Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Είναι συνεχόμενοι; ή μια τώρα μια μετά από ώρες. Οταν λες σαν τις περιόδου, μήπως είναι λιγότερο ενοχλητικοί; είναι πολύ πιθανό να είναι το έντερο απλά σε ρωτάω γιατί μπορεί να είναι απλές κράμπες που παθαίνει η μήτρα λόγω του ότι μεγαλώνει.

Ειναι λιγοτερο ενοχλητικοι!! Δε χρειαζομαι καν παυσιπονο.Ερχονται φευγουν αλλα με το μονιμο φουσκωμα,τ αερια κτλ δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι κ απο που...ναι μπορειτε να με πειτε χαζη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, Angie trg είπε:

Ειναι λιγοτερο ενοχλητικοι!! Δε χρειαζομαι καν παυσιπονο.Ερχονται φευγουν αλλα με το μονιμο φουσκωμα,τ αερια κτλ δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι κ απο που...ναι μπορειτε να με πειτε χαζη...

Για κανένα λόγο δε θα σε πω χαζή!!! Γενικά όμως με πόνους δεν παίζουμε, παίρνουμε κατευθείαν τον γιατρό. Αρχικά να σε συμβουλέψω, μην κοιτάξεις στο ίντερνετ τι μπορεί να ειναι γιατί θα σου βγάλει για παλλίνδρομη και θα αναστατωθείε χωρίς λόγο!!!! Ο πόνος αυτός είναι χειρότερος της περιόδου (αν όχι ίδιος).. Το πιθανότερο είναι να το παθαίνεις λόγω μήτρας.. Να ξέρεις ότι κάθε φορά που θα αλλάζεις μήνα θα το έχεις, σε άλλες είναι πιο έντονο και σε άλλες λιγότερο. Απλά να κάθεσαι να ξεκουράζεσαι όταν το νιώθεις αυτό!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!ωραια μερουλα μας εκανε σμρ!εγω δυστυχως δεν πηγα για μπανακι σμρ γτ ο καλος μου δουλεύει!

@Angie trg κοπελα μου δε νομιζω να ειναι τπτ..για καλο κ για κακο παντως καλύτερα να μιλησεις κ με το γιατρο σου!

@Alekagala με το καλο να μαθεις το φυλλο!!!!!!

@ΧρυσαΜ με τι ασχολεισαι?σπουδαζεις?αν θυμάμαι καλα εισαι η πιο μικρη της παρεας?21?πριν λιγο καιρο οι πιο μικρες πρεπει να ημασταν εγω κ η @sonia@ αληθεια Σονια μου τι κανετε?η μπεμπα πως είναι??? 

@Μαρθα Κ μην προδικαζεια ακομα καταστάσεις!κ να ερθει παμε για τον επομενο!

εγω κοριτσια περιμένω να ερθει (ωορρηξια δε πρεπει να εκανα αλλα τα χαπια που περνω κρατουν μικρούς τους κυκλους),δε ξερω ποτε θα ερθει ακριβως...σπυρακια εβγαλα..πρησμενο στηθος με ευαισθησια εχω...οποτε περιμενω...αυριο εξετασεις κ μολις ερθει θα μιλησω με τον γυναικολογο για να δουμε με υπερυχο τι γίνεται..μου ειπε οτι κ ωορρηξια να μημ κανω με χαπι θα το ρυθμισουμε,αν ομως το σπερμα δεν βελτιωθει δεν υπαρχει νοημα..οποτε οπως καταλαβαινετε ολα θα φανουν στο σπερμοδιαγραμμα!αν δεν εχει βελτιωθει ενω οι ορμομες του ανεβηκαν θα παμε απο σεπτεμβρη για αφαιρεση κιρσοκηλης!αυτααα

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenakii22 είπε:

καλησπερα!!!ωραια μερουλα μας εκανε σμρ!εγω δυστυχως δεν πηγα για μπανακι σμρ γτ ο καλος μου δουλεύει!

@Angie trg κοπελα μου δε νομιζω να ειναι τπτ..για καλο κ για κακο παντως καλύτερα να μιλησεις κ με το γιατρο σου!

@Alekagala με το καλο να μαθεις το φυλλο!!!!!!

@ΧρυσαΜ με τι ασχολεισαι?σπουδαζεις?αν θυμάμαι καλα εισαι η πιο μικρη της παρεας?21?πριν λιγο καιρο οι πιο μικρες πρεπει να ημασταν εγω κ η @sonia@ αληθεια Σονια μου τι κανετε?η μπεμπα πως είναι??? 

@Μαρθα Κ μην προδικαζεια ακομα καταστάσεις!κ να ερθει παμε για τον επομενο!

εγω κοριτσια περιμένω να ερθει (ωορρηξια δε πρεπει να εκανα αλλα τα χαπια που περνω κρατουν μικρούς τους κυκλους),δε ξερω ποτε θα ερθει ακριβως...σπυρακια εβγαλα..πρησμενο στηθος με ευαισθησια εχω...οποτε περιμενω...αυριο εξετασεις κ μολις ερθει θα μιλησω με τον γυναικολογο για να δουμε με υπερυχο τι γίνεται..μου ειπε οτι κ ωορρηξια να μημ κανω με χαπι θα το ρυθμισουμε,αν ομως το σπερμα δεν βελτιωθει δεν υπαρχει νοημα..οποτε οπως καταλαβαινετε ολα θα φανουν στο σπερμοδιαγραμμα!αν δεν εχει βελτιωθει ενω οι ορμομες του ανεβηκαν θα παμε απο σεπτεμβρη για αφαιρεση κιρσοκηλης!αυτααα

Ναι πήρα τα σκίπτρα :-P .. Σπουδάζω στο μαθηματικό (είναι πολύύύύύ δύσκολο το τμήμα μας), σε ένα μήνα έχω εξεταστική και επειδή έχω μερικά μαθήματα που δεν τα έχω περάσει έχω στρωθεί από τώρα... Εσύ πόσο είσαι;; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

 

Υ.γ.: αλήθεια κορίτσια εσείς με τι ασχολείστε αν επιτρέπεται;!;!;! :-):-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα!!!ωραια μερουλα μας εκανε σμρ!εγω δυστυχως δεν πηγα για μπανακι σμρ γτ ο καλος μου δουλεύει!

@Angie trg κοπελα μου δε νομιζω να ειναι τπτ..για καλο κ για κακο παντως καλύτερα να μιλησεις κ με το γιατρο σου!

@Alekagala με το καλο να μαθεις το φυλλο!!!!!!

@ΧρυσαΜ με τι ασχολεισαι?σπουδαζεις?αν θυμάμαι καλα εισαι η πιο μικρη της παρεας?21?πριν λιγο καιρο οι πιο μικρες πρεπει να ημασταν εγω κ η @sonia@ αληθεια Σονια μου τι κανετε?η μπεμπα πως είναι??? 

@Μαρθα Κ μην προδικαζεια ακομα καταστάσεις!κ να ερθει παμε για τον επομενο!

εγω κοριτσια περιμένω να ερθει (ωορρηξια δε πρεπει να εκανα αλλα τα χαπια που περνω κρατουν μικρούς τους κυκλους),δε ξερω ποτε θα ερθει ακριβως...σπυρακια εβγαλα..πρησμενο στηθος με ευαισθησια εχω...οποτε περιμενω...αυριο εξετασεις κ μολις ερθει θα μιλησω με τον γυναικολογο για να δουμε με υπερυχο τι γίνεται..μου ειπε οτι κ ωορρηξια να μημ κανω με χαπι θα το ρυθμισουμε,αν ομως το σπερμα δεν βελτιωθει δεν υπαρχει νοημα..οποτε οπως καταλαβαινετε ολα θα φανουν στο σπερμοδιαγραμμα!αν δεν εχει βελτιωθει ενω οι ορμομες του ανεβηκαν θα παμε απο σεπτεμβρη για αφαιρεση κιρσοκηλης!αυτααα

Ναι έχεις δίκιο θα περιμένω αγάπη μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ κοριτσάκι μου εισαι μικρουλααα!!! :-)@elenakii22 πηρα αδεια απ τη δουλεια ως τον υπερηχο μιας κ ειμαι νοσηλευτρια κ εχω τρεξιμο κ σκαλες. Θ αραξω κ ο,τι μου πει ο γιατρος απο κει κ περα. Σας ευχαριστω τοσο πολυ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Ναι πήρα τα σκίπτρα :-P .. Σπουδάζω στο μαθηματικό (είναι πολύύύύύ δύσκολο το τμήμα μας), σε ένα μήνα έχω εξεταστική και επειδή έχω μερικά μαθήματα που δεν τα έχω περάσει έχω στρωθεί από τώρα... Εσύ πόσο είσαι;; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

 

Υ.γ.: αλήθεια κορίτσια εσείς με τι ασχολείστε αν επιτρέπεται;!;!;! :-):-P

πολυ δυσκολη η σχολη σου οντως!εγω ειμαι 26...μαγαζι εχω με την μητερα μου...δεν ασχολούμαι με αυτο που σπουδαζα...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Angie trg μη φοβασαι το σωμα σου προετοιμάζεται.... Αλλες φορές θα ειναι πιο έντονοι οι πονοι και αλλες πιο ηπιοι.... Επειδη ειναι η πρωτη σου εγκυμοσύνη ξεκούραση αρκετη κανεις  οχι αγχος! 

Ειμαι ξενοδ/λος σε ξενοδοχειο στη ροδο οπου μένω μόνιμα εδω και πολλα χρονια!!!! Σπούδασα στο τουριστικό τομεα και με κράτησε το νησι!!! Ειμαι 34χρονων παιδούλα και οταν με το καλο γεννήσω θα γινω ακομη πιο ομορφη!!!!!

Χρυσα μου πραγματικα δυσκολη η σχολη σου!! Διάβαζε οσο μπορεις! 

  • Μου αρέσει 3

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρύσα είσαι το πιπινι της ομάδας:D (ελπίζω μη με παρεξηγήσεις..:oops:) με το καλό ν τελειώσεις τη Σχολή σ εύχομαι Κ γρήγορα με σποράκι:mad:

Και Εγώ 26Είμαι..τελείωσα Σχολή που έχει σχέση με διάφορα έργα..Αλλά.με κέρδισε το  νοικοκυριό :-P.. Δεν.εργαζόμαι πλέον μετά την άσχημη εγκυμοσύνη από πλευράς εμετων.Ε Στο καπάκι η δεύτερη..αποφάσισα να μείνω με.τα παιδιά..Και.Δεν το μετανιώνω...είναι ότι καλύτερο!!μακάρι ν μπορούσαν όλες οι γυναίκες ν μένουν Σπίτι με τα παιδάκια..Αλλά η άτιμη η κοινωνία δεν μας αφήνει..αχ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Alekagala μου αρέσει πολύ η εργασία σου!!! Η μητέρα μου εργάζεται σε μεγάλο κεντρικό ξενοδοχείο στην Αθήνα και έτσι ξέρω ότι έχει και αυτή πραγματικά πολλές δυσκολίες!!!!! Επίσης έχω μια πολλή καλή φίλη που έχει και εκείνη οικογενειακή ξενοδοχιακή μονάδα στη Ρόδο, όπως και εσύ, και μου έχει μιλήσει για τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει και η ίδια κάθε σεζόν.. Ωστόσο εγώ το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον!!!!

Link to comment
Share on other sites

@Melitoula αααα είμαστε πολλες 26αρες!!!!!καλα κανεις κ καθεσαι να μεγαλωσεις τα παιδακια σου!τα πρωτα χρονια ειναι σημαντικα..μετα θα πανε σχολειο κ μπορεις να ξεκινησεις να εργαζεσαι παλι!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Melitoula είπε:

Χρύσα είσαι το πιπινι της ομάδας:D (ελπίζω μη με παρεξηγήσεις..:oops:) με το καλό ν τελειώσεις τη Σχολή σ εύχομαι Κ γρήγορα με σποράκι:mad:

Και Εγώ 26Είμαι..τελείωσα Σχολή που έχει σχέση με διάφορα έργα..Αλλά.με κέρδισε το  νοικοκυριό :-P.. Δεν.εργαζόμαι πλέον μετά την άσχημη εγκυμοσύνη από πλευράς εμετων.Ε Στο καπάκι η δεύτερη..αποφάσισα να μείνω με.τα παιδιά..Και.Δεν το μετανιώνω...είναι ότι καλύτερο!!μακάρι ν μπορούσαν όλες οι γυναίκες ν μένουν Σπίτι με τα παιδάκια..Αλλά η άτιμη η κοινωνία δεν μας αφήνει..αχ..

Δεν παρεξηγώ εγώ μην ανησυχείς!!! Μου αρέσει που είμαστε ένα παρεάκι εδώ... Τυχερά τα παιδιά σου, θα έχουν πολλές αναμνήσεις με παιχνιδια που θα κάνετε μαζί!!! Θα ήθελα και εγώ να μπορώ να έχω την άνεση με τον αντρούλη μου να κάθομαι να τον περιποιούμαι εκείνον και τα παιδιά μου... Αλλά οι δυσκολες οικονομικές καταστάσεις δεν επιτρέπουν σχεδόν σε κανένα νοικοκυριό να το κάνει.. Και εσύ μικρή τα έκανες τα παιδάκια σου :-):-):-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...