Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

12 hours ago, vikib said:

μακαρι να ειναι απο εμφττευση!

ουτε εγω εχω εμπειρια απο πολυκυστικες κ τα φαρμακα που παιρνεις

καλο θα ειναι για πιο σιγουρα αποτελεσματα να περιμενεις 12-16μερες απο ωορρηξια-επαφες για να κανεις χοριακη

Δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς... Θα περιμένω για χοριακή και θα με τρώει αυτή η αγωνία. Από χθες το απόγευμα πάντως δεν ξαναείδα ροζουλί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κορίτσια Γεια σας πήγα  και έκανα χοριακη μου βγήκε 59 μονάδες θεωρητικά ειμαι στην 7 εβδομάδα από το κέντρο υγείας μου είπαν ότι θα αδιαθετισω μέχρι αυριο(δεν υπάρχει γυναικολόγος στο νησι)ο γιατρός μου που μίλησα μαζί του μου είπε να πάω σε δυο μέρες για επαναληπτική Γιατί την 15 μέρα καθυστέρησης είχα αρνητικό τεστ και την 17 αχνό θετικό Μήπως άλλαξε ο κύκλος μου.εχω έντονα πονακια στην μήτρα και δεξιά και αριστερά.δεν ξέρω τι να σκεφτώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , evaki8888 είπε:

Κορίτσια Γεια σας πήγα  και έκανα χοριακη μου βγήκε 59 μονάδες θεωρητικά ειμαι στην 7 εβδομάδα από το κέντρο υγείας μου είπαν ότι θα αδιαθετισω μέχρι αυριο(δεν υπάρχει γυναικολόγος στο νησι)ο γιατρός μου που μίλησα μαζί του μου είπε να πάω σε δυο μέρες για επαναληπτική Γιατί την 15 μέρα καθυστέρησης είχα αρνητικό τεστ και την 17 αχνό θετικό Μήπως άλλαξε ο κύκλος μου.εχω έντονα πονακια στην μήτρα και δεξιά και αριστερά.δεν ξέρω τι να σκεφτώ 

Αχ κορίτσι μου καλό!! Σε παρακαλώ. Μην ακούς τα διαγνωστικά. Ξέρεις πόσες από εμάς την έχουμε πατήσει με τις διαγνώσεις τους? Ότι σου πει ο γιατρός σου. Μπορεί απλά να είναι καθυστερημένη σύλληψη. Μην ακούς Βλακείες. Πήγαινε σε δύο μέρες ξανα. Και θα δεις που θα έχει διπλασιαστεί. Όλα θα πάνε καλά. Να προσεχεις μέχρι τότε γιατί είσαι έγκυος! Πολλά συγχαρητήρια!!! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Τονι@ είπε:

Αχ κορίτσι μου καλό!! Σε παρακαλώ. Μην ακούς τα διαγνωστικά. Ξέρεις πόσες από εμάς την έχουμε πατήσει με τις διαγνώσεις τους? Ότι σου πει ο γιατρός σου. Μπορεί απλά να είναι καθυστερημένη σύλληψη. Μην ακούς Βλακείες. Πήγαινε σε δύο μέρες ξανα. Και θα δεις που θα έχει διπλασιαστεί. Όλα θα πάνε καλά. Να προσεχεις μέχρι τότε γιατί είσαι έγκυος! Πολλά συγχαρητήρια!!! 

Μακάρι να πάνε όλα καλα,απλά εκεί οι μαιες ήταν πολυ σιγουρες για την πορεια της καταστασης για το ότι θα αδιαθετισω δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, evaki8888 said:

Μακάρι να πάνε όλα καλα,απλά εκεί οι μαιες ήταν πολυ σιγουρες για την πορεια της καταστασης για το ότι θα αδιαθετισω δηλαδη

Αφού ή χοριακή είναι αυξημένη δεν σημαίνει ότι είσαι έγκυος?? γιατί να αδιαθετήσεις?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , evaki8888 είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλα,απλά εκεί οι μαιες ήταν πολυ σιγουρες για την πορεια της καταστασης για το ότι θα αδιαθετισω δηλαδη

Ολα θα φανουν απο την επαναληπτικη. Κανε αυτο που σου λεει ο γιατρός αλλά μετα καλο θα ταν νσ σε δει ετσι κι αλλιώς. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Ολα θα φανουν απο την επαναληπτικη. Κανε αυτο που σου λεει ο γιατρός αλλά μετα καλο θα ταν νσ σε δει ετσι κι αλλιώς. 

Αν έχει διπλασιαστεί μεθαύριο μετά θα πάω σε γιατρό στο διπλανό νησί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, evaki8888 είπε:

Αν έχει διπλασιαστεί μεθαύριο μετά θα πάω σε γιατρό στο διπλανό νησί 

Στο ευχομαι!!! Μια χοριακη δεν λεει κατι! Μπορει να ειναι καθυστερημενη συλληψη και τωρα να ανεβαινει γι αυτο και αυτη η τιμη! Να ακους τον γιατρο σου!!! Ευχομαι να πολλαπλασιαστει!!!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Κανονικά σήμερα έπρεπε να μου έχει έρθει περίοδος αλλά τίποτα! Έχω πονάκια από χθές κυρίως αριστερά, πρήξιμο κοιλιάς και υγρά. Πριν λίγες μέρες είχα πάλι ρόζ και κάτι σαν βλέννη με λίγο αιματάκι. Θερμοκρασία 36.7. Κανένα άλλο σύμπτωμα. Το στήθος ούτε πονάει ούτε έχει πρηστεί. Να αφήσω ακόμα λίγες μέρες να περάσουν για να κάνω το τεστ; Μήπως με αυτά τα πονάκια αριστερά σημαίνει πως θα μου έρθει περίοδος; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kristalenia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κανονικά σήμερα έπρεπε να μου έχει έρθει περίοδος αλλά τίποτα! Έχω πονάκια από χθές κυρίως αριστερά, πρήξιμο κοιλιάς και υγρά. Πριν λίγες μέρες είχα πάλι ρόζ και κάτι σαν βλέννη με λίγο αιματάκι. Θερμοκρασία 36.7. Κανένα άλλο σύμπτωμα. Το στήθος ούτε πονάει ούτε έχει πρηστεί. Να αφήσω ακόμα λίγες μέρες να περάσουν για να κάνω το τεστ; Μήπως με αυτά τα πονάκια αριστερά σημαίνει πως θα μου έρθει περίοδος; 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Τα συμπτώματα σου αν και αμφισημα είναι ενθαρρυντικά. Κάνε αύριο ένα τεστ αν σήμερα ήταν η μέρα του μεγαλύτερου κύκλου που είχες τον τελευταίο ένα χρόνο. Εύχομαι να μας πεις ευχάριστα νέα αύριο! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω καιρό να γράψω αλλά είμαι εκτός. Περίοδος άφαντη! Κανονικά έπρεπε να μου έχει έρθει από τις 24-25 Οκτωβρίου αλλά τίποτα. Στις 30 είδα μόνο λίγο ροζ με υγρά. Έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης clear blue στις 31 αλλά δυστυχώς αρνητικό. Έχω στεναχωρηθεί πολύ. Μάλλον έχω ανωμαλία λόγω πολυκυστικών. Μόλις επιστρέψω θα πάρω το γιατρό μου να πάω να δω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kristalenia είπε:

H θερμοκρασία μου εδώ και μέρες είναι 36,9 μέχρι 37,1. Λέτε να ήταν λάθος το τέστ;; Να περιμένω λίγες μέρες ακόμα και να ξανακάνω;;;

 

Αν κανεις κατι κανε χοριακη. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...