι!

@Μάντη το αγχος κακο κανει καλο δε κανει! Δεν ωφελει να αγχωνεσαι! Καλυτερα να εισαι χαλαρη..... Το άγχος ειναι φυσική αντισυλληψη!

ναι σιγα σιγα ολα θα παρουν το δρομο τους δεν θα ειναι τωρα θα ειναι τον αλλο μηνα τον παρα αλλο θα ερεθει τι στο καλο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

@noni90 @Ungry girl @Μάντη @ellilaw και εγω κοριτσια μαζι σας!26 κ εγω...του 91!ευχομαι πραγματικα τα Χριστούγεννα να εχουμε πολλα ευχαριστα νεα!!!

Είμαστε πολλές του 91:-D

Just now, noni90 είπε:

 

@Μάντη το αγχος κακο κανει καλο δε κανει! Δεν ωφελει να αγχωνεσαι! Καλυτερα να εισαι χαλαρη..... Το άγχος ειναι φυσική αντισυλληψη!

Το ξερω... Προσπαθώ να το αποβάλω κάποιους μηνες ειμαι ποιο χαλαρή κάποιους αλλους με κυριεύει το αγχος! 

 

Κορίτσια ξέρετε μηπως ποιο ειναι το ποιο ευαίσθητο τεστ;;;;

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Είμαστε πολλές του 91:-D

Το ξερω... Προσπαθώ να το αποβάλω κάποιους μηνες ειμαι ποιο χαλαρή κάποιους αλλους με κυριεύει το αγχος! 

 

Κορίτσια ξέρετε μηπως ποιο ειναι το ποιο ευαίσθητο τεστ;;;;

h farmakotriftena λεει το predictor early,  ποσες μερες πριν την περιοδο εισαι? για να μην ψαχνω τωρα το πινακακι μας παλι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

h farmakotriftena λεει το predictor early,  ποσες μερες πριν την περιοδο εισαι? για να μην ψαχνω τωρα το πινακακι μας παλι

6 μερες 21 του μηνα περιμενω...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

ειναι πολυ νωρις ρε καλο μου για να δειξει κατι, περιμενε λιγο ακομα

Θα προσπαθήσω να μην κανω μεχρι τη Τρίτη αν δεν έρθει θα κανω Τετάρτη... Ή να κανω ενα το Σάββατο θα δείξει ;;;;;;;:confused:


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Μάντη είπε:

Είμαστε πολλές του 91:-D

Το ξερω... Προσπαθώ να το αποβάλω κάποιους μηνες ειμαι ποιο χαλαρή κάποιους αλλους με κυριεύει το αγχος! 

 

Κορίτσια ξέρετε μηπως ποιο ειναι το ποιο ευαίσθητο τεστ;;;;

Το predictor early λένε είναι καλό!

1 hour ago, kido είπε:

Στόλισε καλή μου! Για να ανέβει όλων η ψυχολογία! Εγώ αυτό θα έλεγα, αφού κι εκείνοι θα προσπαθήσουν να χαρούν παρά το πένθος τους και θέλουν σας βλέπουν κι εσάς έτσι!

Ναι θα στολίσουμε το δέντρο να χαρούμε όλοι μας.εξαλλου δεν μπορούμε να αλλάξουμε κάτι ας νιώσουμε λίγο καλύτερα!

Πω πω κορίτσια ειστε πολλές που περιμένετε!!θα ξυπνάω το πρωι να δω τα νέα σας.

@MelinaFo τι έγινε ποτέ περιμένεις?

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Δεν εχεις ουτε εσυ κανενα σύμπτωμα; σκεφτομαι να κανω ενα τεστ αλλα ξερω οτι ειναι πολυυυυ νωρις ακομα και θα απογοητευτώ....

οχι , δεν εχω .. κατι σαν βαρος  κ τσιμπιματακια στην μεση της κοιλιας εχω .. αλλα κ οτι ζεσταινομαι πολυ.. ειναι περιεργο που δεν με ποναει καθολου το στηθος αυτη την φορα κ μυριζομαι καθυστερηση.. :(

εγω  δεν νομιζω να ειμαι .. γτ οπως εχω πει ο γιατρος μου βρηκε κυστες , αλλα στο υποσυνείδητο σιγουρα ελπιζω μηπως ειμαιιιι!!!! οποτε θα κανω παρασκευη βραδυ ενα testaki  για να  σιγουρευτω οτι δεν ειμαι κ να  αδιαθετησω στην ωρα μου για να μην εχω καθυστερηση λογω κυστεων !!!( θα απογοητευω οποτε θα προκαλεσω την  περιοδο!!) 

ολοκληρο σχεδιο εεε????

1 hour ago, elenakii22 είπε:

@noni90 @Ungry girl @Μάντη @ellilaw και εγω κοριτσια μαζι σας!26 κ εγω...του 91!ευχομαι πραγματικα τα Χριστούγεννα να εχουμε πολλα ευχαριστα νεα!!!

βρε εσεις ειστε ολες μικρες!!!!! 

1 hour ago, Μάντη είπε:

6 μερες 21 του μηνα περιμενω...

ειναι νωρις ακομα!!!!!  δεν θα δειξει κατι  το τεστ. 

πρίν από 10 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Έχω σαν τζελ υγρά ψιλοκαφε τι είναι αυτό;

η ειναι λογω εμφυτευσης η σου ερχεται περιοδος .. Μακαρι να ειναι το πρωτο.

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

οχι , δεν εχω .. κατι σαν βαρος  κ τσιμπιματακια στην μεση της κοιλιας εχω .. αλλα κ οτι ζεσταινομαι πολυ.. ειναι περιεργο που δεν με ποναει καθολου το στηθος αυτη την φορα κ μυριζομαι καθυστερηση.. :(

εγω  δεν νομιζω να ειμαι .. γτ οπως εχω πει ο γιατρος μου βρηκε κυστες , αλλα στο υποσυνείδητο σιγουρα ελπιζω μηπως ειμαιιιι!!!! οποτε θα κανω παρασκευη βραδυ ενα testaki  για να  σιγουρευτω οτι δεν ειμαι κ να  αδιαθετησω στην ωρα μου για να μην εχω καθυστερηση λογω κυστεων !!!( θα απογοητευω οποτε θα προκαλεσω την  περιοδο!!) 

ολοκληρο σχεδιο εεε????

Χαχαχχα ολόκληρο σχέδιο αψογο!!! Πότε περιμένεις είπαμε εσυ;;;; εγω δεν εχω ποτέ καθυστέρηση πανω απο μια μερα οπότε μεχρι Τετάρτη θα εχει έρθει η άτιμη... καλύτερα πρωι να κανεις τεστ!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως @Ungry girl @noni90 @Μάντι  αν ημουν στην ηλικια σας δεν θα ειχα τοσο αγχος κ θα  μετρουσα μερες πριν την περιοδο .... 

Ειστε μικρες ακομα, χαλαρωστε κ θα ερθει το μωρο! 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...